Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 19:30   #201
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
a što bi kupili djetetu koje ima apsolutno sve i niš mu ne fali? idući vikend idem na krštenje, imam vremena, al ne i ideja
Pogledaj na www.bebuska.hr ima zgodnih stvari
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Old 25.06.2009., 16:40   #202
Naš mališa je dobio bibliju i moram priznati da je to najljepši dar. Još su je i posvetili u crkvi, napisali par lijepih riječi

Dobio je i slikovnice koje su mu jako drage
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Old 26.06.2009., 00:42   #203
Moj micek se krstio prošli tjedan, moja sestra bila kuma i još prije nego se rodio sam rekla da mu kupi prijenosni krevetić. Svi ostali kad su pitali što da kupe rekla da se ne troše jer stalno kukaju kako nema novaca, a i u babinjama se ga izdarivali....i nemoš vjerovat svi su me poslušali
KatarinaRi is offline  
Old 15.07.2009., 02:21   #204
Pozdrav svima! Ja sam prije mjesec dana po prvi put postala teta i sad će krštenje za dva tjedna (curica je). Puno sam razmišljala o poklonu i najviše mi se sviđa ilustrirana biblija (uz nakit koji je očito must have, iako se u to uopće ne kužim )
Znate li možda za neku koja ima lijepe ilustracije i da nije baš skroz slikovnica nego da može uživati u njoj i kad bude malo starija?
Hvala vam unaprijed!
Pingvinia is offline  
Old 15.07.2009., 11:05   #205
http://www.verbum.hr/?show=13575&id=13976
(ovu mi imamo)

evo još http://www.verbum.hr/?show=8967&kat=13575&page=1 (ima 8 strana knjiga za djecu)
Zara1 is offline  
Old 15.07.2009., 15:06   #206
Quote:
Zara1 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, za sad mi se čini najprivlačnija ova biblija za mlade, al nisam sigurna, otić ću do te knjižare pa ću ih pogledat "u živo"
__________________
I sit and talk to God And he just laughs at my plans
My head speaks a language I don't understand.

Zadnje uređivanje Pingvinia : 15.07.2009. at 15:06. Reason: gramatička greška
Pingvinia is offline  
Old 15.07.2009., 15:17   #207
E, da i vidjela sam super foru za omatanje poklona, torta od pelena, ne znam je li to netko već spomenuo ovdje:
http://www.trudnoca.net/forum/viewto...p?f=115&t=8043
baš mi se sviđa ideja, al nisam baš jako kreativna pa me strah da ne ispadne nakaradno i previše kičasto. vidjet ću još..
__________________
I sit and talk to God And he just laughs at my plans
My head speaks a language I don't understand.
Pingvinia is offline  
Old 15.07.2009., 15:39   #208
Pitanje nije o poklonu za krštenje, ali je vezano uz krštenje, pa se nadam da će biti oprošteno...

Dakle: koliko je primjereno dati svećeniku koji obavlja taj čin? Znam da ništa nije određeno, da je to dobra volja, da je to "po vlastitoj procjeni"... Ali meni to ne znači baš ništa!
Zato molim neku okvirnu cifru koja se može smatrati pristojnom. Da nije škrtarenje, ali ni razbacivanje "pijanog milijunaša"... to bi mi bilo bljak...

Inače, poklon sam kupila i jako sam zadovoljna: za dečkića - zlatni gumbi za manžete u oliku tradicionalnih šibenskih "botuna". Ideju sam, naravno, dobila na forumu , netko je to spomenuo na nekoj od stranica...), a ja ponavljam "da se ne zaboravi", jer je posebno lijep poklon - po meni. (Pogotovo za našeg malog krštenika koji inače živi u SAD-u...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Old 15.07.2009., 16:33   #209
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Pitanje nije o poklonu za krštenje, ali je vezano uz krštenje, pa se nadam da će biti oprošteno...

Dakle: koliko je primjereno dati svećeniku koji obavlja taj čin? Znam da ništa nije određeno, da je to dobra volja, da je to "po vlastitoj procjeni"... Ali meni to ne znači baš ništa!
Zato molim neku okvirnu cifru koja se može smatrati pristojnom. Da nije škrtarenje, ali ni razbacivanje "pijanog milijunaša"... to bi mi bilo bljak...

Inače, poklon sam kupila i jako sam zadovoljna: za dečkića - zlatni gumbi za manžete u oliku tradicionalnih šibenskih "botuna". Ideju sam, naravno, dobila na forumu , netko je to spomenuo na nekoj od stranica...), a ja ponavljam "da se ne zaboravi", jer je posebno lijep poklon - po meni. (Pogotovo za našeg malog krštenika koji inače živi u SAD-u...)
Naš svećenik ne uzima novac. Kaže da je to ulazak u zajednicu koji nema cijene. Čula sam da neki imaju i cifru a neki pravilo,daj šta daš. Ne znam koliko bih dala
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Old 15.07.2009., 22:14   #210
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Pitanje nije o poklonu za krštenje, ali je vezano uz krštenje, pa se nadam da će biti oprošteno...

Dakle: koliko je primjereno dati svećeniku koji obavlja taj čin? Znam da ništa nije određeno, da je to dobra volja, da je to "po vlastitoj procjeni"... Ali meni to ne znači baš ništa!
Zato molim neku okvirnu cifru koja se može smatrati pristojnom. Da nije škrtarenje, ali ni razbacivanje "pijanog milijunaša"... to bi mi bilo bljak...

Inače, poklon sam kupila i jako sam zadovoljna: za dečkića - zlatni gumbi za manžete u oliku tradicionalnih šibenskih "botuna". Ideju sam, naravno, dobila na forumu , netko je to spomenuo na nekoj od stranica...), a ja ponavljam "da se ne zaboravi", jer je posebno lijep poklon - po meni. (Pogotovo za našeg malog krštenika koji inače živi u SAD-u...)
najčešće se daje 200 kn
maza1 is offline  
Old 26.07.2009., 02:34   #211
Evo ja sam krstila pred mjesec dana i iako je svećenik naglasio da se to ne plaća, ostavila sam crkvi 200 kn.

Što se tiče poklona isto tako nisam bila neki pobornik zlata, al kako je to običaj sad sam super sretna da je moj sin dobio zlato- od kume narukvicu i lančić od bijelog zlata, a od kuma lančić i privjesak na nogometnu loptu...simbolika na tatin sport.
I kum i kuma su donesli tortu i kolače, a kuma je i kupila svijeću i haljinicu...tako su oni htijeli i inzistirali...

Ostali uzvanici su me pitali i svakome sam rekla da ne želim novac već nešto što će njemu koristiti (a nisu velike stvari koje sam ja kao roditelj obavezna osigurat- tipo autosjedalica, hranilica...)- tako da smo dobili igračke, robice, prve patike...čak smo robice dobili i od prijatelja koji nisu ni bili na krštenju, al su znali za čin.

Sve u svemu bez obzira na poklone bio mi je to najljepši događaj poslije rođenja moga sina...

I moram priznati da mi je ova štednja koja se spominje jako pametan poklon.....usvajam prijedlog!
Butterflies-L is offline  
Old 29.07.2009., 21:00   #212
Eto, samo da kažem da je krštenje prošlo
Poklonila sam baby monitor (pitala sam roditelje što im treba) i bibliju za najmanje i svi zadovoljni
__________________
I sit and talk to God And he just laughs at my plans
My head speaks a language I don't understand.
Pingvinia is offline  
Old 13.10.2009., 13:47   #213
Sin od naših prijatelja se krsti i pozvani smo na krštenje. Što mislite o papučicama + album ili okvir za sliku kao poklonu?
Aviss is offline  
Old 14.10.2009., 00:43   #214
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Sin od naših prijatelja se krsti i pozvani smo na krštenje. Što mislite o papučicama + album ili okvir za sliku kao poklonu?

super poklon.
maza1 is offline  
Old 14.10.2009., 11:36   #215
Mi smo krstili našeg sinčića prije par dana. Od kuma je dobio lančić i križić. Jako lijepo, ništa ogromno i debelo. Moja mama mu je kupila srebrnu žličicu i dala ugravirati njegovo ime, to mi je baš predivno. Inače, vlč. sam dala 400kn.
adri_ri is offline  
Old 14.10.2009., 11:49   #216
Quote:
adri_ri kaže: Pogledaj post
Mi smo krstili našeg sinčića prije par dana. Od kuma je dobio lančić i križić. Jako lijepo, ništa ogromno i debelo. Moja mama mu je kupila srebrnu žličicu i dala ugravirati njegovo ime, to mi je baš predivno. Inače, vlč. sam dala 400kn.

gdje je kupila srebrnu žličicu? jel dala ugravirati ime kod zlatara ili tamo gdje je kupila? baš mi se to čini kao super poklon.
jel znaš koliko je platila?
maza1 is offline  
Old 14.10.2009., 13:33   #217
Mi smo nedavno krstili sina...
Od kuma je dobio zlatni lančić sa privjeskom anđela,od susjeda srebrni lančić s B privjeskom,a ostalo je bio novac. Moja mama mu je otvorila štednju i mislim da je to ok. Radosnicu već ima od prije i album,a robica mi nekako nije za krštenje,više za babinje...ako mene pitate. A pošto je dečko nije fora nakit
tina06 is offline  
Old 14.10.2009., 14:14   #218
Meni je prekrasan dar vrhunski izrađena krunica...
the redCat is offline  
Old 14.10.2009., 17:24   #219
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Meni je prekrasan dar vrhunski izrađena krunica...
E baš! Zašto se toga nije nitko sjetio? Jel glupavo da mu to sad mi kupimo?
tina06 is offline  
Old 14.10.2009., 22:34   #220
Pozz svima! Evo, mi se krstimo 7.11. i naš kum nas je pitao što da mu kui za uspomenu a da nije neki nakit jer on svoj nikad nije nosio, pa mu je žao to kupovati...predložio je da mu otvori štednju s početnim iznosom, ali neka si mi razmislimo pa da velimo... a ja nemam pojma ima li tko ideju?
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.