Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2009., 10:22   #1
Honda Civic V4 1.8 ES

Honda Civic V4 1.8 ES

Dakle, kakva iskustva imate s ovim autom? Potrošnja? Pouzdanost? Troškovi?
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 13:22   #2
Pouzdanost kao i ostali u klasi, troškovi visoki, kvaliteta izrade slabije od VW-a bolje od Francuza, boja i karoserija slabija od europske konkurencije,servisna mreža i postprodaja katastrofa.
Dobar auto koji ne vrijedi cijenu koju ćeš platiti za njega
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 14:39   #3
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Pouzdanost kao i ostali u klasi, troškovi visoki, kvaliteta izrade slabije od VW-a bolje od Francuza, boja i karoserija slabija od europske konkurencije,servisna mreža i postprodaja katastrofa.
Dobar auto koji ne vrijedi cijenu koju ćeš platiti za njega

Ne spadam u one fanatike koje vode vječni rat i rasprave na temu VW - Honda , ali vozim i VW i Civica i moram priznati da je civic puno kvalitetniji
od materijala , mašine.... neusporedivo

Nisu više Njemci što su nekad bili , mislim klepetanje obloga vrata na 2500 km , stravično ! Plastika je ubi bože... Da je to auto za 100k kuna ne bi prigovarao , ali platiti auto više od 150k kn i trpiti šlamperaj koji podsjeća na talijane 80-ih to je prestrašno.

Najveća mana Civic-a je mali tank , pa bez obzira na malu potrošnju nisam uspio preći puno više od 500 km sa jednim tankom , ali užitak u vožnji je neopisiv pa to brzo zaboraviš.

U svakom slučaju ja sam ga platio cca 130k kn i definitivno je best buy za te novce , stvarno ne znam šta bi bolje mogao dobiti za te novce.
__________________
Kako oblikovati potpise
darkenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 14:44   #4
pa evo ja sada gledam hondu civic v4 1.8 es bezinac s automatikom

pošto je malo bolja oprema, i automatik, s akcijom će me izaći AKO ga uzmem 150k kuna

prednost je što ga ima na lageru i nemoram čekat 2-4 mjeseca i molit boga da ne propadne firma

a to da je skuplje održavanje sam čuo...samo me zanima, kolko skuplje?
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:04   #5
Automatik definitivno ne bi uzimao , ručni mjenjač i šaltanje je cijela poanta
i draž tog auta , automatik sigurno ne šalta na 5 ili 7 ooo okretaja.

Onda si rađe uzmi chevrolet cruze , ja sam nedavno uzeo jedan za firmu ,
full oprema 120 k kuna i auto je stvarno ok. prekratko je kod nas da pišem neke ozbiljnije osvrte , ali na prvi dojam ,super.
__________________
Kako oblikovati potpise
darkenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:18   #6
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Pouzdanost kao i ostali u klasi, troškovi visoki, kvaliteta izrade slabije od VW-a bolje od Francuza, boja i karoserija slabija od europske konkurencije,servisna mreža i postprodaja katastrofa.
Dobar auto koji ne vrijedi cijenu koju ćeš platiti za njega
Što se usporedbe kvalitete sereš kvake po mom mišljenju.

Ovaj Civic 4v se radi u Japanu, nije ona engleska kanta iz Swindona. Cijena od 150 000kn za taj model, iako na akciji je visoka, al sad u konkurenciji s obzirom na konjažu i opremu i nije toliko uopće. Meni je taj Civic best buy u svojoj klasi, naravno kad su te 'akcijske' cijene, odnosno relativno normalne. Al isto tako ne bih uzeo taj automatik već manualni. A stvarno mi je bizarno također što taj auto na akciji, iako nov jel, je 2008. godište, a evo već skoro kraj 2009. A to je tako kad se Hondi na lagerima nagomilalo neprodanih auta.

A što se skupljeg održavanje tiče, to je i istina, al derat ćete skoro u svakom servisu. Prvi servis, izmjena ulja i pregled, ne gine ti 1000kn.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:27   #7
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Što se usporedbe kvalitete sereš kvake po mom mišljenju.

Ovaj Civic 4v se radi u Japanu, nije ona engleska kanta iz Swindona. Cijena od 150 000kn za taj model, iako na akciji je visoka, al sad u konkurenciji s obzirom na konjažu i opremu i nije toliko uopće. Meni je taj Civic best buy u svojoj klasi, naravno kad su te 'akcijske' cijene, odnosno relativno normalne. Al isto tako ne bih uzeo taj automatik već manualni. A stvarno mi je bizarno također što taj auto na akciji, iako nov jel, je 2008. godište, a evo već skoro kraj 2009. A to je tako kad se Hondi na lagerima nagomilalo neprodanih auta.

A što se skupljeg održavanje tiče, to je i istina, al derat ćete skoro u svakom servisu. Prvi servis, izmjena ulja i pregled, ne gine ti 1000kn.
Želiš reći da materijali i završna obrada nisu bolji u Golfu 6 nego u Civicu?
Želiš reći da lak i karoserija nije bolja kod Golfa 6 nego kod Civica?
Ništa nisam rekao za motore i pouzdanost
Nisam VW fan ali i pametnjaković će se složiti s ovom mojom tvrdnjom
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:29   #8
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Želiš reći da materijali i završna obrada nisu bolji u Golfu 6 nego u Civicu?
Želiš reći da lak i karoserija nije bolja kod Golfa 6 nego kod Civica?
Ništa nisam rekao za motore i pouzdanost
Nisam VW fan ali i pametnjaković će se složiti s ovom mojom tvrdnjom
Za boju i završnu obradu ne, za pouzdanost i dotični motor u Civicu da, iako i Honda nije više što je bila, naročito modeli koji se u Engleskoj proizvode.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.