Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2014., 20:41   #2981
Quote:
Bubnjar196 kaže: Pogledaj post
Ta opcija mi se svidja! Mozes li preporuciti neki konkretni chat gdje ima ljudi koji bi mi za to mogli pomoci? Po mogucnosti hrvatski, ali snasao bih se i s engleskim.
pa zapravo i forumi sluze tome, mozes na privat nekom poslat poruku kog vidis da se dobro bavi tom tematikom. ako se bojis hrvatskog radi anonimnosti odi na "engleski" psychforums.com, neam pojma ocu dobit sad karton zbog ovog al eto.

nisam dugo chatao, otkad sam bio klinac, ne znam jel to sad uopce popularno i gdje, manje vise si ljudi popricaju na fejsu ili chataju na nekakvim iskricama... nekada su bili IRC kanali, to valjda jos radi, treba ti neki klijent tipa mIRC (barem se tako zvao nekad).... ali zapravo forumi tome sluze, na pravom si mjestu...mozda ce ti samo bit lakse da odes na strani forum
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 20:58   #2982
Hvala na idejama!
Bubnjar196 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 10:57   #2983
Privatni psihijatar

Hitno trebam kod psihijatra, na dijagnostički pregled. Dakle, treba mi netko tko je privatnik (budući da bi u bolnicama čekala predugo a toliko vremena nemam) ali da ima ugovor sa hzzo-om. Hvala unaprijed na svim prijedlozima
Health is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 11:07   #2984
Quote:
Health kaže: Pogledaj post
Hitno trebam kod psihijatra, na dijagnostički pregled. Dakle, treba mi netko tko je privatnik (budući da bi u bolnicama čekala predugo a toliko vremena nemam) ali da ima ugovor sa hzzo-om. Hvala unaprijed na svim prijedlozima
Vidis, nisam ni znala da to postoji. Znam za zubare i ginekologe ali nisam znala da ima i ovih.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:03   #2985
Ne bih rekla da ih ima.

Popis ugovorenih sadržaja zdravstvene zaštite u RH (primarna, sekundarna i tercijarna).
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 08:34   #2986
Quote:
Health kaže: Pogledaj post
Hitno trebam kod psihijatra, na dijagnostički pregled. Dakle, treba mi netko tko je privatnik (budući da bi u bolnicama čekala predugo a toliko vremena nemam) ali da ima ugovor sa hzzo-om. Hvala unaprijed na svim prijedlozima

Probaj u domovima zdravlja, manje se ceka nego u bolnicama.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:50   #2987
Quote:
Health kaže: Pogledaj post
Hitno trebam kod psihijatra, na dijagnostički pregled. Dakle, treba mi netko tko je privatnik (budući da bi u bolnicama čekala predugo a toliko vremena nemam) ali da ima ugovor sa hzzo-om. Hvala unaprijed na svim prijedlozima
pa ako ima ugovor s hzzo, onda nije isključivo privatnik, tj može naplatiti svoje usluge od hzzo, ne samo od klijenta

ne znam zašto misliš da se u bolnicama dugo čeka na prvi pregled, ja znam neke gdje se za prvi pregled uopće ne naručuje nego se pacijenta odmah primi (ako dođe s uputnicom).
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 16:17   #2988
Istina, ne ceka se dugo, imas liste cekanja na stranicama hzzo i negdje pise slobodan primjer
Da je bar tak za sve specijaliste


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:12   #2989
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Da, najbolje je da to jedna osoba. S obzirom kakvih sam se prica naslusao, pokusajte s dr. Jendricko. Odlican psihoterapuet koji i daje prakticne savjete, a ne neke zadatake tipa nacrtajte kucu ili gestalt koji je meni koma, ili prekapanje po djetinjstvu samo, ok, dijelom je i to nuzno. Mislilm da je pristup integrativan, tak se nekak to zove. A i psihijatar je, pa ako ustrebaju tablete itekako zna sto radi.


Skickas fr
gdje ona radi privatno? ako ne, moram po uputnicu i u vrapcu mogu traziti bas nju?
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:53   #2990
Poliklinika Kocijan Hercigonja, a za uputnicu stvarno ne znam jel prima, znam da radi u dnevnoj bolnici, ali ne znam jel ima ambulantu.
Malo pogledaj stranice vrapca, nadji dio gdje se ona spominje, pa nazovi broj i pitaj.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 10:05   #2991
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Poliklinika Kocijan Hercigonja, a za uputnicu stvarno ne znam jel prima, znam da radi u dnevnoj bolnici, ali ne znam jel ima ambulantu.
Malo pogledaj stranice vrapca, nadji dio gdje se ona spominje, pa nazovi broj i pitaj.


Skickas fr
hvala, dobila u poliklinici njen broj, pa cu se probat narucit
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 12:21   #2992
Ok, samo da znas da ti se mozda nece javiti, na putu je do nedjelje, doduse, ne znam je li i hr ili vani


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 18:36   #2993
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Probaj u domovima zdravlja, manje se ceka nego u bolnicama.


Skickas fr
Hvala, uspješno pronađeno i riješeno

E sad mi sljedeći korak treba neki dobar psihoterapeut...znam da većina državnih to nisu i da se uglavnom sve svodi na lijekove, a od privatnih sam imala iskustva s njih dvoje i sve je bilo samo da ja dajem novce a ne događa se ništa :/
Health is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:32   #2994
pozdrav svima!
je li netko išao/ide na psihoterapiju na Rebru u Kliniku za psihološku medicinu? naručena sam 16.9. na 1. obradu - kod dr. M. Braš. do sada sam išla privatno na geštalt do prije godinu dana - no nisam to više mogla plaćat :P
i tako bez psihoterapije, ganjajući novac i život, završih u teškoj epizodi
inače - dijagnoza je anksiozno-depresivni poremećaj, od jučer sam na ad-u (prvom u životu i imam sve moguće strahove i nedoumice u vezi toga)
ništa mi nisu rekli kod naručivanja (a pitala sam) - ni kakva je to vrsta terapije, ni koliko često... pa ako netko ima iskustva s pt tamo ili s ovom dr. - bit ću zahvalna ili zna uputiti negdje drugdje na terapiju preko hzzo-a
bejbilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:50   #2995
Pozdrav!

Trebala bih savijet i neke informacije. U zadnje vrijeme se strasno lose osjecam, nemam cilja ideje zelje za nicim, cini mi se kao da mi je zivot sastavljen od samo negativnih sstvari. Ta faza vec traje pola godine (sa manjim prekidima kad sam skroz dobro i vesela) Inace sam jako vesela i pozitivna osoba pa sad stbarno ne znam sta mi se dogadja. Problemi su djelom vezani i za odnos sa roditeljima s kojima i zivim. Htjela bih otici na razgovor kod stručne osobe, ne bih htjela da mi to bude u zdr. kartonu pa bih išla privatno. Ne znam jel bih trebala ici psihologu ili psihijatru, sto vi mislite? Ne bih da mi psihić odmah propiše sto lijekova pa mozda bolje psihologu za prvi puta?
To je prvi puta da trazim takvu pomoc pa ma zanima i dal se isplati ici privatno, da nije to samo navlakkusa kod privatnih dok mi sisaju pare? Kakva su vasa iskustva? hvala puno
Zoe123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 18:05   #2996
Quote:
Zoe123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Trebala bih savijet i neke informacije. U zadnje vrijeme se strasno lose osjecam, nemam cilja ideje zelje za nicim, cini mi se kao da mi je zivot sastavljen od samo negativnih sstvari. Ta faza vec traje pola godine (sa manjim prekidima kad sam skroz dobro i vesela) Inace sam jako vesela i pozitivna osoba pa sad stbarno ne znam sta mi se dogadja. Problemi su djelom vezani i za odnos sa roditeljima s kojima i zivim. Htjela bih otici na razgovor kod stručne osobe, ne bih htjela da mi to bude u zdr. kartonu pa bih išla privatno. Ne znam jel bih trebala ici psihologu ili psihijatru, sto vi mislite? Ne bih da mi psihić odmah propiše sto lijekova pa mozda bolje psihologu za prvi puta?
To je prvi puta da trazim takvu pomoc pa ma zanima i dal se isplati ici privatno, da nije to samo navlakkusa kod privatnih dok mi sisaju pare? Kakva su vasa iskustva? hvala puno
ako ne želiš pisane tragove u kartonu, morat ćeš privatniku, ali onda osim seansi, plaćat ćeš i lijekove koje će ti propisivati na privatni recept.

kako tvoje loše stanje traje poduže, preporučila bih psihijatra psihoterapeuta.


na linkovima pronaći ćeš više informacija koje bi ti mogle koristiti prije nego što se odlučiš kome ćeš krenuti

ovdje, na forumu, imaš sljedeće teme:

Psiholog ili psihijatar- koga ćete prije odabrati i zašto?

Psihijatar/psiholog

Preporuke i iskustva s psiholozima/psihoterapeutima/psihijatrima *pročitati prvi post


zatim ovo: Znate li razliku između psihijatra i psihologa?

Kad kod psihologa, kad kod psihijatra
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 20:30   #2997
Quote:
bejbilica kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
je li netko išao/ide na psihoterapiju na Rebru u Kliniku za psihološku medicinu? naručena sam 16.9. na 1. obradu - kod dr. M. Braš. do sada sam išla privatno na geštalt do prije godinu dana - no nisam to više mogla plaćat :P
i tako bez psihoterapije, ganjajući novac i život, završih u teškoj epizodi
inače - dijagnoza je anksiozno-depresivni poremećaj, od jučer sam na ad-u (prvom u životu i imam sve moguće strahove i nedoumice u vezi toga)
ništa mi nisu rekli kod naručivanja (a pitala sam) - ni kakva je to vrsta terapije, ni koliko često... pa ako netko ima iskustva s pt tamo ili s ovom dr. - bit ću zahvalna ili zna uputiti negdje drugdje na terapiju preko hzzo-a
Idem ja tamo, ali ne kod ove dr.
Koliko često, to ovisi o tvom stanju i lijekovima i tako...ja sam na početku išla svaki tjedan, onda se to prorijedilo. Terapija je psihoanaliza. Meni piše površinska psihoanalitička (nekaj kao suportivna)
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 22:07   #2998
Samo info, meni je dr rekao da nitko na nijednom poslu nece znati da sam isla na pt, ni dijagnoze. Pol mojih kolega je islo ili ide na razgovor u jednom dijelu zivota, i nikome nista, niti itko zna. Netreba se brinuti barem oko toga. Eto.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 15:19   #2999
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Idem ja tamo, ali ne kod ove dr.
Koliko često, to ovisi o tvom stanju i lijekovima i tako...ja sam na početku išla svaki tjedan, onda se to prorijedilo. Terapija je psihoanaliza. Meni piše površinska psihoanalitička (nekaj kao suportivna)
hvala ti na odgovoru

sad sam ga tek vidjela...
bejbilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 13:50   #3000
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
pa ako ima ugovor s hzzo, onda nije isključivo privatnik, tj može naplatiti svoje usluge od hzzo, ne samo od klijenta

ne znam zašto misliš da se u bolnicama dugo čeka na prvi pregled, ja znam neke gdje se za prvi pregled uopće ne naručuje nego se pacijenta odmah primi (ako dođe s uputnicom).
Pozdrav! dosta mi je hitno pa me zanima gdje mogu doc sa uputnicom gdje se odmah primi, kratko ceka - ako ima tko preporuku, molim vas, gdje se naruciti (bilo dz, bolnica.itd)! Hvala!!
Gimme more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.