Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2014., 12:16   #1981
Ja sam imala samo krsni list isto kao i tvoj, na dnu je bilo napomenuto da sam slobodnog stanja. Nije bilo nikakvih problema..
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 16:11   #1982
I ja sam imala samo jedan list, a i moj dragi. To ti je u redu, ne brini.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 15:08   #1983
Pozdrav svima

Zna li tko u kojem zakonski predviđenom vremenskom periodu bi crkveno vjenčanje bilo valjano ? Čuli smo da se u roku od 90. dana od dana vjenčanja kod matičara moramo vjančati u Crkvi da bi crkveni brak bio valjan. Jel to točno ili nema vremenskog ograničenja od dana vjančanja kod matičara ?
Tobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:36   #1984
Mi smo danas bili u matičnom uredu u Sesvetama. Sve vrlo jednostavno, ugodno i ležerno. Došli smo sa svojim osobnim iskaznicama i fotokopije osobnih kumova. Sve je teta matičarka napravila sve papire, zapisala, mi potpisali, otišli na kiosk kupiti biljege od 100kn i uplatiti 200kn vjenčanje, to joj vratili i to je to! Čekamo... obrojavamo...

Super jednostavno, bez ganjanja papira po cijeloj državi, teta matičarka predraga osoba, lijepo smo se napričali
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:51   #1985
Pozz svima...Ja imam svadbu 4.10.14. i sad ja trebam ići matićaru do kraja osmog mj.jer moj svećenik zahtjeva da donsemo papire poćetkom 9 mj. zato jer zarućnik nije iz moga mjesta...E sada moja kuma je iz moga mjesta i ona ima svadbu 13.9.14. a to znaći da bi kod matićara išla s jednom osobnom (njenom kopijom ) tj.sa starim prezimenom a u crkvi bi se morala potpisat sa svojim novim prezimenom ( jer ona neće stići izvadit nove dokumente)Da li je to uopće moguće,strah me da na kraju neće moći biti kuma...Zna netko kako to ide...HVALA:mig :
kimrebecca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:43   #1986
Ja nekako najvise strahujem oko paprirologije vezano za svecenike. Naime, vjencat cemo se u zupi u koju ne pripadamo ni ja ni dragi. Vec smo se upisali kod svecenika, no kada sam zvala svog kapelana koji mi treba napisati suglasnost, rekao je da mu se javim kasnije kada cu trebati taj papir...kada kasnije
Svadba je 25.10. a sad sam na godisnjem pa sam mislila sve rijesiti. Ima li tu nesto odredeno npr. neki vremenski period kada se to rijesava?
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:48   #1987
A kakva suglasnost ti treba?
Ako sam dobro shvatila, za crkvu trebas slobodni i krsni list te potvrdu o obavljenom zaručničkom tečaju. S tim se možeš vjenčat u bilo kojoj crkvi, zar ne?
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:00   #1988
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
A kakva suglasnost ti treba?
Ako sam dobro shvatila, za crkvu trebas slobodni i krsni list te potvrdu o obavljenom zaručničkom tečaju. S tim se možeš vjenčat u bilo kojoj crkvi, zar ne?
Ne. Ako se udajem u crkvi koja nije moja maticna, moram dopiti nekakvu otpusnicu iz svoje zupe, ne znam tocno kako se to zove. Kako nekakva svecenikoga suglasnost da se mogu udati u drugoj zupi.
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:27   #1989
Ahaaa... Kužim sad.
Ma ti samo odi do svog kapelana i nek ti to napiše. Nemoj ništa preko telefona, nego samo dođi. Tako bi ja barem.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:12   #1990
To ti je slobodni list, nisu to 2 razlicita papira. Znam jer sam ja to neki dan skupljala. U zupi u kojoj sam se krstila sam za 20kn dobila krsni list i onda s tim, osobnom i potvrdom od maticara ides po slobodni list u zupu na cijem podrucju trenutno boravis. Morate ti i zarucnik skupa doci ako vam oboma treba slobodni list jer ispunjavas neki upitnik. Nas zupnik je onda to poslao u nadbiskupiju i kad dobije papira nazad ce nas nazvati da dodjemo po slobodni list i nosimo zupniku koji ce nas vjencati. Kad dodjemo po slobodni list placamo nekih 150 kn takse. Kako ce nama to doci tek par dana prije vjencanja, mi smo sveceniku koji nas zeni odnijeli samo potvrde od maticara a ostalo kad dobijemo
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 16:45   #1991
Mi idemo sljedeći tjedan prijaviti vjenčanje u matični ured, zvala sam matičarku i kaže: 100kn uplatnica u drž proračun, 40kn biljega, 25kn u gotovini i kopije osobnih od kumova.. Čisto da znate
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 22:19   #1992
Mi smo morali dati i domovnicu, izvod iz maticne knjige rodjenih i osobne na uvid. Skinuli sve preko e-gradjani
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 01:45   #1993
Ja sam joj izdiktirala imena i prezimena i datume rodjenja, i samo je komentirala da moje podatke mora verificirati ured iz ri, jer sam tamo rodjena, i da ce to rijesiti.. Drugo nista! Super ljubazna, izdiktirala mi podatke za uplatnicu, i jos je rekla da je ona u uredu od 7 i 15, iako je radno vrijeme od 8, ako trebamo ranije obaviti..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:16   #1994
Pozz svima!
da li možda netko zna odgovor na slijedeće pitanje; da li se moguće predomisliti kod izbora prezimena?
Naime, kad smo dogovorali vjenčanje 45 dana prije u matičnom uredu, matičarka nas je pitala kako će se tko od nas prezivati. Moj dragi je odabrao svoje prezime, a ja sam rekla da bih na svoje nadodala njegovo, iako nisam bila sigurna u tu odluku, nisam do tog trenutka o tome ni razmišljala. Nisam ni znala da se to mora odmah tad odlučiti
i sad mi je pomalo žao što nisam uzela samo prezime od dragog...
da li je moguće to promjeniti, ili je to sad to?
tugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:21   #1995
Quote:
tugi kaže: Pogledaj post
Pozz svima!
da li možda netko zna odgovor na slijedeće pitanje; da li se moguće predomisliti kod izbora prezimena?
Naime, kad smo dogovorali vjenčanje 45 dana prije u matičnom uredu, matičarka nas je pitala kako će se tko od nas prezivati. Moj dragi je odabrao svoje prezime, a ja sam rekla da bih na svoje nadodala njegovo, iako nisam bila sigurna u tu odluku, nisam do tog trenutka o tome ni razmišljala. Nisam ni znala da se to mora odmah tad odlučiti
i sad mi je pomalo žao što nisam uzela samo prezime od dragog...
da li je moguće to promjeniti, ili je to sad to?
da li si uspjela promijeniti?
mjaukalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:25   #1996
mi smo uspjeli dogovoriti sa matičarom vrijeme i datum ranije od zakonskih 45 dana, ali moramo doći taj 45-ti dan ujutro i uplatiti.
to nam je bilo bitno jer smo htjeli pozivnice napraviti ranije, jer ih dosta šaljemo van RH, pa da se ljudi na vrijeme pripreme.
mjaukalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 20:59   #1997
koje je sve potrebno papire izvadit u zagrebu da bi se vjencao u njemackoj za nijemicu? hvala
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 13:43   #1998
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Ne. Ako se udajem u crkvi koja nije moja maticna, moram dopiti nekakvu otpusnicu iz svoje zupe, ne znam tocno kako se to zove. Kako nekakva svecenikoga suglasnost da se mogu udati u drugoj zupi.
Ista sizuacija je bila s mojim dragim i samnom. Nećemo se vjenčati ni u jednoj od naših crkvi već u sasvim trećoj i morali smo svaki iz svoje župe donijeti u tu treću crkvu krsni i slobodni list i DOPUŠTENJE za vjenčanje izvan svoje župe. A one papire kod matičara kaj smo potpisivali, to matični ured šalje u župu.
Starshine-Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:28   #1999
mene zanima da li se netko vjencao u crkvi, a decko/cura je druge vjere?

negdje sam citala da ima mogucnosti da se sklopi brak u crkvi, ako ta druga strana potpise da prihvaca da se djeca odgajaju u katolickoj vjeri.. Decko je u reformiranoj crkvi, a ja se hocu bas u crkvi vjencati, on se isto slaze jer i hodao vise sa mamom u katolicku crkvu, ali je tata reformista, pa su i njega tamo upisali..
ZaruljaZelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 11:57   #2000
Može se sklopiti takav brak, to se zove mješovita ženidba.
Ali ti stvarno ne znam postupak. Najbolje da odete u crkvu gdje se želite vjenčati pa će vam svećenik reći.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.