Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2008., 14:47   #81
Da, koriste IPL za akne i to nije tako loše, no ne treba obećavati čuda. Akne će se uvijek vraćati nakon nekog vremena ako se ne djeluje i iznutra. Ono što meni osobno smeta kod većine operatera koji rade sa takvim izvorima je da ne poštuju indikacije. Obično se 30% ljudi nikad nebi ni trebalo tretirati jer nema smisla, samo se uzima novac. Što se konkretno tiče akni, svijetlo je dobro za sitne upalne površinske akne, one koji bi se riješile i sa drugim sistemima. Čim su u pitanje cistične tu nema lijeka osim kemije.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 12:55   #82
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Za pigmentarne lezije najbolje je koristiti KTP ili Dye laser koji bi trebali "skuhati" fleku i ona bi trebala kroz nekoliko dana nakon tretmana otpasti. No sada nije vrijeme za taj tretman jer ima vec previse UV zracenja koji bi mogli ostaviti nove pigmentacije. Alternativa su Q-switched Aleksandrit koji izazivaju eksploziju pigmenta (osobno meni su draži KTP i Dye) i sa njime se npr. skidaju i tetovaže. U svakom slučaju u ovisnosti o dubini na kojoj se nalazi pigment može se koristiti i jak IPL što nije tako loša alternativa obzirom da se tu nalaze i ožiljci o fleke od akni.
Da li ova terapija pomaže i kod pigmentacije kožice poviše gornje usnice,koja je uslijed depilacije vrućim voskom,potpomognuta jakim suncem,potamnila i izgleda kao brkovi???
Ako znate da nešto pomaže,molim pomoć,i da naravno ako znate gdje se javiti i komu u Splitu,da to radi,...???Fala!!!
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 13:11   #83
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
Da li ova terapija pomaže i kod pigmentacije kožice poviše gornje usnice,koja je uslijed depilacije vrućim voskom,potpomognuta jakim suncem,potamnila i izgleda kao brkovi???
Ako znate da nešto pomaže,molim pomoć,i da naravno ako znate gdje se javiti i komu u Splitu,da to radi,...???Fala!!!
Pomaze,no u Splitu nema niko KTP koliko mi je poznato.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:06   #84
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Pomaze,no u Splitu nema niko KTP koliko mi je poznato.
A šta je onda činit neki pametni savjet,molim lijepo....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 18:17   #85
Zanima me ima li netko iskustva ili savjet u vezi laserskog tretmana lica i vrata - konkretno laserski lifting i laserska liposukcija. Može li to dvoje biti adekvatna zamjena za hidroliposukciju sa z-plastikom -ne ide mi se baš pod nož.
Do pred 3 godine sam izgledala i mlađa nego sam bila, onda sam prestala pušiti i natukla 10 kila, pa trudnoća -još 30 kila. Dosta sam bila skinula, ali je i dosta ostalo. A najgore što sad izgledam 10 godina starije - ono faca mi se objesila, dobila sam celulit i na mjestima gdje sam mislila da je to nemoguće itd.
Odnosno -da to tako nazovem - sindrom Danijele Dvornik - trbuh i podbradak.
Da, i jel se smije tretirati s laserom blizu štitnjače.
I ako bi netko naveo svoja iskustva iz prve ruke -rezultate, i kako se otprilike kreću cijene.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 09:57   #86
Laserske liposukcija nije liposukcija vec lasersko-asistirana lipoliza. Laser se uvodi sa kanilom u masno tkivo gdje se ono emiuzificira i kasnije aspirira. Dakle procedura je zapravo ista kao i kod vibro ili hidroliposukcije s time sto je rezultat nesto povoljniji za kozu jer dolazi do laganog zatezanja. Tehnika se koristi kod sitnijih situacija (nije za debele). Laserom se nesmije ici na stitnjacu ,ali se kod tretmana podbratka i ne ide na stitnjacu vec iznad nje. Laserski NE ablativni lifting je tehnika koja kao rezultat ima poboljsavanje tonusa i teksture koze visestrukim (vise tretmana) laserskim iradijacijama podrucja koja nas zanima. Ima svoje indikacija i glavna je da se rade osobe koje NISU jos za kir. lifting. Razultat je daleko slabiji od noza,no ima svoju indikaciju. Laserska lipoliza dodje oko 800-900 eur po regiji.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 11:02   #87
laser

neznam jel bilo,a neda mi se traziti
ovak uvijek sam iala cisto i savseno lice do prije 3-4 mj
bili su oni potkozni koe sam ja ispikala iglom i napravila si oziljke
i dobro proslo sve,sve ok pocnem stavljat one gluposti za isusivanje i ''spalim'' si kozu
uzasno pece,veliko je nekih 5 cm,i smeta mi,jel izgled lica mi je jako vazan...
pa...jel neko ima iskustva s laserom,koliko je to djelotvorno itd...
meni su rekli da treba 10 tretmana,znaci 10 mj a ja nemrem toliko cekat,jer kao sta sam rekla izgled lica mi je najvazniji...
DA LI SE RAZLIKA VIDI VEC NAKON 1.???
jao sta sam se raspisala...
tante mante is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 07:42   #88
SYNERON LASERSKI TRETMANI

Syneron je tvrka dr S. Eckhausa, znanstvenika koji je otkrio i patentirao IPL sisteme koji se danas koriste u cijelom svijetu. Firma je specijalizirana za proizvodnju medicinsko-estetskih sistema koji rade na principu potpuno nove, inovativne i moćne ELOS tehnologije.


Elōs™ tehnologija radi po principu elektro-optičke sinergije. Električna energija je smanjena do stupnja koji je potpuno siguran za sve tipove kože i kombinirana je s usmjerenom bipolarnom radiofrekventnom energijom, koja nije ovisna o boji kože niti o boji ciljanog tkiva. Udruživanje niskih stupnjeva dvaju energija, koje prije ELOS tehnologije nije bilo moguće, donijelo je veću sigurnost liječenja, smanjila se mogućnost neželjenih učinaka, a tretmani su manje bolni. Ova moćna ELOS tehnologija ugrađena je u sve Syneronove lasere i IPL sisteme.

ELOS tehnologija je primjenjena na brojne zahvate - od oblikovanja tijela i uklanjanja celulita (VelaSmooth), uklanjanja dlaka svih boja i zaglađivanja bora, do liječenja akni, uklanjanja žilnih i pigmentacijskih nepravilnosti na licu (eStyle) i nogama do učvršćivanja kože (Polaris).

eStylom uklanjamo dlačice svih boja, žilne nepravilnosti na licu (teleangiektazija, angioma, rozacea...), pigmentacijske nepravilnosti ( starosne i sunčane pjege...), obnavljamo i učvršćujemo kožu.

Polarisom uklanjamo žile i kapilare (žilice) na nogama do promjera od 4 mm i zaglađujemo duboke bore i borice.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 07:46   #89
Jel netko bio na ovom tretmanu? Ja se pripremam za na jesen. Uklonila bih dlačice na licu i neke pjegice na leđima i dekolteu. Jel to stvarno učinkovito kao što se govori? Navodno je u kratkom roku "osvojio" mnoge kozmetičke salone...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:19   #90
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Syneron je tvrka dr S. Eckhausa, znanstvenika koji je otkrio i patentirao IPL sisteme koji se danas koriste u cijelom svijetu. Firma je specijalizirana za proizvodnju medicinsko-estetskih sistema koji rade na principu potpuno nove, inovativne i moćne ELOS tehnologije.


Elōs™ tehnologija radi po principu elektro-optičke sinergije. Električna energija je smanjena do stupnja koji je potpuno siguran za sve tipove kože i kombinirana je s usmjerenom bipolarnom radiofrekventnom energijom, koja nije ovisna o boji kože niti o boji ciljanog tkiva. Udruživanje niskih stupnjeva dvaju energija, koje prije ELOS tehnologije nije bilo moguće, donijelo je veću sigurnost liječenja, smanjila se mogućnost neželjenih učinaka, a tretmani su manje bolni. Ova moćna ELOS tehnologija ugrađena je u sve Syneronove lasere i IPL sisteme.

ELOS tehnologija je primjenjena na brojne zahvate - od oblikovanja tijela i uklanjanja celulita (VelaSmooth), uklanjanja dlaka svih boja i zaglađivanja bora, do liječenja akni, uklanjanja žilnih i pigmentacijskih nepravilnosti na licu (eStyle) i nogama do učvršćivanja kože (Polaris).

eStylom uklanjamo dlačice svih boja, žilne nepravilnosti na licu (teleangiektazija, angioma, rozacea...), pigmentacijske nepravilnosti ( starosne i sunčane pjege...), obnavljamo i učvršćujemo kožu.

Polarisom uklanjamo žile i kapilare (žilice) na nogama do promjera od 4 mm i zaglađujemo duboke bore i borice.
citala sam o tome na letku koji su stavili u zdrav zivot, tretmani se rade u centru skin... iako nisam doktorica niti strucnjak, vec sam taj letak djeluje malo predobro... imaju jedno 3 lasera (ili nastavaka ili sto vec) i mogu rijesiti SVE probleme, od akna, dlaka, bora, do celulita, kapilara i svega ostalog...
ne znam, mozda je ta tehnologija stvarno napredna i djelotvorna (i sama sam pomisljala da bi mogla svratit do njih), ali s obzirom na iskustva cura koje su se ovdje javljale... nisam uvjerena da bi se doticnoj doktorici predala u ruke!

a sto se tice kaliterne, mislim da je jako malo onih koji nisu razocarani njegovim laserima, a najvise njegovom strucnoscu i ljubaznoscu... tip je obican sarlatan i definitivno ne bi preporucila nikome odlazak u polidermu
naime, meni nisu ostale mrlje od frakcijskog lasera, ali sam dobila puno vise sitnih borica, a problem radi kojeg sam isla (oziljci od akni) nisam rijesila - nije bilo apsolutno nikakvih poboljsanja!

kao zakljucak, mislim da svi ti "renomirani" centri i doktori koji se toliko reklamiraju zapravo prodaju maglu, ali ne bi ni to bilo tako strasno da povrh svega jos i ne unistavaju lica ljudima!! novci se mogu prezaliti i ponovno zaraditi, ali novo tj. staro lice je tesko kupiti!
Lady123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 23:16   #91
Hehe , kad vidim te reklame, potekne mi suza od smijeha. Još kad vidim da ovi uklanjaju žile od 4 mm preko kože (kad u svoj svjetskoj literaturi jedva idu one od 1mm) pucam od smijeha. Ali dobro, ljudi koji se ne bave profesionalno tim tema ne mogu ni znati o čemu je riječ. Kao što sam već rekao Syneron radi dobru RF ,ali im svijetlo ne ide, no htjeli bi i to prodavati. IPL je trademark registriran od firme koja se zove Lumenis. I oni bogme znaju šta je svijetlo. 97' lansirali su na tržište prvi komercijalni sustav pulsirajućeg svijetla i nazvali ga IPL. Syneron u to doba nije ni postojao. Kasnije je masa firmi probala kopirati više ili manje uspješno njihove patente. No, da skratim priču, ako nekoga zanimaju bore, Synerone je ok (iako se ja nikad nebi tretirao RF-om),ali za ostalo je banana (viđeno, rađeno,uspoređivano, probano itd). Glede Kaliterne, ima dobru opremu,no kao što sam x puta rekao, dobar aparat je samo 30% rezultata, ostalo je know-how.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 19:03   #92
Đizs, pa zar se uopće više u neku reklamu čovjek može pouzdati -da je bar malo istine u njoj?

Je offtopic, ali bih te priupitala za Accent (XL), ako nešto znaš o tome? Bar taj dio s obećanjima - jel sve na tome ostaje? Sigurno si nešto čuo...

(Btw. malo sam se krivo odrazila u prethodnom postu -imala sam na umu Velasmooth, ali sam kasnije naišla na podatke o tom Accentu, čini mi se da on ima jače djelovanje.)
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:13   #93
Accent XL je analogni proizvod Alme lasers, Velasmooth-u od kao što znamo Synerona. Tu su negdje po performansama. RF praktiči kuha kožu pa je tako i nateže (ovo je najblaže i najjednostavnije rečeno). I to je to što radi. No rekao bi nešto drugo. Dok je Velasmooth glavni proizvoda Synerona, Alma radi dobre laserske sustave, prema tome ,znaju šta je svijetlo
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 08:18   #94
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Hehe , kad vidim te reklame, potekne mi suza od smijeha. Još kad vidim da ovi uklanjaju žile od 4 mm preko kože (kad u svoj svjetskoj literaturi jedva idu one od 1mm) pucam od smijeha. Ali dobro, ljudi koji se ne bave profesionalno tim tema ne mogu ni znati o čemu je riječ. Kao što sam već rekao Syneron radi dobru RF ,ali im svijetlo ne ide, no htjeli bi i to prodavati. IPL je trademark registriran od firme koja se zove Lumenis. I oni bogme znaju šta je svijetlo. 97' lansirali su na tržište prvi komercijalni sustav pulsirajućeg svijetla i nazvali ga IPL. Syneron u to doba nije ni postojao. Kasnije je masa firmi probala kopirati više ili manje uspješno njihove patente. No, da skratim priču, ako nekoga zanimaju bore, Synerone je ok (iako se ja nikad nebi tretirao RF-om),ali za ostalo je banana (viđeno, rađeno,uspoređivano, probano itd). Glede Kaliterne, ima dobru opremu,no kao što sam x puta rekao, dobar aparat je samo 30% rezultata, ostalo je know-how.
Reci mi onda kod koga je najbolje otići za osvježiti lice od sunca tj. riješiti se mrljica na licu i dekolteu, kao i ukloniti dlačice na licu? Možeš i na pm. Hvala unaprijed!
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 08:42   #95
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Hehe , kad vidim te reklame, potekne mi suza od smijeha. Još kad vidim da ovi uklanjaju žile od 4 mm preko kože (kad u svoj svjetskoj literaturi jedva idu one od 1mm) pucam od smijeha. Ali dobro, ljudi koji se ne bave profesionalno tim tema ne mogu ni znati o čemu je riječ. Kao što sam već rekao Syneron radi dobru RF ,ali im svijetlo ne ide, no htjeli bi i to prodavati. IPL je trademark registriran od firme koja se zove Lumenis. I oni bogme znaju šta je svijetlo. 97' lansirali su na tržište prvi komercijalni sustav pulsirajućeg svijetla i nazvali ga IPL. Syneron u to doba nije ni postojao. Kasnije je masa firmi probala kopirati više ili manje uspješno njihove patente. No, da skratim priču, ako nekoga zanimaju bore, Synerone je ok (iako se ja nikad nebi tretirao RF-om),ali za ostalo je banana (viđeno, rađeno,uspoređivano, probano itd). Glede Kaliterne, ima dobru opremu,no kao što sam x puta rekao, dobar aparat je samo 30% rezultata, ostalo je know-how.

Sad sam malo bolje pročitala ovo što si napisao..Znači IPL je puno sigurniji i bolji od Synerona? A i jeftiniji, sudeći po cijenama koje su mi rekli...Nemam većih problema, (nikakvih ožiljaka, akni...) znači da bi mi to bilo dovoljno?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 22:42   #96
Nisam nigdje napisao da je IPL sigurniji od Synerona. Syneron je proizvodjac,a IPL vrsta uredjaja. Procitaj si starije postove.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 15:16   #97
Kuha kožu... ah, pjesničkog izričaja! Odmah me prođe želja.

Nego možeš li molim te baciti svoje stručno oko na ovu stranicu, pa prokomentirati rezultate ?

http://www.consultingroom.com/Treatm...fore_and_After

Ovaj Accent nakon samo dva tretmana me oborio s nogu, pa ko zaljubljena tinejđerica plovim na oblacima nade kad god se sjetim... Upravo zbog tih slika sam zaključila da Accent ima ječe djelovanje

Što misliš je li tu malo "pomogao" photoshop, ili je to možda neki idealan rezultat gdje su se svi faktori super posložili (aparat, stručnjak, genetika...)? Reklama i puko obećanje ? I da li je moguće u našim prosječnim uvjetima postići makar približan rezultat?
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:05   #98
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje napisao da je IPL sigurniji od Synerona. Syneron je proizvodjac,a IPL vrsta uredjaja. Procitaj si starije postove.
Da, jesam, malo sam zanemarila ovu temu. Prebacila sam se više na prirodnu kozmetiku...
Koga zanima može tamo pogledati recepture za hiperpigmentaciju, akne, ožiljke itd.
Mnoge cure su zadovoljne...
Ja sam pripremila mješavinu za izbjeljivanje pa me baš zanima kakvi će rezultati biti..

Pročitala sam tako da je hidrolat sjemena mrkve dobar nakon dermoabrazije ili kem. pilinga. Što ti mislš o tome?

Također macerat korijena mrkve da se koristi za tretiranje ožiljaka i melazme, a ulje čajevca da je odlično kao antibakterijski tretman za akne (protiv podivljalih, upaljenih i bolnih prištića itd....s obzirom da ovo ne pripada ovdje neću dalje duljiti....
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 16:14   #99
Bok! Na licu imam neke sitne oziljke od akni, i puno crvenih "mrljica" takoder od akni... Zeljela bih se toga rijesiti ali ne znam kako ni s cime... Zanima me je li bio tko kod dr. Lidije Nežić-Kosanović u Rijeci na tretmanu laseromi i kakva ima iskustva? Cula sam nekoliko pozitivnih primjera, ali sad vidim na forumu da od lasera nikakve koristi....
Ima li tko takav slican problem? I kako to rijesavate?
__________________
24.12. ♥²
Bizzarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:22   #100
TRINITI

TRINITI-kombinacija IPL-a, BI POLARNE RADIO FREKVENCIJE i DIODNOG LASERA za obnovu kože. Dali je tko bio na ovom tretmanu? Dosta sam čitala o tome, a želim čuti vaša iskustva! Spominje se da se tretmanom zateže koža, pomlađuje i uklanjaju se bore (uklanja kapilare, mrlje, izjednačuje ten). Dali je tko isprobao tretman? Bilo bi idealno da je tako....u jednom tretmanu postići sve, a ne ići kod estetskog kirurga!
Jassmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.