Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: Može li feministica biti prava i uzorna katolkinja?
Može! 16 48.48%
Ne može! 17 51.52%
Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 13:23   #81
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
evo inanna ti je napisala par kontraprimjera.
moral, naravno da također ovisi o okolini ali valjda imamo svoj mozak da mislimo njime i razlučimo što je dobro, a što nije. bez obzira na okolinu stvari koje osobno ne smatram u redu jednostavno ne radim.
nije mi napisala niti jedan primjer.
ja tvrdim da moral i te kako ovisi o okolini iz koje neko dolazi .
na to što ti smatraš da je u redu i te kako utječe tvoja okolina.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 13:27   #82
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nadam se da ćemo o ovom na nekoj drugoj temi, ovdje smo već daleko off, jer ja taj napredak ne vidim
istina je da smo se oholo nakitili tehnologijama koje nam je omogućio razvoj racionalne misli
no, moralne dvojbe su iste kao i tisućama godina prije nas
uistinu ne vidim da smo duhovno napredovali

upravo tako.
lako je biti dobar dok sjediš na toplom, dok si sit i nisi ugrožen.
čak i u tim uvjetima ljudi kradu, lažu, ubijaju, uzimaju što nije njihovo, povrijeđuju druge da bi napredovali, tašti su, nezajažljivi.
baci te ljude u situaciju pa da vidiš pećine .
nama su i ne ubij, ne ukradi, ne poželi... naučna fantastika
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 13:33   #83
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ne misliš li ti da je to pomalo dječji stav.
ja izuzetno poštujem rad nekih filozofa i izuzetno mi se gade neki njihovi stavovi o ženama ( kad smo već na ŽK)

uopće ne znam na koji se to točno način nekome nalijepi etiketa, vjernik, nevjernik
Pa ako se netko deklarira kao katolik to je valjda zato što vjeruje i prihvaća doktrinu Katoličke crkve
Neki sami sebi kače etikete.

Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ja vjerujem u učenje Isusa Krista.kako rekoh na jednoj sličnoj temi, fućka mi se je li on odista sin božji ili sin nekog seoskog lole, vjerujem mu jer vjerujem da je ono što on propovijeda istina.
čak ne mogu tvrditi da vjerujem u Boga, željela bi vjerovati, no na kraju i nije bitno.
jer postojao ili ne ja i dalje vjerujem da je učenje isusa krista istina.
ne vidim zbog čega bi morala uzimati kao sveti zakon sve što napiše neki čovjek samo zato jer je taj čovjek papa, kardinal ili apostol ako baš hoćeš.
on je tek čočvjek svog vremena, oblikovan svojom okolinom i sve što kaže podložno je promišljanju.
I Evanđelja je pisao čovjek, čak ti ljudi nisu bili Isusovi suvremenici.

A Stari zavjet je tu da bi potvrdio Isusa kao Spasitelja kojeg su čekali (i da se potvrdi njegovo rodovno stablo) - ali dobro, to je nebitno.

A to da su papine riječi promišljene...jesu, promišljene su da ih se uskladi sa vjerom i doktrinom.

Možda je nauk Isusa Krista i dobar (ne tvrdim da je loš), no ostaje činjenica da su u njegovo ime počinjena zvjerstva i da se taj nauk dan danas koristi kako bi se opravdale strahote. To čine ljudi koji su, navodno, taj nauk prihvatili i koji po tom nauku žive. Ti isti ljudi biraju smrt devetogodišnjakinje u korist fetusa. Ti isti ljudi su stoljećima uskraćivali ženama (i ne samo ženama) pravo na obrazovanje.

IMO, da bi nam bilo kao u Zvjezdanim stazama ne trebamo nekakva Evanđelja, Kur'an i religije općenito. Trebali bi okrenuti leđa bogovima i vragovima i jednostavno se okrenuti ljudima, ne zato što to "moj otac svevišnji želi", nego zato što to mi sami želimo

Na žalost, utopija - jedino je to iznjedrilo 20 stoljeća kršćanstva.

I veliki off-topic
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:10   #84
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Pa ako se netko deklarira kao katolik to je valjda zato što vjeruje i prihvaća doktrinu Katoličke crkve
Neki sami sebi kače etikete.
galileo se deklarirao kao katolik, a imao je troje vanbračne djece .
ili je galilejo bio teža licemjerčina ili je bio razuman čovjek koji se nije slagao sa svim što je crkva organizacija koju čine ljudi napisala.
čini li to troje djece njega kao izrazito pobožnog katolika manje katolikom ili je licemjer ili uopće koju to etiketu tom čovjeku nalijepiti.

Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
I Evanđelja je pisao čovjek, čak ti ljudi nisu bili Isusovi suvremenici.

A Stari zavjet je tu da bi potvrdio Isusa kao Spasitelja kojeg su čekali (i da se potvrdi njegovo rodovno stablo) - ali dobro, to je nebitno.

A to da su papine riječi promišljene...jesu, promišljene su da ih se uskladi sa vjerom i doktrinom.

Možda je nauk Isusa Krista i dobar (ne tvrdim da je loš), no ostaje činjenica da su u njegovo ime počinjena zvjerstva i da se taj nauk dan danas koristi kako bi se opravdale strahote. To čine ljudi koji su, navodno, taj nauk prihvatili i koji po tom nauku žive. Ti isti ljudi biraju smrt devetogodišnjakinje u korist fetusa. Ti isti ljudi su stoljećima uskraćivali ženama (i ne samo ženama) pravo na obrazovanje.

IMO, da bi nam bilo kao u Zvjezdanim stazama ne trebamo nekakva Evanđelja, Kur'an i religije općenito. Trebali bi okrenuti leđa bogovima i vragovima i jednostavno se okrenuti ljudima, ne zato što to "moj otac svevišnji želi", nego zato što to mi sami želimo

Na žalost, utopija - jedino je to iznjedrilo 20 stoljeća kršćanstva.

I veliki off-topic
kako sam već napisala ( više od jednom) ono u što ja vjerujem je učenje isusa krista.
napisala sam i da mi se živo fućka za njegovo porijeklo, ne zanima me je li marija bila djevica ili nije i jel mu otac bio kurvar
to što je neko u ime isusa krista činio loše stvari ili ih čini i dalje to ima veze s njim, a ne s isusom .
to što neko tumači riječi isusa krista kako ih već tumači to isto ima veze s njim ne s isusom.

ljudi sasvim uspješno nađu plemenite i uzvišene razloge za svoje opačine.
"U ime Boga " i "U ime naroda" su češće upotrebljavane.

e sad, jesam li ja sada manje katolkinja jer ne vjerujem slijepo crkvi organizaciji i njezinim propisima ( nisam napisala da su papine riječi promišljenje već da su podložne promišljanju, čovjek može reć pizdariju kao i svaki drugi čovjek) i tko je uopće pozvan da mi da tu etiketu.
ljudi koji uopće ne vjeruju, ali meni mjere moju vjeru i to jesam li ili nisam katolkinja , ljudi koji su sebi uzeli za pravo da mi određuju što je u redu, a što nije ?
da ti pravo kažem meni potpuno ravno.
uopće me to ne zanima.Ako nekog veseli neka da.

što se tvoje zadnje rečenice tiče , upravo cijelo vrijeme i govorim kako ja vjerujem isusu ne zato jer je sin božji i jer mu je mater bila djevica već zato jer vjerujem da je ono što on govori istina.
no ne pada mi na pamet zanijekati da se taj naš moral razvio velikim dijelom iz njegovog nauka
jer dobro i loše se razlikuju ovisno o mjestu na ovoj žalosnoj nam zemljici.

jednako tako ne mogu ne primjetiti kako hajka na rimokatolike ( ne na druge kršćanske konfesije već upravo na rimokatolike) postaje sve žešća i žešća i iskreno se bojim gdje će to odvesti.
već smo jednom vidjeli što se dešava kad se jednoj skupini izbriše ljudskost, kad ih se okaratkerizira kao zle , naročito kad se koriste djeca da bi se raširila mržnja.
nadam se da griješim .iskreno se nadam da griješim.

apropo brukice, evo znamo da je grijeh, ali svejedno ga činimo nadajući se da će mod biti blagonaklon ili da pak neće pretjerati u svoj kazni.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:15   #85
a je li, hajka na katolike? a s oltara se prozivaju ateisti kao izvor zla.
katolici propovjedaju jedno, žive i rade sasvim drugo.
eto taj primjer devetogodišnjakinje, pedofilija i ostalo.... a ljudi bi trebali kao ovce i dalje tvrditi kako su oni najmoralniji i sl., ne pobuniti se?
po čemu je netko više čovjek, bolja i moralnija osoba jer je odabrao biti teist (ili još bolje-to su mu mama i tata pa je i on o drukčijem ni ne razmišlja...), a ne ateist?
u stvari cijelo svoje postojanje katolička crkva provodi hajku na drukčije od sebe.

Zadnje uređivanje snnopy : 04.05.2010. at 14:22.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:21   #86
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
a je li, hajka na katolike? a s oltara se prozivaju ateisti kao izvor zla.
katolici propovjedaju jedno, žive i rade sasvim drugo.
eto taj primjer devetogodišnjakinje, pedofilija i ostalo.... a ljudi bi trebali kao ovce i dalje tvrditi kako su oni najmoralniji i sl., ne pobuniti se?
Misli se na hajku na katolike u cijelom svijetu, kao da su slučajevi pedofilije imanentni samo RKC.

Da, i katolici zastranjuju, ali to je odgovornost svakog pojedinca za sebe. Ateisti ne propovijedaju ništa, pa su oslobođeni svake odgovornosti? Nonsens.

I odee tema
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:26   #87
možda zato što nigdje nisu bili tako učestali i masovni slučajevi pedofilije i to od "božjih" ljudi. još se sve zataškavalo, premjesti ga u drugu župu pa nek djeluje po starom
da li sve dobro oslobađa odgovornosti od zla?

tko je rekao da su ateisti oslobođeni svake odgovornosti? ne čitam baš po novinama redovno ateist je silovao, ubio, ratovao, osuđivao....ali zato da za njih.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:32   #88
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Misli se na hajku na katolike u cijelom svijetu, kao da su slučajevi pedofilije imanentni samo RKC.

Da, i katolici zastranjuju, ali to je odgovornost svakog pojedinca za sebe. Ateisti ne propovijedaju ništa, pa su oslobođeni svake odgovornosti? Nonsens.

I odee tema
upravo tako plus još puno toga

npr kad čovjek kaže španjolska inkvizicija odmah se pomisli na katoličku makar je španjolska inkvizicija bila odgovorna španjolskom kralju, a ne papi ili usprkos tome što su ih protestanti palili sve u šesnaest,toliko da u nekim mjestima nije ostalo žive žene na životu, ali opet taj krimen ne nose oni.
etc, etc...

ali to je pak stvarno sasvim, sasvim druga tema.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:34   #89
još jedan edit: kao da je ikakvo opravdanje da pedofilija postoji i drugdje.

ne volim tu organizaciju kao takvu ali nemam ništa protiv vjere, vjernika i isusovog nauka.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:35   #90
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Misli se na hajku na katolike u cijelom svijetu, kao da su slučajevi pedofilije imanentni samo RKC.
Ah, obožavam ovaj- pa nismo samo mi, i oni su!!!- način opravdanja.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:36   #91
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
još jedan edit: kao da je ikakvo opravdanje da pedofilija postoji i drugdje.
Upravo to.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:37   #92
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
možda zato što nigdje nisu bili tako učestali i masovni slučajevi pedofilije i to od "božjih" ljudi. još se sve zataškavalo, premjesti ga u drugu župu pa nek djeluje po starom
da li sve dobro oslobađa odgovornosti od zla?

tko je rekao da su ateisti oslobođeni svake odgovornosti? ne čitam baš po novinama redovno ateist je silovao, ubio, ratovao, osuđivao....ali zato da za njih.
Nisu, ali im katolici ne nabijaju na nos da se ne drže etike i morala kad vode hajke zapjenjeni na so-called pedofile.

Najveći 'problem' s katolicima ovih prostora prema ateistima je taj okus gorčine još od vremena komunizma koji poistovjećuju s nevjerovanjem i, ajmo uvjetno reći, zlom. Mnogi su platili glavom radi svoj vjerovanja, tako da nečiji stav s oltara nije mjerljiv proganjanjima kakve su doživljavali vjernici.

Međutim, na svima je da to isprave.
A nabacivanjima kako je vjera/religija zlo u državi u kojoj su vjernici većina (barem po zadnjim podacima), teško.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:39   #93
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Ah, obožavam ovaj- pa nismo samo mi, i oni su!!!- način opravdanja.
Oh, pa nismo svjedočili nijednom članku ni temi o istoj kod Židova ni hinduista. To bi mogao bit znakić da netko ipak vodi kampanju.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:40   #94
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post

tko je rekao da su ateisti oslobođeni svake odgovornosti? ne čitam baš po novinama redovno ateist je silovao, ubio, ratovao, osuđivao....ali zato da za njih.


daj snnopy, budi ozbiljna.
taj podatak o nečijem ateizmu se ne navodi uz ničije ime.
kao ni o tome jel neko vjernik
svećenik, branitelj, profesor, to su kategorije koje prodaju novine.
recimo ja ti sa stopostotnom sigurnošću mogu reći kako je relja, monstrum s kantride bio ateist ( išli smo skupa u školu), ali ne vidim kakve to veze ima s recimo tobom koja si jednako tako ateist .

dapače kršćanima je kristalno jasno rečeno ... ako bi ko sablaznio malene, bolje mu je da stavi mlinski kamen oko vrata i utopi se....
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:41   #95
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Oh, pa nismo svjedočili nijednom članku ni temi o istoj kod Židova ni hinduista. To bi mogao bit znakić da netko ipak vodi kampanju.


Da, šteta, onda bi se mogli opravdati - Pa nismo samo mi u Hr i nisu samo oni vani nego i Židovi !!!
To bi tek bilo opravdanje.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:42   #96
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post


Da, šteta, onda bi se mogli opravdati - Pa nismo samo mi u Hr i nisu samo oni vani nego i Židovi !!!
To bi tek bilo opravdanje.
Tko kaže da se itko želi opravdati?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:43   #97
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Misli se na hajku na katolike u cijelom svijetu, kao da su slučajevi pedofilije imanentni samo RKC.
A valjda je tolika hajka jer se RKC samoproglašava moralnom vertikalom, a ujedno ima dokument po kojemu se slučajevi pedofilije istražuju interno bez prijave policiji.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Da, i katolici zastranjuju, ali to je odgovornost svakog pojedinca za sebe. Ateisti ne propovijedaju ništa, pa su oslobođeni svake odgovornosti? Nonsens.
Svi zastranjujemo
Ali ako katolici toliko zastranjuju, onda je taj njihov univerzalni, vječni, nepogrešivi moral i sveprisutne kršćanske vrijednosti negdje zaštekali. I to opako.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
I odee tema
Baš...
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:43   #98
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Oh, pa nismo svjedočili nijednom članku ni temi o istoj kod Židova ni hinduista. To bi mogao bit znakić da netko ipak vodi kampanju.

a bogami ni kod WASP -ovaca
( bijelac, anglosaksonac, protestant objašnjenje za nevježe)
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:45   #99
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nisu, ali im katolici ne nabijaju na nos da se ne drže etike i morala kad vode hajke zapjenjeni na so-called pedofile.
ovo je žešća glupost tu napisana. barem oni stalno drže prodike svima o moralu i etici. zbog njih i kontracepcije je gotovo cijela afrika zaražena hivom. i so-called pedofile??????????
Quote:
Najveći 'problem' s katolicima ovih prostora prema ateistima je taj okus gorčine još od vremena komunizma koji poistovjećuju s nevjerovanjem i, ajmo uvjetno reći, zlom. Mnogi su platili glavom radi svoj vjerovanja, tako da nečiji stav s oltara nije mjerljiv proganjanjima kakve su doživljavali vjernici.
a zamisli okus gorčine aboriđana i indijanaca na primjer i prisilnog pokrštavanja.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 14:46   #100
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
A valjda je tolika hajka jer se RKC samoproglašava moralnom vertikalom, a ujedno ima dokument po kojemu se slučajevi pedofilije istražuju interno bez prijave policiji.Baš...
paa sad
protestantska crkva je moralna vertikala za protestante, muslimanska za muslimane, no ne vidim baš hajku na njih

Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Svi zastranjujemo
Ali ako katolici toliko zastranjuju, onda je taj njihov univerzalni, vječni, nepogrešivi moral negdje zaštekao. I to opako.



Baš...
dakleč, s obzirom da je relja bio ateist, a ti jednako tako dijeliš njegova uvjerenja znači li to da štekaš?
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.