Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2013., 11:25   #5021
Zenska mi je rekla da HR jos ne moze preko tog portala, da moramo pokazati dokument osobi koja radi na salteru. Nisam probala na osobnu, idem u NYC u 10 mj pa cu probati.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 12.08.2013., 16:13   #5022
Ima li tko iskustva s BT Broadband + BT Sport?
Fish and chips is offline  
Old 12.08.2013., 20:05   #5023
Quote:
Fish and chips kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s BT Broadband + BT Sport?
Mi imamo sky ali dragi je dodatno uzeo BT sport i sve je ok.

Zasto pitas?
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Old 12.08.2013., 21:49   #5024
sin hoce, imamo 'normalnu' TV nista ekstra.
tu gdje zivimo nam je super spor internet, imam 100mbps download speed.mi smo sa talk talk.

da li se BT sport gleda preko TV signala ili preko interneta?
Fish and chips is offline  
Old 13.08.2013., 20:03   #5025
Quote:
Fish and chips kaže: Pogledaj post
sin hoce, imamo 'normalnu' TV nista ekstra.
tu gdje zivimo nam je super spor internet, imam 100mbps download speed.mi smo sa talk talk.

da li se BT sport gleda preko TV signala ili preko interneta?
Ne bi znala.

Morat ces kontaktirati BT.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Old 20.08.2013., 12:01   #5026
Da li netko od forumasa zivi u Cambridge-u ili okolici?
andreazagreb is offline  
Old 21.08.2013., 22:08   #5027
Da vas pitam nešto, kako su se uklopili neki od vas koji imaju nezapadna imena, baš ono Hrvatska? Da li je bilo problema? Uvijek gledam ove filmove I vidim kako se ismijavaju jadnim Indijcima, pa me zanima.
moussoutilou is offline  
Old 22.08.2013., 00:22   #5028
Quote:
moussoutilou kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nešto, kako su se uklopili neki od vas koji imaju nezapadna imena, baš ono Hrvatska? Da li je bilo problema? Uvijek gledam ove filmove I vidim kako se ismijavaju jadnim Indijcima, pa me zanima.
ime mi izgovaraju svakako, ali se bar trude,lol

uzela sam muzevo prezime da im bar malo olaksam sa nasim kvacicama.

ismijavanja nema, ustvari bas sam zadnjih nekoliko dana srela neke zenske koje nisam vec dugo vidjela, ja se nikako nisam mogla u tom trenutku sjetiti kako se zovu a one su znale moje ime, znaci ima prednosti da imas neobicno ime jer ga nije tako lako zaboraviti
Fish and chips is offline  
Old 22.08.2013., 00:24   #5029
ako koga zanima


Welcome Performances

Children exploring Royal Opera House props at a Welcome Performance © ROH / Sim Canetty-Clarke

Welcome Performances for families

Generously supported by Gregory and Regina Annenberg Weingarten through The Annenberg Foundation.

First opera and ballet experiences for families

Special matinees of opera and ballet for new audiences, aimed at families.
Tickets for £5 | £10 | £15 | £20
A morning of fun activities from 10am

Have you ever wanted to come to the opera or ballet with your family but decided against it because of the price of tickets, or because you’re not so sure it’s something that your children would enjoy?

If you would like your family to experience opera or ballet in one of the most prestigious and beautiful theatres in the world and don’t want to break the bank, why not register for our family scheme.

Register now for Welcome Performances opportunities

Next Performance

CARMEN by The Royal Opera – Sunday 12 January 2014 at 2pm
Suitable for ages seven+
Composer: Georges Bizet
Production: Francesca Zambello

Register for Welcome Performances opportunities

Please note; our next performance is in January next year. We will be confirming eligibility to attend, and contacting you with further information about booking intermittently over the summer period. Our main eligibility checks for registrants will take place in August, and confirmation will be emailed by the middle of September.

If you have any queries about your eligibility, or you haven’t yet heard from us, please contact [email protected]

PLEASE NOTE: Upon initial successful registration, please click on the ‘Contact Details’ link under ‘Account’ and add your postal address. Failing to provide your postal address could mean that you are deemed ineligible to book tickets for a Welcome Performance.

If you have bought tickets to a performance on the main stage here before, our automatic system may not let you proceed.

If you are entirely new to the Royal Opera House or have never booked in the main auditorium before, you will receive an email inviting you to book online once confirmed as eligible to attend.
We endeavour to confirm eligibility as soon as possible; however our checks are usually performed around three months prior to the performance date.
It should be noted that Welcome Performances are created to introduce families to the Royal Opera House, and due to consistently high demand for tickets, we regret that families may only be offered a single opportunity to attend.

If you have any queries, please get in touch via [email protected]

mi smo bili vec puno puta u ROH (muz mi tamo svira), a Carmen bih definitivno preporucila (ustvari mi smo bas bili na family performance of Carmen prije koju godinu)
Fish and chips is offline  
Old 22.08.2013., 08:02   #5030
Quote:
moussoutilou kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nešto, kako su se uklopili neki od vas koji imaju nezapadna imena, baš ono Hrvatska? Da li je bilo problema? Uvijek gledam ove filmove I vidim kako se ismijavaju jadnim Indijcima, pa me zanima.
ja imam srece da mi je ime internacionalno i lako ga svi izgovaraju a prezime stranci skoro isto izgovaraju kao glavni grad Islanda

Quote:
Fish and chips kaže: Pogledaj post

Next Performance

CARMEN by The Royal Opera – Sunday 12 January 2014 at 2pm
gledala sam to prije hmmm skoro 10god ali u Ciriskom Hallenstadion i bilo je wow!takodjer bih svima preporucila
mare-82 is offline  
Old 22.08.2013., 22:03   #5031
Nemojte se ljutiti, ali evo, novi sam ovdje i zanima me par stvari.
Znači imam 18 god. i sad ću 4. srednje (znači zadnja godina). Idem u ekonomsku školu i zanima me par stvari.
Oduvijek sam htio biti vatrogasac i zanima me dali je moguće samo s srednjom školom otići tamo i "doškolovati" se za vatrogasca. Ili neki tečaj kako to već ide kod njih - ne znam. I kako bih ja tamo trebao otići? Imati nešto para s sobom i iznajmiti stan ili kako već? Ili oni imaju neke domove za nas koji se želimo doškolovati? Jer ja ne bih, vjerojatno, dobivao novac dok se školujem tamo za vatrogasca a imao bih velike troškove.
I ako slučajno znate, dali bih ja odmah nakon doškolovanja dobio posao u jednom vatrogasnom centru?
I još jedna stvar kakve perspektive imaju vatrogasci u uk? mislim, ne tražim ja bogatsvo ali opet to je opasan posao i zanima me kakve su im plaće s obzirom na neki prosjek u uk. Što znači da bih ja za par godina htio imati svoj auto ili neki malo veći stan. Tj. dali je moguće kao vatrogasac u uk imati normalan život (koji je pretpostavljam bolji od normalnog života u HR s obzirom na ekonomsko stanje).

Svaka pomoć je dobrodošla! Hvala unaprijed.
AngelicDevil is offline  
Old 23.08.2013., 14:18   #5032
https://nationalcareersservice.direc...refighter.aspx

http://www.fireservice.co.uk/recruitment/howtojoin
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 31.08.2013., 21:24   #5033
dali definitivno mogu sada ući u UK s hr. osobnom iskaznicom izdanom 2010. godine?
juda_plesach is offline  
Old 31.08.2013., 23:46   #5034
Mozes.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 09.09.2013., 13:59   #5035
Pitanje za "Engleze" koji su u istoj situaciji:
U UK zivim posljednje 3 godine. Spouse visa mi istice krajem godine nakon cega imam pravo zatraziti indefinite leave to remain. Novac je po obicaju problem i buduci da mi nije toliko bitan ILR ili drzavljanstvo koliko bilo kakav produzetak, razmisljamo aplicirati formularom EE2 kako bi izbjegli jos jedan trosak za SET(M). Time bi zapravo trazili residence card a ne vizu. Nisam zaposlena zbog zdravstvenih razloga pa ne razmatramo radnu dozvolu... koja bi bila jednostavnije rjesenje koliko razumijem citajuci vladine stranice. Medjutim, nema nikavih informacija za Hrvate/Europljane koji ne rade nego jednostavno borave kod sponzora. Moze li mi netko upucen razjasniti imam li Treaty rights kao dependant (suprug Englez, zaposlen) i samo na osnovi toga pravo ostanka duze od 3 mjeseca? I zamjenjuje li residence card hrvatskim drzavljanima vizu po pravu ulaska i boravka?

Hvala!
sheer is offline  
Old 09.09.2013., 17:29   #5036
Dobio ponudu 42-45k u Liverpoolu, jel može netko kazat kakvu pametnu o životnom standardu s tom lovom, za solo frajera/par bez djece, računa se da bi i bolja polovica radila uskoro?

Već sam jednom odbio 60k za Manchester, to je navodno bila jako dobra lova, ali mi taj posao nije štimao zbog nekih drugih razloga (previše putovanja).

Zadnje uređivanje Monsignor.m : 09.09.2013. at 17:48.
Monsignor.m is offline  
Old 09.09.2013., 20:15   #5037
Quote:
sheer kaže: Pogledaj post
Pitanje za "Engleze" koji su u istoj situaciji:
U UK zivim posljednje 3 godine. Spouse visa mi istice krajem godine nakon cega imam pravo zatraziti indefinite leave to remain. Novac je po obicaju problem i buduci da mi nije toliko bitan ILR ili drzavljanstvo koliko bilo kakav produzetak, razmisljamo aplicirati formularom EE2 kako bi izbjegli jos jedan trosak za SET(M). Time bi zapravo trazili residence card a ne vizu. Nisam zaposlena zbog zdravstvenih razloga pa ne razmatramo radnu dozvolu... koja bi bila jednostavnije rjesenje koliko razumijem citajuci vladine stranice. Medjutim, nema nikavih informacija za Hrvate/Europljane koji ne rade nego jednostavno borave kod sponzora. Moze li mi netko upucen razjasniti imam li Treaty rights kao dependant (suprug Englez, zaposlen) i samo na osnovi toga pravo ostanka duze od 3 mjeseca? I zamjenjuje li residence card hrvatskim drzavljanima vizu po pravu ulaska i boravka?

Hvala!
Udana si za Engleza i ti pitas kako mozes ostati u UK? Svasta.

Imas sva prava kao i Engleskinja udana za Engleza tj mozes u UK biti dozivotno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 10.09.2013., 13:59   #5038


moze dobiti i ILR al eto aj da se ide nekom drugom semom. ako te muz nece finansirati za ILR, de javi se meni na pp pa cu ti poslati novac


@Monsignor

jedni fale Liverpool, jedni ne. sve zavisi od tebe. lova je ok za par, ukoliko se i druga polovina zaposli ubrzo nije problem. problem je sto bi moj djed rekao "ako si ti choban parama, sve ce biti ok", ako nisi, ako se rasipas, vjeruj mi ni 100K ti nece biti dovoljno kao samcu, a da ne pricam jos ako ste dvoje.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 13.09.2013., 13:23   #5039
Nepotreban sarkazam. Upotrijebila sam sluzbeni termin "sponzor" sto ne znaci da stojimo, ili je moj suprug ikada stajao, dobro financijski. MaliZeleni10, molim te treba mi tocan izvor i redak te informacije ukoliko ona podrazumijeva pretpostavku da me usporedjuses s Engleskinjom udanom za Engleza koja ne treba nikakve papire za boravak u UK. Ako ne podrazumijeva tu pretpostavku, koji je smisao tvog odgovora?
sheer is offline  
Old 13.09.2013., 19:39   #5040
Sheer... Ja bih svakako trazila indefinite... Na kraj ce ti se isplatiti.. Jer ne moras poslije traziti drzavljanstbo ako neces?ali sa indefinite imas sva prava..koja su dugorocna i isplati se na kraju..
Ako iz zdrastvenih problema ne mozes raditi , mozda mozes aplicirati za neke benifite?? Neznam.... Ali svakako je investicija koja ti se isplati.. Jer neznas sto zivot nosi a sa time mozes aplicirati za Uk drzavljana kada god hoces..
I ja sam na ILR vizi bila dosta dugo prije nego sam aplicirala za UK Putovnicu..i to sam ucinila samo zato sto se mislim mozda iseliti iz UK pa da imam isti status kao i moj muz...
Neznam koliko sada kosta ILR?? Da li je bas toliko skupi??
Pozzz
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.