Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2008., 09:23   #21
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Ja volim experementirati ako mi das omjre probat cu bez problema.
Litra etanola
4 dl vode
kap arome za kolace (radi ugodnijeg mirisa)
pola cajne zlicice soli
1 zlica vegete (nije obavezno ali glutaminati poboljsavaju miris). Vegetu naravno prosijati da krupni dijelovi ne zastopaju mlaznice.

Eto.

__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 09:33   #22
modifika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:58   #23
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Litra etanola
4 dl vode
kap arome za kolace (radi ugodnijeg mirisa)
pola cajne zlicice soli
1 zlica vegete (nije obavezno ali glutaminati poboljsavaju miris). Vegetu naravno prosijati da krupni dijelovi ne zastopaju mlaznice.

Eto.

vov hvala zvci mirisno efikasno! danas odmah idem na posao pa javim kako je uspjelo!!
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 11:02   #24
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Litra etanola
4 dl vode
kap arome za kolace (radi ugodnijeg mirisa)
pola cajne zlicice soli
1 zlica vegete (nije obavezno ali glutaminati poboljsavaju miris). Vegetu naravno prosijati da krupni dijelovi ne zastopaju mlaznice.

Eto.

Mislim da je ovo recept za kolač Dade i Marine iz Smogovaca
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 11:15   #25
mislim da će ovoga čudnije gledati kad ga zaustave nego A80 kad je nasuo brlju...
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 11:16   #26
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
mislim da će ovoga čudnije gledati kad ga zaustave nego A80 kad je nasuo brlju...
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 13:19   #27
Quote:
kako napraviti tekucinu za stakla za -30 i vise?
Odeš u dučan i kupiš koncentrat koji bez mješanja ide do -60!
Ja tako jednog kupio u VW za 18 kuna litra...
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 16:30   #28
koji si ti skot, pa daj kupi u ducanu, ili benzi i nalij unutra... kaj sad tu toplu vodu izmisljas...
koje ti je slijedece pitanje, kak doma napravit benzin, ili mozda ulje....
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:15   #29
Talking

Quote:
A80 kaže: Pogledaj post
Prava domaća "šljiva" je najbolja. A tek da vidiš facu policajcu kad te zaustavi i natjera na puhanje. Sve oko auta smrdi ko kuga, a svi u autu trijezni.

Isprobao sam jednom jer nisam imao alternative i stvarno su me zaustavili na staroj Zagorskoj magistrali. Zadržali su me skoro sat vremena jer im nikak nije bilo jasno tko bi normalan točil rakiju u posudu za pranje šajbi, a ne u sebe.

Upravo to mi je palo na pamet kad sam pročitao naslov teme!

Stari je prije dosta godine dobio 2 litre neke "brlje" koja je bila čisti otrov.... I to je držao ugaraži, jednog zimskog dana nestalo tekućine za stakla i on je nasuo možda 3 deci a ostalo vodu..... Jebote, još 2 godine je smrdila rakija kad bi se išla prati šajba.... Čak su ga jednom i zaustavili, i šok policajaca je bio kao što si opisao!


Za pokretača teme: Uzmi litru vodke Stribor, kanistar od 10 (9:1) litara i pomiješaj vodu i vodku, možeš dodati i malo Čarlija(radi mirisa i da ima neki "čistaći" učinak) i to je to! Trebalo bi držati bar do -20, a za bolji učinak uzmi kanistar od 5 litara (4:1) za jači omjer!(to se nebi ledilo bar do - 70)
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 23:45   #30
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
koji su sastojci sonaxa i nigrina?
Kaj ti stvarno nemaš kaj pametnije za delat nego izmišljat pizdarije?!
Opravdano ti je samo ako imaš slučajno pri ruci kemijski laboratorij koji ti ničemu ne služi a ti si ga odlučil malo isprobat.Ne seri kvake nego odi kupit gotov proizvod ko svi normalni ljudi i to ti je to.A i inače,kaj krećeš u sibir kad ti treba tekućina koja se ne smrzava do -30?
metal junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 08:52   #31
Logicar, jesi probao koji mudri recept?
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 20:35   #32
Pa nisi jedini koji o tome razmišlja,što kažeš na antifriz.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 11:30   #33
ma odi i kupi od INE koncetrat. Kupujmo Hrvatsko-Mađarsko..
mirkec_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 08:32   #34
evo ja kupio odleđivač stakla u tekućini, iako ima i u spreju, ali sprej manje traje, i pola litre nekih 18 kuna, i odleđuje trenutno, pa ako bi se to stavilo u posudu, pomješano sa vodom, mislim da nebi smrzlo, ali i sve tekućine za vjetrobrane za zimske uvjete su ok
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:09   #35
ma dobri su mi ti sprejevi za odleđivanje...onaj SOnax sprej ništa ne valjda, skuplji je od Ininog i više ga ima,al je za ništa.... trebam cijelu bocu potrošit da bi nekaj djelovalo, jel mi može tko preporučit neki bolji?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:15   #36
Jok. Sranje svi od reda. Rade na malo smrznutoj šajbi (više mraz i sl), al ćim je malo više leda nastaje sranje. Meni se jedne zime zaledio inin sprej za odleđivanje na šajbi tak da sam tek onda imao šta odmerzavati. Od onda strugalica i grijanje i bok.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:41   #37
Ima od nigrina u konzumu litra -30, 15kn. Kad potrošim sonax-a budem probao ovo. Mislim da je isto dobro
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:12   #38
Dajte si radje ugradjite grijanje u posudu za tekucinu. Ima i el.grijaca, koje samo omotas oko cjevcice koja vodi do mlaznica.
Dakako, auti iz vise klase imaju to vec u serijskoj opremi.

Bilo je i likova, koji su kupili dugu plasticnu cjevcicu, omotali je crijeva rashladne tekucine koja vodi na kiler. Dal je ista pomoglo... neznam.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:52   #39
Shvaćam razloge zbog kojih bi netko htio nešto što se ne ledi na -30, jer se ove lošije tekućine bez problema zalede pr velikoj brzini i kad je vani minus dva. Pogotovo ono Inino smeće kojem ni točka ledišta nije ista u svakoj boci.

Ja sam znao nać koncentrat za -70 (da, minus 70), pa bi ga miješao s ovim tekućinama za -30, i ne bi bilo problema

Ne sjećam se di sam to vidio, OMV, Mercator ili tako nešto - isto Sonax.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:18   #40
ja kakti odledim staklo sprejem,jedva, očistim lopaticom, i krenem vozit i opet mi se počne ledit.....onda puštam tekućinu za stakla i opet isto.... nikako se nemože to sredit,ja praktički zapravo ništa ni ne vidim kad se sve zaledi.....
i što je najgore,nekad mi se zna zaledit iznutra staklo,kad je jako jako zima? kako da to riješim?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.