Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2010., 19:31   #21
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
Da, znam da trebam strucnu pomoc... za svoj nedostatak samopouzdanja i povjerenja i napada panike i anksioznosti i ...lista je duga mojih problema....ali ja sam mislila kad se udam da ce svi moji problemi nesigurnosti nestati?! jer sam imala iste probleme u vezama prije braka, samo sam mislila tada da sam bila sa pogresnim muskarcima, koji su i sami bili nesigurni...ovaj put je trebalo biti drugacije, kako sam ja zamisljala da trebam biti voljena, nisam voljena na taj nacin i tu dolazi do sukoba u meni.
Ja zelim da je on ponosan kad je sa mnom na javnim mjestima, da me zagrli, poljubi ponekad, a on totalno ide drugim smjerom...njegovo opravdanje je da je stidan da bude prisan sa mnom a nije stidan da pokazuje svoju zadnjicu kad se sagne i kad mu donje rublje i dio zadnjice viri iz pantalona. Takodje, nisam sigurna da li svi muskarci cak i kada su zaljubljeni i u braku, kada vide neku zgodnu zensku, pocnu pjevati ili zvizdati od dragosti da ih je ta zenska primjetila? I kad ja mog muza pitam zasto je pjevao kad je ugledao doticnu djevojku, on kaze, tj, pita me, da li bih ja napustila takvog tipa i da li je to dovoljan razlog za razvod? I onda ja poludim, jer za mene bi to bio dovoljan razlog za razvod, jer mislim da me nepostuje tim pjevusenjem a on kaze da ne vrjednujem nista sto on meni pomaze po kuci, sa djetetom....i zato je tesko vjerovati da se bunim kad kazem sve ove lijepe stvari o njemu kad znam da vecina muskaraca ne pomaze svojim zenama u kuci - samo ne mislite da nisam zahvalna za to, jer ako i vama muz uvijek kaze pogledaj npr desno u tu zgradu, da bi se on okrenuo lijevo da pogleda u zensku - uhvatila sam nekoliko puta to da radi....i onda kad mu to kazem, on kaze da sam paranoicna ....i sad sama ne vjerujem vise sebi sta je istina a sta ne. To je grozan osjecaj....ja samo hocu da zivim malo opustenije,ne zelim da budem stalno policajka, umarajuce i za mene i za njega...by the way, bili smo zajedno kod psihica ali on je strasno rezervisan i kutluran i zna kako da prica pricu....tako da ja uvijek ispadnem luda....
Gle,za tvoju sreću je najvažnije da se ti osjećaš voljenom...a ti se tako ne osjećaš.Ja znam da ima svakakvih žena,neke se osjećaju sretno i ispunjeno ako im muž doma donese kvrgu od npr. 2kg janjetine za ispeći sa krumpirima,pa nakon što se nagutaju,izvale se ko napaljena prasad,opale i to je u njenoj suštini za nju "plafon",ona sretna i zadovoljna.I njoj kao takvoj to predstavlja ljubav.
Međutim za mene je ljubav duhovni rast,učenje jedno od drugog, poštovanje,privrženost,odanost svojoj obitelji,gledanje na njenu dobrobit, i tu pritom mislim prvenstveno na ženu i djecu,a tek potom na roditelje i ostale,pružanje oslonca jedno drugom,u principu usmjerenost na obitelj,a ne škiljavo seosko "snimanje" di ko koga nateže sa strane,šta ko doma kuva,jel ima netko sto kuna veću ili manju plaću, itd...

A to glumljenje žandara je zamorno,slažem se...i zato je važno gledati da si voljena na način na koji želiš biti voljena,a ne na način na koji bi drugima bilo dobro.
Svatko je od nas odgovoran za svoju sreću,a oni koji pričaju da je situacija u kojoj te muškarac oženi znak isključivo čiste,duboke i iskrene ljubavi je apsolutna naiva,jer kroz povijest je poznato da se ljudi žene radi koristi,roditeljskih savjeta,spajanja obitelji radi moći,tuđih mišljenja,trudnoće,navike,logičkog slijeda stvari,itd...
I nije uvijek stvar neuspjeha braka u ljubavi/neljubavi već nekad ljudi uistinu nisu jedno za drugo jer imaju drugačije potrebe i različitim očima gledaju svijet.

Zadnje uređivanje ždralexandrijka : 11.02.2010. at 20:22.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:41   #22
[QUOTE=mimozamoja;25011613]... za svoj nedostatak samopouzdanja i povjerenja i napada panike i anksioznosti i ...lista je duga mojih problema....ali ja sam mislila kad se udam da ce svi moji problemi nesigurnosti nestati?! jer sam imala iste probleme u vezama prije braka, samo sam mislila tada da sam bila sa pogresnim muskarcima, koji su i sami bili nesigurni...ovaj put je trebalo biti drugacije, kako sam ja zamisljala da trebam biti voljena, nisam voljena na taj nacin i tu dolazi do sukoba u meni.



možda si nesigurna jer si gradila svoje samopouzdanje i sigurnost na temeljima - možda na tome kako te muškarci (ili ljudi općenito)vide- izvana i iznutra, tj bilo ti je bitnije što ljudi misle i govore od vlastitog mišljenja o sebi i u ovom braku je došlo do kulminacije svih tih tvojih strahova.
sve ostalo - slažem se sa postom iznad
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:43   #23
haha vidim da mi je post iznad nejasan (još sam nova) - poanta je da će se ljudi odnositi prema tebi onako kako se ti postaviš prema sebi (uh učim i ja to polako)
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 18:34   #24
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
... muz je jako strpljiv sa mnom jer kaze da me voli a ja ovo sve radim zato sto ne osjecam da me on voli?...

... On sve radi u kuci, kuha, kupuje hranu, cisti, meni ne da nista da radim i nije mu tesko nista ...
...I još uvijek mi nije jasno zakaj je tema o tome voli li ON TEBE, a ne TI NJEGA??
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 21:24   #25
Psihijatru brzo!

Imaš knjigu "5 jezika ljubavi" ili tako nekako, vjerovatno ne pričate istim jezicima. Samo ako je kod tebe neki poremećaj, onda savjet no1.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 08:00   #26
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
...ali ja sam mislila kad se udam da ce svi moji problemi nesigurnosti nestati?! jer sam imala iste probleme u vezama prije braka, samo sam mislila tada da sam bila sa pogresnim muskarcima, koji su i sami bili nesigurni...
Mislim da je ovo problem sve više ljudi koji misle da će svi njihovi problemi nestati samim činom udaje/ženidbe.
Kao da taj papir rješava sve probleme, život postaje odmah ružićast, savršen, ...partneri koji su dojučer bili kurviši najednom će postati vjerni, itd...itd... Nažalost nejde to tako.

Ono što ti mogu savjetovati je da svakako poradiš na sebi.
Očito si i sama svjesna da ti je potrebna pomoć, a ako si ne možeš sama pomoći, zašto ne potražiti pomoć nekoga tko će te usmjeriti na pravi put?

Napisala si da si sa suprugom već bila na savjetovanju, i da to baš i nije urodilo plodom.
Zašto ne pokušaš prvo otići sama?

Isto tako, nije dovoljno samo otići kod psihologa ili psihijatra, sam odlazak psihologu ili psihijatru neće riješiti probleme, ti se sama moraš potruditi i raditi na sebi.
Oni će te samo usmjeravati kako.
Nije to lako, niti je brzo, ali moraš dobro zapeti ako si želiš uistinu promjeniti život.

Jer u protivnom, vječno ćeš se boriti ovako sama sa sobom, bila u braku ili ne.
*Majica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 09:17   #27
Kao prvo ne vjerujem ti.
Ipak, za slučaj da je istina: gle, da te hoće prevarit napravit će to bilo kad i bilo gdje, u tvom wc-u doma s tvojom frendicom. Pa ti žandari.
Što se gledanja ženskog roda tiče, a šta bi ti radije da gleda muške guze??
Zaključak: ne treba pomoć tebi, pomoć treba njemu. Iz prostog razloga što trpi tvoja sranja. Pitam se jel to nekakav sadomazo lik
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 09:34   #28
A) odi na frizuru
B) odi na manikuru
C) upiši se na fitness

i ako nakon toga i dalje budeš mislila da su baš SVE ženske na ulici ljepše od tebe- počni razmišljati o plastičnoj operaciji
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:57   #29
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Ja znam da ima svakakvih žena,neke se osjećaju sretno i ispunjeno ako im muž doma donese kvrgu od npr. 2kg janjetine za ispeći sa krumpirima,pa nakon što se nagutaju,izvale se ko napaljena prasad,opale i to je u njenoj suštini za nju "plafon"...
Pa, ako su oni tako sretni, neka im je.

Ja samo znam da nitko nikoga nije sačuvao od "gledanja" i da su takvi pokušaji besmisleni, pogotovo u današnjoj vizualnoj kulturi koja nas sa svih strana bombardira golotinjom mesa (uglavnom ženskog), od najranije dobi. No, druga je stvar ako se netko "srami" svoje partnerice u društu. To je druga priča. U svakom slučaju, nikoga se ne može silom privoliti da nekoga voli i poštuje. Bolje je onda promijeniti partnera nego zbog njega gubiti živce i zdravlje.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:07   #30
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, nikoga se ne može silom privoliti da nekoga voli i poštuje. Bolje je onda promijeniti partnera nego zbog njega gubiti živce i zdravlje.
S tim se apsolutno slažem,i ako te netko ne voli,možeš ti biti i lijepa,i pametna,i dobra i sve,ali ne možeš "natjerat nekog da te voli"...
Ja se sjećam kad sam bila dijete,imala sam u ulici jednog sirovog debila,koji je imao dućan,i što je bilo začuđujuće bio oženjen sa lijepom,dapače vizualno profinjenom ženskom tipa Tanja Tušek,umjerenom,mirne naravi,pametnom,itd...i taj debil je nju na očigled svih varao sa jednom lopatom sličnoj Madonni iz onih spotova iz osamdesetih,koja je i imala toliko ukusa da bi na žute zube i lagane brke povrh usne, stavljala crveni ruž,a kad bi se tek kesila,orilo bi se valjda 20 metara oko nje...
Neki ljudi bi rekli....pa to ne hebo da je pobjego iz Manjače...i nikad mi nije bilo jasno zašto ga nije ostavila,iako je sve znala...
A s nekim drugim je mogla nać sreću i zajednički jezik.... tako jednostavno
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 23:03   #31
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
...i nikad mi nije bilo jasno zašto ga nije ostavila,iako je sve znala...
Ah, neke žene su rođene patnice. Trpe i pate, iako sve znaju. Te koje pate tako su odgojene, jer je to uglavnom stvar odgoja. Odgojene su da da je muž gazda i imaju nisko ili nikakvo samopoštovanje.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 23:08   #32
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
Poslije gotovo 2ipo godine sto sam sa suprugom, udata godinu dana, imamo cerku od 8 mjeseci ja i dalje ne vjerujem svom muzu i on ludi a ja svaki dan pravim lom i urnebes u kuci zbog mojih raznoraznih umisljanja.Nije samo jedna stvar da mi smeta, svaki dan izmislim nesto novo ali u mojoj glavi to zvuci toliko istinito a muz je jako strpljiv sa mnom jer kaze da me voli a ja ovo sve radim zato sto ne osjecam da me on voli? Kako znati kad te neko voli? Ja sam ostala bez ikakvih osjecaja momentalno...svaki dan raskidamo, on gubi nadu da cu se ja promijeniti jer mu svaki dan obecavam kroz suze da hocu a duboko u sebi mislim da necu i raskida me to jaaaaaaaakoooooo. On sve radi u kuci, kuha, kupuje hranu, cisti, meni ne da nista da radim i nije mu tesko nista a ja bih sve to zamijenila da ne mislim da on iza mojih ledja stalno gleda u cure i izmislja uvijek razloge da treba da idemo u odredjenom pravcu samo zato sto je vidio neku curu zgodnu i onda ja poludim i tako je svaki dan u zadnjih 2 godine. Sve je to moja nesigurnost jer ja mislim da ne izgledam dobro i onda kad on gleda u te cure onda ja mislim da sam jos ruznija jer bi on uradio sve samo da prodje kraj tih cura. On meni konstantno govori da to nije istina, ali kad smo se poceli zabavljati on bi uvijek u drustvu ili ako smo na javnom mjestu skinuo ruku s mene ako neka cura prolazi i onda bi se ja osjecala bezvrjednom. Da skratim pricu postalo je gore, nista bolje, jer mu ja sada ne dozvoljavam da gleda tv gdje ima bilo kakvih zenskih bica i osjecam se totalno grozno jer smo ovisni o mojim osjecajima svakog dana.
Sta da radim?? Please heelp
Prema procitanom , da se zakljucit da si ti najvjerojatnije neuroticna, jer trazis i najmanju (jebenu) dlaku u jajetu . Ne pase ti mir i harmonija , i opcenito situacije u kojima sve ide glat , tako da trazis neki razlog da se sa muzom svadjas , u tvom slucaju , umisljas da te ne voli , wtf !?
Koliko sam upucen, mislim da nema lijeka za neuroticnost(mada nisam siguran) , ali ne moras biti toliko prepoterecena pitanjem : da li me stvarno voli, mislim ono . .
Nego ti od sad lagano kad muzic dodje sa posla , i legne u omiljenu fotelju , daj mu laganu masazu , napravi kavu i tako to i nemaj beda.
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 01:20   #33
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
ali kad smo se poceli zabavljati on bi uvijek u drustvu ili ako smo na javnom mjestu skinuo ruku s mene ako neka cura prolazi i onda bi se ja osjecala bezvrjednom
Dobro zaključuješ, tada tvom mužu nije bilo jako stalo do tebe, nisi mu bila prvi izbor.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:41   #34
Pussy licker mislim da si u pravu...
mimozamoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 22:06   #35
Wink

[QUOTE=mimozamoja;25011613]Da, znam da trebam strucnu pomoc... za svoj nedostatak samopouzdanja i povjerenja i napada panike i anksioznosti i ...lista je duga mojih problema....ali ja sam mislila kad se udam da ce svi moji problemi nesigurnosti nestati?! jer sam imala iste probleme u vezama prije braka, samo sam mislila tada da sam bila sa pogresnim muskarcima, koji su i sami bili nesigurni...ovaj put je trebalo biti drugacije, kako sam ja zamisljala da trebam biti voljena, nisam voljena na taj nacin i tu dolazi do sukoba u meni.
Ja zelim da je on ponosan kad je sa mnom na javnim mjestima, da me zagrli, poljubi ponekad, a on totalno ide drugim smjerom...njegovo opravdanje je da je stidan da bude prisan sa mnom a nije stidan da pokazuje svoju zadnjicu kad se sagne i kad mu donje rublje i dio zadnjice viri iz pantalona. Takodje, nisam sigurna da li svi muskarci cak i kada su zaljubljeni i u braku, kada vide neku zgodnu zensku, pocnu pjevati ili zvizdati od dragosti da ih je ta zenska primjetila? I kad ja mog muza pitam zasto je pjevao kad je ugledao doticnu djevojku, on kaze, tj, pita me, da li bih ja napustila takvog tipa i da li je to dovoljan razlog za razvod? I onda ja poludim, jer za mene bi to bio dovoljan razlog za razvod, jer mislim da me nepostuje tim pjevusenjem a on kaze da ne vrjednujem nista sto on meni pomaze po kuci, sa djetetom....i zato je tesko vjerovati da se bunim kad kazem sve ove lijepe stvari o njemu kad znam da vecina muskaraca ne pomaze svojim zenama u kuci - samo ne mislite da nisam zahvalna za to, jer ako i vama muz uvijek kaze pogledaj npr desno u tu zgradu, da bi se on okrenuo lijevo da pogleda u zensku - uhvatila sam nekoliko puta to da radi....i onda kad mu to kazem, on kaze da sam paranoicna ....i sad sama ne vjerujem vise sebi sta je istina a sta ne. To je grozan osjecaj....ja samo hocu da zivim malo opustenije,ne zelim da budem stalno policajka, umarajuce i za mene i za njega...by the way, bili smo zajedno kod psihica ali on je strasno rezervisan i kutluran i zna kako da prica pricu....tako da ja uvijek ispadnem luda....[/QUOTE


MISLIN DA BI VIŠE POSTIGLA SUPROTNIN EFEKTON, DA MU DAS DO ZNANJA DA TE NIJE BRIGA OCE LI GLEDAT ILI NECE, DA DIGNES GLAVU I SIGURNO SAMOUVJERENO ODMARŠIRAŠ DALJE! PA ŽENO, TI SI ŽIVILA SVOJ ŽIVOT I PRIJE NJEGA, AKO NADE DRUGU PA KO GA J... NEK IDE. IMAS SVOJE DITE I BOLI TE ĐON. ŠTA BI JA DALA DA IMAN DITE - NIKO MI VIŠE NEBI BIJA POTREBAN!
morskikonjic23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 18:43   #36
Quote:
morskikonjic23 kaže: Pogledaj post
ŠTA BI JA DALA DA IMAN DITE - NIKO MI VIŠE NEBI BIJA POTREBAN!
Potpisujem...i da imam bolju plaću.
A najbolji način za vidjeti koliko te netko voli (kako u braku,tako i ostalim odnosima)možeš vidjeti u bolesti,bolnici,i ukratko u svakoj situaciji okarakteriziranoj kao nevolji,ćemeru i jadu...
Onaj ko te voli kad je sve ružičasto i kad si ti sama sva ružičasta te niti ne voli,jer tad te kakti voli ili može(želi) voljet svatko...a to je ipak malo preidealistično da bi bilo iskreno ...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 19:53   #37
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
Poslije gotovo 2ipo godine sto sam sa suprugom, udata godinu dana, imamo cerku od 8 mjeseci ja i dalje ne vjerujem svom muzu i on ludi a ja svaki dan pravim lom i urnebes u kuci zbog mojih raznoraznih umisljanja.Nije samo jedna stvar da mi smeta, svaki dan izmislim nesto novo ali u mojoj glavi to zvuci toliko istinito a muz je jako strpljiv sa mnom jer kaze da me voli a ja ovo sve radim zato sto ne osjecam da me on voli? Kako znati kad te neko voli? Ja sam ostala bez ikakvih osjecaja momentalno...svaki dan raskidamo, on gubi nadu da cu se ja promijeniti jer mu svaki dan obecavam kroz suze da hocu a duboko u sebi mislim da necu i raskida me to jaaaaaaaakoooooo. On sve radi u kuci, kuha, kupuje hranu, cisti, meni ne da nista da radim i nije mu tesko nista a ja bih sve to zamijenila da ne mislim da on iza mojih ledja stalno gleda u cure i izmislja uvijek razloge da treba da idemo u odredjenom pravcu samo zato sto je vidio neku curu zgodnu i onda ja poludim i tako je svaki dan u zadnjih 2 godine. Sve je to moja nesigurnost jer ja mislim da ne izgledam dobro i onda kad on gleda u te cure onda ja mislim da sam jos ruznija jer bi on uradio sve samo da prodje kraj tih cura. On meni konstantno govori da to nije istina, ali kad smo se poceli zabavljati on bi uvijek u drustvu ili ako smo na javnom mjestu skinuo ruku s mene ako neka cura prolazi i onda bi se ja osjecala bezvrjednom. Da skratim pricu postalo je gore, nista bolje, jer mu ja sada ne dozvoljavam da gleda tv gdje ima bilo kakvih zenskih bica i osjecam se totalno grozno jer smo ovisni o mojim osjecajima svakog dana.
Sta da radim?? Please heelp
Joj pa ima neko isti ja.Sve mi je isto svaki dan mu pravim scene a on to sve trpi.
Jasminica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 09:45   #38
Quote:
mimozamoja kaže: Pogledaj post
Sta da radim?? Please heelp
Odi psihijatru po antipsihotike jer nisi bas zdrava, a onda muzu predlozi trojac.

Ako prihvati, prihvati i ti i uzivaj, barem ces ga imati pod "kontrolom".
Ako ne prihvati znat ces "da samo tebe zeli"
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 17:53   #39
Quote:
Jasminica555 kaže: Pogledaj post
Joj pa ima neko isti ja.Sve mi je isto svaki dan mu pravim scene a on to sve trpi.
Kako izgledaju scene
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 18:31   #40
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Odi psihijatru po antipsihotike jer nisi bas zdrava, a onda muzu predlozi trojac.

Ako prihvati, prihvati i ti i uzivaj, barem ces ga imati pod "kontrolom".
Ako ne prihvati znat ces "da samo tebe zeli"
To je bilo prije 8 i pol godina. Pogledaj uvodni post na temi i datum. Tko zna gdje je ta zena sad.
infinity666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.