Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2013., 10:19   #201
Quote:
mrgud12 kaže: Pogledaj post
kako je ovo lipo sroceno. trnci me prosli dok sam citao.

i bas sam danas isao u kupnju robe, bio dobre volje i lipo se zapricao sa zgodnom prodavacicom i nasmijao je par puta. ali to su samo bljeskovi, vec par sati kasnije sam se vratio u fazu tupila koja vecinom i prevladava.

iako neke zivotne situacije polagano risavam, najveci problem ostaje ta nedrustvenost i nekomunikativnost, svi s kojima se druzim ukljucujuci jedinog pravog prijatelja znam jos iz osnovne skole, u zadnjih skoro 15 godina u mom zivotu nema ni jedne nove osobe sa kojom se mogu druziti, popiti kavu ili izaci vani.

i da, mislim da sve to lagano prelazi u nekakvu depresiju, najgore je navecer kada nemogu zaspati pa mi dolaze svakave depresivne i tjeskobne misli.
Drago mi je da sam ti pogodio riječi

Dobro je to. Svaki dan napravi jedan ili više takvih pozitivnih bljeskova, te će sve ići na bolje. I depresija je počela malim stvarima, jer male stari dugoročno čine velike razlike.

Pa što zato što nemaš nikoga? Upoznaj Napiši pod usamljenim srcima da tražiš frenda ili frendicu, a možda i potencijalnu curu, javi se nekome preko facebooka, priđi djevojci koja čeka vlak ili autobus pa joj skrati vrijeme razgovorom Sam ostaješ samo ako se ne pokreneš. Znam da to nije lako i ugodno, ali ipak vjerujem da ćeš skupiti hrabrosti i učiniti ono što je dobro za tebe. I ne gledaj na to kao da je pitanje života ili smrti. Da te i 10 ljudi odbije, s 11. osobom možeš kliknuti. Najviše riskiraš ako ne riskiraš uopće. Pogreške i promašaji su samo prilike za učenje i vode te korak bliže uspjehu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 10:47   #202
Kako zabavna tema za petak

1.jedi zdravu, svježe pripremljenu hranu, puno voća i povrća i pij čistu (pročišćenu ili izvorsku ) vodu

2.spavaj redovitih 7 -8 sati i ne bulji u komp do iza ponoći...da ti se mozak ne pregrije

3.šetaj, hodaj, trči, vozi bicikl po svježem zraku , kraj drveća i zelenila bar dva puta tjedno.


4.odrekni se kave, glasne glazbe , metal-tehno užasa, buke i galame, gužvi.nije zdravo za nerve.

5.ne shvaćaj sebe preozbiljno i ne budi prestrog prema sebi
prihvati i zavoli sebe, brini se o sebi sa ljubavlju....vjerujem da radiš najbolje kako znaš.

6.pomaži drugima , bavi se nekim humanitarnim radom

7.gledaj zabavne, vesele filmove, serije i čitaj isto takve knjige.
izbjegavaj tzv.kravavice, nasilne stvari i drame ...na tv-u i u literaturi
think positive
8.bavi se onim što tvoju dušu veseli, neki hobi ili sport

9.ljubi, voli, budi ljubljen istinski..mani se veza iz očaja ili koristi sa depresivnim ili šutljivim ljudima.
vodi ljubav samo sa osobom koju istinski voliš...sve drugo je jeftino i jadno za dušu .
ne varaj nikoga pa ni sebe, ne kradi.


10.smij se što češće, slušaj i pričaj duhovite stvari, zezaj se malo ali ne budi ciničan.okreni teške stvari na šalu i ne obaziri se na negativne komentare.
svatko ima svoje razloge i probleme.

11.radi posao koji voliš ili zavoli posao koji radiš...nađi mu neke prednosti

12.ostavi se poslova i ljudi koji te iscrpljuju i demoraliziraju.svih koji su negativni, živčani, šutljivi, dvolični, bijesni, lažni, koristoljubivi, sebični u bilo kome pogledu.
druži se sa sebi sličnima. pokaži razumijevanje za čovjeka.

13.budi zahvalan na računima koje platiš.znači da imaš toplu vodu, struju, telefon itd.ti si bogat čovjek. budi vuk ne ovca.

14.piši dnevnik zahvalnosti ...svaki dan zahvali Stvoritelju i životu na 3 male/velike stvari.
Ako ih ne možeš naći posjeti psihologa....nisi sretan čovjek.

15.putuj što češće, sjedni i u miru popij kavicu ili čaj, pozovi drage ljude na kavu, uživaj u tuđem društvu i bez kukanja i cvilaže

16. otkrij svoje strasti, ono što te pokreće i bavi se time , sanjaj i uživaj u malim i velikim radostima života.pjevaj i pleši kada god možeš
kuhaj , igraj se sa djecom, ljubi se i mazi sa voljenom osobom...život je kratak!
Bog voli ljude pune ljubavi i hrabrosti za život.

17. ne glumataj ono što nisi da bi usrećio ljudekojima nije stalo do tebe onakvoga kakv jesi

18.uzdaj se u se i u svoje kljuse..uzdaj se u sebe

19.nauči 4 magične riječi : izvoli, oprosti, hvala, molim


20. prihvati druhe onakvima kakvi jesu, prihvati svijet, usrdotoči se na pozitivne aspekte svoga života i....broji svoje blagoslove !

21.pomiri se konačno sa Bogom i ljudima, pomiri se sa sobom...život je divan čak i ako nije 100 % savršen...ti si savršen baš kakav jesi

22.razvijaj svoju duhovnost, emotivnu i socijalnu inteligenciju. uči i razvijaj se cijeli život.

Tak.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 11:24   #203
Dobri savjeti
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 20:14   #204
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da sam ti pogodio riječi

Dobro je to. Svaki dan napravi jedan ili više takvih pozitivnih bljeskova, te će sve ići na bolje. I depresija je počela malim stvarima, jer male stari dugoročno čine velike razlike.

Pa što zato što nemaš nikoga? Upoznaj Napiši pod usamljenim srcima da tražiš frenda ili frendicu, a možda i potencijalnu curu, javi se nekome preko facebooka, priđi djevojci koja čeka vlak ili autobus pa joj skrati vrijeme razgovorom Sam ostaješ samo ako se ne pokreneš. Znam da to nije lako i ugodno, ali ipak vjerujem da ćeš skupiti hrabrosti i učiniti ono što je dobro za tebe. I ne gledaj na to kao da je pitanje života ili smrti. Da te i 10 ljudi odbije, s 11. osobom možeš kliknuti. Najviše riskiraš ako ne riskiraš uopće. Pogreške i promašaji su samo prilike za učenje i vode te korak bliže uspjehu.
mislim da si malo krivo shvatio...ja ne trazim curu, trazim nacin da nekako ozivim, da maknem ovo kronicno tupulo iz glave, da opet budem vesela i nasmijana osoba a ne mrgud. veza mi nije na kraj pameti, nemozes ni naci curu ovakav jer vole vesele i zabavne momke. jedino neku slicnu dosadnu depresivku koja slusa blek metal

a takvu necu

"bljeskovi" mi sami dodju, kao i depresivni momenti, nemogu to bas kontrolirati. nazalost potonji dolaze stalno
mrgud12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 20:48   #205
Quote:
mrgud12 kaže: Pogledaj post
mislim da si malo krivo shvatio...ja ne trazim curu, trazim nacin da nekako ozivim, da maknem ovo kronicno tupulo iz glave, da opet budem vesela i nasmijana osoba a ne mrgud. veza mi nije na kraj pameti, nemozes ni naci curu ovakav jer vole vesele i zabavne momke. jedino neku slicnu dosadnu depresivku koja slusa blek metal

a takvu necu

"bljeskovi" mi sami dodju, kao i depresivni momenti, nemogu to bas kontrolirati. nazalost potonji dolaze stalno
Nema veze da li sad tražiš curu ili ne. Samo upoznavaj nove ljude,te se okruži onima koji su veoma pozitivni. Teško je biti negativan u društvu pozitivnih ljudi.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život

Zadnje uređivanje zoki89 : 06.09.2013. at 20:55.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 01:46   #206
Šta sa svojim životom?

Neznam odakle bih počeo,
jednostavno,djetinjstvo nula,odrasao bez oca i majke,opet nije bilo loše,
školu nisam završio,ne radi nemogućnosti nego nisam dolazio na nastavu i odustao,
radio nekoliko poslova,od skladista do ureda i dobre plaće u svjetski poznatoj firmi.
kvocijent inteligencije vrlo visok al se kosi sa svime šta radim u životu.
Zadnjih 5 godina ne radim nigdje,
nekad po 10 dana nemam za cigarete,
nekad mjesečno stavim u đep 60 000 kn.
Život mi se sveo na kriminal (nema veze sa pljačkama ni drogom i sl)
Psihički rastrojen,slabih živaca,uzdržavam one bez kojih sam odrasao,
sagradio kuću,vučem par sudova za sobom cijelo vrijeme..
Bez novaca nemogu,na pošten način neznam kako preživjet kamoli nešto stvorit ili osigurat za budućnost.
Sve se vrti u nekakav krug,
sve oko istih ljudi,
iako me kod nekih stvari savjest malo stopira (ništa strašno) svejedno je ignoriram.
Stvorio sam previše poznanstava u Zagrebu sa ljudima iz odredjenih miljea i uvijek se nešto dešava.
svaki mjesec 5-6 stvari na pameti skupa sa novcima.
sjedim doma kao zamrznut i gledam kako vrijeme leti a ja se nemogu pomaknut,
ništa mi se neda,kao neka depresija,jedva curu da viđam..
Evo,danas dobio jaknu od 2400 funti,a u ponedjeljak neznam dal ću za kavu imat,al ono šta je najgore je što mi je ionako svejedno.
Jednostavno svaki dan prolazim kroz previše stresova,a ne vidim tome krajaa znam da ništa ne traje vječno..
Nemora nitko ni odgovarat,samo neznam više šta sa sobom a nisam sposoban ni razmišljat,reko,biće mi lakše ako negdje napišem,al sam lijen tražit papir i olovku.
I da,relativno sam mlad.. Imam još par godina do 30-te.
I da,znam da je mnogima 10 puta teže il gore od mene,
nisam ovdje da se žalim,jednostavno da izbacim to iz sebe..
problemisamotak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 02:09   #207
Quote:
problemisamotak kaže: Pogledaj post
Neznam odakle bih počeo,
jednostavno,djetinjstvo nula,odrasao bez oca i majke,opet nije bilo loše,
školu nisam završio,ne radi nemogućnosti nego nisam dolazio na nastavu i odustao,
radio nekoliko poslova,od skladista do ureda i dobre plaće u svjetski poznatoj firmi.
kvocijent inteligencije vrlo visok al se kosi sa svime šta radim u životu.
Zadnjih 5 godina ne radim nigdje,
nekad po 10 dana nemam za cigarete,
nekad mjesečno stavim u đep 60 000 kn.
Život mi se sveo na kriminal (nema veze sa pljačkama ni drogom i sl)
Psihički rastrojen,slabih živaca,uzdržavam one bez kojih sam odrasao,
sagradio kuću,vučem par sudova za sobom cijelo vrijeme..
Bez novaca nemogu,na pošten način neznam kako preživjet kamoli nešto stvorit ili osigurat za budućnost.
Sve se vrti u nekakav krug,
sve oko istih ljudi,
iako me kod nekih stvari savjest malo stopira (ništa strašno) svejedno je ignoriram.
Stvorio sam previše poznanstava u Zagrebu sa ljudima iz odredjenih miljea i uvijek se nešto dešava.
svaki mjesec 5-6 stvari na pameti skupa sa novcima.
sjedim doma kao zamrznut i gledam kako vrijeme leti a ja se nemogu pomaknut,
ništa mi se neda,kao neka depresija,jedva curu da viđam..
Evo,danas dobio jaknu od 2400 funti,a u ponedjeljak neznam dal ću za kavu imat,al ono šta je najgore je što mi je ionako svejedno.
Jednostavno svaki dan prolazim kroz previše stresova,a ne vidim tome krajaa znam da ništa ne traje vječno..
Nemora nitko ni odgovarat,samo neznam više šta sa sobom a nisam sposoban ni razmišljat,reko,biće mi lakše ako negdje napišem,al sam lijen tražit papir i olovku.
I da,relativno sam mlad.. Imam još par godina do 30-te.
I da,znam da je mnogima 10 puta teže il gore od mene,
nisam ovdje da se žalim,jednostavno da izbacim to iz sebe..

Da probaš otići kod psihijatra, tek toliko na razg da ti pomogne...možda ti da kakve antidepresive tek toliko da se pomakneš sa mjesta, jer koliko sam skužila ako ovako nastaviš isto će ti biti, a sramota u današnje vrijeme nije otići potražiti stručne pomoći...imaš li djevojku, ženu sa kime možeš podijeliti tugu i sreću?
Bubač85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 02:31   #208
Hvala na savjetu,imam,ali nisam voljan to djeliti,jednostavno ne vidim nikakvu pomoć u tome,nista meni ne znaci ako ona kaze razumijem,shvacam,zagrli ili kaze bice bolje.. Mozda trenutno neko olaksanje,ali dugorocno ne..
problemisamotak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 02:42   #209
da vi muški sve probleme držite u sebi...zato kažu da žene žive duže jer se ispucaju...no dobro. oprosti na direktnom pitanju ali voliš li ti nju iskreno? jer moje mišljenje je da samo osobe koje istinski voliš mogu ti promjeniti život na bolje il gore, kak se uzme.
Bubač85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 02:58   #210
Naravno da volim,dugo smo zajedno i stvarno daje 3 puta više od mene u nas i 3 puta više to pokazuje svaki dan,ja volim al potiho .. I sad nemogu spavat jer sam prvi put na forumu i zalutao na tvoj post o horor filmovima i čitao više nego sam trebao.. Pas mater..
problemisamotak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 12:40   #211
mislim da si si sam odgovorio ali to ni ne znaš ili znaš a ne želiš znati.

školu nisam završio,ne radi nemogućnosti nego nisam dolazio na nastavu i odustao,
radio nekoliko poslova,od skladista do ureda i dobre plaće u svjetski poznatoj firmi.
kvocijent inteligencije vrlo visok al se kosi sa svime šta radim u životu.


očito se nisi pronašao u životu, nego te život zgrabio tj ljudi kojima si se okružio, prevaranti i kriminalci, nebitno koje vrste.

očito te i to muči jer da te ne muči, ne bi bio u depresiji i beživotno životario nezadovoljan.

moraš pronaći što voliš, znam da je lova problem, probaj je zaraditi za neko vrijeme, kažeš možeš 60k kn natuć, pa natuci tih 60k kn i zaustavi se, upiši školu, tečaj, ili jednostavno otvori ili kupi obrt po tvom interesu, počni proizvodit svojim rukama. uloži taj novac u sebe ne u gluposti, kockanje i pizdarije.

ženu ako je kvalitetna, stavi na svoju stranu, iznesi joj plan i neka te podrži,bit će ti lakše 'kolegama' reći ne idući put kad krene akcija, ili im jednostavno reci da si privremeno out of order i gotovo.

naravno da ne možeš biti zadovoljan sobom ako si inteligentan čovjek i životariš i ne ispunjavaš svoj potencijal.

nije bitan posao u vrhunskoj stranoj firmi, ni vrhunski plaćeni radni odnos, bitno je da radiš posao koji voliš i da si zadovoljan s time što radiš, a kolko je plaćeno, jebiga, kako se bude širio glas o tebi bude i potražnja. kvalitetu svi prepoznaju bez obzira na cijenu.

moraš nešto proizvoditi, stvarati, mogu se kladit da će ti se depresija izbrisat.

kako se izvuku svi oni narkomani i propalice (ne kažem to za tebe) iz onih kuća i krugova po rubovima gradova? rade u tim nekim zajednicama, doprinose nečemu ili se brinu za neke životinje i slično to im daje osjećaj svrhe i potrebe i motivaciju za dalje.

to tebi nedostaje, samo to i ništa više, mogu se kladit.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 13:06   #212
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
mislim da si si sam odgovorio ali to ni ne znaš ili znaš a ne želiš znati.

školu nisam završio,ne radi nemogućnosti nego nisam dolazio na nastavu i odustao,
radio nekoliko poslova,od skladista do ureda i dobre plaće u svjetski poznatoj firmi.
kvocijent inteligencije vrlo visok al se kosi sa svime šta radim u životu.


očito se nisi pronašao u životu, nego te život zgrabio tj ljudi kojima si se okružio, prevaranti i kriminalci, nebitno koje vrste.

očito te i to muči jer da te ne muči, ne bi bio u depresiji i beživotno životario nezadovoljan.

moraš pronaći što voliš, znam da je lova problem, probaj je zaraditi za neko vrijeme, kažeš možeš 60k kn natuć, pa natuci tih 60k kn i zaustavi se, upiši školu, tečaj, ili jednostavno otvori ili kupi obrt po tvom interesu, počni proizvodit svojim rukama. uloži taj novac u sebe ne u gluposti, kockanje i pizdarije.

ženu ako je kvalitetna, stavi na svoju stranu, iznesi joj plan i neka te podrži,bit će ti lakše 'kolegama' reći ne idući put kad krene akcija, ili im jednostavno reci da si privremeno out of order i gotovo.

naravno da ne možeš biti zadovoljan sobom ako si inteligentan čovjek i životariš i ne ispunjavaš svoj potencijal.

nije bitan posao u vrhunskoj stranoj firmi, ni vrhunski plaćeni radni odnos, bitno je da radiš posao koji voliš i da si zadovoljan s time što radiš, a kolko je plaćeno, jebiga, kako se bude širio glas o tebi bude i potražnja. kvalitetu svi prepoznaju bez obzira na cijenu.

moraš nešto proizvoditi, stvarati, mogu se kladit da će ti se depresija izbrisat.

kako se izvuku svi oni narkomani i propalice (ne kažem to za tebe) iz onih kuća i krugova po rubovima gradova? rade u tim nekim zajednicama, doprinose nečemu ili se brinu za neke životinje i slično to im daje osjećaj svrhe i potrebe i motivaciju za dalje.

to tebi nedostaje, samo to i ništa više, mogu se kladit.
Hvala ti jako puno...
problemisamotak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 20:20   #213
Ako si toliko sposoban za nepoštene načine zarade, vjerojatno si sposoban i za stvoriti vlastiti biznis. Pronađi prvo posao, ali također pronađi neki hobi u kojemu zaista uživaš, te ga postepeno razvijaj u biznis. To je zanimljiv životni izazov, baviš se nečim zabavnim, dijeliš to s drugim ljudima i postepeno sve više zarađuješ.

Očigledno ti se ne sviđa sadašnji način života, pa ga počni mijenjati. Korak po korak, dan po dan, te ćeš postepeno primijetiti pozitivne promjene. Također pokaži povremeno pažnju i ljubav svojoj djevojci. Biti će vam oboje bolje
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 13:08   #214
Ima zanimljivih savjeta, svaka čast na trudu
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 11:05   #215
Hvala na savjetima i trudu.
Paulina Osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 22:45   #216
Tema je super, ali kao i 99% onih koji ovo čitaju na žalost nemam snage da primjenim to što je navedeno. Stalno si govorim da budem od sutra, od sljedećeg tjedna itd. Čak i da sad odmah ili sutra ujutro krenema s nečim što je navedeno brzo bih odustao kao i uvijek. Već sam se toliko puta pokušao promijeniti i nikad mi ne uspije pošto brzo ostanem bez motivacije. Na kraju shvatiš da je bolje da ostaneš kakav jesi, skrojen i pomiriš se s time. Da smo svi uspješni, dobri, pravedni, veseli, itd. ovaj svijet ne bi opstao.
shaolin_fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:44   #217
Malo offtopic ali Zoki, imaš super savjete - mislim da nisam vidjela nijedan negativan/posprdan/sarkastičan na pdf-u a često lurkam po psihologiji, a sam bog zna da ljudi često čekaju priliku samo za to (a i ja pokleknem). Ponekad se pitam kako ti se da. Lijepo je vidit.
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 11:30   #218
Quote:
shaolin_fist kaže: Pogledaj post
Tema je super, ali kao i 99% onih koji ovo čitaju na žalost nemam snage da primjenim to što je navedeno. Stalno si govorim da budem od sutra, od sljedećeg tjedna itd. Čak i da sad odmah ili sutra ujutro krenema s nečim što je navedeno brzo bih odustao kao i uvijek. Već sam se toliko puta pokušao promijeniti i nikad mi ne uspije pošto brzo ostanem bez motivacije. Na kraju shvatiš da je bolje da ostaneš kakav jesi, skrojen i pomiriš se s time. Da smo svi uspješni, dobri, pravedni, veseli, itd. ovaj svijet ne bi opstao.
Razumijem te. Ne trebaš primijeniti sve navedeno, niti početi od primjene onog što ti je najvažnije. Bitno je samo da počneš od nekog izutno malog koraka. Toliko jednostavnog da će ti se to činiti kao nešto zanemarivo lakog, i da ćeš to izvesti ko od šale.

Npr. ako želiš krenuti sa zapisivanjem svojih razmišljanja i osjećaja, obečaj si svakog dana napisati barem jednu rečenicu u dnevnik. Da, samo jednu, a dalje piši ako te je i koliko te je volja. I obavezno onda postavi dnevnik nekamo gdje ćeš ga svakog dana vidjeti i sjetiti se toga. To je iznimno jednostavno, a nastaviš li tako činiti svakog dana par tjedana, razviti ćeš naviku zapisivati, te će ti neki daljni veći korak doći prirodno, a ne kao forsiranje.

Dakle, cilj nije djelovati disciplinirano unatoč nedostatku motivacije, već djelovati taman toliko da se razvije motivacija i pozitivne navike. A zatim kreće ona faza većeg napretka kojoj težiš.

Quote:
Anwyn kaže: Pogledaj post
Malo offtopic ali Zoki, imaš super savjete - mislim da nisam vidjela nijedan negativan/posprdan/sarkastičan na pdf-u a često lurkam po psihologiji, a sam bog zna da ljudi često čekaju priliku samo za to (a i ja pokleknem). Ponekad se pitam kako ti se da. Lijepo je vidit.
Hvala ti za lijepe riječi Iskreno se nadam da nekome i pomognem.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 10:47   #219
Mini vodič za pozitivniju percepciju života

Istina je i to ne može nitko opovrgnuti,da svaki pojedinac ima svoju percepciju života. Cijenim i slavim individualnost,ali postoji jedan problem u svemu tome.Neki ljudi jednostavno nemaju ispravne stavove,odnosno imaju negativne poglede na život. Oni svoje dane provode u crnim mislima i iluzijama da se cijeli svijet urotio protiv njih,a imaju sljedeći stav: "svijet je nepošten i crn,nikada neću uspjeti." I nikada niti ne pokušaju jer im je glavna misao na početku bilo kakve ideje da će to sve propasti. Toliko su anksiozni glede budućnosti da ne žele niti probati. Ne morate biti jedni od tih ljudi da bih vam ovaj tekst pomogao.

Ključ ovoga što pišem je činjenica da sam uvjeren da se svi mentalni stavovi koje mi ljudi imamo mogu s vježbom i čvrstom odlukom promijeniti. Promjena svojih unutarnjih uvjerenja uvelike će promijeniti i naš pojam okoline u kojoj se nalazimo. Da vas podsjetim,sve je stvar percepcije te se jedan čovjek može osjećati kao u raju na nekome njemu dragom mjestu,dok će se drugi na tome istome mjestu osjećati loše. Netko će u šumi uživati u prirodi i nepreglednim prostranstvima drveća,dok će se drugi žaliti na insekte i slabo prohodne puteve. To su dvije vrste ljudi i imaju različite stavove i različita uvjerenja o istim stvarima. Kojemu čovjeku je bolje,ne treba tu nešto puno razmišljanja.

Dakle što bi mi trebali učiniti da se stalno osjećamo kao da smo u raju? (Raj koristim kao metaforu,osobno nisam vjernik.) Promijeniti mentalni stav. Jednostavno je,zar ne?
Za početak,moramo biti prisutni u trenutku. U suprotnom nećemo moći osjetiti raj jer smo mislima negdje drugdje. Tako se može desiti da primjerice mnogo lijepih stvari iz života jednog pojedinca propadne i ode u zaborav i to samo zato jer taj pojedinac svoj život nije živio iz trenutka u trenutak već je u tada,kada se nešto lijepo desilo,on razmišljao o plaćanju računa,kamatnoj stopi kredita i registraciji automobila.
Kada smo prisutni u trenutku,kada osjetimo sunčeve zrake na svojoj koži,kada se stvarno smijemo,kada uistinu slušamo prijatelja što nam govori,kada posvetimo svu svoju pažnju na neku zanimljivu knjigu... Tada živimo. Tada osjetimo svijet oko sebe i osjećamo kao da imamo mjesto u njemu.
Također,u trenutku prisustva uma,budimo zahvalni na svakoj maloj sitnici koju imamo . Ne moguće je misliti išta negativno dok smo zahvalni na nečemu. Zahvalnost nas jednostavno dovodi do niza pozitivnih osjećaja. A lako je,pogotovo kada se malo vježba.

Mozak je kao mišić te se može uvježbati da bih neke određene stvari radio bolje. Sa pozitivnim razmišljanjima,zahvalnošću i prisutnosti u trenutku mi tjeramo svoj mozak da pod-svijesno nauči te stvari raditi spontano,odnosno da ih obavlja rutinski.Kada mozgu nešto postane rutinski njemu više ne treba snaga volje (willpower) da to obavi.
Samo vježba i dašak discipline i stvari idu na bolje. Odjednom ćete shvatiti da ste postali zahvalni za sve,a prošla su možda samo tri mjeseca od kada ste počeli tražiti zahvalnost u kojekakvim sitnicama. Hajmo sada realno,zašto ne biti zahvalan? Dok ovo čitaš ja te uvjeravam da imaš cijelu listu stvari na kojima možeš biti zahvalan. Pitaš se kojih? Krenimo. Imaš oči da možeš čitati,ruke da možeš pisati,imaš računalo,imaš stolicu na kojoj sjediš,stol na kojemu ti je računalo,zvučnike iz kojih izlazi prekrasna glazba,imaš glazbu,imaš prijatelje,imaš slavinu koju samo moraš okrenuti i još biraš toplu ili hladnu vodu,imaš gradski prijevoz koji ti omogućuje da lakše stigneš od mjesta do mjesta,imaš prozore kroz koje u ove ljetne dane ulaze predivne zrake sunca,imaš odjeću , imaš čaše , hranu i tanjure , imaš šume u koje možeš otići,općenito prirodu.. Da završim s nizom-imaš život koji je samo tvoj !!! Mi ljudi zapravo imamo više no što je potrebno za življenje i zato nemojte NIKADA misliti da nemate na čemu biti zahvalni i da je sve loše,jer će vam cijeli život na kraju ispasti loše,shvaćate me? To je poanta svega.

Stavimo sve što sam rekao u par rečenica.
Čovjek sam bira hoće biti u raju ili paklu,sve je stvar percepcije,a percepcija je stvar unutarnjeg stava,koji se može promijeniti s malo truda i discipline tako da se potrudite biti zahvalni na svim sitnicama te proživljavate svaki trenutak. Svaki puta kada pokušate,bit ćete korak bliže da vam to postane rutina.

Za dodatnu pomoć,meditirajte. Preporučam guided meditacije (vođene) za početnike,a nakon toga,kada shvatite koncept,možete krenuti i sami. Na You tubu možete pronaći puno guided meditacija,a i ima puno stranica na internetu koje vam pobliže objašnjavaju takve stvari,istražujte.

Svjestan sam da ima i mnogo ljudi koji ovo znaju,možda i bolje od mene,no ovo u principu nije pisano za takve osobe,već za one koji su možda malo izgubljeni. I vjerujem u promjenu svakog ljudskog bića jer sam i ja jednom isto bio izgubljen. Ako ovo promijeni život samo jednog čovjeka za 5% na bolje,ja smatram da sam izvršio svoj cilj. Lijep pozdrav.
Truth Teller is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 07:54   #220
Nikada nisam stigao zahvaliti. Hvala na odlicnom postu Zoki. Pomaze.
__________________
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits.
Strange Music is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.