Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 23:20   #21
Quote:
7) slicno tome- JEDNO nije u bilo kojem bicu ili fenomenu nego su svi fenomeni U JEDNOM .
Jedno nije volumen tako da vrijedi i negacija ove tvrdnje
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:28   #22
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Inace, Lady Banana Split, pamti da istinski prosvijetljeni ne ischitavaju tudja duhovna tumacenja dulje od tri reda.
Balibane Ivane to se vidi iz tvojih kometara, velike mudrace komentiraš plitko i površno kao što sam već mudro uočila.

A to što on "ne živi sa sjećanjem "- to je znak da mu je svaki moment svijež i nov.

Biće koje je iznad uma i iznad ega nije u trodimenzionalnoj svijesti. Nažalost ti si pobornik jačanja ega - koliko sam shvatila iz tvojih pisanja - pa ovo ne možeš razumit.

Posebice zato jer je to ujedno i tvoj najveći izazov na tvom duhovnom putu - ideja da ego treba osnažiti. Otud i toliko patnje u tebi.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:29   #23
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Ni jedan od njih ne zahtjeva slijepu vjeru niti govori dogmatski. Svaki od njih je tek prijatelj koji dijeli svoje iskustvo i koji daje tehnike s kojim će učenik tragati, ponirati u sebe i u krajnjoj liniji se prosvjetliti .... Prosvjetljeno biće se ne nameće, ne zahtjeva poslušnost, ne ucjenjuje .... Oni je tek prst koji pokazuje gdje je mjesec i put po kojem se do njega evenutalno može doći ...

Lutrija zar ne
Baš se lijepo kockati prosvjetljenja ? Samo pitanje je kolika je vjerojatnost hehe
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:45   #24
Quote:
Cheshire Cat kaže: Pogledaj post
Lutrija zar ne
Baš se lijepo kockati prosvjetljenja ? Samo pitanje je kolika je vjerojatnost hehe
no no
nije kockanje i zato nije ni VJERO-JATNOST
to podrazumjeva opet neku vjeru ...

nego je DUHOVNA PRAKSA ta koja pokaže vrlo brzo ima li tu šta ili nema.

Prvi samadhi nije teško postići....

Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:49   #25
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
no no
nije kockanje i zato nije ni VJERO-JATNOST
to podrazumjeva opet neku vjeru ...

nego je DUHOVNA PRAKSA ta koja pokaže vrlo brzo ima li tu šta ili nema.

Prvi samadhi nije teško postići....

a puno ima tih samadija kolko ?
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:11   #26
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
ali i samopouzdano i odlucno i pozitivno objavio

«ISTINA KOJU SAM NAŠAO JE POPUT NEKTARA-
TA ISTINA JE DUBOKA,UMIRUJUĆA,JEDNOSTAVNA,NEPOBITNA ,I SLOBODNA OD SVIH ELABORACIJA INTELEKTA.»



-------------------------------------------------------------------

a ja samo prizivam:

Neka svi postignu!
Well....good for mr. Buddha

A kad svi 'postignemo' eli...kako cemo se dalje zabavljati...ocemo neku novu igricu
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 01:31   #27
Ni nauka ni religija ni filozofija nemaju odgovor na pitanje SVIJESTI.Kako to?
Kad samo pričaju a nemaju iskustva.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:03   #28
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Odbrana navodi da se u zapisnik unese da je ovaj iznad mene baliban Ivan tuzˇitelj, potvrdio da lazˇe cˇim zine slijedec´om izjavom:

Zbog toga ne shvac´ati ga ozbiljno ....Ili nije ucˇitelj ili ako je onda lazˇe ...
Boze, curetka - pa MAJSTOR Ivan je to u "zapisnik" unio vlastorucno i glasno, puno prije nego si ti ovdje i virnula; pache, obrazlazuci tu svoju "lazljivu radnju" i potrebu.

SEBE valja slushati za uciteljevih kazivanja; nikako ucitelja. Doci ce ti i ovo jednom do srednjeg uha...


Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Ivane navedene autore si cˇitao povrsˇno .....i shvac´ao plitko.
Proiciras vlastitu plosnu i dualnu percepciju na PROBUDJENOGA. Neka i samo uz pretpostavku MAJSTOROVE probudjenosti, tri redka tudjega tumacenja MAJSTORU su i vishe od dosta. Inache nemas niti naslutice stanovitih umijeca i vjestina PROSVIJETLJENOGA bicha.

Da je MAJSTOR stao pred tvoga Nisargadattu bio bi ga upitao, ako "ne zivi u sjecanju" kako to da nuzdu obavlja diskretno. Ispao bi tabakerasu cigarshpic iz ustiju od zabezeknutosti. Zato jer jedan jedini sitni, ali ISKONSKI, rez u Nisargadattin fikcijski koncept prichinjava buru koja rushi i autora i njegovu fikciju.

Ti doticnoga, eto, ischitavas "duboko", pa i dalje stojis pokisla pod trijemom, zasto?

Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
U ucˇenjima ovih ljudi nigdje nema mjesta pitanju vjere. Ucˇitelj iznosi svoje uvide, svoju spoznaju, svjedocˇi nam svoju transcedentalnu svijest i poziva ucˇenike na DUHOVNU PRAKSU u kojoj c´e se oni osvjedocˇiti/ili nec´e u istinitost njegovih rijecˇi.
Isto to radi i Muhamed.

Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Ni jedan od njih ne zahtjeva slijepu vjeru niti govori dogmatski. Svaki od njih je tek prijatelj koji dijeli svoje iskustvo i koji daje tehnike s kojim c´e ucˇenik tragati, ponirati u sebe i u krajnjoj liniji se prosvjetliti .... Prosvjetljeno bic´e se ne namec´e, ne zahtjeva poslusˇnost, ne ucjenjuje .... Oni je tek prst koji pokazuje gdje je mjesec i put po kojem se do njega evenutalno mozˇe doc´i ...
Mozda i ne zahtijeva (sic!), ali sve to ucenik ZAHTIJEVA SAM OD SEBE; takva je naime narav slijedjenja tudjih iskustava. I tako ucenik postaje vjernikom - advaita musliman, krscanin... Rituali, mantre, kontemplacije, ufanje u ucitelja...sve isisano iz prsta. Dokaz za to je tvoje tekuche stanje...

I kakav prst, i kakav mjesec? Tko god ti ista pokazivao, i na ishta te upravljao, duhovni ti je dusmanin. Ucenika se NE ODGAJA, nego rastura i razbija...

Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Svaki od ovih majstora je stariji prijatelj koji je put prosˇao, putokaz i svjesno utjelovljenje "bozˇanskog". Na nama je duhovna praksa. A bogu u ruke moment prosvjetljenja.
Lupaj ti glavom o zid, curetak. Koja je to samo bezobrastina SEBE SAMA uvjeravati da znas prepoznati "utjelovljenje bozanskoga". Na toj iluziji i praznovjerici pocivaju sva vasa guru carstva. Na toj praznoglavici tuli i Parsifal svoje prosvijetljene konake, tudje, dakako.

Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
S time je zapocˇeo ovaj topic - da su rijecˇi nedostatne da se s njima do?e do istine, da samo analiziranje ne dovodi do istine .... kao ni vjera u tu?e rijecˇi.
Istine niti nema - ovo je iz onog pretskolskog predudzbenika sto ga MAJSTOR pristavlja za tebe posebno, Banana Split.

Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Ginko forte ivane, kazˇu da je dobar za memoriju...
Za plosnu DA. MAJSTOR radije gleda za suprotivi produkt.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:21   #29
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
1) JEDNO nije osobni Bog (koga Plotin sa postovanjem naziva- Kosmicka Dusa )

2)JEDNO je ono prvo , najprvije,cak prije BITKA samog

3) JEDNO nije cak jedno i nije cak Jedan

4) JEDNO je nemoguce opisati jer je radikalno jednostavno ,jednostavnije od jedinstva samog ...

opisivati JEDNO je ''psovanje'' kaze oprezno Plotin

5) Mi smo u svojoj biti JEDNO koje je PRELILO sebe u ovaj dozivljaj.

6)Dusa nije ''U'' univerzumu nego je univerzum ''u'' njoj.

7) slicno tome- JEDNO nije u bilo kojem bicu ili fenomenu nego su svi fenomeni U JEDNOM .

8) JEDNO je aktivnost ali sam po sebi ono nema funkciju

9)JEDNO je savrseno jer ne trazi nista,ne treba nista,...a opet PLOTIN kaze da je JEDNO darezljivo i mozemo to zamisliti kao stalno stanje SUPERZASICENOSTI.
a opet ''superzasiceno prelijevanje '' JEDNOG je jos uvijek - jednostavno - JEDNO

10) Plotin zove budjenje ''let samoce samoci '' (the flight of the Alone to the Alone )

(zen majstor govori o crvenim cvijetovima koji pupaju CRVENO


11) Plotin poentira o JEDNOM ovim paradoksom

JEDNO JE IMANENTNO SAMOM SVOJOM TRANSCEDENTNOSCU

12) ali...

JEDNO TRANSCENDIRA TRANSCEDENTNOST
I eto, konacno si uvjerio i MAJSTORA Ivana, i sve ovdje unazochene traziteljske dushe, da razumijes i Prosvijetljenost i Probudjenost; da razaznajes vrhunaravnost u Bude i Nisargadatte; da si mudar, pravedan i tankocuran; da su ti introspekcija, uvid i opazaj nenadmasni; da si junachki pobornik onostranog i misticnog; da neosporivo razlikujes tko ZNA a tko NE ZNA, medjutim MAJSTORA Ivan, brine, zasto se UZA SVE TO jos uvijek osijecas kao "govno na kishi".
Te, kad ces pojmiti jalovost svojih predodzbi i naklapanja o ISTINI?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:43   #30
Svima ovuda Splitkaricama; evo MAJSTOROVOG dubokog zasijecanja u dimno-duhanski kocept podindijskog trafikanta.
Isti je stajao ovdje izlozen unazad sedam dana, ali strah od korektnog odnosa i mozgovnog napora razvidno je mocniji od covjeka.

Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
ABC - NISARGADATTA MAHARAJ
/Izmisljeni dijalog po tekstu “Ja sam to” N. Maharaja/

Trazitelj: Je li istina da probudjen covjek nikad ne cini nedolicne stvari i da se uvijek ponasa uzorito?

Nisargadatta Maharaj: Tko odlucuje sto je to uzorito? Zasto bi probudjen covjek slijedio pravila i uzore? Onog casa kad postanete predvidljivi, vise niste slobodni. Sloboda je mogucnost nesputanog odgovaranja na zadane okolnosti. Odgovarate li na jednu stvar uvijek na isti nacin, jer vam se tako najvise dopada, to nije sloboda vec zatocenost. Stvarna sloboda je reagirati onako kako morate, kako je pravo.

MAJSTOR Ivan: Kakva sloboda je to "odgovaranje na zadane okolnosti"? Dokle god je onoga koji odgovara na sto god bilo, ni to nije sloboda, Maharaj. Ako probudjeno bice odgovara kako "mora", i takva sloboda je takodjer zatocenost.

Trazitelj: Mozes li nam nesto reci o zakonu uzroka i posljedice?

Nisargadatta Maharaj: Svaki trenutak sadrzava u sebi sve sto ono je proslo i sve ono sto ce se jos zbiti.

Trazitelj: Zar proslost i buducnost onda ne postoje?

Nisargadatta Maharaj: Samo u vasem razumu. U njemu su i vrijeme i prostor. Zakon uzroka i posljedice je vas nacin misljenja. U zbilji sve je sadrzano u ovdje i sad, u jednosti sviju stvarii pojava. Mnogovrsnost postoji samo u vasim mislima.

MAJSTOR Ivan: Taj tvoj "ovdje i sad" je takodjer u razumu, Maharaj. I jednako spada u tu tvoje misljenu "mnogovrsnost". "Ovdje i sad" predmnijeva prisutnost svjesnog promatraca. Taj promatrac je razum. Isti onaj koji si umislja i tu tvoju "jednost". Isti onaj koji ti smeta dokuciti vrhunsku Istinu.

Trazitelj: Ispisana recenica moze biti tek tinta i papir. Ono odlucujuce je misao. Rasclanjujuci svijet na djelove, ne obezvrjedjujemo li tako ono najvaznije - njegovo znacenje? Tvoje svodjenje svega na snovidjenje ne pravi razliku izmedju sna pjesnika i sna kakvog kukca. Sve je snovidjenje, u redu, ali svi snovi nisu isti.

MAJSTOR Ivan: Tko "rasclanjuje svijet" u tebi, Trazitelju Istine? Ako to chini svjesni promatrac, sve su njegove rasclambe jalove. Bas onako kao sto je i on sam bezvrjedan vec po sebi. Traziti smisao iz razuma vodi te jedino u jos snenije snovidjenje.

Nisargadatta Maharaj: Snovi nisu isti, ali je isti onaj koji sanja.

MAJSTOR Ivan: Ako nisu isti, tko odlucuje o njihovu razlikovanju, Maharaj?

Nisargadatta Maharaj: U mojoj uobrazilji mogu jednom biti kukac, drugi put pjesnik. U zbilji nisam ni jedno ni drugo. U zbilji nadilazim i jedno i drugo. Ja sam tek svjetlo u kojem svaka uobrazilja zapocinje i okoncava se. Ja sam i unutar i izvan svega toga. Poput covjeka s glavoboljom koji osjeca svoju boljku, ali i zna da on sam nije ta glavobolja, tako i ja znam da nisam ono sto uobrazavam, bilo na javi, bilo u snu. Ja sam to sto jesam i prije, i tijekom, i nakon snovidjenja. Ali ono sto zivim u mojim predodzbama, to nisam ja.

MAJSTOR Ivan: Stovise, znati cak i samo to da ti sam nisi tvoja vlastita glavobolja, znaci jasno prisustvo promatraca u tebi. Promatrac je misao. Promatrac je san i snovidjenje. Promatrac je zadja prepreka prema Bogu. Pa i onda kad za tvojih snovidjenja znas da nisi to sto snovidis, i to tek hoce reci da si jos prisutan, da si jos uvijek "ja". Kako "ja" moze biti budno, Maharaj? Kako "ja" moze razaznati san od sna?

Trazitelj: Ako su i snovidjenje i izlaz iz tog snovidjenja oboje samo umisljaj, na koji je nacin moguce izaci iz jednoga i drugoga?

Nisargadatta Maharaj: Ne treba nigdje izlaziti. Ne vidis li da i to izlazenje takodjer pripada tvom snovidjenju? Sve sto trebas napraviti je uvidjeti da je san san.

MAJSTOR Ivan: Tko bi to trebao uvidjeti, Maharaj? Samo razum moze to poduzeti. Ali razum ionako vec sve vidi kroz ruzicaste naocare. Kakva je onda korist od tog ruzicastog uvida?

Trazitelj: Prihvatim li da je svaka stvar snovidjenje, kamo ce me to odvesti?

Nisargadatta Maharaj: Gdjegod te odvelo i to ce opet biti san. Pache i predodzba o nadilazenju tvojih snovidjenja takodjer je iluzija. Zasto ici bilo gdje? Samo shvati da snivas san kojega zoves "svijetom", i vise neces traziti izlaz.

MAJSTOR Ivan: Razum tu ne moze shvatiti ama bas nista. Jesi li i samo izrekao "nadilazenje snovidjenja je iluzija", to je isto sto i povuci sebe samoga za nos. Ovoga puta je to pinokijevska lazh da razum moze shvatiti tu tvoju "iluziju". Iz kojeg polazista razum to ikako moze razumjeti? Iz koje to svjesnosti, Maharaj?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:15   #31
Vidim da majstor mudro zbori... ali nastup "rasturanje i razbijanje ucenika" ocito mnogi krivo shvacaju

svade blokiranju razmjenu znanja i svrha ovog topica pada u vodu (a mozda drugi vide drukcije svrhu foruma ) doduse uspije se i iz svade naucit ponesto...

Nego, MAJSTORe, sto ti zastupas ?Ili da preformuliram: Dali za sebe tvrdis da si "probuden" i ako tvrdis, koje znanje te probudilo?
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:38   #32
Quote:
soadfan kaže: Pogledaj post
Vidim da majstor mudro zbori... ali nastup "rasturanje i razbijanje ucenika" ocito mnogi krivo shvacaju

svade blokiranju razmjenu znanja i svrha ovog topica pada u vodu (a mozda drugi vide drukcije svrhu foruma ) doduse uspije se i iz svade naucit ponesto...

Nego, MAJSTORe, sto ti zastupas ?Ili da preformuliram: Dali za sebe tvrdis da si "probuden" i ako tvrdis, koje znanje te probudilo?
MAJSTOR tvrdi da si PROBUDJEN i TI, i na to se usredotoci.

Kojegod znanje MAJSTOR dobio, nije mu niti uruceno, niti narinuto, zbog BUDJENJA po sebi, nego zato da bi UCITELJEVAO snazno i siroko.

A sad ti objasni MAJSTORU kako to da ti za sebe mislis da NISI PROBUDJEN.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:37   #33
Ma samo da se javim na vlastitoj temi

i da napisem nesto kriptično što će pobuditi vaše asocijacije i izvući vas iz matrixa.


( iz filma Balkanski špijun )

DŽABA STE KREČILI
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:54   #34
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ma samo da se javim na vlastitoj temi

i da napisem nesto kriptično što će pobuditi vaše asocijacije i izvući vas iz matrixa.


( iz filma Balkanski špijun )

DŽABA STE KREČILI
hebi se parsifale,a ja sam dzaba sve moro citat ispocetka....što se razdijeli i odvoji od skole brate pa me prisili da modemom citam tvoj topic ponovo i tako t lopovima(grizli rece) dadnem jos 5.6 kuna nepotrebno za uru vrimena online
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 00:47   #35
Quote:
PUPA16 kaže: Pogledaj post
hebi se parsifale,a ja sam dzaba sve moro citat ispocetka....što se razdijeli i odvoji od skole brate pa me prisili da modemom citam tvoj topic ponovo i tako t lopovima(grizli rece) dadnem jos 5.6 kuna nepotrebno za uru vrimena online
evo ti prva pomoc i besplatna ideja

1) nabavi usb memory stick (flash memoriju)
2) sejvaj na njega temu ili teme i citaj offline
3) jos vaznije poboljsanje

uoci dolje desno na svakoj stranici foruma link Tekst verzija

klikni na to i dobijes sve teme preglednije i bez slika i smajlica.vrlo lako i prakticno za sejvati. 10 ak puta brze nego sejvanje ovih normalnih stranica.
izvrsna ideja. koristi je

LIVE LONG and PROSPER V
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 00:50   #36
slušao sam jednog filozofa kad je govorio o svijesti. kaže, to je posljedica imanja neokorteksa. iluzija koja se stvara naizgled nasumičnom el. aktivnosti.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 14:46   #37
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Ni nauka ni religija ni filozofija nemaju odgovor na pitanje SVIJESTI.Kako to?
Kad samo pričaju a nemaju iskustva.
Kako mozes neimati iskustva o svijesti?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 16:39   #38
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
slušao sam jednog filozofa kad je govorio o svijesti. kaže, to je posljedica imanja neokorteksa. iluzija koja se stvara naizgled nasumičnom el. aktivnosti.
pozdravi ga (filozofa) i poruči mu:

1) neurokorteks jednako tako može biti posljedica postojanja svijesti

2) neurokorteks također može biti iluzija a svijest biti postojana

3) ne postoji nasumičnost (što chaos theory jasno dokazuje)

4) električna aktivnost je samo mali segment elektromagnetizma čijeg spektra smo uglavnom nesvjesni (uz pomoć sve tehnologije vidimo jedva 5% el.mag. spektra) a isti ima prilično velik utjecaj na ovaj fragment koi percipiramo što zapravo i stvara iluziju nasumičnosti.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 17:40   #39
"Ni nauka ni religija ni filozofija nemaju odgovor na pitanje SVIJESTI. Kako to?"

PROSTO - SVJESNOST je jedna od ljudskih UOBRAZILJA, poput sviju ostalih.
PROICIRAMO ju u POST FESTUM prichinu takozvanog OVDJE & SADa "dozivljaja"(sic!). U-V-I-J-E-K i beziznimno.

Samo stoga sto se stanovitoga DOZIVLJAJA prisjecamo kao CHINA iskustva same NEPOSREDNE DATOSTI, ufamo se onda i u prvu njegovu jednako (samo)prichinsku odrednicu - takozvanu SVJESNOST.

U tome OVDJE & SAD niti smo ikad bili, niti ikad jesmo, niti cemo ikada biti.
Niti je onda SVJESNOSTI, niti je onda ikakvoga parsifLAZHNOGA "odgovora".
S one strane nasih sveudiljnih PROICIRANJA samo je jezoviti SMIRAJ NIKOGA i NICHEGA.

Za one pozornije ovo je jos malo dopune o "SUNYATI".
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 18:13   #40
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
"Ni nauka ni religija ni filozofija nemaju odgovor na pitanje SVIJESTI. Kako to?"

PROSTO - SVJESNOST je jedna od ljudskih UOBRAZILJA, poput sviju ostalih.
PROICIRAMO ju u POST FESTUM prichinu takozvanog OVDJE & SADa "dozivljaja"(sic!). U-V-I-J-E-K i beziznimno.

Samo stoga sto se stanovitoga DOZIVLJAJA prisjecamo kao CHINA iskustva same NEPOSREDNE DATOSTI, ufamo se onda i u prvu njegovu jednako (samo)prichinsku odrednicu - takozvanu SVJESNOST.

U tome OVDJE & SAD niti smo ikad bili, niti ikad jesmo, niti cemo ikada biti.
Niti je onda SVJESNOSTI, niti je onda ikakvoga parsifLAZHNOGA "odgovora".
S one strane nasih sveudiljnih PROICIRANJA samo je jezoviti SMIRAJ NIKOGA i NICHEGA.

Za one pozornije ovo je jos malo dopune o "SUNYATI".

Vjerovati u svijest kao apsolut (neuvjetovani entitet) je error of misplaced absoluteness...transfer osjecaja neuvjetovanosti preko sistema tijelo/um - 'ja' i 'ne-ja' su dvije strane iste medalje...sunyata je empty od bilo kakvog relativnog ili apsolutnog...pa i same praznine...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.