Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 20:36   #81
Smile

Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
ne kužim... 4. polje je dom i obitelj, koliko sam čitala, ona u kojoj odrastamo... a kaj sa onim između, odnosno sa obitelji koju stvorimo i tim domom?
Isto 4. polje...zašto?
Predodžbu o tome što je obitelj i kako bi obitelj trebala izgledati, stječemo u ranom djetinjstvu u roditeljskom domu...
Ono lijepo i konstruktivno što doživimo od svojih roditelja želimo primjeniti u budućnosti na našu djecu.
Ono ružno ne želimo, pa često ako je recmo vrh četvrte ili planete u njoj napeto aspektirane, koje nam stvaraju osjećaj nesigurnosti u djetinjstvu, u budućnosti kroz formiranje vlastite obitelji nastojimo nadoknaditi radeći suprotno.
A često i "pokupimo" obrasce ponašanja svojih roditelja koji su loši, ili povremeno se pretaču u loše ako odu u krajnost, koje tada prenosimo na svoju obitelj.
Sve se to vidi u četvrtoj kući.
Primjerice, meni je mars u 4. i doživjela sam,logično za zaključiti, gadno zlostavljanje, ja osobno samo verbalno(moj mars je u blizancima), zbog čega danas, pretjerano branim obitelj(koju doduše nemam, ali imati ću, i već sad u želucu osjećam da bih podavila sve koji mi takne nju)-jer mars je agresivni napad, ali i agresivna obrana.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:56   #82
Hmm... ali zašto svugdje piše da je 4. polje dom odrastanja i sam kraj... Palo mi je na pamet 10 polje, ali opet se za 10 polje piše sve drugo, a o domu i obitelji ništa. Al ok, znači 4. Thx
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:07   #83
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
Hmm... ali zašto svugdje piše da je 4. polje dom odrastanja i sam kraj... Palo mi je na pamet 10 polje, ali opet se za 10 polje piše sve drugo, a o domu i obitelji ništa. Al ok, znači 4. Thx
Ah neznam, ja sam mislila da je 8. kuća smrt=sam kraj, ili eventualno 12. kuća kao kraj svakog ciklusa, pa i životnog, pa i prelaska iz fizičkog/tjela u duhovno/duša...

hm, možda zbog toga što se rodimo u jednoj obitelji, odrastamo u jednom domu, a onda u drugoj polovici života u drugoj obitelji, domu, u kojem na kraju i umremo...možda opisuje ne način na koji umiremo kao 8. kuća, nego okolnosti u kojima pred sam kraj živimo...rođenje i smrt su zapravo slični...

tu bi ti netko drugi dao pametniji odgovor...
10. polje ja mislim da isto govori o domu, jer ako govori o jednom od roditelja, neki kažu oca, neki majku, zašto ne bi i o domu...ja sam itekako osjetila pluton na vrhu desete u opoziciji s mojim ac-om, u obitelji....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:47   #84
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
...ja sam itekako osjetila pluton na vrhu desete u opoziciji s mojim ac-om, u obitelji....
kako misliš pluton u opoziciji sa ac-om, sa vladarom ac-a ili si mislila samo na 4 polje? da li ti je pluton izražen više ili manje naspram ostalih planeta? eto, nadam se da je to iza tebe i da je sad sve u redu...
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 20:43   #85
Jel može netko malo pojasniti tumačenje planeta na zadnjim stupnjevima neke kuće ili me uputiti na topic ako je negdje već objašnjeno. Pogotovo me zanima kada se radi o malo široj konjunkciji koja prekriva vrh kuće.
Konkretan primjer jedne muške osobe: Ma0Ur na 15st scorp, IC na 19,54scorp, a Ve na 22scorp. - da li je to stelij koji najviše opisuje 4. kuću osobe, ili se Ma0Ur mogu interpretirati i za 3. kuću, a u tom slučaju 4.kuća ima samo divnu Ve tamo ?
crvena zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 22:51   #86
ja i jedna bliska osoba imamo identičnu 5. kuću u strijelcu (saturn i uran u strijelcu, neptun u jarcu). budući da mi je malo zapanjujuća ovakva slučajnost jer smo karakterom različiti jako, može li mi netko reći što bi predstavljalo ovako nešto?


isto tako, on ima mars u strijelcu (4.kuća), a ja imam veneru u strijelcu (isto 4. kuća).

tnx
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 06:31   #87
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
ja i jedna bliska osoba imamo identičnu 5. kuću u strijelcu (saturn i uran u strijelcu, neptun u jarcu). budući da mi je malo zapanjujuća ovakva slučajnost jer smo karakterom različiti jako, može li mi netko reći što bi predstavljalo ovako nešto?


isto tako, on ima mars u strijelcu (4.kuća), a ja imam veneru u strijelcu (isto 4. kuća).

tnx
Pa dovoljno je samo da vam je Mjesec različito aspektiran pa da budete potpuno različiti.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:13   #88
to svakako, krivo sam se izrazila budući da sam početnik i još snimam izdaleka, htjela sam pitati zapravo, ugrubo, na koji način čitati ove navedene položaje tj. ugrubo na koji način utječu na naš odnos? čisto iz znatiželje pitam, jer me iznenadilo što su ovako isti ne zamjerite
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 20:54   #89
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
kako misliš pluton u opoziciji sa ac-om, sa vladarom ac-a ili si mislila samo na 4 polje? da li ti je pluton izražen više ili manje naspram ostalih planeta? eto, nadam se da je to iza tebe i da je sad sve u redu...
pogriješila sam, mislila sam sa ic-om vrhom četvrte....
pa ono, u minikvadratu je s venerom(a stvarno djeluje kao kvadrat normalni, našla sam se u opisu...), sekstilu neptunom(nisam analizirala previše ovaj aspekt) i ac-om(kažu da me ovo izvlači iz teških situacija, snaga oporavka i slično), težak mi je u kontekstu opozicije s ic-om(još u četvrtoj mi je mars) i konjukcije s mc....
izražen je zato što je na kraju devete(utjecaj na desetu isto), u konjukciji s mc, i u škorpionu....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:52   #90
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
pogriješila sam, mislila sam sa ic-om vrhom četvrte....
pa ono, u minikvadratu je s venerom(a stvarno djeluje kao kvadrat normalni, našla sam se u opisu...), sekstilu neptunom(nisam analizirala previše ovaj aspekt) i ac-om(kažu da me ovo izvlači iz teških situacija, snaga oporavka i slično), težak mi je u kontekstu opozicije s ic-om(još u četvrtoj mi je mars) i konjukcije s mc....
izražen je zato što je na kraju devete(utjecaj na desetu isto), u konjukciji s mc, i u škorpionu....
Mislim da Pluton u konjukciji sa mc-om nije fatalan učinak u smislu fizičke primijećenosti, nego želja (a i sposobnost) utjecanja na tuđi život, bilo koja vrsta utjecanja na dubinsku promjenu, transformaciju, kod okoline, bilo to na pozitivan ili negativan način. On osvještava ono ispod i izvlači to na površinu. Isto i za ac, tražiš ono unutar sebe i želiš to osvijestiti. Možda tebi ne djeluje tako, ali sasvim sigurno površnost ti nije u opisu karaktera. A ono čime ćeš se baviti u životu, tome ćeš biti apsolutno posvećena, dakle nikakva površnost ne dolazi u obzir, snažno i emotivno. Ovo sa ic-om… ako Pluton predstavlja regeneraciju, mogućnost oporavka, možda to može značiti i da se ti ne možeš kod kuće regenerirati, da si tamo sputana i da te vuče dolje?
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:11   #91
... htjela bih napraviti poveznicu između 05. i 11. polja na primjeru, pa bih i nekoliko mišljenja o tomu.

Ako za primjer uzmemo glumca s jedne strane i redatelja s druge, možemo li glumca opisati kao primjerice Sunce u 05. polju ( njegovo stvaralaštvo je njegovo samoizražavanje koje nije fizički odvojivo od njegove osobnosti ), a redatelja kao Sunce u 11. polju ( film je njegov projekt koji sadrži njegove karakteristike jer on njime " ravna ", i sam po sebi jest oblik stvaralaštva no fizički je odvojiv od samog " stvaraoca " - redatelja? Je li u tomu osnovna razlika 05. polja i 11. polja?

05. polje bi bilo stvaralaštvo na osobnom novou, a 11.polje stvaralaštvo na nivou društva koje predstavlja zbir osobnih " stvaralaštava ", da se tako izrazim?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 15:26   #92
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Ah neznam, ja sam mislila da je 8. kuća smrt=sam kraj, ili eventualno 12. kuća kao kraj svakog ciklusa, pa i životnog, pa i prelaska iz fizičkog/tjela u duhovno/duša...

hm, možda zbog toga što se rodimo u jednoj obitelji, odrastamo u jednom domu, a onda u drugoj polovici života u drugoj obitelji, domu, u kojem na kraju i umremo...možda opisuje ne način na koji umiremo kao 8. kuća, nego okolnosti u kojima pred sam kraj živimo...rođenje i smrt su zapravo slični...

tu bi ti netko drugi dao pametniji odgovor...
10. polje ja mislim da isto govori o domu, jer ako govori o jednom od roditelja, neki kažu oca, neki majku, zašto ne bi i o domu...ja sam itekako osjetila pluton na vrhu desete u opoziciji s mojim ac-om, u obitelji....
Dom i obitelj u smislu odrastanja i korijena gledamo kroz 4. i 10. polje, uklapamo u tu sliku Mjesec koji govori u ovom slučaju o emocionalnoj poveznici s roditeljima, a i Merkur koji će pokazati što su nas naučili.
Obitelj koju kasnije stvaramo gledamo kroz 4. (zato što su nam tu usađeni temelji pojma o zajedništvu i obitelji) i 7. polje koje govori o partnerstvu i braku. Venera kao emocionalna komponenta ima veliku ulogu u dodatnom tumačenju.
Uglavnom, koliko god neko polje predstavlja nešto, sve je stvar kombinatorike, ništa nije samo po sebi takvo kakvo je, ne postoji samo jedan pokazatelj.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:22   #93
Quote:
tara84 kaže: Pogledaj post
1. pitanjce: [B]da li bi zaista trebalo planet koji je pred kraj jedne kuće tumačiti kao da je u sljedećoj kući?
To i mene zanima.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 01:55   #94
Treba se tumačiti kao planet koji pripada kući u kojoj je, nešto slabijeg utjecaja jer je na izlasku iz te kuće, a kako je u konjunkciji s vrhom sljedeće kuće, utjecaja na tu kuću ima.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 17:14   #95
... ako usporedimo 08. i 12. kuću, za koju bismo mogli reći da je " bliža materiji "?

Rekla bih 08. kuća no htjela bih još pokoje mišljenje.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 18:25   #96
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ako usporedimo 08. i 12. kuću, za koju bismo mogli reći da je " bliža materiji "?

Rekla bih 08. kuća no htjela bih još pokoje mišljenje.
Tipujem na 8....nasljedstvo a pošto je to druga kuća od sedme pa predstavlja i novac partnera.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:38   #97
... a što bismo od bilo kakvog oblika " materije " uopće mogli svrstati pod simboliku 12. kuće? Primjerice, " zatvor " jest u njezinoj simbolici no u smislu ograničenja, ne kao vrsta ustanove, zatim " crkva " kao simbol vjere, ne kao građevina. Je li simbolika 12. kuće isključivo, isključivo ezoterična, neopipljiva i isključuje li time baš svaki vid " materije "?

Pitam zbog toga što proučavam kombinaciju znaka Bika na vrhu 12.kuće. Znak Bika simbolizira " materijalno " stvaranje, a zapravo se baš i nema priliku jako ispoljiti kada je u pitanju 12. kuća, svako stvaralaštvo u takvoj kombinaciji bi trebalo biti nematerijalne naravi, zar ne? Sve ono materijalno se " nailaskom " na 12. kuću zapravo pretvara u neopipljivu kategoriju?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:57   #98
Planeti na granici dvaju polja

Kao što i sama tema kaže, moja nedoumica ili bolje rečeno neiskustvo i neznanje vežu se uz tumačenje planeta na granici dvaju polja.

Primjera radi, retrogradna venera koja se nalazi na dva, tri ili čak manje stupnjeva do konjunkcije s vrhom, primjera radi, 5 kuće,( nalazi se na granici 4 kuće i 5 kuće) se konkretno nalazi u kojoj od te dvije kuće?

U konkretnom slučaju, planet je retrogradnog kretanja, na granici između 4 i 5 kuće, ali još uvijek u 4 kući - kako tumačite? Gdje se planeta zapravo nalazi? Kao retrogradna venera u 4 kući ili 5 kući ili prima utjecaj i 4 kuće i 5 kuće?

Dakle, to bi bio prvi primjer kada je venera retrogradna, no, što kada planet nije retrogradan? Kada se primarno ne kreće unazad, već kad se kreće prema naprijed?
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:28   #99
ovdje je Venera konkretno u 4.k., ali ima uticaj i na 5.k. Računaj da ovih par stupnjeva koji Veneri nedostaju da bi prešla iz 4. u 5.k. govore o mogućoj pogrešci sata rođenja od nekoliko minuta. Tako da za ovakvo precizno posmatranje potrebno je rektificirati natalnu kartu. Tek se onda može sa sigurnošću uzeti u obzir da je Venera tu gdje je.
Planeta je precizno tamo gdje se nalazi, na određenom stupnju, na toliko i toliko stupnjeva od neke kuće. Kad se planeta nađe do 5° od vrha naredne kuće, ona je i dalje tu gdje je, ali ima uticaj i na narednu. Ovo posebno dolazi do izražaja u drugoj polovici života.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:56   #100
A kad je planeta na stepen, dva od vrha sljedeće kuće, ali sigurno nije u toj kući? Isto vrijedi da je u 4 kući, ali prima utjecaj 5 kuće?
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.