Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2006., 17:19   #21
urolog na rebru, u zagrebu, i nije najgora stvar u zivotu, pogotovo kada nakon tjedan dana patnji zbog toliko pečenja unutar njega skuzi uzrok i da ti TABLETE nolicin protiv upale bubrega,,,
pregled je katastroficno neugodan, naravno radi sumnje na kojekakve bolesti, morao sam i TO napraviti .. ali nakon godinu zaboravis jednostavno...
svajet: nakon bilo kakvih promjena caki ako su hipohondricne odite na pregled ak nista drugo opcoj praksi.. moze bit nista, a moze biti strahota...
Ralph Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 19:05   #22
evo moram se i ja ubaciti u ovu temu. već jedno vrijeme, par godina je u pitanju (star sam 22. godine) mogu napipati kuglicu veličine graška kraj desnog testisa. dakle ne NA samome testisu nego unutar te kesice kako li se već zove. to je tvrda i bezbolna kuglica, ne mogu reći da sam primjetio kako bi se nešto povećala. a razlog što nisam još uvijek išao na pregled je eto, nekakav sram pretpostavljam.

malo sam čitao na netu za simptome raka testisa tipa bolovi itd itd, ali nikada nisam imao takve probleme. aktivno se bavim sportom već nekoliko godina.

osim toga, zanima me da li se na pregled ide na ultrazvuk ili nekom drugom metodom?
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:35   #23
i meni se neda ic kod doktora i lijena sam al sto se sve moze cut od muskih u drustvu ....katastrofa....kukavice totalne,,,neki su bas zadrti
nece meni nitko moju kitu dirat, nisam ja peder itd ....koma

jos kad cura ima hpv , pa se muskarac boji otic doktoru na pregled jer on ne zeli da mu se dole kopa, od takvih se bjezi
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 08:32   #24
mislim da je nekak normalno da se netko brine o zdravlju svacijeg piše, ne?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 08:42   #25
Quote:
bastard007 kaže: Pogledaj post
evo moram se i ja ubaciti u ovu temu. već jedno vrijeme, par godina je u pitanju (star sam 22. godine) mogu napipati kuglicu veličine graška kraj desnog testisa. dakle ne NA samome testisu nego unutar te kesice kako li se već zove. to je tvrda i bezbolna kuglica, ne mogu reći da sam primjetio kako bi se nešto povećala. a razlog što nisam još uvijek išao na pregled je eto, nekakav sram pretpostavljam.

malo sam čitao na netu za simptome raka testisa tipa bolovi itd itd, ali nikada nisam imao takve probleme. aktivno se bavim sportom već nekoliko godina.

osim toga, zanima me da li se na pregled ide na ultrazvuk ili nekom drugom metodom?
Vjerojatno je pasjemenik u pitanju, ali kako ja nisam nikakav doktor, bolje ti je da odeš urologu da ti to pogleda. On će ti to opipati, a onda po potrebi pogledati ultrazvukom ili color dopplerom i eventualno će ti izvaditi krv za tumorske markere. Bolje ti je pretrpiti 10 minuta neugodnosti, nego se danima žderati što bi to moglo biti!!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:52   #26
Ja imam nekakav problemčić, nakon mokrenja ko da ga ne otresem dovoljno, uvijek par kapi kapne poslje i to me strašno iritira, bio kod urologa i on bez da me pregledao veli da pijem uvin čaj da se to sve samo ispere, al ništa od toga. Jel moguće da sam pobrao kakvu bakteriju pa da ona uzrokuje kakve upale.
zarihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 14:09   #27
Moguće je da imaš nekakvu bakteriju. Najbolje je napraviti urinokulturu. Daje se prvi jutarnji urin na analizu u mikrobiološkom laboratoriju.
Mene zanima ima li kakva doktorica urolog?
Lakše mi je da me žena pipa nego muškarac.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 10:43   #28
problem s desnim testisom

Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je pasjemenik u pitanju, ali kako ja nisam nikakav doktor, bolje ti je da odeš urologu da ti to pogleda. On će ti to opipati, a onda po potrebi pogledati ultrazvukom ili color dopplerom i eventualno će ti izvaditi krv za tumorske markere. Bolje ti je pretrpiti 10 minuta neugodnosti, nego se danima žderati što bi to moglo biti!!
Ja isto imam kvržicu kod desnog testisa, ali ne na njemu već okolo (mislim da je u pasjemeniku), te me ponekad prilikom ejakulacije boli na tom mjestu i u donjem desnom dijelu trbuha, taman prije nego što sperma izađe, dakle dok putuje kroz to mjesto di je kvržica valjda, 17 mi je godina. Prije jedno 3 mjeseca me prilikom masturbacije (par puta na dan sam to radio, malo sam pretjerao...) nešto zapeklo na tom mjestu pa me testis bolio (ništa jako) nekoliko dana. Za koji dan sam napipao tu kvržicu. Kvržica nije bolna, jedino me nekad kad ju jako stisnem malo zaboli u donjem desnom dijelu trbuha. Naravno, alarmirao sam starce i otišao kod urologa, jedino što mu nisam rekao da me ponekad boli prilikom ejakulacije jer se tek pojavila pa nisam niti imao priliku to doživjeti. On je pipao i rekao da je to kao prekinuta žilica i da vjerojatno nije ništa. Ipak me poslao na vađenje krvi za te markere i nalaz je bio u redu (znači nemam rak valjda). Otada mi niti testis niti kvržica nisu natekli. Činjenica je da znam prčkati po tome pa me možda zbog toga boli. Jedno me vrijeme nije da bi me jučer i danas znalo dosta zaboliti prije ejakulacije, točno osjetim kad krene sperma, čak kad prestanem onda i za koju minutu ponovo opet zaboli kad krene sprema (iako nisam nešt posebno prčkao i stiskao kvržicu). Totalno sam zbunjen i nemam pojma šta je to, da nije neki krvni ugrušak i koliko je to opasno i šta da radim, da jednostavno ne prčkam po tome i pustim ili da odem opet urologu?

I ne kužim zašto bi nekoga bilo sram otić na pregled dat ću ja i čimpanzi da mi prčka po testisu ako ću tako ozdravit

Zaboravio sam da mi mokraća nekad (obično ujutro) zna bit smeđkasta-crvenkasta, ali onak skroz, ne da se baš vidi krv, stari kaže da je to normalno, iako sam čitao da i kada je tak skroz te boje može biti zbog krvi...?????

Zadnje uređivanje FFdreamer : 01.04.2007. at 11:27.
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 12:29   #29
Quote:
Barica kaže: Pogledaj post
Pitam jer je sve češći HPV virus za koji ne treba biti promiskuitetan da ga se dobije (dovoljno je spavati samo s jednim partnerom i moze se dobiti) pa me jednostavno zanima bi li vas povrijedilo da vas djevojka zatrazi testiranje na spolne bolesti.
a čuj ne treba biti promiskuitetan da dobiješ i sidu jer je isto dovoljno spavati samo s jednim partnerom
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 14:09   #30
sanjaru, pa vjerojano imaš varikozitete testisa, nije rijedak slučaj kod ljudi tvojih godina, i nije strašno...a ako je pokla vena onda je prirodni proces zacijeljanja stvaranje ugruška tako da se ne trebaš brinut za to.
a što se tiče urina,to ti je posljedica koncentriranja urina, preko noći se izfiltrira dosta krvi a nema uriniranja i ne priješ ništa, tako da se stvari veća koncentracija metabolita nego preko dana jer po danu piješ i mokriš, tako da se ne može toliko skupit u mokraći metabolita...
svaka čast za osviještenost...ja iako pripadam toj struci,ipak kad bi osjetio porebnu ne bi se lako odlučio na posjet urologu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 16:06   #31
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
sanjaru, pa vjerojano imaš varikozitete testisa, nije rijedak slučaj kod ljudi tvojih godina, i nije strašno...a ako je pokla vena onda je prirodni proces zacijeljanja stvaranje ugruška tako da se ne trebaš brinut za to.
a što se tiče urina,to ti je posljedica koncentriranja urina, preko noći se izfiltrira dosta krvi a nema uriniranja i ne priješ ništa, tako da se stvari veća koncentracija metabolita nego preko dana jer po danu piješ i mokriš, tako da se ne može toliko skupit u mokraći metabolita...
svaka čast za osviještenost...ja iako pripadam toj struci,ipak kad bi osjetio porebnu ne bi se lako odlučio na posjet urologu
Thnx, znači ako je ugrušak to će se napravit i kaj onda, da ga pustim jednostavno (tak imam i na ruci napravio mi se prije par godina ispočetka bi mi se stalno upalio kad sam dirao sad više ništa samo stoji )? Što se tiče varikoziteta to sam neš čitao da se to većinom odstranjuje kirurški, jel to istina, ako da, kako i jel strašno, jel poslije sve normalno funkcionira ?
Točno se sjećam tog dana kada me to zapeklo prilikom igranja sa zmijom otada imam te probleme, sigurno je tad nešto puklo/otišlo kvragu unutra (to me zapeklo tijekom i odmah sa prestao taj dan ne svršivši posao if you know what I mean...). E da i dao sam urin na analizu (nije tad bio crvenkaste boje al nema veze, rekao si isto što i moj stari), i sve je u analizi bilo u redu. Ne znam sad jel mi nekad i popodne zna bit smećkaste boje sjećam se da je znalo ujutro ali nisam siguran...
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 16:28   #32
Mislim da imam te varikozitete, i to na desnom testisu. Piše da je to jako opasno kad je na desnom, jel to istina? Urolog mi je već dirao testis, kak to glupan nije skužio!? Prilično su veliki po mom mišljenu vide se odoka, a tu je unutra i ta kvržica... Kaj da radim?
Jel to može biti od previše drkanja?
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:58   #33
ma nisu ti varikoziteti strašna stvar ako te smetaju možeš sa liječnikom porazgovarat o ev operaciji...
a što se tiče natezanja zićka na povraćanje...pa mislim da je ok, naravno u umjerenim dnevnim frekvencijama
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:03   #34
e bok ljudi.
Ja mislim da isto imam neki problem, jedan testis mi je manji od drugog, al ono vidi se naočigled, razlika. Kad sam bio kinac onda sam išao na pregled i sad se nesjećam šta su rekli osim da će se to s godinama popraviti, sad imam skoro 18 god. i stvari su nepromjenjene. Molim Vas da mi pomognete i kažete ako netko nešto zna o tome. I ako netko zna nekog dobro urologa i u kojoj bolnici (Zgb).
Hvala Vam unaprijed
unknown8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 21:13   #35
Quote:
feferon111 kaže: Pogledaj post
...ako se ne varam rijec je o urologu...pitanje za, naravno, muski dio populacije...idete li na redovan "tehnicki pregled"? ili cekate da se javi vidljiv problem prije nego se uputite na takav pregled?
ne, nisam nikad bio i nadam se da nikada i necu
Alfa69Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 21:16   #36
Quote:
unknown8 kaže: Pogledaj post
e bok ljudi.
Ja mislim da isto imam neki problem, jedan testis mi je manji od drugog, al ono vidi se naočigled, razlika. Kad sam bio kinac onda sam išao na pregled i sad se nesjećam šta su rekli osim da će se to s godinama popraviti, sad imam skoro 18 god. i stvari su nepromjenjene. Molim Vas da mi pomognete i kažete ako netko nešto zna o tome. I ako netko zna nekog dobro urologa i u kojoj bolnici (Zgb).
Hvala Vam unaprijed
koliko ja znam svakom muškarcu jedan testis visi malo više od drugoga, samo kod nekih je to gotovo neprimjetno a kod nekih malo izraženije, koliko sam ja upućen to je potpuno normalno...
Alfa69Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 00:04   #37
eto da i ja kao žensko pridonesem osviještavanju "jačeg" spola ..sasvim je normalno da je jedna strana veća i drukčija od druge..aj se lijepo svucite i stanite ispred ogledala..vidjet čete da ni jedan organ (oči, uši, obrve, ruke, noge i da ne nabrajam sad sve) nisu identični ni isti.. u tome i je ljepota savršenstva..da ima mane
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:18   #38
Imam jedan "problem". Ne znam ni kako da opisem.Kad navucem kožicu onda se vidi da je "kao da je malo razrezan, odvojen od kože s lijeve i desne strane" . Nisam najbolje objasnio. Jel to tako normalno ? ako nije zbog cega je tako, jel netko zna ?
pank is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:02   #39
jel ima ovdje neki ženski dio populacije da mi na pm malo ispriča kako izgleda kod urologa kad žena ode
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 09:23   #40
Idemo malo podići temu iz pepela. 11. je mjesec, mjesec muškog zdravlja. Planirate li ići na pregled ovaj mjesec?
oitnb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.