Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 00:52   #81
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
bila jucer

(samo mi je los prosjek 2/6 )
vazno je zeliti, drugi put bude bolje
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 00:53   #82
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
bila jucer

(samo mi je los prosjek 2/6 )
jel zbog hemoglobina ili nečeg drugog
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 01:29   #83
postoje i separati trombocita koji idu u farmaceutsku industriju ali za proizvodnju lijekova za hemofiličare pa je možda to neko pobrkao s kozmetičkom industrijom.Koliko sam upoznat separiraju se iz plazme.Ali to opet ide bolesnicima kojima je potrebno i bez toga ne bi mogli živjet
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 01:50   #84
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
postoje i separati trombocita koji idu u farmaceutsku industriju ali za proizvodnju lijekova za hemofiličare pa je možda to neko pobrkao s kozmetičkom industrijom.Koliko sam upoznat separiraju se iz plazme.Ali to opet ide bolesnicima kojima je potrebno i bez toga ne bi mogli živjet
Tamo gdje sam ja radila dobrovoljni davaoci bi lezali od 2-3 sata za 2-3 doze trombocita, masina odvaja samo trombocite i ponekad plazmu.
Mogu se davati svakih 72h, brzo se obnavljaju, ali ko bi lezao svako 3 dana po 2h?A ima ih, hvala Bogu da ih ima!
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 02:00   #85
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
@hoggar the terrible:
Nisam mislio pokrenuti neku nebuloznu raspravu, nego sam samo dopunio post trapave oko toga za što se koristi plazma (mnogi ljudi ne znaju da se plazma koristi u kozmetičkoj ind., pa sam mislio da bi to voljeli znati...)
Po meni je sasvim normalno da se krvni pripravci naplaćuju jer se iz toga pokrivaju troškovi prikupljanja i obrade krvi (svaka doza se testira na hep. B i C, HIV i sifilis, zatim se određuje krvna grupa i fenotipi, prije davanja krvi se radi interakcija kojom se utvrđuje kompatibilnost krvi primatelja i davatelja, tu su još troškovi materijala, kao što su vrećice, filteri, reagensi....). Kada si nakon prvog davanja dobio knjižicu sa upisanom krvnom grupom zar si mislio da određivanje tvoje krvne grupe nije imalo troškove u vidu reagensa i vremena tehničara koji su odredili krvnu grupu te doktora koji je pregledao nalaz i upisao ti ga u knjižicu. Normalno da se ti troškovi moraju iz nečega pokriti, neće ih valjda zaposlenici transfuzije plaćati iz svojeg džepa. Te stvari bi trebale biti jasne same po sebi. Ne razumijem koji dio mojeg posta te je uvrijedio tako da mi jedino ostaje da se ispričam ako je moj prošli post bio nejasan i uvredljiv za tebe kao davatelja, a ako sumnjaš u moje navode lako ih provjeriš, pa mi javi točne inf., meni će biti drago da nadopuniš moje (ne)znanje
Nisam sumnjao u tvoje namjere, međutim post ti je bio malo nejasan, pa sam i ja preoštro reagirao bojeći se da će netko pomisliti da se krv davatelja trži uzduž i poprijeko, pa će odustati od eventualnog davanja. Tako da se nemaš ti na osnovu nečega ispričavati, to je moj dio posla!!
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 11:57   #86
@johnny, i meni je nakon tvog posta prvo palo na pamet da će ovakvi postovi utjecati na neke potencijalne davatelje da odustanu. To bi bila prava šteta. Tako te doživio i Hoggar, samo što on ima malo kraći fitilj. Nemoj nam radit stvari koje bi mogle otjerat ljude s ovog hvalevrijednog topica

Ovo nije kritika već objašnjenje.

svim davateljima !
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:29   #87
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
jel zbog hemoglobina ili nečeg drugog
zeljezo i tlak

al ne predajem se ja u subotu sam uspjela

pred bozic opet idem probat
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:46   #88
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
zeljezo i tlak

al ne predajem se ja u subotu sam uspjela

pred bozic opet idem probat
za željezo znaš i sama šta trebaš a za tlak par dana prije vađenja krvi uzimaj puno soli,prije samog vađenja popij dvi kave i probaj se iznervirat Ovo zadnje obično pomaže.

To bi ti moglo privremeno dignit tlak
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 03:10   #89
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
za željezo znaš i sama šta trebaš a za tlak par dana prije vađenja krvi uzimaj puno soli,prije samog vađenja popij dvi kave i probaj se iznervirat Ovo zadnje obično pomaže.

To bi ti moglo privremeno dignit tlak
A kud kavu pred davanje????
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 08:29   #90
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
A kud kavu pred davanje????
meni niko ništa nije rekao u vezi toga,jedino kad mi je liječnik mjerio tlak bio je povišen(140/90).Ja sam kazao da sam popio 2 kave prije nego sam došao a on je samo rekao da je tlak biće povišen zbog te 2 kave i ništa više nije rekao
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 09:10   #91
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
meni niko ništa nije rekao u vezi toga,jedino kad mi je liječnik mjerio tlak bio je povišen(140/90).Ja sam kazao da sam popio 2 kave prije nego sam došao a on je samo rekao da je tlak biće povišen zbog te 2 kave i ništa više nije rekao
Kava podiže tlak, to je točno. Ali jedna od posljedica ispijanja kave je gubitak tekućine, a nakon davanja krvi treba ti je što više. Kavom si radiš medvjeđu uslugu, pogotovo ak imaš problema s tlakom. Mislim da je jedino suvislo rješenje porazgovarati s liječnikom (svojim ili HZTM-a) kako postupiti. Drukčije možeš sebe dovesti u situaciju da trebaš pomoć, zato što si je htio/htjela pružiti. I koliko god to nekom izgledalo privlačno, nakon davanja krvi nema oblokavanja, možete se napiti a ipak završiti na hitnoj zbog dehidracije.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 10:49   #92
Kava, samo prvih pola sata do sat digne tlak, kasnije moraš pišati (kava je diuretik) i tlak pada.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 11:35   #93
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Kava podiže tlak, to je točno. Ali jedna od posljedica ispijanja kave je gubitak tekućine, a nakon davanja krvi treba ti je što više. Kavom si radiš medvjeđu uslugu, pogotovo ak imaš problema s tlakom. Mislim da je jedino suvislo rješenje porazgovarati s liječnikom (svojim ili HZTM-a) kako postupiti. Drukčije možeš sebe dovesti u situaciju da trebaš pomoć, zato što si je htio/htjela pružiti. I koliko god to nekom izgledalo privlačno, nakon davanja krvi nema oblokavanja, možete se napiti a ipak završiti na hitnoj zbog dehidracije.
dosad nisam imao nikad problema s dehidracijom.Inače puno tekućine pijem a kava mi slabo diuretski djeluje,ne piša mi se posli kave nešto posebno.Možda je stvar tolerancije na diuretsko djelovanje jer kavu pijem svaki dan već 15 godina.

I - davno sam prestao s oblokativom,sad si tako nešto mogu priuštit samo u posebnim prilikama
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 13:07   #94
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post

I - davno sam prestao s oblokativom,sad si tako nešto mogu priuštit samo u posebnim prilikama
je, to dodje s godinama

znam ja i za kavu i za ciklu, vino... al ne pomaze bas uvijek kod nas zenskih ak me kuzite
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:49   #95
trebalo bi se malo pripazit na prehranu prije davanja-dan prije i na sam davanja bez masne hrane,ne se oblijat alkoholom i slično...detaljno vam mogu oni objasnit,i dat papirić na kojem to piše za doma...ja sam to imal,ali zgubil sam


što se tiče nuspojava većina ih je od straha.i kao nije preporučljivo zapalit cigaretu odma poslije davanja...za kavu nisu niš rekli,kolko se sjećam
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:03   #96
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
trebalo bi se malo pripazit na prehranu prije davanja-dan prije i na sam davanja bez masne hrane,ne se oblijat alkoholom i slično...detaljno vam mogu oni objasnit,i dat papirić na kojem to piše za doma...ja sam to imal,ali zgubil sam


što se tiče nuspojava većina ih je od straha.i kao nije preporučljivo zapalit cigaretu odma poslije davanja...za kavu nisu niš rekli,kolko se sjećam
Veliki pozdrav prijatelju!! Too long time no see!! Ovo za kavu vrijedi samo za one malo nježnijeg organizma i za one koji povremeno imaju problema s tlakom. Ipak, dok ljudi ne spoznaju što mogu činiti a da im ne naškodi bolje je da budu malo obazriviji. Što se cigarete tiče, pogodi što prvo napravim kad izađem iz Zavoda - ali to sam samo ja i nisam mjerilo za normalne (ili, ako hoćeš prosječne osobe ).
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 16:00   #97
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Veliki pozdrav prijatelju!! Too long time no see!! Ovo za kavu vrijedi samo za one malo nježnijeg organizma i za one koji povremeno imaju problema s tlakom. Ipak, dok ljudi ne spoznaju što mogu činiti a da im ne naškodi bolje je da budu malo obazriviji. Što se cigarete tiče, pogodi što prvo napravim kad izađem iz Zavoda - ali to sam samo ja i nisam mjerilo za normalne (ili, ako hoćeš prosječne osobe ).
šefe,moj respekt

ja npr. pouzdano znam da za krkane cca 100 kila nema nekih nuspojava
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 16:21   #98
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
šefe,moj respekt

ja npr. pouzdano znam da za krkane cca 100 kila nema nekih nuspojava
Uff, sram me je priznat, al ima!! Pretprošle godine jedna med. tehničarka u Zavodu bila je odgovorna za cijeli niz popratnih pojava, počevši od iskakanja očiju pa nadalje. I ko za inat, natjerala mi je krv da puno brže cirkulira - nikad brže nisam dozu napunio. Prilično perfidna tehnika ekipe iz Zavoda...
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 16:33   #99
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Uff, sram me je priznat, al ima!! Pretprošle godine jedna med. tehničarka u Zavodu bila je odgovorna za cijeli niz popratnih pojava, počevši od iskakanja očiju pa nadalje. I ko za inat, natjerala mi je krv da puno brže cirkulira - nikad brže nisam dozu napunio. Prilično perfidna tehnika ekipe iz Zavoda...

tipa ono pumpa se a nema krvi...ošla krv na drugo mjesto
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 05:07   #100
ja sam krvna grupa 0 plus i na žalost nikad je nisam mogla darovati iako sam željela
kao dijete sam prebolila hepatitis a (famoznu žuticu dobila od rođaka)
zato svi vi koji jeste bog vas blagoslovio i nastavite s dobrim djelima
marčelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger