Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2011., 16:29   #1
Ispuni - bijele i crne plombe; problemi, bolovi...

nakon stavljanja (bijele kompozitne )plombe na gornju lijevu šesticu prije 3 tjedna, počeo me bolit taj zub kada grizem,ovako normalno me ne boli,ni kad jedem nesto slatko/hladno.Očito nešto mehanicki??
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 17:09   #2
Quote:
Eoin kaže: Pogledaj post
nakon stavljanja (bijele kompozitne )plombe na gornju lijevu šesticu prije 3 tjedna, počeo me bolit taj zub kada grizem,ovako normalno me ne boli,ni kad jedem nesto slatko/hladno.Očito nešto mehanicki??
malo je previsoka u zgrizu...nece nestatini prestati dok se zagriz ne nastima do kraja. Vjerojatno je nesto malo, ali dovoljno da ti smeta..to je tipicno za takve stvari.
cimni si stmatologa na telefon, prica je gotova za minutu i pol s ukljucenih pol minute ugodnog caskanja
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 21:40   #3
pozdrav svima, molim pomoc, prije 3-4 tjedna mi je radjena gornja petica, obicna zamjena ispuna - taj zub je popravljen prvi put prije 20 godina i tako je stajao bez ikakvih problema- nedavno su mu mijenjali plombu jer se ostetila. prije par dana sam jeo neki kikiriki i osjetio sam da me zub boli i to par sati nakon jela. cinilo mi se da je problem mehanicki zbog previsoke plombe pa sam otisao zubaru - malo ga je obradio i sad je problem definitivno manji ali jos uvijek osjetim nelagodu kad zagrizem jako, onako kao da mi je zub lagano utrnuo. nije bol ali nesto se definitivno desava. zubar mi je rekao da mu se javim ako nelagoda ne prestane a ja sam upravo sad ustanovio da se taj zub lagano pomjera za razliku od ostalih. pretpostavljam da je u pitanju neki proces na korijenu? je li kasno da idem u srijedu zubaru jer prije nema sanse?
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 00:55   #4
Quote:
krycek kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, molim pomoc, prije 3-4 tjedna mi je radjena gornja petica, obicna zamjena ispuna - taj zub je popravljen prvi put prije 20 godina i tako je stajao bez ikakvih problema- nedavno su mu mijenjali plombu jer se ostetila. prije par dana sam jeo neki kikiriki i osjetio sam da me zub boli i to par sati nakon jela. cinilo mi se da je problem mehanicki zbog previsoke plombe pa sam otisao zubaru - malo ga je obradio i sad je problem definitivno manji ali jos uvijek osjetim nelagodu kad zagrizem jako, onako kao da mi je zub lagano utrnuo. nije bol ali nesto se definitivno desava. zubar mi je rekao da mu se javim ako nelagoda ne prestane a ja sam upravo sad ustanovio da se taj zub lagano pomjera za razliku od ostalih. pretpostavljam da je u pitanju neki proces na korijenu? je li kasno da idem u srijedu zubaru jer prije nema sanse?
4 dana čekati? malo predugo
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 13:45   #5
Quote:
krycek kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, molim pomoc, prije 3-4 tjedna mi je radjena gornja petica, obicna zamjena ispuna - taj zub je popravljen prvi put prije 20 godina i tako je stajao bez ikakvih problema- nedavno su mu mijenjali plombu jer se ostetila. prije par dana sam jeo neki kikiriki i osjetio sam da me zub boli i to par sati nakon jela. cinilo mi se da je problem mehanicki zbog previsoke plombe pa sam otisao zubaru - malo ga je obradio i sad je problem definitivno manji ali jos uvijek osjetim nelagodu kad zagrizem jako, onako kao da mi je zub lagano utrnuo. nije bol ali nesto se definitivno desava. zubar mi je rekao da mu se javim ako nelagoda ne prestane a ja sam upravo sad ustanovio da se taj zub lagano pomjera za razliku od ostalih. pretpostavljam da je u pitanju neki proces na korijenu? je li kasno da idem u srijedu zubaru jer prije nema sanse?
Samoinicijativno zakljucivanje je majka zajeba. Proces bi morao biti velicine golf loptice da bi se zub poceo klimati.
Prvo...prestani zub iritirati forsiranjem zagriza...kako u jelu tako i spontano. Naravno da ce boliti ako ces to aditi. Pusti ga da se oporavi...daj mu vremena. Ne moze bol od visetjedne iritacije previsokim zagrizom nestati u trenu.
A sto se tice micanja zuba...svi zubi se lagano micu...da se ne micu to bi tek bio problem.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:08   #6
hvala puno, pricekat cu malo a svakao cu kontaktirat stomatologa cim prije.
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 09:14   #7
Bol nakon popravka zuba?

Ako ima tu kojeg zubara da mi kaže što misli o mojem slučaju?
Prije 7 mjeseci mi je pukao zub po pola. Tako je stajao otvoren, a meni se nije dalo ići kod zubara ( budući se bojim, a i nije me bolio).
Jučer kad sam uzela čačkalicu da tu rupu malo pročačkam, je počeo jako boliti i malo mi je lice nateklo.

Otišla sam kod svoje zubarice ( koja je preko HZZO) i ona mi je malo 2 puta brusilicom prešla preko zuba i bez ikakvog liječenja ili stavljanja lijeka, odmah mi stavila plombu.

Govorila sam joj da me zub i dalje boli i čitavo vrijeme osjećam jak pritisak u zubu, a i u licu, a čak me i oko na neki način boli, ali ona ništa.."DA me ne može boliti i slično".

Nakon toga mi je naplatila plombu 200 +10 kuna. Pitala sam ju da li je poskupilo jer je prije bilo 100, a ona da "su sad sve plombe 200".


Može li mi netko odgovoriti u vezi mojeg slučaja i je li normalno to što je ona napravila i koštaju li zbilja bijele plombe preko HZZO čak 200 kuna, jer mi se to čini zbilja previše.


Pa privatnici su 300. Kako onda bijela plomba preko HZZO može biti 200.
Imam stalno feeling da me mulja ta zubarica i da želi preko mene zaraditi više novca.


Ovaj zub koji mi je pukao, više ni nema mojeg zuba, već samo plomba je sve, ali opet mi je čudno da mi ide nakon što je stajao otvoren 7 mjeseci, samo stavljati plombu.
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 12:04   #8
Imas temu 'cijene stomatoloskih usluga' pa procitaj Bijele plombe se svugdje naplacuju. 10 kn je participacija jer nemas dopunsko. Moguce je da je zub trebalo samo malo osvjeziti i staviti plombu, nije to nista neobicno. Ne znam je li ti zub ziv; ako je i ne smiri se, tj pocne boliti na vruce, po noci ili ako pocnes naticati, javi se dr da ti ga otvori i stavi unutra sto vec treba. Ako je prethodno endodontski lijecen pa boli, treba napraviti sliku da se vidi stanje punjenja i prostora oko vrha korijena.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:12   #9
bok,

danas mi je stavljen otrov u zub da mi umrtvi živac te mi je zub
zatvoren s nečim , neznam čime kao cement moram doći za tri tjedna da se dovrši posao...
a moje pitanje glasi, koliko dugo nesmijen ništa jesti od postavljanja tog cementa u zub ?

hvala !!!
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 17:08   #10
U pravilu sat-dva
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 22:44   #11
potamnjela plomba

Bijela plomba, stara oko godinu dana, mi je sad vidljivo tamnija od zuba. Kako je to uopšta moguće? Zub nije svijetliji, tj, nema razloga da je, nisam ga izbjeljivala ili nešto slično. Sad se jasno vidi prelaz, gdje je plomba, a gdje zub. Ne boli ništa. Da idem zubaru?
__________________
Man, time really flies when you take two naps a day.
leteći međed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 20:33   #12
Question Previsoka plomba?

Danas sam bio kod zubara i sredio mi je dva zuba. Gornju osmicu i donju sedmicu. Oba zuba samo plitko. Stavio mi je kompozitne plombe.

Dok sam bio pod anestezijom ucinilo mi se da je previsoko. Rekao sam mu to i dao mi je da zagrizem onaj papiric. Rekao mi je da se kao uopce ne dodiruju u da mi je cudan osjecaj vjerojatno od anestezije. (i prije sam znao imati taj osjecaj zbog anestezije, a na kraju se pokazalo da je sve ok)

Sad je proslo nekakvih desetak sati. Imam jako cudan osjecaj, kao da sva sila zagriza ide na ta dva zuba. Kada zagrizem opusteno i bez hrane kao da se spoje samo ta dva zuba. Nema nikakve boli, jednostavno osjecam kao da zagriz ne funkcionira kako bi trebao.

Jel to jos nekakva osjetljivost nakon zahvata? Ili je plomba jednostavno previsoko?

Koliko je kulturno pricekati prije nego se odem zaliti?
TenchyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 21:57   #13
Hm nema tu pristojnosti, ako je anestezija prestala dijelovati, a zagriz ti nije kao prije onda nešto ne štima. A opet, ako je kontrolirao zagriz, možda ti se čini. Ja bih otišao, i zamolio da baci oko jer se ne osjećam ugodno dok grizem.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 01:51   #14
Smijem li si sam izvaditi crnu plombu jer vidim da mi se pocela klimati...?
Đastin Bajba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:08   #15
Quote:
Đastin Bajba kaže: Pogledaj post
Smijem li si sam izvaditi crnu plombu jer vidim da mi se pocela klimati...?
Ne vadi ju sam, odi do zubara, njemu je to tik-tak posla. Velika je vjerojatnost da je ispod te plombe karijes, pa već kad si kod njega, neka ti sredi zub, da ne bi kasnije bilo: "Boli, boli!"
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:57   #16
Da je postavim jedno otvoreno pitanje:

Je li štetna za zdravlje čovjeka amalgamska plomba?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:43   #17
Mislim da imaš na forumu u popisu tema jednu zaključanu u kojoj je bila rasprava o štetnosti - ugl da skratim sa službenog znanstvenog stajališta nema konkretnih dokaza da amalgam u ustima uzrokuje išta, no ako si u mogućnosti ipak ih promijeni za bijele
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 15:55   #18
Sve su to marketinški trikovi.

Ja isto imam sve bijele, osim jedne...ali ne mislim je skidati, jer dugo mi stoji (oko 17 godina)...neću da je skidam, jer u pitanju je kutnjak kojem puno fali zuba i mislim da amalgam takve rupe bolje i čvršće drži nego bijele plombe.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 19:30   #19
Danas su po trajnosti materijali podjednako dobri, samo je stvar procedure i truda doktora. Svi stari ispuni cure i pitanje je što se nađe ispod kad ih se skine...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 01:35   #20
meni puno zubara reklo da bijele plombe ništa ne valjaju i da su crne puno bolje
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.