Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2009., 08:36   #61
Eto ga nema tlačne probe 10g.

...Poručuju i da je na sastanku u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva dogovoreno da se autoplinski spremnici od ožujka više neće naknadno testirati i ponovno certificirati budući da je prihvaćeno tvorničko jamstvo na 10 godina na autoplinske spremnike.

http://www.monitor.hr/clanci/apel-vo...servisera/969/
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 12:09   #62
hm.. znači ja sa nemoram na tlačnu probu....(rega mi je 15.3) a u knjižici mi piše da bi sljedeća trebala bit u 9/2009.. koliko znam neće mi dat da ga regam ako mi to ne traje bar još godinu dana tj ako ne ulazi u vrijeme registracije...
darko.k.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 14:44   #63
još ništa službeno nije potvrđeno.
te kad to negdje bude napisano, potpisano i oštambiljano, onda je valjano.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 12:39   #64
aha...šteta... jel mi može onda netko sad točno napisat kaj onda moram imat sve da bi prošo regu i di to moram ić...(jer kupio sam polovni auto s plinom i sad mi je ovo moja prva rega pa mi stvarno treba pomoć)
p.s. rega mi je 15.3
darko.k.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:57   #65
Ne znam ja bih možda otišao i napravio osiguranje i pričekao do kraja mjeseca da se ovo razrješi. Zašto dat neku paru i dosta vremena ako ne moraš
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 21:07   #66
Možda zato da ne plati kaznu za istek prometne dozvole i istek tehničkog pregleda !

To je bilo prije cca 10 godina da tehnički vrijedi do kraja mjeseca ali je ukinuto nakon godinu-dvije, tak da ti samo osiguranje znači jedino da plačaš 2 umjesto 3 kazne ako te zaustave
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 09:24   #67
Thumbs up

Ja iz ovoga teksta nisam izvukao taj zaključak

Citat:
6. U kojem se roku treba obaviti redovan tehnički pregled vozila?

Vlasnici vozila dužni su vozilo podvrgnuti redovnom tehničkom pregledu tijekom mjeseca u kojem ističe rok od 24 mjeseca od prvog tehničkog pregleda i registracije vozila, a nakon toga tijekom svakog 12. mjeseca od posljednjeg redovnog tehničkog pregleda.

8. Postoji li zakonski rok za odjavu vozila?

Vlasnik vozila koji ne produži važenje prometne dozvole (registraciju vozila) dužan je u roku 15 dana od dana proteka važenja prometne dozvole vozilo odjaviti.
Također, vlasnik vozila dužan je u roku 15 dana od prodaje vozila odjaviti vozilo.
Za odjavu je potrebno priložiti prometnu dozvolu, knjižicu vozila i registarske pločice. Iznimno, nije dužan priložiti registarske pločice ukoliko ih na propisan način ustupi kupcu vozila.



http://www.mup.hr/1161.aspx

Mislim da je prilično glupo da moraš doći baš taj dan, ima 1001 razlog zašto netko ne može baš tada odraditi tehnički i registraciju pa bi prema tome odmah bio u prekršaju. Mislim da je ovaj rok od 15 sasvim ok

U savkom slučaju nazovi PU pa se raspitaj "u živo"
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 15:15   #68
Tehnički pregled ti vrijedi mjesec dana, znači možeš toliko unaprijed otiči na tehnički i produljit registraciju, ali ako to radiš nakon isteka datuma u prometnoj onda si u prekršaju, pa sam ono gore pisao da nebi nekog doveo u zabludu:

Citat:
2. REGISTRACIJA MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA

Članak 238.
(1) Motorna i priključna vozila smiju sudjelovati u prometu na cesti ako su registrirana i ako imaju važeću prometnu dozvolu , a vozila registrirana u Republici Hrvatskoj ako imaju i važeću knjižicu vozila.
.....
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja motornim ili priključnim vozilom, osim traktora i radnog stroja, koje nije registrirano ili mu je isteklo važenje prometne dozvole za više od 15 dana.
(8) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja traktorom i radnim strojem koji nije registriran ili mu je isteklo važenje prometne dozvole, vozači drugih motornih ili priključnih vozila kojima je isteklo važenje prometne dozvole do 15 dana.

Ima tu još nekih članaka iz srodnih zakona i pravilnika koji se mogu (ali nemoraju) dodat na sve ovo gore

2 gogo_2006 nemoram zvat, radim to već dulji niz godina
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 16:02   #69
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja motornim ili priključnim vozilom, osim traktora i radnog stroja, koje nije registrirano ili mu je isteklo važenje prometne dozvole za više od 15 dana.
....
Ja iz ovoga iščitavam da se možeš voziti max. 15 dana od isteka prometne....

A osiguranje moraš riješit
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 16:26   #70
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Ja iz ovoga iščitavam da se možeš voziti max. 15 dana od isteka prometne....

A osiguranje moraš riješit
Daj pročitaj ispod toga i točku 8 ipod toga prije nego zaspamamo temu!

Do 15 dana ti je manja kazna i nema skidanja tablica kao iznad 15 dana.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:50   #71
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Ja iz ovoga teksta nisam izvukao taj zaključak

Citat:
6. U kojem se roku treba obaviti redovan tehnički pregled vozila?

Vlasnici vozila dužni su vozilo podvrgnuti redovnom tehničkom pregledu tijekom mjeseca u kojem ističe rok od 24 mjeseca od prvog tehničkog pregleda i registracije vozila, a nakon toga tijekom svakog 12. mjeseca od posljednjeg redovnog tehničkog pregleda.

8. Postoji li zakonski rok za odjavu vozila?

Vlasnik vozila koji ne produži važenje prometne dozvole (registraciju vozila) dužan je u roku 15 dana od dana proteka važenja prometne dozvole vozilo odjaviti.
Također, vlasnik vozila dužan je u roku 15 dana od prodaje vozila odjaviti vozilo.
Za odjavu je potrebno priložiti prometnu dozvolu, knjižicu vozila i registarske pločice. Iznimno, nije dužan priložiti registarske pločice ukoliko ih na propisan način ustupi kupcu vozila.



http://www.mup.hr/1161.aspx

Mislim da je prilično glupo da moraš doći baš taj dan, ima 1001 razlog zašto netko ne može baš tada odraditi tehnički i registraciju pa bi prema tome odmah bio u prekršaju. Mislim da je ovaj rok od 15 sasvim ok

U savkom slučaju nazovi PU pa se raspitaj "u živo"
u svakom slučaju moraš regati auto do isteka datuma na prometnoj...... ali ako to ne napravišsh do tad, a napravish u roku 15 dana od isteka valjanosti stare rege, nitko te neche pitati za reg.pločice... medjutim, ako prodje 15 dana od isteka valjanosti stare rege, onda te još kači i što nisi odjavio auto i može ti već biti upućena kazna i za to......
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 21:56   #72
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Daj pročitaj ispod toga i točku 8 ipod toga prije nego zaspamamo temu!

Do 15 dana ti je manja kazna i nema skidanja tablica kao iznad 15 dana.
Istina, promaklo mi, krenuli su sa traktorima i radnim strojevima pa mi je pažnja popustila
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 09:39   #73
Poštovani,
da li to znači kad pravilnik konačno stupi na snagu da ću moći bez ikakvih problema prijaviti svoju plinsku instalaciju CVH-u? Meni je moj serviser ugradio "staru" plinsku bocu-atest joj je izašao nakon 2 mjeseca od ugradnje. Naravno da me nije na to upozorio, a kako je bilo ljeto i godišnji odmori nisam ni dospjela do stanice za tehnički pregled kako bi istu prijavila, pa sad imam igre bez granica sa legalizacijom. Rega mi je istekla još 7.1.
Tinabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 09:53   #74
ne

to vrijedi za aute koji su bili atestirani i imali legalan plin.
tebi je najbolje pitati u STP ili u samom pastoru, oni će ti zanti najbolje reći što moraš raditi. ali koliko sam upoznat, tebi ne gine tlačna proba.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 21:06   #75
Meni je istekao atest boce u studenom 2008. U autu je bio atestiran plin a registracija mi ističe u svibnju. Da li to znači ako se usvoji taj pravilnik do isteka moje registracije, da ja više ne moram na atest boce nego će mi se automatski produžiti? I tko bi ju u tom slučaju produžio?
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 08:49   #76
pa to su malo predetaljna pitanja da bi mi tu znali odgovor.

ali evo neka razmišljanja.
jučer sam obnovio registraciju nakon tlačne probe. po novome, certifikat za bocu neće više biti tako važan. skoro sva pravila se mijenjaju, ali mi je tip na tehničkom napomenuo dvije stvari.

da sačuvam stari žuti kartončić i certifikat od tlačne probe uz certifikat boce.
razlog: da bi se jedan dan mogao dokazati slijed tehničkih pregleda i pregleda plinske instalacije. u principu, da možeš dokazati jednog dana (ako bude potrebno) da je cijelo vrijeme plin u autu bio registriran.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 09:04   #77
Super, ne gine mi tlačna proba. Tlačnu probu ne mogu napraviti jer sudski vještak iz SB-a ne ispituje boce koje nisu prijavljene u CVH. E tu, baš tu se krug zatvara i ja već 6 mjeseci pokušavam riješiti svoj problem na legalan način i ne uspjeva mi. Još se uvijek ne nazire svjetlo na kraju tunela. Ako netko ima kakvu ideju, najljepše molim da mi javi.
Tinabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 09:59   #78
Wonder, dakle mission completed! Konačno!

Tinabo, nova boca?
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 16:32   #79
Možda Miroslav K zna odgovor na moje pitanje?
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:02   #80
Znam za novu bocu, ali moja boca je u teoriji nova. Plin sam ugradila 4.7.2008.a atest boce je izašao 10.9.2008. i sad da opet idem kupiti novu bocu? To mi je nekako suluda ideja. Za sve one koji namjeravaju ugraditi plin, nikako nemojte ići u Servis Gržan u Hrvatskom Leskovcu jer će vas 100% prevariti iako su registrirani u CVH.
Nova boca sa ugradnjom košta 1200 kuna što nije zanemariva lova, a onda i cijeli cirkus oko prijave plina u CVH košta oko 1100 kn što sam i prije znala i računala na to. Jednostavno mi nije jasno zašto ne mogu napraviti tlačnu probu na svojoj boci.
Tinabo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.