Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2013., 19:40   #3441
Za one koji podrzavaju i Assada i Gadafija, mogu li vas pitati kako komentirate ovaj slucaj:

http://www.hindustantimes.com/world-...e1-938543.aspx

"Gaddafi was betrayed by the Syrian leader, Bashar al-Assad, who gave his mobile
number to Paris, allowing French intelligence to determine Gaddafi’s location and send the agent to kill him."


U prijevodu: "Sirijski vodja Bashar al-Assad je izdao Gadafija dajuci njegov broj mobitela Francuzima, omogucavajuci francuskoj obavjestajnoj sluzbi da odredi Gadafijevu lokaciju i posalje agenta da ga ubije."

Nakon toga su odredili njegovu lokaciju pored Sirtea i zraketirali njegov konvoj.

Quote:
agnaby kaže: Pogledaj post
[B]Javni prikaz lincovanja Moamera Ghaddafy prokazuje nasa drustva i pokazuje sto su ona zaista. (...)

these gruesome images confirm that the US Empire actually represents an unprecedented regression, a step backwards in the history of humanity.
Ono sto je SAD napravio je unistio ekonomsku osnovicu takvih grupa (kojima je super cool ubijati na nacin na koji je Gadafi ubijen), pa sad niti musliman Gadafi niti njegova malo tvrdokornija braca ne uzivaju blagodati libijskih (naftnih) resursa. Bez akcije SADa, ti bi se muslimani i dalje bogatili i bogatili, a svoje bogatstvo koristili za sirenje islama.


Ja se slazem da je Gadafi bio nesavrsen ali bolji od onih koji su ga napadali, ali se takodjer slazem da ima smisla da SAD vrati Libiju kao muslimansku drzavu u kameno doba.

Quote:
Jedini koji je usput naglasio da je tako svaki dan u ME, gdje njihovi dronovi ubijaju, raskomadaju, normalne gradjanine
Normalni gradjani zive u normalnim drzavama, a nenormalni gradjani zive po raznim Afganistanima. Cast iznimkama. Uopce ne vjerujem kako je 99% normalnih gradjana po tim drzavama, a onih par losih se na vlasti se odrzava masovnom hipnozom.

Quote:
Svi skvice glasno i histericno o napadu u Bostonu, 24/ 7, nevjerovatno mi je to, nema drugih vijesti
Ti mijesas slucajeve kada civilizacija napada primitivnost i kada primitivnost napada civilizaciju.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 22:21   #3442
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Za one koji podrzavaju i Assada i Gadafija, mogu li vas pitati kako komentirate ovaj slucaj:

http://www.hindustantimes.com/world-...e1-938543.aspx...
Ono sto je SAD napravio je unistio ekonomsku osnovicu takvih grupa (kojima je super cool ubijati na nacin na koji je Gadafi ubijen), pa sad niti musliman Gadafi niti njegova malo tvrdokornija braca ne uzivaju blagodati libijskih (naftnih) resursa. Bez akcije SADa, ti bi se muslimani i dalje bogatili i bogatili, a svoje bogatstvo koristili za sirenje islama.


Ja se slazem da je Gadafi bio nesavrsen ali bolji od onih koji su ga napadali, ali se takodjer slazem da ima smisla da SAD vrati Libiju kao muslimansku drzavu u kameno doba.

Ono sto je SAD napravio je unistio ekonomsku osnovicu takvih grupa (kojima je super cool ubijati na nacin na koji je Gadafi ubijen), pa sad niti musliman Gadafi niti njegova malo tvrdokornija braca ne uzivaju blagodati libijskih (naftnih) resursa. Bez akcije SADa, ti bi se muslimani i dalje bogatili i bogatili, a svoje bogatstvo koristili za sirenje islama.

Ja se slazem da je Gadafi bio nesavrsen ali bolji od onih koji su ga napadali, ali se takodjer slazem da ima smisla da SAD vrati Libiju kao muslimansku drzavu u kameno doba.


A ja se pitam odakle vam ovi izvori, ocigledno da vam treba jos informacija

Usput,
nema ovo toliko veze s assadom, ghaddafijem, nego i ma veze s totalnom i eticki uzasnom silovanju i pljackanju zemalja koje su totalno neovisne, ali vrijedne pljacke od strane impotentnog zapada...
Tko god ima mozga- vidi to

Usput receno- samo kreteni i imbecili ce ubuduce zvati te zemlje 'divljaci'
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Šta, znači nije NA ŽALOST to što je jedna država sa sekularnom vladom uništena. Uz gomile mrtih I teška razaranja.
Prijatelju, proveo sam rat u Sarajevu I okolici I smrti I razaranja sam se nagledao. Dosta mi za cijeli život.
I zato ti kažem da nema tog svetog višeg cilja koji može opravdati masovna ubijanja I uništenja, a pogotovo kroz izvana izazvani građanski rat I krpoz ubacivanje najgoreg ološa da obavlja najprljavije zločine.
Svako ko tvrdi drukčije je I nemoralan I sebičan jer lako je kad se ne radi o tebi nego o drugima.
...
ja citiram ovo jer je totalno u skladu sto se desavalo, i sto se desava
Hvala
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Za one koji podrzavaju i Assada i Gadafija, mogu li vas pitati kako komentirate ovaj slucaj:

http://www.hindustantimes.com/world-...e1-938543.aspx
...
Ti mijesas slucajeve kada civilizacija napada primitivnost i kada primitivnost napada civilizaciju.
Google
Evo ti, a interesantno je kako su unistili sve sajtove koji su prikazivali to. o tvojoj prokletoj civilizaciji koja napada primitivnost, nadam se da ce ti pozliti...Jer su stvarno ih sredili i genocidirali...
bebe s jednim okom u sredini cela, kao neki kiklopi, a jos se i smijese, male duse...
Bebironi bez udova, bebice s udovima koji rastu s pogresnih mjesta...
Djecica kojima je DNK sjeban zauvijek

Da, to je naslijede u Iraqu, gdje su nasi osloboditelji zauvijek unistili milijune...
http://www.krysstal.com/democracy_iraq_1991du.html

Na googlu je sve manje izvora gdje se te strahote mogu vidjeti

Zadnje uređivanje rezon@tor : 22.04.2013. at 10:32. Reason: spajanje
agnaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 23:48   #3443
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Za one koji podrzavaju i Assada i Gadafija, mogu li vas pitati kako komentirate ovaj slucaj:

http://www.hindustantimes.com/world-...e1-938543.aspx

"Gaddafi was betrayed by the Syrian leader, Bashar al-Assad, who gave his mobile
number to Paris, allowing French intelligence to determine Gaddafi’s location and send the agent to kill him."

U prijevodu: "Sirijski vodja Bashar al-Assad je izdao Gadafija dajuci njegov broj mobitela Francuzima, omogucavajuci francuskoj obavjestajnoj sluzbi da odredi Gadafijevu lokaciju i posalje agenta da ga ubije."

Nakon toga su odredili njegovu lokaciju pored Sirtea i zraketirali njegov konvoj.
.
to nije čudno. poznato je da je iran bio protiv gadafija, pa samim time i sirija.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 23:56   #3444
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Sirija je prošlost.
Nakon 70,000 mrtvih nema više šanse za opstanak, podjela je za sve najbolje rješenje.

Jedino bitno sada je "contain", da se sukob ne prelije na ostale, Libanon npr.
Hezbollah-backed Lebanese Shiites fight in Syria
Podjela?
Pa upravo o tome se radi...To je agenda

oslabiti, podijeliti zemlje...
agnaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 23:57   #3445
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
to nije čudno. poznato je da je iran bio protiv gadafija, pa samim time i sirija.
zašto su bili protiv?
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 00:04   #3446
Quote:
agnaby kaže: Pogledaj post
A ja se pitam odakle vam ovi izvori, ocigledno da vam treba jos informacija
Izvor nije problem, cijeli svijet to zna, evo nekih izvora, nažalost, nemam neki link ka nekim alternativcima pošto ne pratim marginalne portale:

http://www.huffingtonpost.com/2012/1...n_1929999.html

Quote:
Der Geheimdienst des syrischen Regime gab die Nummer des Satelliten-Telefons des "Revolutionsführers" weiter
Tajna služba sirijske vlasti je dala broj satelitskog telefona "vođe revolucije":
http://kurier.at/politik/arabische-w...messer/822.911

Quote:
agnaby kaže: Pogledaj post
- a ja saljem generalne clanke iz svjetskih medija, koji objasnjavaju siri cilj ovog svega sto se desava
Valjda ne smatraš tu stranicu o alternativi svjetskim medijom

Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
zašto su bili protiv?
Znam da je Ahmedinedžad podržao revoluciju. Sa jedne strane iznenađujuće, pošto tamo vlasti baš ne ljube neke demonstracije ili revolucije ali sa druge strane nekako logično. Prvo, Gadafi među drugim islamskim zemljama nije uživao neki veliki ugled zbog njegove arogancije, drugo, Irancima odgovara kada se Suniti bore između sebe, osim toga, Iran je u Gadafiju ipak vidio čovjeka koji paktira sa zapadom. Što se tiče nekih ideala, opet ima dosta paralela između džamahirije i islamske republike ali možemo opet to smatrati kao recimo sukob komunizma različitih struja, koji imaju dosta sličnoga ali se bore za prestiž tko će biti bliže "idealima":

Iran čestita Libiji na revoluciji:

http://www.presstv.ir/detail/196446.html
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 00:18   #3447
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Ma pusti te napredne teme, daj reci kako se tebi svidja podupirati Assada koji je izdao Gadafija?

Pusti na stranu sirijski narod, on je ionako podvojen.
Ne govori gluposti, jer sirijski narod nije podijeljen do ove mjere.
U njihovu je zemlju koja je ripe za regime overturn, ovo pod navodnicima, ubaceno puno stranih agenata, od strane zapada, USA, UK, Nato...

Rusija i Kina otvoreno su im rekle da nece moci sranje proizvesti kao sto su u libyi. Kada su tamo uveli no-fly corridor. Sto znaci brzu akciju- ikako su libyu unistili, bombardirali...
Zato sada, ovdje, prtljaju dok god mogu, pletkare, odurni su, i pronolgiraju sukobe koje potpomazu, to je njihov plan

A ja kazem, p.....ka im ma, kao mnogi...
Nece ici, svinje
agnaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 00:50   #3448
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Pusti na stranu sirijski narod, on je ionako podvojen.
U svakoj državi su prisutne podjele, ideološke, etničke, vjerske, te dovoljno moćni vanjski neprijatelji uspješno mogu igrati na kartu izazivanja unutarnjeg sukoba koji vodi u kaos.
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 01:50   #3449
Quote:
agnaby kaže: Pogledaj post
Ti mijesas slucajeve kada civilizacija napada primitivnost i kada primitivnost napada civilizaciju.


Google
Evo ti, a interesantno je kako su unistili sve sajtove koji su prikazivali to. o tvojoj prokletoj civilizaciji koja napada primitivnost, nadam se da ce ti pozliti...Jer su stvarno ih sredili i genocidirali...
bebe s jednim okom u sredini cela, kao neki kiklopi, a jos se i smijese, male duse...
Bebironi bez udova, bebice s udovima koji rastu s pogresnih mjesta...
Djecica kojima je DNK sjeban zauvijek

Da, to je naslijede u Iraqu, gdje su nasi osloboditelji zauvijek unistili milijune...
http://www.krysstal.com/democracy_iraq_1991du.html

Na googlu je sve manje izvora gdje se te strahote mogu vidjeti[/QUOTE]

Svidja li ti se- kako se osjecas, pravedno i super si ti?
Dali si ti provijerio-la te grozne slike.
Koja su tvoja pitanja sada?
Sram vas bilo, sve, koji ignorirate ovo

Zadnje uređivanje agnaby : 20.04.2013. at 01:52. Reason: i briga me ako me deletirate s ovog foruma, sram vas bilo
agnaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 02:18   #3450
Ovo za Gaddafijev tel. broj i Sirijce nisam znala, good find.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 03:35   #3451
Quote:
agnaby kaže: Pogledaj post
Na googlu je sve manje izvora gdje se te strahote mogu vidjeti

Svidja li ti se- kako se osjecas, pravedno i super si ti?
Dali si ti provijerio-la te grozne slike.
Osjecam se prilicno ravnodusno jer smatram da je cijeli tvoj pristup potpuno pogresan.

Da je Amerika postojala prije tisucu godina i napravila ovo Iraku, ti bi naricala i krivila Ameriku. Ali znas sto, da je Amerika to napravila prije tisucu godina, ne bi ti tvoji Iracani napadali Iran, i napadali Indiju, i skrsili dvije velike povijesne civilizacije. Indija vjerojatno ne bi bila takav uzas kakav je sada da ju nisu pregazili tvoji jadni nevini i njezni Iracani.

Sto ja imam od Iracana? Od Amerikanaca imam sve. Amerikanci su pobili neke Iracane. I sto sad? Iracani su pobili Irance, Kuvajcane, i pitaj boga koga sve kroz povijest. I sto tko ima od tih muslimana u Iraku? Nitko nista. A od Amerikanaca imas sve.

Ako ti smeta ubijanje onda budi i protuiracki raspolozena, i protuhrvatski, i protuvatikanski.

Ja nisam krscanin pa da se hranim šugavim slikama, pokazuj ih nekom drugom.

Quote:
Koja su tvoja pitanja sada?
Moje pitanje je jos uvijek isto: sto mislis o Assadovoj izdaji Gadafija?

A moje drugo pitanje je: zasto tri puta izbjegavas odgovor na jednostavno pitanje?

Quote:
Sram vas bilo, sve, koji ignorirate ovo
Ma gdje bi svi dosli da se fokusiramo na nusprodukte dobrih stvari. Ja se fokusiram na nuklearnu elektranu, ti se fokusiras na oneciscenu rijeku. Ja se fokusiram na naprednu americku civilizaciju, ti se fokusiras na indijance koje su pobili. Ja se fokusiram na dosege majanske civilizacije, ti se fokusiras na sume koje su posjekli. Ja se fokusiram na sintesajzer, ti se fokusiras na kineske radnike koji su radili za malu placu. Ja se fokusiram na vrhunska djela svjetske knjizevnosti, ti se fokusiras na kokoši koje su ti pisci pojeli dok su tipkali.

Isto kao sto ti ignoriras dobre stvari i samo se fokusiras na lose, tako se ja trudim ignorirati lose i fokusirati na dobre.

Na svaku šugavu sliku koju stavis ja mogu odgovoriti sa slikom nekog vrhunskog dostignuca zapadne civilizacije, koje je nastalo zahvaljujuci toj slici koju ti stavis.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 09:03   #3452
hmm. "zašto ste na strani asada on vam je izdao Pukovnika Gadafija"

jeben argument, j e b e n, ključaj topic

uvijek za asada i kršćane, uvijek.

eno vam u bostonu čečenskog cvijeća, a ondje je ljepša verzija, prave čečenske lole su otišle u siriju da brane demokraciju.
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 11:38   #3453
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Ma podijeljen je dosta.

A nisi odgovorila na pitanje sto mislis o Assadovoj izdaji Gadafija?
kakvoj izdaji? pa nisu nikad ni bili u nekoj zajednici,
to što antiamerikanci sve nepriajtelje amerike žele vidjeti kao blok je glupost.
gadafi je u iranu viđen kao sekularni gušitelj islama. a sirija je ispostava irana.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 12:33   #3454
Quote:
agnaby kaže: Pogledaj post
[/B]
Da, to je naslijede u Iraqu, gdje su nasi osloboditelji zauvijek unistili milijune...
http://www.krysstal.com/democracy_iraq_1991du.html
Valjda je tema o Siriji a ne o Iraku ili Čečeniji

Quote:
agnaby kaže: Pogledaj post
Tebi odgovaram, da si smijesan-a
Problemi su puno vazniji, nije ovo o glupostima
Čuj, pa nije baš glupost, da nije Assad propjevao, možda bi Gadafi bio danas još živ

Quote:
Moje pitanje je jos uvijek isto: sto mislis o Assadovoj izdaji Gadafija?

A moje drugo pitanje je: zasto tri puta izbjegavas odgovor na jednostavno pitanje?
Liči mi na neku amneziju, sveprisutna je ovdje kod nekih
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:11   #3455
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Znam da je Ahmedinedžad podržao revoluciju. Sa jedne strane iznenađujuće, pošto tamo vlasti baš ne ljube neke demonstracije ili revolucije ali sa druge strane nekako logično. Prvo, Gadafi među drugim islamskim zemljama nije uživao neki veliki ugled zbog njegove arogancije, drugo, Irancima odgovara kada se Suniti bore između sebe, osim toga, Iran je u Gadafiju ipak vidio čovjeka koji paktira sa zapadom. Što se tiče nekih ideala, opet ima dosta paralela između džamahirije i islamske republike ali možemo opet to smatrati kao recimo sukob komunizma različitih struja, koji imaju dosta sličnoga ali se bore za prestiž tko će biti bliže "idealima":

Iran čestita Libiji na revoluciji:

http://www.presstv.ir/detail/196446.html
Pa zar ne bi Iranu odgovarala revolucija u Siriji? Što će im Assad?
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:16   #3456
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Pa zar ne bi Iranu odgovarala revolucija u Siriji? Što će im Assad?
Njima ne odgovara u tom dijelu sunitska revolucija jer gube utjecaj, tu im više odgovara jedan Assad
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:54   #3457
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Pa zar ne bi Iranu odgovarala revolucija u Siriji? Što će im Assad?
asad je šijiti njihov saveznik.
većina sirijaca su suniti i mrze šijite i šijtski iran i šijitskog asada.
iz perspektive mnogih na zapadu je sve to isto, ali razlike su drastične.

za sunite su šijtii heretici, što je gore nego krščani ili židovi. jedin oateisti imaju gori položaj na ljestvici omraženih među sunitima.
talibani u afganistanu su provodili genocid nad šijitima.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 15:30   #3458
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
asad je šijiti njihov saveznik.
većina sirijaca su suniti i mrze šijite i šijtski iran i šijitskog asada.
iz perspektive mnogih na zapadu je sve to isto, ali razlike su drastične.

za sunite su šijtii heretici, što je gore nego krščani ili židovi. jedin oateisti imaju gori položaj na ljestvici omraženih među sunitima.
talibani u afganistanu su provodili genocid nad šijitima.
Pa i šiiti i suniti su među sobom podijeljeni politički, socijalno, ekonomski, ideološki...Assada podržavaju brojni suniti, a isto tako i pobunjenici ne prezaju od ubijanja sunita...ne možeš tako kompleksnu situaciju svesti na sektaški sukob, a isto tako ne mislim da podrška Irana ima veze s religijom, kao što nije imala ni Assadova osuda napada na Irak usprkos tome što Sirija i Irak nisu bili u dobrim odnosima
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 15:37   #3459
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Pa i šiiti i suniti su među sobom podijeljeni politički, socijalno, ekonomski, ideološki...Assada podržavaju brojni suniti, a isto tako i pobunjenici ne prezaju od ubijanja sunita...ne možeš tako kompleksnu situaciju svesti na sektaški sukob, a isto tako ne mislim da podrška Irana ima veze s religijom, kao što nije imala ni Assadova osuda napada na Irak usprkos tome što Sirija i Irak nisu bili u dobrim odnosima
pa asada podupiro uglavnom sekularniji suniti, jer je asad, iako proiransk inatrojen u sirijskim uvjetima izbjegavao naglašavat ikoju sektu.
podrška irana ima najviše veze s time što im je asad lojalni saveznik.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 16:18   #3460
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Valjda je tema o Siriji a ne o Iraku ili Čečeniji


Zahebana je stvar kad pričaš o Siriji i odjednom spomeneš Čečene! Odkud Čečeni u Siriji? Ili da budem još jasniji, odkud Čečeni (Alahu Akbar!
Alahu Akbar...) u Siriji na strani koju SAD podržava, naoružava i potiče?
Sad odjednom nije oportuno pričati o Čečenima kad su detonirali po Bostonu, to što mjesecima obavljaju jednaku prljavu rabotu po Siriji je potpuno OK?
batik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.