Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2007., 12:13   #21
Quote:
massa1 kaže: Pogledaj post
Bre ljudi meni vrlo,vrlo, bliska osoba boluje od ANOREKSIJE! Koji su njeni simptomi?Pa ovako:Mrsava 43 kg.na visinu od 170cm.!,POVRACA,namerno sebi izaziva povracanje 2 puta na dan,najede se ,pa onda sve povrati.Ili se boji sta ce pojesti ,ili se najede pa sve povrati,da se nebi ugojila.Nasuprot tome bulimicne osobe nalaze spas u hrani i uglavnom su debele a ne mrsave!Dijagnoza ANOREKSIJA je postavljena od lekara psihijatra a ne od mene!
Vidi, očito nisi pažljivo čitala, ali gore ti je u par navrata objašnjena paralela BULIMIJA-ANOREKSIJA.
Za učestvovati na forumskim debatama je ponekad (uglavnom) potrebno čitati odgovore s razumijevanjem, kužiš?
Dr. je tvojoj prijateljici uspostavio točnu dijagnozu. Ona ima anoreksiju koja je izazvana među ostalim i bulimijom. Bulimične osobe ne nalaze spas u hrani, kako si ti to izjavila, već se prežderavaju, a onda zbog osjećaja krivnje i straha da se (još) ne udebljaju stavljaju prst u usta i izazivaju povraćanje i na taj način sprječavaju da se hrana probavi, tj. da tijelo primi novu dozu energije. Među ostalim, kod povraćanja se u mozgu luči jedan hormon koji nakon povraćanja stvara osjećaj smirenosti i znanstveno je dokazano da se na taj hormon, tj. osjećaj, može stvoriti oblik ovisnosti. Kužiš, taj problem Bulimija-Anoreksija je vrlo kompleksan.
Proguglaj malo po netu i naći ćeš masu podataka, pa se malo informiraj
Evo ti 2 iz wikipedije:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Bulimija
http://hr.wikipedia.org/wiki/Anoreksija
Nadam se da će ti ovi tekstovi malo bolje pojasniti pojmove, samo, pliz, pročitaj s razumijevanjem
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 18:15   #22
Nije mi potrebno "guglanje" da bi saznala nesto vise o bulimiji i anoreksiji,mislim da imam mnooogo vise ISKUSTVA od vas u tome.(vec 15 godina)!!!!!!
massa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 19:25   #23
Quote:
massa1 kaže: Pogledaj post
Nije mi potrebno "guglanje" da bi saznala nesto vise o bulimiji i anoreksiji,mislim da imam mnooogo vise ISKUSTVA od vas u tome.(vec 15 godina)!!!!!!
Zaista, nemam drugog komentara osim da mi je osobno neugodno čitati ovakve izjave.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 23:39   #24
Da li mislite da je moguće da se osoba koja boluje od bulimije izlječi?
Znam da je anoreksija gotvo neizlječiva, ali mislim da je kod bulimije ipak malo veći postotak izlječivosti.

Dakle, znam da je moguće, ali kako, koliko dugo je potrebno...

Imate li kakvih iskustva glede toga?
__________________
live and let live
malakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:05   #25
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zaista, nemam drugog komentara osim da mi je osobno neugodno čitati ovakve izjave.
Dobro znam sta je bulimija,sta je anoreksija, i sta je bulimija-anoreksija,i nemam nameru upustati se u daljnji razgovor sa vama.
massa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:35   #26
Quote:
massa1 kaže: Pogledaj post


Dobro znam sta je bulimija,sta je anoreksija, i sta je bulimija-anoreksija,i nemam nameru upustati se u daljnji razgovor sa vama.
ne, nemas pojma.

ponekad mi je doista nevjerojatno da ovakvi ljudi zbilja postoje

posve identicno kao da stojis pored mape svijeta i ko malo zivcano dijete tvrdis da je Brazil u Africi.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:22   #27
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
ne, nemas pojma.

ponekad mi je doista nevjerojatno da ovakvi ljudi zbilja postoje

posve identicno kao da stojis pored mape svijeta i ko malo zivcano dijete tvrdis da je Brazil u Africi.

da, razmaženo dijete, koje se više iz principa neće igrati s ostalom djecom iz ulice
__________________
live and let live
malakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:00   #28
Quote:
malakala kaže: Pogledaj post
Da li mislite da je moguće da se osoba koja boluje od bulimije izlječi?
Znam da je anoreksija gotvo neizlječiva, ali mislim da je kod bulimije ipak malo veći postotak izlječivosti.

Dakle, znam da je moguće, ali kako, koliko dugo je potrebno...

Imate li kakvih iskustva glede toga?
bulimija,anoreksija...nebitno, isto sranje, samo s dva kraja, u biti na kratkom razmaku povezane...primjer; počneš s bulimijom, želiš joj stati na kraj, ali naravno da ne dobiješ ni gram, kreneš sa anoreksijom...kao pravocrtno kretanje od točke A do točke B.
...ovo razumiju ljudi koji se nalaze u tom paklu, ostali mogu samo razglabati...
__________________
Cekamo jos jednog pisonju, osudena sam na muske!:-)
traxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.