Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2014., 18:08   #4441
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Di ste šizići moji?
Evo jednog koji je tužan kad tema ode u zaborav. Di su ostali? Po bolnicama najvjerojatnije sudeći po mojim poznanicima šizićima
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 20:00   #4442
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Evo jednog koji je tužan kad tema ode u zaborav. Di su ostali? Po bolnicama najvjerojatnije sudeći po mojim poznanicima šizićima
Danas sam čuo mnogo glasova oko sebe. Bili su neobično uvjerljivi. Vrištali su ili se smijali hihočući.

Reko sam nekim ljudima, zar ste toliko gluhi da ih ne čujete. Oni su mi rekli da ih ne čuju, da si ja umišljam.
rabbit007 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.08.2014., 21:43   #4443
rabbit, znam da je teško kada čovjek ima fetiš na ovu temu pa se ne može ne suzdržati od toga da povremeno ne dolazi i ne trola tako bijedno. Na žalost, mi ti ovdje ne možemo pomoći u potpunosti. Ali ti možemo ublažiti patnje tako da te idući put kada osjetiš nepodnošljivi svrab u tipkovnici pa zagadiš s time ovu temu trajno baniramo. Može? Može. Drago mi je da se razumijemo.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 12:38   #4444
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Evo jednog koji je tužan kad tema ode u zaborav. Di su ostali? Po bolnicama najvjerojatnije sudeći po mojim poznanicima šizićima
Nadajmo se da nije tako.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:11   #4445
imao sam druga koji je bio regularan do svoje 27 god,a onda je dobio napade paranoje,i na kraju dijagnoza sizofrenija
Kolega je godinama pokazivao hladovinu prema svemu,nije imao emocije i sve mu je bilo ravno,pusio je tyravu i mogu reci da sam tek kasnije saznao kako je trava usko vezana sa pojavom sizofrenije..sad je ok
mulanjusuf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:52   #4446
Imam pitanje za koje mi je gluo načimat novu temu, a mislim da bi nekako najbolje odgovaralo postati ga ovdje. Ako mod smatra da pitanje pripada drugdje neka premjesti.

Ako osoba predosjeća ili misli da bi mogla doživjeti neku psihičku krizu, a nikad prije nije imala psihičke smetnje i javi se nekoj hitnoj psihijatrijskoj ambulanti, može li se takvoj osobi ikako pomoći samo telefonskom podrškom.

Ovo pitam jer znam jednu osobu s invaliditetom koja mi se povjerila da je tražila takvu podršku tokom vikenda. Iz provincije je i nije mogla osigurati prijevoz do bolnice. Kaže da joj je dežurn dr. odbio razgovarati s njom u detalje preko telefona, i inzistirao da dođe na pregled makar bez uputnice za prvi put. Bez obzira što mu je ta osoba obrazložila da jednostavno nije u mogućnosti doći do bolnice.

Kriza se očitovala u velikoj tjeskobi, čujenju zujanja i nejasnih glasova i drhtanju ruku i suhoći i bljedoi usta i lica. I razdražljivosti. Poslije ju je taj osjećaj psihičke krize popustio. Al kaže da je malo falilo da "preskoči rub".

Povjerila mi se samo zato jer su je njeni ukučani koji su to primjetili nagovorili da mi se povjeri. Naravno, Nisam joj mogao nikako pomoći osim suosjećati s njom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 20:00   #4447
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Nadajmo se da nije tako.
Nadam se i ja. Ovo ljeto puno mojih poznaninka je ljetovalo u bolnici, evo baš prije par dana otišla još jedna cura koju znam. Puno ljudi se žali da im nije baš najbolje i takve neke priče a ja sam u remisiji pa mi nekad malo smeta pričanje kak im nije dobro jer me podsjeća na vrijeme kad meni nije bilo dobro ali uvjek ih poslušam.
A najbolje je da kad sam ja bio loše a dugo sam bio loše nisam imao kome to reći i uvjek sam mislio da te osjećaje i stanja treba zadržat za sebe i prebroditi sam.

Ustvari htio sam reći da ti ne može biti bolje ako ne istjeraš sam neke stvari iz sebe i uvjeriš sebe u nešto drugo a čini mi se da mi frendovi samo tapkaju na mjestu. Neznam niti jednu osobu s ovom ili sličnom bolesću da ima neki hobi ili nešto što im kvalitetno okupira vrijeme a to je superbitno. Neki spavaju do 3 popodne i očekuju da im bude bolje.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 20:12   #4448
Nego, nema nam već dugo vremena forumaša koji je imao prisilne misli da mora jesti organe životinjama, pa im gurat čipove...

Nadam se da se izliječio, da su mu našli pravu kombinaciju lijekova i da je dobro.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 20:22   #4449
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nego, nema nam već dugo vremena forumaša koji je imao prisilne misli da mora jesti organe životinjama, pa im gurat čipove...

Nadam se da se izliječio, da su mu našli pravu kombinaciju lijekova i da je dobro.
Bogami taj me je plašio. Prvi put da sam čuo za tak nekaj.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 18:29   #4450
Javite se šizići i svi koji se tako osjećaju! Kako ste? Jeste u remisiji ili depri ili nešto treće. Ja sam prihvatljivo al uvjek može bolje.

Sam kaj sam ljubomoran na Lexi jer je bolje od mene... znaš Lexi
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 19:09   #4451
Ja sam tako tako. U nekoj depra fazi sam. Valjda je to dio nase bolesti?? Jeli normalna pojava biti i na antidepresivima uz sizofreniju?
tamaradujm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 20:00   #4452
Quote:
tamaradujm kaže: Pogledaj post
Ja sam tako tako. U nekoj depra fazi sam. Valjda je to dio nase bolesti?? Jeli normalna pojava biti i na antidepresivima uz sizofreniju?
Ja sam na antidepresivima a imam f20 a znam ih još par kaj su isto.

Depra faza je bedara.. bijah i ja,a sad sam u nekakvoj ajmo reć remisiji koja je stabilnija
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 12:48   #4453
I ja sam isto na antidepresivima.


Altec
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 12:57   #4454
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
I ja sam isto na antidepresivima.


Altec
Još se hvališ
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:50   #4455
Quote:
tamaradujm kaže: Pogledaj post
Ja sam tako tako. U nekoj depra fazi sam. Valjda je to dio nase bolesti?? Jeli normalna pojava biti i na antidepresivima uz sizofreniju?
Mislim da jest normalna pojava. Jer se u liječenju šizofrenije ponekad primjenjuju lijekovi koji istovremeno djeluju i kao antipsihotici i kao antidepresivi. Nisam baš siguran ali mislim da takva kategorija lijekova najčešće spada u piperazinske tipove lijekova.

Mislim da je meleril jedan takav primjer.

Uglavnom, tko voli nek izvoli malo dublje trtažit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 00:16   #4456
Quote:
tamaradujm kaže: Pogledaj post
Ja sam tako tako. U nekoj depra fazi sam. Valjda je to dio nase bolesti?? Jeli normalna pojava biti i na antidepresivima uz sizofreniju?
kad nakon dugo vremena dođem na forum obavezno pogledam i ovu temu...

tamara, to je u ovoj bolesti sasvim normalno, čak postoji i dijagnoza za to stanje: F20.4-postshizofrena depresija. tu sam dg. imao na zadnjoj hospitalizaciji.

e sad neko logično objašnjenje za to....kako u stanju psihoze nismo uopće depresivni, već upravo obratno, hiperaktivni ili manični, uz antipsihotike se smirimo i ako oni drže bolest pod kontrolom, a nisu prejaki osjećamo se normalno. no, s vremenom kako se bolest povlači postaju prejaki i osjećamo se depresivno ili da nam fali energije. postoje 2 rješenja: smanjiti antipsihotike ili uvesti antidepresive u terapiju. iako AD i AP nemaju potpuno suprotan učinak, činjenica je da prvi povisuju raspoloženje, a drugi ga snizuju ili stabiliziraju bolje rečeno. smanjivanje antipsihotika može uzrokovati da se bolest vrati, pa je ponekad bolje uvesti dodatan lijek koji će podići raspoloženje.
to je onak, laički objašnjeno, ako netko stručniji ovdje ima bolje objašnjenje neka kaže.

ja od antidepresiva pijem velafax xl od 150 mg, i zadovoljan sam.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 00:53   #4457
Imam u familiji šizofreničara, i mislim da boluje od težeg (ima li uopšte lakši ili teži?) oblika šizofrenije.
Asocijalan je i, u neprisustvu oca(kojeg jedino sluša, i kojeg se jedino plaši) umije da bude grub. (mislim na ophođenje prema majci, vulgaran je i well, u know, nije poslušan) Zagleda se u nekoga i može tako duže, pomislim, čak i satima. Kada je u malo boljoj (mislim da je ipak ima, ali je jako rijetka) fazi, pričljiv je i jako duhovit. Nekako mi je sav.. ne znam kako ga kažem, oprostićete .. usporen? Razvlači riječi, sporije priča. Nerijetko je jako nepovezan. Par puta je bio sa mnom i pričao neku priču, koja se nikad nije desila, pitao me da li se to tu(nešto) desilo, pokazujući na vrata od sebe. Par puta su ga uhvatili kako šutira mačku, udara psa. Nigdje ga ne puštaju samog. Bolest mu se pojavila kao tinejdžeru i mislim da ne postoji gora psihička bolest. (oprostićete na nestručnosti).. Ovo sam prosto morala da napišem.
__________________
just, don't call me baby. :D
histerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:26   #4458
Quote:
histerija kaže: Pogledaj post
Imam u familiji šizofreničara, i mislim da boluje od težeg (ima li uopšte lakši ili teži?) oblika šizofrenije.
Asocijalan je i, u neprisustvu oca(kojeg jedino sluša, i kojeg se jedino plaši) umije da bude grub. (mislim na ophođenje prema majci, vulgaran je i well, u know, nije poslušan) Zagleda se u nekoga i može tako duže, pomislim, čak i satima. Kada je u malo boljoj (mislim da je ipak ima, ali je jako rijetka) fazi, pričljiv je i jako duhovit. Nekako mi je sav.. ne znam kako ga kažem, oprostićete .. usporen? Razvlači riječi, sporije priča. Nerijetko je jako nepovezan. Par puta je bio sa mnom i pričao neku priču, koja se nikad nije desila, pitao me da li se to tu(nešto) desilo, pokazujući na vrata od sebe. Par puta su ga uhvatili kako šutira mačku, udara psa. Nigdje ga ne puštaju samog. Bolest mu se pojavila kao tinejdžeru i mislim da ne postoji gora psihička bolest. (oprostićete na nestručnosti).. Ovo sam prosto morala da napišem.
Jeste li probali primjenit neke alternativne metode uz liječenje antipsihoticima? Kao npr. velike količine Niacina 3000-4500 mg i ostalih vitamina iz b-kompleks skupine. Par stotina miligrama svaki do 1000mg svaki?

To preporučuje bolnica u Saskatchevanu i Linus Pauling institut.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:14   #4459
Pod jakim je lijekovima, sad, ne znam im nazive, jer ne volim da zapitkujem puno... Tužno je, zaista, samim tim što je momak mlad, i nema nade da mu nekad, u budućnosti (daljoj, bližoj, nevermind) bude bolje. Otac mu je, čak, mišljenja, (citiraću)- da mu je bolje da umre kad i on. Tužno, indeed.
__________________
just, don't call me baby. :D
histerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 18:06   #4460
Quote:
histerija kaže: Pogledaj post
Pod jakim je lijekovima, sad, ne znam im nazive, jer ne volim da zapitkujem puno... Tužno je, zaista, samim tim što je momak mlad, i nema nade da mu nekad, u budućnosti (daljoj, bližoj, nevermind) bude bolje. Otac mu je, čak, mišljenja, (citiraću)- da mu je bolje da umre kad i on. Tužno, indeed.
To je samo još jedan razlog više za isprobati ovo što sam naveo. Znam, lakše je reč nego izvest. Pogotovo kad znamo koliko dodaci prehrani skupo koštaju. Ali ove stvari koje sam rekao se mogu naručit drito s Interneta. K tome rezultati nisu tako brzi, ali se zahvaljujući takovj terapiji broj i doza antipsihotika mogu postepeno smanjiti, te tako povečati kvaliteta života i smanjiti nuspojave upotrebe antipsihotika.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.