Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 18:17   #321
Ne, nego ti je stara kartica vrijedila i pokrili bi ti eventualna potraživanja do izdavanja nove kartice.

XIV. (PRODULJENJE OSIGURAVATELJNOG RAZDOBLJA)

Nakon isteka trajanja osiguravateljnog razdoblja od jedne godine ugovor će se smatrat važećim i za naredno osiguravateljno razdoblje od jedne godine pod uvjetima određenim ovim Općim uvjetima, ako se osiguranik/ugovaratelj u roku od najkasnije 60 dana prije isteka ugovorenog razdoblja pisano ne izjasni da ne želi produljenje sklopljenog ugovora.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:34   #322
Isprika ako je već bilo o tome ali zovem satima info telefon i nitko se ne javlja.
Zanima me kako da odjavim dodatno preko hzzo-a?

Znam da trebam pismeno zahtjev za odjavu i to 3 mjeseca prije isteka ali ne znam na koju adresu!?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:58   #323
Jel HZZO u Os u ulici Kralja Zvonimira?Točnije treba mi dopunsko osiguranje.
Može li mi netko pomoći?
OsicA965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 08:41   #324
Za dopunsko ideš u Gundulićevu 5 ili 5a, ne znam točan broj.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 09:02   #325
Ja sam prošle godine išla po dopunsko u Klovićevu jer tamo spadam po mjestu stanovanja. Od 1.10.2009. sam nezaposlena i kada sam išla po obavezno zdravstveno, dobila sam odmah i dopunsko koje je još prošle godine bilo besplatno za nezaposlene jedino što sam morala otići na drugi šalter, ali isto u prizemnju u Klovićevoj. Ovisi o mjestu stanovanja za nezaposlene ili po sjedištu poslodavca za zaposlene, može se ići i u Jukićevu. Ovo za Gundulićevu prvi puta čujem. Nisam znala da se tamo ide za dopunsko. Zar je to isto područni ured HZZO-a?

Ima li netko od nezaposlenih da ste i dalje uzeli dopunsko iako više nemamo pravo na besplatno dopunsko, ako prihod po članu obitelji prelazi 1500 kn? Koja je procedura? Znam da više HZZO ne šalje one uplatnice koje su se dobivale poštom i da i nezaposleni moraju plaćati 80 kn ako žele dopunsko. Meni istječe stara iskaznica od dopunskog za mjesec dana, 30.9.2010. pa ću morati otići u Klovićevu to urediti. Znači ako ja počnem raditi za koji mjesec meni će ostati ta ista iskaznica od dopunskog, samo nastavim plaćati tih 80 kn mjesečno, ako mi plaća bude ispod 5000 kn?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 09:07   #326
Sada sam tek vidjela da ste mislili na Osijek i Gundulićevu ulicu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 00:03   #327
Bok ljudi,

Imam pitanje, dobio sam nedavno otkaz a i dalje plaćam dopunsko zdravstveno osiguranje 80kn. Što točno trebam napraviti da to više ne plaćam jer sam nezaposlena osoba. Iz Zagreba sam i to trebam u Jukićevoj riješiti, pretpostavljam.

unaprijed hvala
Kneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 10:44   #328
Sada po novom zakonu iz 7. mjeseca 2010. i nezaposleni trebaju plaćati dopunsko zdravstveno osiguranje i to u iznosu od 80 kn mjesečno. Nije dovoljno da si nezaposlen pa da samim tim imaš besplatno dopunsko, kao što je to bilo prošle godine. Jedino ako prihodi po članu obitelji iznose manje od 1500 kn jedino u tom slučaju imaš pravo na besplatno dopunsko. I onda moraš odnijeti u područni ured HZZO-a neku potvrdu kojom dokazuješ da imaš manje od 1500 kn po članu obitelji. U vezi te potvrde najbolje je pitati u HZZO.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 10:46   #329
bolnički račun

nemam dopunsko a za 2 tjedna moram na operaciju bruha, znači nekoliko dana bolničkog liječenja

ako ga sad uzmem kažu mi na HZZO da polica počinje vrijediti mjesec dana od sklapanja ugovora, dakle više mi ne vrijedi za bolnicu

zna li itko koliko ću morati platiti račun, bar približno? čisto da se ne onesvijestim tamo...
hvala
kliwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:12   #330
Quote:
kliwer kaže: Pogledaj post
nemam dopunsko a za 2 tjedna moram na operaciju bruha, znači nekoliko dana bolničkog liječenja

ako ga sad uzmem kažu mi na HZZO da polica počinje vrijediti mjesec dana od sklapanja ugovora, dakle više mi ne vrijedi za bolnicu

zna li itko koliko ću morati platiti račun, bar približno? čisto da se ne onesvijestim tamo...
hvala
Dnevni troškovi bolničke zdr.zaštite su 3,01% od proračunske osnovice (osnovica je 3326 kn), a max iznos koji osigurana osoba može platiti je 90,20% od proračunske osnovice (3000 kn) bez obzira na visinu računa.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:29   #331
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Dnevni troškovi bolničke zdr.zaštite su 3,01% od proračunske osnovice (osnovica je 3326 kn), a max iznos koji osigurana osoba može platiti je 90,20% od proračunske osnovice (3000 kn) bez obzira na visinu računa.
3000?! dobro, mislim, tko mi je kriv..

hvala na brzom odgovoru
nadam se da će biti bar nešto manje
kliwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:39   #332
Quote:
kliwer kaže: Pogledaj post
3000?! dobro, mislim, tko mi je kriv..

hvala na brzom odgovoru
nadam se da će biti bar nešto manje
Uopće niste razumjeli - rekla sam da je 3000 kn maksimalni iznos koji osoba može platiti.
Znači ako je račun 50 000 kn, plaćate 3000 kn; ako je račun 200000 kn plaćate 3000 kn, a ne da će te Vi platiti 3000 kn.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 19:07   #333
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Sada po novom zakonu iz 7. mjeseca 2010. i nezaposleni trebaju plaćati dopunsko zdravstveno osiguranje i to u iznosu od 80 kn mjesečno. Nije dovoljno da si nezaposlen pa da samim tim imaš besplatno dopunsko, kao što je to bilo prošle godine.
Istina, ali...
Može se dobiti ako je nezaposleni:
a) samac, koji živi sam
b) u prethodnoj (2009.) godini zarađivao ispod 1,900 (i sitno) kn., što dokazuje Poreznim uvjerenjem
c) prijavljen na burzu
Cadillac_Tramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:18   #334
Imam besplatno dopunsko kao nezaposlena još po starom po kojem su svi nezaposleni imali besplatno, međutim, sad sam bila zaposlena na 9 dana. Hoće li se moj status za dopunsko mijenjati, tj. s obzirom da me poslodavac bio prijavio da sam zaposlena, hoću li dalje morati plaćati ili ostaje isto?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 17:40   #335
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Imam besplatno dopunsko kao nezaposlena još po starom po kojem su svi nezaposleni imali besplatno, međutim, sad sam bila zaposlena na 9 dana. Hoće li se moj status za dopunsko mijenjati, tj. s obzirom da me poslodavac bio prijavio da sam zaposlena, hoću li dalje morati plaćati ili ostaje isto?
Kad ste odjavljeni kao nez.osoba i prijavljeni u radni odnos trebali ste vratiti iskaznicu dopunskog osiguranja. Nema veze radi li se o zaposlenju koje traje 9 dana ili 9 mjeseci, jer promjena osnovnog veže i promjenu dopunskog osiguranja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:42   #336
Vratiti kome? Zar se iskaznica također mijenja? Da odem tamo gdje sam prije vadila dopunsko, vratim im iskaznicu i što onda?
Mislila sam da to sad sve funkcionira kao sustav, kao i obvezno zdravstveno osiguranje. Zdravstvena mi se nije mijenjala.
Ne znam kako to fukcionira, zanima me detaljno.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:01   #337
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Vratiti kome? Zar se iskaznica također mijenja? Da odem tamo gdje sam prije vadila dopunsko, vratim im iskaznicu i što onda?
Mislila sam da to sad sve funkcionira kao sustav, kao i obvezno zdravstveno osiguranje. Zdravstvena mi se nije mijenjala.
Ne znam kako to fukcionira, zanima me detaljno.
Kad se mijenja zdravstvena, mijenja se i dopunsko. Vratiti-onome tko je i izdao iskaznicu, tj. HZZO-u.

Rekli ste da ste radili, kad osoba ide u radni odnos mijenja osnovno i dopunsko osiguranje, ako je bila nezaposlena osoba.

Kako mislite sustav? Netko mora doći u HZZO da bi se napravile korekcije. Ako se zdravstvena nije mijenjala a Vi radili, tu nešto ne valja ili niste dobro pojasnili.

Detaljan i točan odgovor zahtijeva i detaljno pitanje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:19   #338
Ovako, suprug je otišao u svoju firmu odjaviti me jer ja nisam mogla otići. Gospođa koja to radi u njegovoj firmi je samo prepisala moje podatke na onaj papir za odjavu i vratila mom suprugu moju zdravstvenu uz riječi da se iskaznica ne mijenja i da ostaje kod mene. Ja sam na svom radnom mjestu odnijela taj papir s odjavom i dala zdravstvenu. Budući da nisam bila u izravnom kontaktu s gospođom koja je to radila, ostavila mi je moju zdravstvenu i papir na kojem piše prijava. Dakle, iskaznica mi nije fizički promijenjena pa sam zato mislila i da iskaznicu od dopunskog ne mijenjam fizički. Naime, ni na jednoj iskaznici (ni obveznog ni dopunskog) mi ne piše do kada vrijedi, samo mi piše na dopunskoj da vrijedi od 27. 5. 2010.
Trebam li sada naknadno nešto napraviti?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:50   #339
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Ovako, suprug je otišao u svoju firmu odjaviti me jer ja nisam mogla otići. Gospođa koja to radi u njegovoj firmi je samo prepisala moje podatke na onaj papir za odjavu i vratila mom suprugu moju zdravstvenu uz riječi da se iskaznica ne mijenja i da ostaje kod mene. Ja sam na svom radnom mjestu odnijela taj papir s odjavom i dala zdravstvenu. Budući da nisam bila u izravnom kontaktu s gospođom koja je to radila, ostavila mi je moju zdravstvenu i papir na kojem piše prijava. Dakle, iskaznica mi nije fizički promijenjena pa sam zato mislila i da iskaznicu od dopunskog ne mijenjam fizički. Naime, ni na jednoj iskaznici (ni obveznog ni dopunskog) mi ne piše do kada vrijedi, samo mi piše na dopunskoj da vrijedi od 27. 5. 2010.
Trebam li sada naknadno nešto napraviti?
Znači, bili ste prijavljeni preko supruga kao član, odjavili ste se i sad ste u radnom odnosu? Zdravstvena koja je odjavljena u HZZO-u je nevažeća i morate se koristiti dobivenom tiskanicom. Na iskaznicama ne piše do kad vrijede, jer kako HZZO može znati do kad ćete biti u radnom odnosu ili nezaposleni??
Prijašnje zdr.iskaznice su se štampale na rok od 4 godine, a stranke su to brkale s time da one vrijede iako su odjavljene.

Uostalom izrada nove iskaznice traje cca 2 mjeseca, a do izrade koristite tiskanicu ne zdr.iskaznicu koju niste vratili.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 06:02   #340
Da, bila sam prijavljena tj. zdravstveno osigurana kao član obitelji. Ne, nisam više zaposlena, radila sam 9 dana. Zar ću zbog 9 dana radnog odnosa cijelu godinu plaćati 80 kuna svaki mjesec dopunsko?
Zar nije nebulozno da zbog recimo 9 dana rada meni izrađuju novu iskaznicu? Nije li to skupo? Nije li jednostavnije napraviti sustav u kojem će se to mijenjati, a kartica ostaje ista?

Edit: Moja plaća za tih 9 dana ne će iznositi koliko bih morala platiti dopunsko za cijelu godinu. Ne ću više raditi.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.