Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2009., 22:44   #1
Prednje maglenke!!!!

Nisu mi jasni majmuni koji blicaju kad su mi upaljene prednje maglenke, a one zakonom nisu kažnjive (nekad su bile), možda bi i razumio da sam kupio maglenke u šoping centru i stavio ih tako da ubijaju.
Znači svaki auto koji ima ugrađene tvorničke maglenke nemogu smetati jer se na tom radilo u tvornici, a velikoj večini novih auta se pali i maglenka kod skretanja.

NE BLICAJTE PREDNJE MAGLENKE SU DOZVOLJENE!!!
Josip4 is offline  
Old 04.11.2009., 23:07   #2
Ja ću blicat, a kad se s upaljenim maglenkama voziš iza mene, palim i ja svoje stražnje maglenke jer si ti očito slijep i bolje ne riskirati
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Old 04.11.2009., 23:08   #3
Baš su majmuni
tigo95 is offline  
Old 04.11.2009., 23:13   #4
dozvoljene, al nepotrebne, osim kad je maglustina na otvorenoj cesti (bez osvjetljenja nocu)...pa ti u gradu svijetli pod izlikom da stedis kratka svjetla..
crvek2 is offline  
Old 04.11.2009., 23:16   #5
samo ime ti govori čemu služe i kad se pale. nema potrebe za njima u normalnim uvjetima.
pionir is offline  
Old 04.11.2009., 23:20   #6
kad vidim debila s upaljenim maglenkama (a ne trebaju mu), upalim duga svjetla pa si nek misli zake sam mu to napravil. debilu koji se vozi iza mene s upaljenim maglenkama, upalim zadnje maglenke pa nek i njemu smeta.

već mi je palo na pamet da naglo zakočim pa da se konjina nabije i razbije te jebene maglenke koje nekima služe prvenstveno za kurčenje...
charly2 is offline  
Old 04.11.2009., 23:28   #7
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasni majmuni koji blicaju kad su mi upaljene prednje maglenke, a one zakonom nisu kažnjive (nekad su bile), možda bi i razumio da sam kupio maglenke u šoping centru i stavio ih tako da ubijaju.
Znači svaki auto koji ima ugrađene tvorničke maglenke nemogu smetati jer se na tom radilo u tvornici, a velikoj večini novih auta se pali i maglenka kod skretanja.

NE BLICAJTE PREDNJE MAGLENKE SU DOZVOLJENE!!!


bilo bi dobro da još jednom proučiš :
a) otkud tom svjetlosnom sklopu ime "maglenke"..
b) kada se smiju koristiti..
c) i što si napisao u ovom postu..
sagi is offline  
Old 04.11.2009., 23:48   #8
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasni majmuni koji blicaju kad su mi upaljene prednje maglenke, a one zakonom nisu kažnjive (nekad su bile), možda bi i razumio da sam kupio maglenke u šoping centru i stavio ih tako da ubijaju.
Znači svaki auto koji ima ugrađene tvorničke maglenke nemogu smetati jer se na tom radilo u tvornici, a velikoj večini novih auta se pali i maglenka kod skretanja.

NE BLICAJTE PREDNJE MAGLENKE SU DOZVOLJENE!!!
Ja ti blicam iz razloga da shvatiš da ne voziš ferrarija koji je stvarno nizak nego fiata punto, kojeg upaljene maglenke optički snižuju pa izgleda kao da voziš ferrari. Znaš i sam zašto ih pališ - jer ti auto kao izgleda bolje.

Odrasti, skini junf i prestani palit maglenke. Ne smetaju mi toliko maglenke koliko spoznaja da u suprotnom smjeru ide neki prištavi junfer s nageliranom frizurom na jež željan dokazivanja i forsiranja. - da mu nebi palo napamet pretjecat pa meni uletavat u škarice
-GT- is offline  
Old 05.11.2009., 00:26   #9
daj mi reci mladiću,dok pada kiša i dok se reflektira skoro 70% svijetla od asfalta direktno u vozača iz suprotnog smjera,kak to podnosiš? ja teško...a tek dok sretnem idiota kog nije briga za nikog i ništa osim za njegov seljo tuning, ima upaljene i maglenke... to je još 2 puta više svjetlosti u nečije umorne oći,pa se nemoj čuditi dok ti uzvrati dugim svjetlima.uostalom,zasljepljuješ toliko da on nevidi svoju traku,pa si čovjek osvjetli da bar vidi svoju traku.naravno da govorim o noćnim uvjetima vožnje.ali ništa manje kretenski ne svijetle te maglenke i po danu.
a takvima koji su ko ti... najradije bi išao po parkingu i macolom malo poravnao maglenke.
a da,najnovija fora je stavljat xenon i u maglenke.al bi vas mlatio kolcem!
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)

Zadnje uređivanje octavius : 05.11.2009. at 00:37.
octavius is offline  
Old 05.11.2009., 00:34   #10
Quote:
charly2 kaže: Pogledaj post
kad vidim debila s upaljenim maglenkama (a ne trebaju mu), upalim duga svjetla pa si nek misli zake sam mu to napravil. debilu koji se vozi iza mene s upaljenim maglenkama, upalim zadnje maglenke pa nek i njemu smeta.

već mi je palo na pamet da naglo zakočim pa da se konjina nabije i razbije te jebene maglenke koje nekima služe prvenstveno za kurčenje...
Uzeo mi rijeci iz usta!!
__________________
503 Service Unavailable
my_name is offline  
Old 05.11.2009., 00:55   #11
Ja ne znam tko je veci idiot, onaj tko bez veze vozi s upaljenim maglenkama ili onaj koji takvima blica, trubi i živcira se...

Meni ne smeta ni kad mi auto s maglenkama upaljenima vozi u susret niti kada vozi iza mene. Možda smeta nekome tko ima problema s dioptrijom. Maglenke imaju kratak domet, tj. svijetle samo na blizu (zato i koriste po magli; da se ne bi stvarao bijeli zid već da osvijetljuju u širinu).

Cuj, maglenke zasljepljuju da ne vidiš traku... LOL glupost! Po noći na neosvijetljenoj cesti zasljepljuje bilo kakvo svijetlo (a sigurno više kratko nego maglenka) i zbog toga služe reflektirajući indikatori uz cestu (s jedne strane bijeli, s druge crveni) da bi gledao u njih pri nailasku vozila iz suprotnog smjera te se po njima orijentirao

S jedne strane ne vidim nekog smisla u paljenju maglenki kada nema magle, s druge strane jos manje smisla ima živcirati se zbog toga sto netko drugi vozi s upaljenim maglenkama. Nadalje, više opasnosti u prometu uzrokuju živčani vozaci nego kojekakvi maglenko-driveri.
Skrewdriver is offline  
Old 05.11.2009., 01:20   #12
kao prvo...svi vi koji pricate da vam maglenke smetaju...nemojte srat...

a kladim se da pola vas tu sta pizdite protiv maglenki, imate one kvazi kineske xenone ugradene...jel da?

ako cemo radit usporedbu...ti vasi "xenoni" 999999x vise smetaju u prometu nego maglenke...tako da...

ja osobno palim maglenke ISKLJUCIVO kada je magla, ili kada se nalazim na nepoznatoj cesti prepunoj rupa, pa ih upalim da bolje uocim rupu na cesti. tako da nisam jedan on "onih" sto ih pale tek toliko da se kurce, ja ih palim kada postoji potreba za to.

ali svejedno, pretjerujete svi...ak nekog veseli palit maglenke, nek ih pali...i nemojte izmisljavat ovo sada vam smeta to u voznji, jer meni NIKAD, ali NIKAD niti u jednom autu nisu smetale maglenke na tudem vozilu. i jos do sada nisam upoznao osobu koja je uspjela dokazat da mu necije maglenke smetaju u voznji, nego svi samo pricaju i seru protiv takvih ljudi, bez ikakvog konkretnog razloga.

i osoba koja vozi na kineskom xenonu i sama sebe uvjerava da je "dobro" podesen, ta osoba nema sta ni prigovarat onima koji se voze s maglenkama.

koliko vas tu prica na mobitel dok vozi? jede sendvic? pusi? kao takvi ste 20x opasniji na cesti nego osoba koja ima upaljene maglenke.

so...cut the crap...
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Old 05.11.2009., 01:35   #13
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Ja ne znam tko je veci idiot, onaj tko bez veze vozi s upaljenim maglenkama ili onaj koji takvima blica, trubi i živcira se...

Meni ne smeta ni kad mi auto s maglenkama upaljenima vozi u susret niti kada vozi iza mene. Možda smeta nekome tko ima problema s dioptrijom. Maglenke imaju kratak domet, tj. svijetle samo na blizu (zato i koriste po magli; da se ne bi stvarao bijeli zid već da osvijetljuju u širinu).

Cuj, maglenke zasljepljuju da ne vidiš traku... LOL glupost! Po noći na neosvijetljenoj cesti zasljepljuje bilo kakvo svijetlo (a sigurno više kratko nego maglenka) i zbog toga služe reflektirajući indikatori uz cestu (s jedne strane bijeli, s druge crveni) da bi gledao u njih pri nailasku vozila iz suprotnog smjera te se po njima orijentirao

S jedne strane ne vidim nekog smisla u paljenju maglenki kada nema magle, s druge strane jos manje smisla ima živcirati se zbog toga sto netko drugi vozi s upaljenim maglenkama. Nadalje, više opasnosti u prometu uzrokuju živčani vozaci nego kojekakvi maglenko-driveri.
sve je to lijepo i krasno u teoriji..samo,koliko cesta u Hrvatskoj nema te indikatore uz cestu,nego je mrkli mrak,čak i bez bijele linije koja bi označavala rub,tako da rub ni ne vidiš..
kad već kažeš da zasljepljuju i kratka svjetla,zar je,po tvojem mišljneju,stvarno potrebno i poželjno da se onda još pridodaju i maglenke,da naprave još veći light-show? ona fora,kad je bal,nek je bal.. otiđi negdje sa autom,na neko parkiralište,kad kiša pada,izađi van i pogledaj koja je razlika u refleksiji i osvjetljenosti kad su upaljena samo kratka svjetla,a kada su upaljena kratka svjetla skupa sa maglenkama..
maglenke su nepotrebne kad nema magle,i jedino što mogu izazvati u takvim situacijama su pizdarije..uostalom,i zovu se "maglenke" zbog toga da se upotrebljavaju isključivo u uvjetima magle..inače bi se zvale "svjetla koje smo postavili malo niže od običnih farova;možete ih upaliti ako želite da vam auto opakije izgleda,a dobro dođu i kada je magla na cesti.."
sagi is offline  
Old 05.11.2009., 02:10   #14
Nisam rekao, niti to smatram, da su maglenke potrebne u uvjetima kada nema magle. Ja ih sam ne koristim uopce. Ako cemo bas vaditi sve moguce analize, te maglenke su beskorisne i po magli, jer pri boljim uvjetima se sve vidi i s kratkim svijetlima a pri lošijim je razlika kratkih - maglenki neznatna, al eto ih neka se nađu na autu...

Često se susrecem s autima koji imaju upaljene maglenke u raznoraznim uvjetima i nikada mi nisu zasmetale, niti vidim razlog zasto bi nekome smetale. Po noci svako svijetlo zasljepljuje, a sad bilo od samo kratkih svijetala, bilo od samo maglenki, bilo od kratkih + maglenki, sve to zasljepljuje otprilike jednako. Rješenje je u tome da ne gleda u nadolazece auto (bez obzira koju kombinaciju svijetala imao upaljenu) već da se gledaju desni reflektirajuci indikatori. Sad drugi par rukava je to sto isti nisu postavljeni na nekim cestama a trebali bi biti.

Ovo sve protiv upaljenih maglenki je pretjerivanje i vise se stvara dojam da su to sve sami kompleksaši daleko veci nego oni kojih se proziva. Pazi ovaj citat dole i ovo podebljano. Toliko o upaljenim maglenkama i selo/ne-selo vozacima.
Quote:
-GT- kaže: Pogledaj post
Ja ti blicam iz razloga da shvatiš da ne voziš ferrarija koji je stvarno nizak nego fiata punto, kojeg upaljene maglenke optički snižuju pa izgleda kao da voziš ferrari. Znaš i sam zašto ih pališ - jer ti auto kao izgleda bolje.

Odrasti, skini junf i prestani palit maglenke. Ne smetaju mi toliko maglenke koliko spoznaja da u suprotnom smjeru ide neki prištavi junfer s nageliranom frizurom na jež željan dokazivanja i forsiranja. - da mu nebi palo napamet pretjecat pa meni uletavat u škarice

Inace, promjenila se top lista:

1. svjetla (po danu, kratka-dugačka-maglenke, HID ksenon)
2. kružni tok
3. moment sile
4. Hertzova elipsa
5. mladi vozači

Svijetla se zbog novih tema (xenon, maglenke...) penju na prvo mjesto i bacaju sjenu na rasprave o kružnim tokovima. Zanimljivo.
Skrewdriver is offline  
Old 05.11.2009., 15:26   #15
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Znači svaki auto koji ima ugrađene tvorničke maglenke nemogu smetati jer se na tom radilo u tvornici
Očito se nisi našao u situaciji kada pada kiša i auto koji ide prema tebi i ima jake tvorničke maglenke napravi odbljesak veći nego duga po suhoj.
Samo ti pali maglenke po kiši, ja ću ti duga ili zadnju maglenku.


Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
kao prvo...svi vi koji pricate da vam maglenke smetaju...nemojte srat...
O da smetaju, po kiši uvijek i redovito. Inače mi samo pokazuju ko je seljo a ko nije.

Meni prednje maglenke trebaju jedino kad se ganjam po sljemenu navečer zbog zavoja.
Micek100 is offline  
Old 05.11.2009., 16:24   #16
Pitanje za "Einsteine" koji "bolje vide" s upaljenim maglenkama noću:

Putujete brzinom od 50 km/h (mračnom cestom dakako). Svjetlost maglenki se rasprostire koliko? 2 metra? 5 metara ispred auta? Dakle, kakvi su izgledi za imalo smislenu reakciju na nešto udaljeno od vas 5 metara kada prevaljujete 14 metara u jednoj sekundi?

No vi ih pak imate upaljene da bi vas drugi "bolje uočili" na mračnoj cesti noću? Ako i ima takvih slijepaca koji ne uoče auto noću s oborenim svjetlima, guess what? Maglenke vam neće pomoći!

Jedino što njihovim korištenjem, kada nema magle, postižete je to da zasljepljujete sudionike u prometu koji vam dolaze u susret i na taj način ih činite nadrkanima i željnim vaše krvi. One koji s upaljenim maglenkama voze iza drugog vozila neću ni komentirati jer nisam dovoljno stručan na području mentalnih retardacija.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Old 05.11.2009., 16:30   #17
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Pitanje za "Einsteine" koji "bolje vide" s upaljenim maglenkama noću:

Putujete brzinom od 50 km/h (mračnom cestom dakako). Svjetlost maglenki se rasprostire koliko? 2 metra? 5 metara ispred auta? Dakle, kakvi su izgledi za imalo smislenu reakciju na nešto udaljeno od vas 5 metara kada prevaljujete 14 metara u jednoj sekundi?

No vi ih pak imate upaljene da bi vas drugi "bolje uočili" na mračnoj cesti noću? Ako i ima takvih slijepaca koji ne uoče auto noću s oborenim svjetlima, guess what? Maglenke vam neće pomoći!

Jedino što njihovim korištenjem, kada nema magle, postižete je to da zasljepljujete sudionike u prometu koji vam dolaze u susret i na taj način ih činite nadrkanima i željnim vaše krvi. One koji s upaljenim maglenkama voze iza drugog vozila neću ni komentirati jer nisam dovoljno stručan na području mentalnih retardacija.
osim kad je magla znam ih koristiti kada se navečer lagano vozim po nekim sporednim cestama da vidim rupe.
Alfa KT is offline  
Old 05.11.2009., 16:55   #18
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Pitanje za "Einsteine" koji "bolje vide" s upaljenim maglenkama noću:

Putujete brzinom od 50 km/h (mračnom cestom dakako). Svjetlost maglenki se rasprostire koliko? 2 metra? 5 metara ispred auta? Dakle, kakvi su izgledi za imalo smislenu reakciju na nešto udaljeno od vas 5 metara kada prevaljujete 14 metara u jednoj sekundi?

No vi ih pak imate upaljene da bi vas drugi "bolje uočili" na mračnoj cesti noću? Ako i ima takvih slijepaca koji ne uoče auto noću s oborenim svjetlima, guess what? Maglenke vam neće pomoći!

Jedino što njihovim korištenjem, kada nema magle, postižete je to da zasljepljujete sudionike u prometu koji vam dolaze u susret i na taj način ih činite nadrkanima i željnim vaše krvi. One koji s upaljenim maglenkama voze iza drugog vozila neću ni komentirati jer nisam dovoljno stručan na području mentalnih retardacija.
Još nešto si preskočio. Ako je recimo prvih 10 metara ispred auta strašno dobro osvjetljeno (kratka+maglenke) onda dalje od 10 m ti vidiš LOŠIJE - jer se zjenica zatvara (puno svjetla blizu) i ukupni dojam ti je gori. Ko da iz dobro osvjetljene sobe gledaš u mrak - ne vidiš ništa.

A onda još jedna sitnica - kad genijalci u magli pale maglenke uz kratka svijetla. Jako pametno. Sad imaju povratno raspršenje od kratkih PLUS povratno od maglenki. Opet ne vide ništa. U pravilu kad je magla i trebaju maglenke - kratka se GASE.

A najsmješnije od svega mi je kako ljudi olako uzimaju osvjetljenje ceste. To je malo veća nauka. Samo je lakše puknut čajna šit u far i ne mislit o ostalom ....
CDRW is offline  
Old 05.11.2009., 17:04   #19
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasni majmuni koji blicaju kad su mi upaljene prednje maglenke, a one zakonom nisu kažnjive (nekad su bile), možda bi i razumio da sam kupio maglenke u šoping centru i stavio ih tako da ubijaju.
Znači svaki auto koji ima ugrađene tvorničke maglenke nemogu smetati jer se na tom radilo u tvornici, a velikoj večini novih auta se pali i maglenka kod skretanja.

NE BLICAJTE PREDNJE MAGLENKE SU DOZVOLJENE!!!
Srbi imaju za ovakve poput tebe jedan jako dobar izraz koji vas slikovito i precizno opisuje a glasi DETE KRETEN!
g33 is offline  
Old 05.11.2009., 17:32   #20
Skrewdriver & tony_zg

ti , ti ,samo ti i niko drugi
.da si jedina osoba na ovoj Zemlji sa autom i da se vozikaš po cestama,bilo bi me briga da imaš i far sa tri xenona( i to indijska a ne kineska) na autu.jer nebi bilo nikog drugog na cesti,pa udri kako te volja.ali nažalost postojimo i mi mali smrtnici kojima to smeta,meni više nepomaže ni pogled u desnu bankinu dok mi prolazi lajbek (tup,glup,neupotrebljiv) sa maglenkama i seljo xenonom u običnom faru bez leće(onog sa aftermarket lećom još izdržim,ako je poštelan kako treba).ko da uletiš sa svijetla u mračni tunel bez ikakvog upozorenja.
pa ako imaš 20 god ili koju više,ne ravna se svijet prema tebi,ne pomlađuju se ljudi,nego STARE!!! pa im smeta vaše preseravanje.znam da mi svi pišemo u vjetar za takve pojedince,ali kad tad će i oni doći na naše i skidat sve svece i spominjat svu rodbinu i rodna mjesta takvima kakvi su bili oni.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.