Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 13:55   #161
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
[COLOR="RoyalBlue"]Kao što sam već upozorio, thread nije o gorivima, već o modeliranju raketa.
Zapravo, i nije. Modeliranje raketa je sasvim nesto drugo.
Monsignor.m is offline  
Old 07.02.2009., 14:06   #162
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Zapravo, i nije. Modeliranje raketa je sasvim nesto drugo.

Off pitanje: a što te i gdje te banalo? Welcome back!
DagDugpa is offline  
Old 07.02.2009., 14:12   #163
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Zapravo, i nije. Modeliranje raketa je sasvim nesto drugo.
Koje drugo?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 07.02.2009., 15:02   #164
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Off pitanje: a što te i gdje te banalo? Welcome back!
A na Politici, nazivcirao me lik iz Bosne koji zloguko predviđa bankrot RH i pizdarije. Mislim, gledaj tamo svoju dzamahiriju, ostavi nas na miru. Nisam nacionalist ni desnicar, al stvarno me nerviraju likovi iz Srbije, Bosne, a posebno Dijaspore koji su se nasli pametovat o stvarima koje ih se ne ticu.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Koje drugo?
Ovo bi bilo modelarstvo/ maketarstvo, modeliranje je nesto drugo, posebno modeliranje raketa, u pocetnoj iteraciji zahtijeva izradu matematickog/fizikalnog modela, barem nacelnog, tek dosta kasnije se izgrađuju makete, itd. itd. Zapravo, ovo sam samo napomenuo jer je stitch navratio tu.
Monsignor.m is offline  
Old 07.02.2009., 15:34   #165
Eto vidis ENDI!!!....
A sad me banaj ak hoces jer se ovaj podforum pretvorio u leglo PIROMANA!!!...bas u ono sto nisi htio ali tvoja glupost je dovela do toga...hahaha
fussbaler is offline  
Old 07.02.2009., 15:34   #166
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ovo bi bilo modelarstvo/ maketarstvo, modeliranje je nesto drugo, posebno modeliranje raketa, u pocetnoj iteraciji zahtijeva izradu matematickog/fizikalnog modela, barem nacelnog, tek dosta kasnije se izgrađuju makete, itd. itd. Zapravo, ovo sam samo napomenuo jer je stitch navratio tu.
Iz razgovora s par ljudi koji se time bave, primijetio sam da im ni modeliranje nije strano. Radi se i integralni račun.


@fussbaler: što vidim? matematičko i fizikalno modeliranje? gdje je tu gorivo? o gorivima nećemo. forum sadrži dosta informacija o tome, a Internet još i više. postoje specijalizirane stranice koje se amaterskim gorivima bave. posve je nepotrebno o tome raspravljati, jer su goriva postala praktički standardizirana.

Volio bih da napokon nakon sedme stranice započne prava rasprava o modeliranju/modelarstvu.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 07.02.2009. at 15:40.
Endimion17 is offline  
Old 07.02.2009., 15:36   #167
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Iz razgovora s par ljudi koji se time bave, primijetio sam da im ni modeliranje nije strano. Radi se i integralni račun.
Normalno da se radi, na ozbiljnom nivou, samo kako vidim, na ovom topicu ce ljudi zavrsit jedino s opeklinama, nista drugo.
Monsignor.m is offline  
Old 07.02.2009., 16:15   #168
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Normalno da se radi, na ozbiljnom nivou, samo kako vidim, na ovom topicu ce ljudi zavrsit jedino s opeklinama, nista drugo.
Zato su tu moderatori.
Jebiga, bio bih najsretniji da netko krene o tome kako je išao modelirati de lavalovu sapnicu i prikaže neke proračune, ali eto, toga nema.


______________________

Za sve one koji imaju primjedbe, Žalbe i pritužbe su tu.
Umoljavate se da prestanete kmečati. Hvala.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 07.02.2009. at 16:21.
Endimion17 is offline  
Old 09.03.2009., 19:34   #169
Quote:
AV Fedotov kaže: Pogledaj post
Ja sam se ovime takodjer "zanosio" dok sam bio mladji...

Najbolje bi bilo krenuti sa raketama na kruto gorivo, jer su jednostavnije za napraviti... znaci barut ili nesto slicno... Mozda cak i vrhovi sibica, ja se sjecam da sam jedanput izvrsio taj eksperiment sa odstruganim glavama 50ak sibica...bilo je WOW! Impresivna eksplozija, ali kratkog vijeka trajanja

No problem sa krutim gorivom je da imaju jako naglu i burnu akceleraciju, i poprilicno su nepredvidive.

Sa tekucim gorivom je vec veci problem konstrukcija, jer to vise prestaju biti rakete za pocetnike... idealno bi bilo konstruirati hibridni raketni motor, koji potisak dobiva mjesanjem dvaju goriva koja tek kad su pomijesana
sagorijevaju(jednostavnija je konstrukcija).


Evo nekoliko knjiga o raketama za download, na eng., u njima je prakticki sve objasnjeno, ali nije za laike(heavy mathematics and physics inside)... fileovi su razmjerno veliki, 56k oprez

Backyard Rocketry: Converting Model Rockets Into Explosive Missiles
http://mihd.net/q502dy

Elements of Propulsion: Gas Turbines And Rockets (ova je zaista odlicna, ima svega)
http://rapidshare.com/files/26575380...nd_rockets.rar

Rocket Propulsion Elements, 7th Edition
http://rapidshare.com/files/9758063/...n_elements.rar

How to design, build and test small liquid-fuel rocket engines
http://www.risacher.org/rocket/

toliko zasad od mene...





meni ti ne radi
_Rajan_ is offline  
Old 09.03.2009., 19:56   #170
Zar zaista misliš da će ti odgovoriti? Napisao je to prije 2 godine.
BTW dobro došao na forum.hr.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 20.03.2009., 22:18   #171
kad se napravi raketa OVAKO je treba lansirati,samo ne treba previše stisnuti
Gutaperka is offline  
Old 23.06.2009., 08:26   #172
pozdrav

da ne otvaram novu temu..


probao sam raditi kno3 doma prema nekom receptu iz sode bikarbone i octa...

ocat izreagira sodu, bla bla, to se sve prokuha i dobijemo kno3...dobio sam neki bijeli prah kada je voda isparila, to sam pomiješao sa šećerom, dobro nalupao u neku posudu, htio zapaliti da vidim jel bude kaj, no nije dimilo...zašto? jel sam mozda to trebao dobro ohladiti?

vidim da ima 2 načina za mješanje kno3 i šećera, jedan je komprimiranje čekićem ili slično, a drugi je kuhanje...koji je bolji?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 23.06.2009., 09:01   #173
evo sad sam shhvatio da nisam dobio kno3 nego natrijev acetat...

nešto jako slično tome...

znači, idemo dalje
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 23.06.2009., 09:58   #174
Imajući u vidu tvoje elementarno nepoznavanje kemijskih reakcija (dobiti nitrat iz smjese u kojoj niti nemamo dušik u bilo kojem obliku; nitrat nije ni blizu sličan acetatu), što samo po sebi nije sramota, najiskrenije ti preporučam da se ostaviš pripremanja raketnih motora. Ako se već želiš baviti raketama, modeliraj ih, i puni ih kupovnim motorima. Za tvoje dobro.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 23.06.2009., 10:29   #175
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Imajući u vidu tvoje elementarno nepoznavanje kemijskih reakcija (dobiti nitrat iz smjese u kojoj niti nemamo dušik u bilo kojem obliku; nitrat nije ni blizu sličan acetatu), što samo po sebi nije sramota, najiskrenije ti preporučam da se ostaviš pripremanja raketnih motora. Ako se već želiš baviti raketama, modeliraj ih, i puni ih kupovnim motorima. Za tvoje dobro.
naravno da ne poznam kemijske reakcije...ali ovo sam napisao jer sam pročitao na nekom članku da mješanje sode i octa dobijem natrijev acetat...nisam ja to izmislio...nema veze...

mislim da ću kupiti gotovi kno3

samo je bed što toga kod mene nema,a ne treba mi puno...

ima još ona fora na youtubu, kada se papir zapali, pa se to mješa sa vodom, pretoči preko soli, i nakon toga prokuha..i da dobijem kno3
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."

Zadnje uređivanje CottonEyeJoe : 23.06.2009. at 10:37.
CottonEyeJoe is offline  
Old 23.06.2009., 10:45   #176
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
naravno da ne poznam kemijske reakcije...ali ovo sam napisao jer sam pročitao na nekom članku da mješanje sode i octa dobijem natrijev acetat...nisam ja to izmislio...nema veze...

mislim da ću kupiti gotovi kno3

samo je bed što toga kod mene nema,a ne treba mi puno...

ima još ona fora na youtubu, kada se papir zapali, pa se to mješa sa vodom, pretoči preko soli, i nakon toga prokuha..i da dobijem kno3
Dobro ti kaže Endimion, nemoj se igrati s kupovanjem baruta dok ne apsolviraš kupovanje salame
JPK is offline  
Old 24.06.2009., 06:58   #177
evo jučer sam još 2 testa riješio...

prvi je bio onaj smiješan i glup, mješanje pepela od papira, filtriranje kroz zemlju i isparavanje vode....tako je pisao na netu da ostae kno3...naravno, nema ništa, ovo je glupost...

a drugi je onaj da se iz baruta izvadi kno3...e to sam uspio...
rastavio sam par petardi,pomiješao sa vodom barut, filtrirao i tu čistu vodu sam na peći ispario...ostao je bijeli prah, koji sa šečerom radi burni reakciju...

BINGO!
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 24.06.2009., 13:21   #178
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
evo jučer sam još 2 testa riješio...

prvi je bio onaj smiješan i glup, mješanje pepela od papira, filtriranje kroz zemlju i isparavanje vode....tako je pisao na netu da ostae kno3...naravno, nema ništa, ovo je glupost...

a drugi je onaj da se iz baruta izvadi kno3...e to sam uspio...
rastavio sam par petardi,pomiješao sa vodom barut, filtrirao i tu čistu vodu sam na peći ispario...ostao je bijeli prah, koji sa šečerom radi burni reakciju...

BINGO!
zašto uništiti barut, za malu količinu kno3, ako možeš napraviti, raketu koja ima pogon na barut...

"add 5% dextrin to black powder(i don't do this) wet it with acetone/rubbing alchohol(isopropyl) until you can mold it in to shapes but it still crumbles rub it through the screen"

barut će brže goriti, dovoljno da digne raketu u zrak..

P.S. ovo nikada nisam radio
__________________
Who Dares Wins
Poručnik Jaksa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.