Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 15:53   #1
Jeste li se ostvarile i što mislite o ovome...?

preuzeto s reklame jedne knjige
Quote:
Potraga jedne žene za svime diljem Italije, Indije i Indonezije

Tri su sata ujutro, a xxxx plače na podu kupaonice. U tridesetim je godinama, ima supruga, kuću, pokušavaju začeti dijete – a ona ne želi ništa od toga. Nesretna i očajna, čini nešto što još nikada nije učinila: počinje moliti. Tri godine poslije, nakon mučnog razvoda i burne ljubavne veze, izmučena je i izgubljena, ali slobodna kao nikada do tada. Tako xxxx kreće na godinu dana dugo putovanje kako bi pronašla sreću i uspostavila ravnotežu u svojemu životu.
Ajde da cujem vase misljenje o takvoj osobi... tko ju je tjerao da se udaje, kako moze ici traziti slobodu a da pritom zajebe druge po svaku cijenu...


Quote:
časopis Time uvrstio je autoricu na listu 100 najutjecajnijih ljudi na svijetu
a jel to moze utjecati pozitivno na nekog?
govori li i to nesto?

Zadnje uređivanje bosonogi : 10.09.2010. at 16:01.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 15:59   #2
Ne kužim zakaj je njeno ime u prvoj rečenici skriveno iksevima a u zadnjoj fino piše Liz.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:01   #3
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Ne kužim zakaj je njeno ime u prvoj rečenici skriveno iksevima a u zadnjoj fino piše Liz.
a da ne ispada da reklamiram nesto jer je to iz knjige ciju reklamu sam dobio kao spam
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:04   #4
Ostvarena sam onog dana kad je tatin spermij pronasao maminu jajnu stanicu.

A knjiga kao knjiga, pročitam ih, neke me zabave, neke me potaknu na razmišljanje, neke zaboravim, ali ih ne shvaćam ozbiljno.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:05   #5
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
a jel to moze utjecati pozitivno na nekog?
govori li i to nesto?
Naravno. Govori puno o ljudima na koje utječe.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:09   #6
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Naravno. Govori puno o ljudima na koje utječe.
genijalno zapazanje
dobro da ovdje ima i koji muskarac pa nece svi postoji biti ...
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:13   #7
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Ajde da cujem vase misljenje o takvoj osobi... tko ju je tjerao da se udaje, kako moze ici traziti slobodu a da pritom zajebe druge po svaku cijenu...
ok, moram priznati da ne kuzim ovaj komentar na sadrzaj knjige.
zena se razvela - ni prva ni zadnja.
tko ju je tjerao da se uda? nitko, vjerovatno. ima pun kufer slicnih situacija na ZUDu
zajebe druge? koga? mislim, nisam citala pa ne mogu odgonetnuti.

knjiga bi se po meni utopila u moru slicnih
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:14   #8
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post

"Tri godine poslije, nakon mučnog razvoda i burne ljubavne veze, izmučena je i izgubljena, ali slobodna kao nikada do tada."

govori li i to nesto?
Men'sečini da se riješila kredita ili da je dobila pare od bivšeg muža. Možda se i skinila s droze.

I dobro da je plakala u kupaonici, to govori da je razumna i brižna. Da je plakala u dnevnoj sobi, digao bi se parket.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:20   #9
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
ok, moram priznati da ne kuzim ovaj komentar na sadrzaj knjige.
zena se razvela - ni prva ni zadnja.
tko ju je tjerao da se uda? nitko, vjerovatno. ima pun kufer slicnih situacija na ZUDu
zajebe druge? koga? mislim, nisam citala pa ne mogu odgonetnuti.

knjiga bi se po meni utopila u moru slicnih
pa gle ovako...
recimo da se udali
i muz kupijo stan
ona ga zajebe jer je neostvarena i dobiva pola stana jer po braku ima pravo na to... dok je muz radijo, ona je kukala i suzama prala kupaonicu... kasnije je uzivala prati pod u indijskom hramu... a nije muslimanka ili ciganka da je otac udao...
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:25   #10
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Men'sečini da se riješila kredita ili da je dobila pare od bivšeg muža. Možda se i skinila s droze.
Nije to. Pare je dobila jer je napisala knjigu, knjigu je napisala landrajući po svijetu, a u međuvremenu je našla drugog muža (putujući okolo da bi napisala knjigu). Bila je i kod Opre, a u filmu je glumi Julia Roberts. Men'sečini da je to dobro izorganizirala.
Drogirala se, koliko znam, nije, ali je bila u ašramu. Temu ne razumijem najbolje.
Scintilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:31   #11
ja niš ne kužim ovdje...

pa svaka žena koja je u braku pati i muči se ko isus. kaj je tu sad čudno?
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:33   #12
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
pa gle ovako...
recimo da se udali
i muz kupijo stan
ona ga zajebe jer je neostvarena i dobiva pola stana jer po braku ima pravo na to... dok je muz radijo, ona je kukala i suzama prala kupaonicu... kasnije je uzivala prati pod u indijskom hramu... a nije muslimanka ili ciganka da je otac udao...
pa eto onda, men' se cini da se muz zajeb'o ozenivsi kucan'cu koja nista ne radi
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:33   #13
Quote:
Scintilla kaže: Pogledaj post
Nije to. Pare je dobila jer je napisala knjigu, knjigu je napisala landrajući po svijetu, a u međuvremenu je našla drugog muža (putujući okolo da bi napisala knjigu). Bila je i kod Opre, a u filmu je glumi Julia Roberts. Men'sečini da je to dobro izorganizirala.
Drogirala se, koliko znam, nije, ali je bila u ašramu. Temu ne razumijem najbolje.
A zakaj nije landrala po svijetu prije i tako našla prvog muža? Onda ne bi plakala u kupaonici i bila kod Opre. Men'sečini da je ona htjela plakati po kupaonicama ne bi li bila jadna.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:35   #14
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
men' se cini
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Men'sečini

__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:35   #15
jedva cekam film... veselim se onom dijelu kad ce biti u indiji
tako cu i ja kad narastem : oooooooooommm:
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:39   #16
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
jedva cekam film... veselim se onom dijelu kad ce biti u indiji
tako cu i ja kad narastem : oooooooooommm:
ccc... tebe treba izbjegavati u sirokom luku, preskociti motkom...

@ontopic
i ja mislim da je trebala se izludovati prije, mislim, kaj je radila od 20-te do 30-te... nije bilo para? dasaka u glavi?
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:45   #17
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
A zakaj nije landrala po svijetu prije i tako našla prvog muža? Onda ne bi plakala u kupaonici i bila kod Opre. Men'sečini da je ona htjela plakati po kupaonicama ne bi li bila jadna.
Pa to i ja kažem, ovako je bolje ispalo, da se nije razvodila knjiga bi izgubila na autobiografsko-emotivnoj komponenti. Osim toga, prvo je bila jadna, a onda je plakala, obrnuto bi bilo glupo. Prvog muža što se tiče, ako me pamćenje služi, dok je bila u ašramu, shvatila je da oni jesu bili srodne duše, ali to ne znači da im je bilo suđeno zauvijek ostat zajedno. Čime želi reć' da je i prvi muž bio dobar, ali za jednokratnu uporabu. Ne znam koliko će joj drugi trajat', ali mogla bi možda napisat i nastavak.
Umjesto Rima, Indije i Balija, ne znam, Kanada, Venecuela i Papua Nova Gvineja.
Scintilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:51   #18
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
ccc... tebe treba izbjegavati u sirokom luku, preskociti motkom...

@ontopic
i ja mislim da je trebala se izludovati prije, mislim, kaj je radila od 20-te do 30-te... nije bilo para? dasaka u glavi?
ti ocito kreces od premise da zenin zivot zavrsava brakom u koji kad jednom udjes, bacas kljuc i zivot u principu zavrsava

zeni se njezina situacija nije svidjela, rastavila se, zabavila, unovcila iskustvo i super

svaka cast na petlji... lakse je svezati sircl, roditi nekoliko djece i mrziti sebe i sve ok sebe
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 19:03   #19
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
@ontopic
i ja mislim da je trebala se izludovati prije, mislim, kaj je radila od 20-te do 30-te... nije bilo para? dasaka u glavi?
da izludovati prije.....

btw, koliko se muskih usred braka s dvoje troje djece sjeti "ludovati" pa nikom nista, al ovdje je muzjak kupio stan, mos mislit prepreke razvodu
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:00   #20
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
da izludovati prije.....

btw, koliko se muskih usred braka s dvoje troje djece sjeti "ludovati" pa nikom nista, al ovdje je muzjak kupio stan, mos mislit prepreke razvodu
ajde pa zar nije to bilo ocito bjezanje od odgovornosti
slazem se da i ima i muskih, no ovdje govorimo u kontekstu ove gore price. mislim autorica je medju 100 najutjecajnih zena. oce li sada sve vise zena bjezati od odgovornosti? oce li djeca biti gladna, a ocevi pohadjati kurve, sto ce biti sa britni spirs...
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.