Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.07.2003., 21:11   #1
Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Neznam jeli to od tog kaj preveć ili premalo razmišljam ili to uopće nema nikakve veze s time. Naime, kad nešto radim, po glavi mi se prošaraju misli koje znam da nisu dobre i da su loše i nepotrebne, al ipak dolaze. Ja se borim protiv toga premda nije lako. Na primjer, kad mi je najljepše i kad se družim s nekim, dođu mi misli koje se svode na to da želim druge učiniti ljubomornima i da vide kak je meni lijepo - ali ja to ne želim(!!!). Znam da je to loše i beskorisno.. Onda trebam malo vremena da se sredim, al pak tad ovaj drugi počne pričat i jednostavno se sve zbrčka! Nekad se jednostavno uspijem uživit u moment i uživat, u sadašnjosti, trenutku - i tad mi je najbolje. Dok, nekad, što je češće, razmišljam - uh, što bi bilo da nije tako, kako ću ja i drugi na to poslije gledati itd. Čini mi se da se malo preveć opterećujem nepotrebnim razmišljanjima.
Nedavno sam razgovarala o tome i shvatila štošta. Ako mi je lijepo, ne trebam toga biti svjesna i razmišljati tipa "kak mi je sad lijepo, neznam hoće li se ovo ikad više ponoviti" ili pak s druge strane "što će drugi reći na to? hoće li mi zavidjeti?" Ovo potonje pitanje me u zadnje vrijeme sve češće proganja. Ja ga se želim rješiti!
ninocka is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.