Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2004., 15:04   #1
Post Pynchon

Neko rece da se Carver i Pynchon ne mogu porediti, pa dobro onda, samo o Pynchonu.
Oh yes,
oh yes indeed NNNNNNNN Good Evening Tyrone Slothrop We Have Been Waiting For You. Of Course We Are Here. You Didn't Think We Had Just Faded Away, No, No Tyrone, We Must Hurt You Again If You Are Going To Be That Stupid, Hurt You Again And Again Yes Tyrone You Are So Hopeless So Stupid And Doomed. Are You Really Supposed To Find Anything? What If It Is Death Tyrone? What If We Don't Want You To Find Anything? If We Don't Want To Give You Your Discharge You'll Just Go On Like This Forever, Won't You? Maybe We Want You Only To Keep On. You Don't Know Do You Tyrone. What Makes You Think You Can Play As Well As We Can? You Can't. You Think You're Good But You're Really Shit And We All Know It. That Is In Your Dossier. (Laughter. Humming.)
Da li ste znali da se Pynchon pojavio i u animiranoj seriji Simpsons?:

Pynchon on The Simpsons!
In the January 25, 2004, where Marge writes a novel and gets endorsements from writers playing themselves, including Tom Clancy and Thomas Pynchon, the Pynchon character was portrayed with a bag of his head, and Pynchon himself did the voice

Sce o Pynchonu

Ja mislim da je on bolji od Carvera za tri koplja, jer on naprosto izmislja svoju stvarnost, ne treba mu neki poznati "milje" da bi pod izgovorom da kritikuje i "razotkriva" malogrdajanshtinu, samo pokazivao svoju intelektualnu i moralnu nadmoc.
Nista me tako ne nervira kao neko ko je pametan samo da bi bio pametan i pokazivao kako su drugi glupi.
maxivida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 19:46   #2
Nisam čitala ništa od Pynchona pa samo da prokomentiram ovo o Carveru.
Prvo, za mene je on genijalan pa nemam potrebu da ga niveliliram, ponderiram...i bla, bla
Drugo, stvarno ne kužim tko bi to kod Carvera trebao biti glup? Likovi iz vlastitog miljea? Ne bih rekla. Čitatelji kojima piše vjerojatno najjednostavnijim stilom ever (nema tu preseravanja) i u potpunosti prepušta poentu?! Je, zajebi.
Treće, premda je vjerojatno najčitaniji am. pisac kratkih priča nisu ga promovirali Simpsoni, nego, jel, priče same.

Zadnje uređivanje iwoa : 11.02.2004. at 20:22.
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 21:16   #3
Quote:
iwoa kaže:
Nisam čitala ništa od Pynchona pa samo da prokomentiram ovo o Carveru.

Treće, premda je Carver vjerojatno najčitaniji am. pisac kratkih priča nisu ga promovirali Simpsoni, nego, jel, priče same.
Vidiš, a Pynchona bitni romani
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 22:39   #4
Quote:
Silajn kaže:
Vidiš, a Pynchona bitni romani

Ma mislilla sam si.. Pogodila me nepravda, pa eto, izletilo. Ispričavam se Pynchonu i obožavateljima.
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.