Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 22:18   #9621
Quote:
godfather3102 kaže: Pogledaj post
jel se moze dobit stipendija samo na temelju odlicnog prosjeka ili je bas nuzno da si uz to slabijeg socijalnog statusa il imas roditelja invalida il nesto slicno? ako ti je 'sve u redu' s obitelji jel moguce dobit neku stipendiju i sta je otprilike potrebno za nju?
Može (iako najčešće moraš imati stvarno izvrstan prosjek - ne nužno 5,0 ali jako blizu - osobito ako nemaš objavljene radove/natjecanja/rektorovu nagradu/nešto drugo što boduju), ali ovisi otkud si i što studiraš i gdje bi se htio zaposliti, jer su to uglavnom stipendije gradova/županija, za deficitarna zanimanja i potencijalnih poslodavaca, osim državne i sveučilišne.


Moguće je primati dvije stipendije istodobno - ako se to ne kosi s njihovim uvjetima u ugovorima. Npr. moguće je prvo potpisati ugovor za stipendiju koja traži samo da u trenutku potpisivanja ugovora ne primaš drugu, te kasnije za još jednu koja u ugovoru ne spominje druge stipendije. Nisam to radila, ali postoje slučajevi u kojima ispadne moguće.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Old 24.08.2014., 11:57   #9622
Quote:
just-believe kaže: Pogledaj post
ja sam stari korisnik stipendije, zanima me ako ja ne dam jedan predmet na jesen nego si ga ostavim za zimu, meni onda ne produžuju prava za nastavak primanja stipendije ili ne produžuju prava samo ako se ne upišu svi predmeti, ili kako to ide?? molim pomoć!!! evo sad mi je to sinulo i baš sam se uspaničila

Mene isto zanima kako ide to sa produžavanjem stipendije! Prošlu akademsku godinu sam primala stipendiju grada Splita. Jel treban slat njima prijepis ocjena pa mi oni nastave automatski isplaćivat stipendiju od 10mj ili krene isplata nakon šta izađu rezultati za sve ovogodišnje stipendiste? hvalaaa
1Ivana is offline  
Old 24.08.2014., 20:24   #9623
NZPUSS

Pozdrav! Može li mi netko kratko pojasniti koje je uvjete potrebno zadovoljiti da dobijem stipendiju NZPUSS-a ako sam brucoš? Uzimaju li se u obzir ocjene iz srednje ili?
Ispričavam se ako je ovo već negdje na forumu objašnjeno,ali me pretraživanje ubija i traje sto godina
matiška is offline  
Old 25.08.2014., 13:44   #9624
Pitanje: ako u 10. upišem apsolventsku godinu, a na temelju ovogodišnjeg prosjeka sam među 10%, nastavljam li primati državnu (staru) stipnediju?
Cato is offline  
Old 26.08.2014., 04:28   #9625
Je li moguće primati više stipendija, preciznije ako studiram u inozemstvu je li moguće da primam stipendiju tamo i jednu u HR? Hvala
shoka is offline  
Old 28.08.2014., 22:27   #9626
Završvavam faks i primam državnu stipendiju (staru, ako to igra ulogu) i zanima me dobivam li ju i u 9 mj. Neš se ne sjećam kako je prošle godine bilo
__________________
There's so many different words, so many different songs. We have just one world but we live in different ones.
softplaytime is offline  
Old 29.08.2014., 21:05   #9627
mene isto zanima ako ja diplomiram sad u 9 mj, a još bi nakon toga trebala primit stipendiju za još jedan mjesec, hoće oni meni obustaviti tu desetu isplatu?
Factory Girl is offline  
Old 31.08.2014., 16:45   #9628
Quote:
Factory Girl kaže: Pogledaj post
mene isto zanima ako ja diplomiram sad u 9 mj, a još bi nakon toga trebala primit stipendiju za još jedan mjesec, hoće oni meni obustaviti tu desetu isplatu?
Ja sam u istoj situaciji i mislim da ne dobivamo za deseti mjesec nego je zadnja za deveti, isto tako da si (smo ) diplomirala u sedmom nebi dobila za osmi i deveti.
vancika is offline  
Old 03.09.2014., 15:43   #9629
Dva pitanjca...

Dobivamo li 9 ili 10 rata nove državne, odnosno je li zadnja isplata u 9. ili u 10. mjesecu?

I zna li itko sa sigurnošću mogu li se na natječaj prijaviti apsolventi? Tehnički gledano, u natječaju se to ne spominje, samo je propisan broj bodova i redovnost, što bi značilo da se neki apsolvent može prijaviti.
Frigg is offline  
Old 03.09.2014., 21:49   #9630
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Dva pitanjca...

Dobivamo li 9 ili 10 rata nove državne, odnosno je li zadnja isplata u 9. ili u 10. mjesecu?

I zna li itko sa sigurnošću mogu li se na natječaj prijaviti apsolventi? Tehnički gledano, u natječaju se to ne spominje, samo je propisan broj bodova i redovnost, što bi značilo da se neki apsolvent može prijaviti.
Još samo u 9.-om, znači još 1 rata.
Ovo za apsolvente zanima i mene....
__________________
¡Ay, qué trabajo me cuesta quererte como te quiero!
bellamonica is offline  
Old 04.09.2014., 21:31   #9631
Ma frend tvrdi da apsolventi imaju pravo, a guglanjem sam našla da je prije postojala neka finta prema kojoj si mogao primati stipendiju još 6 mjeseci nakon upisa apsolventure. ALI... Uvijek ima neko ali. Po bolonji, apsolventura više ne postoji. Upisana 3. godina diplomskog je godina kao i svaka druga. S te strane ima smisla da se možemo prijaviti na natječaj, a s druge strane nema jer diplomski nominalno traje 2 godine, iako bolonja dozvoljava da svaku godnu produžiš za još jednu godinu.

Hmm, ne znam što da mislim, a u natječajima za stipendije naravno uvijek mudro prešute ovakve stvari
Frigg is offline  
Old 05.09.2014., 22:25   #9632
ne razumijem se bas u stipendije pa ako bi mi netko mogao pomoći
1. ovo sam nasla na stranici o stipendijama grada Zagreba:
Pravo sudjelovanja na natječaju imaju studenti sveučilišnih preddiplomskih, diplomskih i integriranih preddiplomskih i diplomskih studija koji ispunjavaju sljedeće opće uvjete:
- da su, osim iz opravdanih razloga, prosječno godišnje ostvarili najmanje 54 ECTS boda;
- da su redovni studenti treće ili četvrte godine preddiplomskog studija, prve ili druge godine diplomskog studija, odnosno treće ili više godine integriranog studija u Gradu Zagrebu i da su završili prethodne godine studija u Gradu Zagrebu s ukupnim prosjekom ocjena najmanje 4,00;

konkretno ja ću sad biti druga godina, po ovom ja ne mogu se natjecati za stipendiju?

2. kod drzavne stipendije kategorija E- igraju li kod nje kakvu ulogu ects-i i prosjek? gledam sam rezultate od ove godine i vidim da neki imaju i po 2500 bodova pa me zanima jel se tu i ocjene pribrajaju?
hvalaa puno
__________________
Za dobrim se konjem prašina diže :)
kamenica007 is offline  
Old 07.09.2014., 01:31   #9633
Svježe vijesti vezane za prijavu ''apsolvenata'' na natječaj za državnu... Jedna ljubazna teta iz Ministarstva koja se javila je potvrdila da su se isti mogli prijaviti za staru stipendiju, a trenutno se razglaba o tome hoće li se moći prijaviti za novu. Sve bi trebalo pisati u novom natječaju kada izađe. Fingers crossed...
Frigg is offline  
Old 08.09.2014., 17:16   #9634
A ako upišem apsoluventsku samo mi obustave stipendiju i to je to? Nema vraćanja, nema produživanja?
__________________
There's so many different words, so many different songs. We have just one world but we live in different ones.
softplaytime is offline  
Old 08.09.2014., 22:43   #9635
Ako govoriš o državnoj, pa obustavlja se svakako bez obzira koju godinu upisuješ. Nema produživanja kao prije, sada svake godine moraš iznova na natječaj. Zadnja rata je u 9. mjesecu i to je to, to je zadnji mjesec u tekućoj akademskoj godini i nemaš što vraćati.
Frigg is offline  
Old 10.09.2014., 10:58   #9636
Za sveučilišnu stipendiju A kategorije (10%) će se trebati ponovno prijavljivati ili se produžuje ako ostaneš u tih 10%?

Hvala
cloudy is offline  
Old 10.09.2014., 11:44   #9637
pitanje

Ništa ne znam o stipendijama pa bih vas nešto upitala.

Upisala sam redovno diplomski, imam svih 180 ECTS bodova, nisam nikad razmišljala o mogućnosti dobivanja stipendije, imovinski cenzus mi po članu kućanstva ne prelazi 2000.00 kn.
Imam li mogućnost za dobivanje kakve stipendije, državne ili bilo koje druge.

Uz to imam sestru koja je sada redovno upisala prvu godinu preddiplomskog, bila je odlikašica u srednjoj. Postoji li za nju kakva mogućnost dobivanja stipendije?
čokolino is offline  
Old 10.09.2014., 18:42   #9638
Zanima me u vezi prijava na više stipendija.

Znam da se može primati samo jedna stipendija, ali zanima me ako se prijavim na gradsku stipendiju u 10 mjesecu i budem na rang listi imam li se pravo prijaviti na državnu stipendiju, odnosno ako budem na rang listi državne stipendije dali se može prekinuti gradska , a da počnem primati državnu. Normalno da neko iza mene na rang listi gradske počne primati moju stipendiju.


I dali se može primati stipendija ako dobijem subvenciju za privatni smještaj.

Unaprijed zahvaljujem!
monster245 is offline  
Old 10.09.2014., 22:47   #9639
@čokolino - http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=3532
Ovo je lanjski natječaj za državnu, pročitaj i vidi uvjete i dobit ćeš odgovore na sva svoja pitanja.

@moster245 - stipendija i subvencija za smještaj nemaju veze jedno s drugim. Što se tiče prijave za drugu stipendiju kada već primaš jednu, nitko tebi ne brani da se prijaviš i onda odbiješ jednu od stipendija. Međutim, dobro prouči uvjete one koju ćeš odbiti usred primanja da ne previdjela moraš li vraćati novce ili ne.
Frigg is offline  
Old 11.09.2014., 19:58   #9640
Znači da se mogu prijaviti na gradsku, županijsku i državnu stipendiju i ako budem upao npr na županijsku koji iznosi 700kn, mogu se prijaviti na državnu i ako tamo upadnem prekidam županijsku.

Evo sada sam našao uvijet za gradsku:
Pravo prijave na natječaj imaju:
- ...........................
- ...........................
- ...............................
- studenti koji ne primaju stipendiju ili neku drugu novčanu potporu.

Ispada da se nemam pravo prijaviti ako primam subvenciju jer i ona je neka vrsta novčane potpore.

Zadnje uređivanje monster245 : 11.09.2014. at 20:09.
monster245 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.