Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 22:28   #41
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
da, tocno je. policija ti ne daje izvjesce, a podatke o ovom covjeku moze dobiti samo vlasnik psa, a to je izgleda tvoj otac. on ih moze dobiti ako trazi.

na pravu je guzva i tvoja tema se rasplinula, pa te ovdje hocu nesto pitati da ti mogu i odgovoriti:

1. oprosti na indiskreciji, ali koliko godina imas? jesi punoljetna?
2. na pravu si napisala da je pas zakopan. reci tko ga je zakopao? s vasim znanjem ili bez?
1.Punoljetna sam... odavno
2. Lovac ga je zakopao bez našeg znanja
kiaara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:12   #42
Quote:
spyro kaže: Pogledaj post
Zapisnik moraju dati, ali pismeno zatražite i naslovite voditelju ispostave. S obzirom da se i kod policije može predati prijava za kazneno dijelo, onad to i uradite i tražite kopiju s urudžbenim brojem. Sve zahtijeve u pisanom obliku i na protokol njihov da vam udare pečat da je zaprimljeno.
Upotreba vatrenog oružja nije prekršajno dijelo, već kazneno!
Nastojte biti dosadni, pa će vam udovoljit, samo da vas ne gledaju ( isprobana tehnika).
Bez obzira što je pas registriran na tatu vi ste član kućanstva i imate pravo dat kaznenu prijavu, koju policija prosljeđuje državnom odvijetništvu, te Vam nakon nekog vremena moraju odgovorit vezano za prijavu.
Moram ovo podvući jer bih i ja tako postupila.
Kvalitetan i konkretan savjet.
Ništa se neće desiti brzo ali vjeruj mi, ovo je jedini način da nešto postigneš.

Ovakvim stvarima treba početi stajati na kraj. Trega reagirati.
Malo prouči zakon (imaš link tu negdje).
Sad, ako nisi vična ovim stvarima uzmi odvjetnika, ali ni njemu ne prepuštaj sve, aktivno surađuj i kontroliraj. Bolje bi bilo da ti netko tko ima iskustva i znanja pomogne (i jeftinije).
ZARAJANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:26   #43
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
2. Lovac ga je zakopao bez našeg znanja
Je li Cash još uvijek tamo zakopan? Ako jest i ako si spremna na daljnji šok, onda doznaj čovjekovo ime i prijavi ga inspekciji, jer se mrtve životinje ne smiju zakopavati. Ime ćeš doznati onako kako su ti savjetovali na pravu - policiji podnesi pismeni zahtjev za obavijest o podacima. I sve što radiš, radi napismeno i šalji s preporukom, tako da ti ostane trag. Do sada je jedini materijalni dokaz zakopani Cash, kad moram tako ružno reći. No, moraš imati i pouzdanog svjedoka ili svjedoke koji će potvrditi da ga je zakopao baš taj lovac koji ga je ubio iz puške. Isto tako, budi spremna na to da će Casha iskopati, što sigurno neće biti lijep prizor, kao i da će ga odvesti u kafileriju.

Ako dopustiš, još riječ-dvije. Sve što si napisala na ovoj temi, kao i na Pravu, nabijeno je emocijama, što je potpuno jasno i shvatljivo u tvojoj situaciji. Međutim, ako ti je glavni cilj da lovcu koji je ubio Casha ne dopustiš da se izvuče nekažnjeno, onda se pokušaj smiriti, bar onoliko koliko možeš, i u onome što poduzimaš postupati razborito i trijezne glave. Emocije ti mogu zamagliti uvid u cijelu priču pa ćeš propustiti neki detalj zbog kojeg ti sav trud može propasti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 12:31   #44
Emocije su potrebne da se ovo privede do kraja!
A ono što Crime kaže da su trebali biti u ograđenom ili na uzici na tvom zemljištu je totalno bez veze.
Moj pas može biti pušten na mom zemljištu i ima pravo pojest svakog ko uđe nepozvan. Kako onda lovci idu u lov ako ih ne puštaju! Po ovoj dubiozi ispada da lovac s lovačkim puštenim psom može biti na mom zemljištu, dok moj mora biti na lancu. Vlasništvo je vlasništvo i gotovo. Drugo, čisto sumnjam da je ta njiva označena kao lovno područje, iz čega proizlazi da su lovci smetali posjed.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 12:41   #45
Quote:
crime kaže: Pogledaj post
Evo da ne moraš tražit dalje.

Psi nisu bili u ograđenom prostoru! Ti si ih dužan držati ili ograđene, ili na uzici (po zakonu).
To što je tvoja njiva ne znači da pas ne može otrčati 5 metara lijevo i desno. Nitko pa ni ti ne može garantirati da pas neće napasti (to se ne može niti sa ljudima a oni govore). Znači, pas je bio bez uzice, na otvorenom, bez nadzora, zaletio se prema lovcima, e sada da li je htio kost, da ga se pomazi ili je nekome htio otkinuti ruku to se ne zna.
Aj ne lupetaj. Nikakav zakon ne kaze da pas mora biti na uzici. Cak ni u lovistu ne mora biti na uzici. Gdje se psa vodi na uzici duzna je propisati lokalna samouprava, ili gradsko poglavarstvo. Ako nije propisala pravilnik, pas moze svugdje bez uzice. Pa i u lovište.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 16:32   #46
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
1.Punoljetna sam... odavno
2. Lovac ga je zakopao bez našeg znanja
ima li sto novo, kakvih pomaka, u smislu da ste nesto konkretno napravili, ili sve jos stoji?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:51   #47
napisala sam zahtjev za zapisnik. Našla sa jednu vetrinarsku inspektoricu pa sam dobila broj gdje da se javim,rekla mi je da je trebalo metak izvaditi. Iz lovačkog za našu županiju se više ne javljaju kad sam im rekla gdje se to dogodilo. pokušavam smireno smisliti što dalje
kiaara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 19:23   #48
Sad sam razgovarala s našim policajcima. Ovako, zapisnik od policije i zatim podizanje privatne tužbe. Policija u ovakvim slučajevima samo utvrđuje činjenično stanje!
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:46   #49
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Osim ako kao što kažeš - da se provukao ispod kapije, dakle van tvoga prostora, što je ovaj protumačio kao napad. Šarci su veliki i opako izgledaju, bez obzira što su vrlo vjerojatno velike bebe.
To je to... teško će se dokazati da je npr. pas bio štene i da nebi učinio ništa... od kud to ovaj zna?... vidio je golemog pas kako leti prema njemu i branio se... Ako se zainate prema vama, još bi i vi mogli proći gore nego on... Pucati se tek smije 300 metara od naselja... tu naravno ne spadaju klijeti, vočnjaci ili nešto treće npr. u goricama, šumi itd... Ako je pucano u naselju, lovcu se može oduzeti oružje na 3 godine, mada je u ovoj situaciji komplicirano, zbog faktora samoobrane, pas je bio potencijalno opasan za divljač... em ima svjedoke, tralalalaa...

Npr. zakon kaže da ako se primjeti pas ili mačka koji lunjaju sami lovištem bez nadzora, lovac ih može UKLONITI... do 2005. je pisalo da se može ubiti, ali onda je to promjenjeni i sad piše ukloniti... e sad, na koji način će se određena životinja ukloniti zavisi o lovcu, situaciji itd...

BTW, stvarno šteta za psa...
HunterDon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 10:05   #50
Quote:
HunterDon kaže: Pogledaj post
Npr. zakon kaže da ako se primjeti pas ili mačka koji lunjaju sami lovištem bez nadzora, lovac ih može UKLONITI... do 2005. je pisalo da se može ubiti, ali onda je to promjenjeni i sad piše ukloniti... e sad, na koji način će se određena životinja ukloniti zavisi o lovcu, situaciji itd...

BTW, stvarno šteta za psa...
ma super zakon. Svakom se može desiti da psa pobjegne i ako se slučajno nalazi u lovnom području znači da ga se može u koknut.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 11:27   #51
Npr. zakon kaže da ako se primjeti pas ili mačka koji lunjaju sami lovištem bez nadzora, lovac ih može UKLONITI... do 2005. je pisalo da se može ubiti, ali onda je to promjenjeni i sad piše ukloniti... e sad, na koji način će se određena životinja ukloniti zavisi o lovcu, situaciji itd...

ma uklonila bi ja njega

Imama svoju Udrugu vlasnika šuma i oštro se borimo protiv toga da je lovcima sve dopušteno u našim šumama. Ja ih bez iti malo pardona sve potjeram sa svog zemljišta. Ljubitelj sam svih životinja i ne dam da mi vrše masakar pijani po šumi.
Dala sam nekoliko savjeta, ali da li bi tako postupila vjerovatno ne
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 11:58   #52
Ne kužim... ako je šuma MOJA, imam sve uredne papire i to, oni se smiju šetati MOJOM šumom koja se nalazi u lovnom području i ubijati?????

Kaj ako ja ne želim da MOJA šuma bude dio lovnog područja? Mislim, moja je, valjda imam pravo to tražiti.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:00   #53
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ne kužim... ako je šuma MOJA, imam sve uredne papire i to, oni se smiju šetati MOJOM šumom koja se nalazi u lovnom području i ubijati?????

Kaj ako ja ne želim da MOJA šuma bude dio lovnog područja? Mislim, moja je, valjda imam pravo to tražiti.
U tom slučaju bi trebali ograditi šumu... Druge nema... Mada kao uvijek, jedno je teorija, a drugo praksa, a to znate i sami...

Ha, znam... debilan zakon, pogotovo s onom opaskom "UKLONITI"... tako da na kraju nitko ništa nezna... vi možete ići po lovištu sa psom, ali mora biti pod nadzorom, ali ako je on sam, jbga... sve ovisi o onome tko poteže okidač... još ako se zna da psi u tome području rade štetnu... zna se što slijedi, bez obzira ako vaš pas nije činio nikakvu štetu... jer vjerovali ili ne, raspušteni psi rade ogromne štete... em kolju mladu lanad, male zečiće, fazančiće... itd... jedno je gledati na te stvari iz pozicije vlasnika psa, a drugo iz pozicije lovca, lovočvara itd... i tu uvijek ima prostora za razne polemike...

Pozdrav!!!

HunterDon
HunterDon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:11   #54
Da bi zemljište bilo lovno područje, nikoga se ne pita. Ako ne želite da vam zemljište i dalje bude u lovnom području , e onda morate izdvojit cca 20000 kn za elaborat. Ja bila u zagreb u Upravu lovsta i skoro se počupala s njima, pa sam izložila svoj plan. Za 20 000 kn kupim puške, napravim dozvolu i čuvam svoje zemljište od lovaca.
Za sada glumim strašilo i tjeram lovce. Valjda neću doživit sudbinu ovog malog jadnička.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 01:18   #55
ja sam en kužim kako su ga lovci mogli zakopat bez tvog znanja..

ukloniti NEMOŽE ako vidi ogrlicu...pa kolko psi i mačke bježe, šta bi oda smjeli sve uklanjat????

ustrajte i dalje..iako imam nekakav osjećaj da će završit sa opravdanjem da je to bilo u samoobrani i naravno da će ostatak ekipe to potvrdit... a mi eto budimo iskreni...

al ja bi im napravla scenu i lovcima, njemu bi se posebno potrudila, i tim policajcima...
ivna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:57   #56
Uginule životinje se ne smiju zakapati na javim površinama. Eto još jedna, doduše manje bitna, ali je tu, pogreška lovca za koju bi mogao (morao!) platiti kaznu.

HunterDon, sve je jasno, no iz vedra neba se vidi da ovakav zakon očito ne štima. Što su lovišta sveto tlo, a lovci vrhovni upravitelji svijeta i svemira? Šteta u lovištu - da, slažem se, moguća je i treba je spriječiti, ali koliku štetu lutajući pas može napraviti u gradu? Može ugroziti i ljudske živote isto tako kao što se ovaj lovac našao "u opasnosti" od štenata koji trči prema njemu, teoretski mogu ozljediti dijete (a djece po šumama valjda nema), izazvati prometne nesreće... Pa naravno da ne možemo svi hodati okolo naoružani i "uklanjati" svako živo biće koje nam se našlo na putu.

kiaara, definitivno savjetovanje s nekim pravnikom, odvjetnikom. Jer u ovakvom slučaju izgleda da zakoni štite lovca što god da učini. No, sigurno postoji neki način da barem bude upozoren, plati barem manju kaznu (npr. ovo za zakapanje uginule životinje). Da je u pitanju moj pas, pokušala bi SVE, pa makar "popušila" na kraju. No, dotični bi me itakako zapamtio i dvaput promislio prije nego ovako nešto ponovi.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:26   #57
Ja u cijeloj toj priči iskreno, malo toga kužim.

Pa ajmo ispočetka:

Kako si i kada saznala da ti je pas ubijen? Došla si doma i nije ga bilo? Ili...? Od kog si saznala da ti je psa zakopao lovac? Od kog si saznala da ga je ubio baš taj lovac? Mislim za kopanje rupe za šarplaninca treba dosta vremena po ovoj smrzotini, trebao je čovjek i otići po lopatu, vratiti se, počet kopat, zakopat... Sve to traje određeno vrijeme. Šarplaninac od 7 mjeseci ima skoro punu veličinu odraslog psa (da ne filozofiram, treba mu masa, ali visinu je obično već dostigao u toj dobi), dakle rupa mora biti velika. Da li ga je netko vidio, čuo pucanj? Da li je itko vidio da je pas izašao van tvog prostora i šta se dešavalo?

Daj malo detalja, jer ovo je sve zbrda zdola ne znaš ko pije a ko plaća. Da li je njiva na koju je pas ispuzao ispod kapije tvoja? Je li lovac zakopao psa na toj njivi? Gdje ga je zakopao?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:12   #58
Ajme mrzim lovce, pogotovo krivolovce koji stalno pucaju kad se smraći. U Zagorju nam je prije 3 tjedna nestala kujica, još uvijek ne znamo da li ju je ubio krivolovac ili je upala u stupicu od lovaca ili je odlutala pa je kod nekoga. Ne mogu razumjeti te lovce kako mogu ubijati životinje, kaj ih to uzbuđuje ili što?! Razumijem ove divlje i to i kako oni održavaju stanište bla bla...Ali srnicu ili lane - prestrašno. Ovdje su ih skoro sve istrijebili strahota.
I ja sam isto napomenula na policiji kada sam im odnijela plakate da daju ophodnji u slučaju da mi vide kujicu. Rekla sam im da se tu puškara da me strah da mi ne doluta metak jer predvečer šećem sa psima oni samo " da da da". Ma užas.
Uglavnom znam kako ti je, drži se i ja bi ih ganjala...
Kat83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:19   #59
Kiaara, šta je bilo dalje? Imali novih događanja?
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 18:31   #60
Objavljeno na Face-u...pa evo kopram i prilažem na ovu temu...

Upravo kako naslov i kaže - postoji mogućnost da vašeg psa, kućnog ljubimca, prilikom šetnje rubnim dijelovima grada (bilo kojeg grada!), ustrijeli nečasan lovac-krivolovac-suludi lovac-pijani i isfrustrirani nositelj lovačkog oružja, koji svoju okrutnost ispoljava nečasno i protuzakonito krijući se iza lovačke iskaznice.

Prvi puta sa ovom temom susrela sam se na Forum.hr, gdje su vlasnici pasa koji svoje ljubimce šetaju u neposrednoj okolici svojih (najčešće prigradskih) mjesta, imali vrlo neugodne susrete sa lovcima. Možda bi bilo bolje da kažem "NazoviLovcima", jer niti jedan pravi, časni član bilo kojeg lovačkog društva Lijepe naše nikada ne bi krivo tumačio niti zakone, kao niti svoje ovlasti koje im zakoni i propisi donose/obvezuju ih. "U živo" s ovom ružnom, tužnom ali i samim činom-potencijalno opasnom temom susrela sam se šetajući svoju malu kujicu Daru rubnim djelovima Zaprešića, kada sam bila upozorena da iako sam van naselja (nasip odteretnog kanala, bijela-šodrana cesta, cesta koja vodi prema skeli...) ne smijem psa šetati bez povodca i brnjice jer u protivnom lovci imaju pravo - UBITI JU!!

Početnu nevjericu i mahanje rukom vrlo brzo (već nakon 10-tak minuta) zamjenila je zabrinutost. Išla sam se upoznati sa mojim obvezama ali i pravima, konzultirajući kako zakone i pravilnike, komunalne odluke, tako i same nadležne (komunalni redari)...pa i sasvim slučajno-policajca. I kako to već biva, slučajnosti nam najčešće donesu - "slučaj"! A u ovom "slučaju" policajac izjavljuje da je i on sam lovac i da, susretne li me s psom bez povodca i brnjice na jednom takvom prigradskom puteljku, ima pravo i može ubiti mog psa!

Dakle policajac, čovjek koji je zadužen svojim pozivom (ne samo poslom) biti na strani zakona, čuvati ljude i njihovu imovinu, poznavati ako ništa drugo a onda bar Zakon o oružju ili Pravilnik o uporabi oružja i naboja, mašući svojim članstvom u lovačkom društvu kao "dozvolom za ubojstvo", izjavljuje tako nešto! Uz moje ponavljanje da zakoni i propisi kažu drugačije, da upravo na tim mjestima kojima ja slobodno šetam psa, šetaju/trče/voze bicikle/pecaju/voze traktore prema svojim njivama/istrčavaju pse/čak i jašu konje i drugi sugrađani lijepog mog grada te da bilo kakvo pucanje iz bilo kojeg oružja na takvom mjestu - ne dolazi u obzir, policajac ponavlja isto-da ima pravo u navedenim okolnostima izvaditi oružje i ubiti psa! Policajac!

Naravno da reagirala sam, službenim dopisom na sve instance kojima je u nadležnosti da reagiraju.

U nastavku (skraćeno) prenosim dopis poslan Policijskoj postaji Zaprešić, Gradonačelniku Grada Zaprešića, Predsjedniku Gradskog vijeća Zaprešića, Pročelniku Upravnog odjela za komunalne djelatnosti Grada Zaprešića.

Broj značke policajca kao i registraciju patrolnih kola kojima se dovezao-mislim da ne smijem javno iznositi (makar obzirom da ga svi mi građani RH plaćamo iz svojih poreza i prireza-ne vidim čemu tajnost...no eto za svak slučaj...). Dopis je poslan, urudžbiran na svim adresama... A ja čekam....

Sve navedeno dijelim ovako javno jer znam da nisam "usamljeni slučaj", da i neki od vas imali su neko slično, ružno iskustvo, pa eto možda ovako pobrojani zakoni/članci/pravilnici pomognu i vama, budu vam "šalabahter" za slučaj da ikad suretnete se sa ovakvim prijetnjama.
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.