Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2005., 11:07   #41
Meliherpan je iz one neke biljne linije "Priroda daje", mislim da ima u svakoj apoteci, ja to već godinama koristim
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:33   #42
Meni osobno je Virolex puno bolji nego Meliherpan, kad mi herpes već izbije čini mi se da od Meliherpana baš i nema neke velike koristi. Jest da pomaže da herpes ne naraste još veći, ali ga bome meni niti ne smanjuje
Virolex rules!
miss_Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 23:47   #43
Herpes

'vako, dobila herpes s desne strane donje usne i namazala virolexom, taman poceo zacjeljivat evo ti vraga s lijeve strane i namazala virolexom. Al ovaj na lijevoj strani svrbi za popiz.... i ja mazem i mazem samo u svrhu sto manjeg pipanja, grebanja i slicno (godine bobe s istim me opametile ) I na kraju od tog silnog mazanja oljustila mi se koza, mislim herpes nije stigao uznapredovat kao sto zna (0,5cm promjera trenutno), ali sam mazal i dosta oko njega znaci po trenutno zdravoj kozi koja mi se totalno guli

sta sad
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 04:21   #44
Probaj Melem staviti ili neku slicnu "masnu" kremu.
Ja isto imam povremeno problema s herpesom.
Prosli puta sam namazao cijelu usnu cim sam osjetio da ce izbiti.
Nije se pojavio ali mi se usne osusile a "samo" sam dva puta namazao.
U zadnje vrijeme ne mogu naci Virolex.
Daju mi slican Belupov proizvod.
Virolex je slovenski i zato ne valja...bolji ovaj nas! haha
Ali dobro, inace podrzavam tu teoriju o tome "kupujmo hrvatsko".
Ne brini, mora proci to za 2-3 dana.
Pokusaj iducih nekoliko dana piti bar 2 litre vode!
Meni kad se koza na rukama osusi i ispuca, namazem ja kremom ali pijem dosta vode i mislim da pomaze to djelovanje "iznutra".
Bar te voda nista ne kosta...
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 17:12   #45
Herpelex od Belupa!
To je zakon!

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 23:43   #46
Mrzim herpese
Neko vrijeme su me pustili na miru, sad sam u mjesec dana dva imala! Ja sam skužila da meni nikakve kremice i masti ne pomažu, pa sam počela premazivati sa zubnom pastom - nije da nešto pomogne, ali zna ga isušiti i onako ugodno hladi (zubna pasta od mente) pa me ne živcira tako jako. Stvori se kao korica od te paste kad se osuši. Treba često mijenjati da se ne razmnože bakterije. I izgleda jako ružno!
Uvijek kad imam herpes natekne mi limfna žlijezda ispod brade. I užasno sam žedna i užasno puno pijem i jako mi je vruće lice (a nemam temperaturu) i jako se loše osjećam. I obično mi se spava.
MRZIM GA!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 15:39   #47
Pa kaj je sad opet počela navala herpesa? Mislila sam da sam samo ja takve sreće...
Ja sam svoj mazala virolexom čim sam osjetila da će izbiti, ali nisam imala nikakve posljedice po zdravoj koži.
Znači Herplex je dobar? Koliko on košta?
__________________
...tu nešto treba pisati...
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 02:50   #48
Cijena je ista...
E da ne zaboravim, morate paziti s tom kombinacijom paste za zube i herpesa!!!
Ja sam to 1 (JEDNOM!!!) napravio i ostao mi je oziljak.
Onako crno, dobro ne bas crno ali tamnije nego ostali dio usne.
To je bilo prije desetak godina. Kao da se manje vidi svake godine, ali opet 10 godina i jos je tu.
Vec sam par dokumenata promjenio i slika i ljudi mi uvijek kazu kao "opet" si imao groznicu.
Onda objasnjavam kako je to vec dugo tu. Nije jako ali se vidi.
Zato, nemojte mazati s tim! Postoje zato kremice protiv herpesa.
Ne znam da li se to jos nekom dogodilo ali nemojte riskirati.
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 12:25   #49
uvijek u torbici nosim Herplex (prije Virolex) i Virolex tablete, zato što, kad me počne peckati ujutro na poslu npr. da stignem intervenirati, jer se to razvija
brzinom munje
razmišljam da si kupim nekakve kapsule ili tinkturu za podizanje imuniteta....pitam se koliko je djelotvorno...
ja znam dobit herpes npr. prije menstr., nakon dana provedenog na suncu itd.
tako dosadna stvar i tako užasno sporo prolazi,....
trebalo bi paziti na prehranu-da bude kvalitetna, trebalo bi se redovito baviti fizičkom aktivnošću, što više moguće boraviti na svježem zraku, ne zaboraviti i na duhovne vježbe, vježbe opuštanja, disanja i sl. i onda ti tvoj imunski sistem pokaže zahvalnost i čuva te od herpesa i sl.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 12:32   #50
eto ga na, da nisam citala topic, mislim da bi me zaobisao!
sad mazem usnu sa herplex kremom.
bojim se da ce svejedno izbiti.
a kad izbije, ne susim ga kalodontom nego cinkovom masti, bitno ubrzava proces oporavka.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 12:36   #51
Quote:
Bocca della Verita kaže:
eto ga na, da nisam citala topic, mislim da bi me zaobisao!
sad mazem usnu sa herplex kremom.
bojim se da ce svejedno izbiti.
a kad izbije, ne susim ga kalodontom nego cinkovom masti, bitno ubrzava proces oporavka.
sad bi trebala uzeti i tablete virolex, pa ne bi izbio.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 12:42   #52
ma gotovo je, vec vidim bijele mjehurice na usnici.
al dobro je znati za slijedeci put.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 21:39   #53
virolex tablete? kaj i to ima?
nisam čula još za njih (kad prepuštam kupovinu ljekova mami i ne brinem se s tim )
__________________
...tu nešto treba pisati...
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 15:51   #54
A jel se vama lice masti više nego inače kad imate herpers? Meni inače nije jako masno, ali kad imam herpes, to je grozno - svako toliko moram uklanjati masnoću maramicom ili slično.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 16:12   #55
ne, nikad
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 17:22   #56
Quote:
danni kaže:
virolex tablete? kaj i to ima?
nisam čula još za njih (kad prepuštam kupovinu ljekova mami i ne brinem se s tim )
da, postoje virolex tablete. ne idu bez recepta.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 22:07   #57
vis' nije mi palo na pamet piti vise vode u to vrijeme, ali eto moja saga o herpesu je zavrsila tako da sam jos par dana nakon nemilog dogadaja, sam herpes mazala virolexom, a milimetar ispod obicnom kremom da mi se prestane ljustiti
srecom obje su bijele, pa i nije bio neki bed

joj, ovo za virolex tbl prvi put cujem i mislim da odmah sutra hitam teti doktor po njih
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 10:56   #58
Meni je ne samo jednom palo na pamet - što ako herpes nije dobro sprečavati? Mislim, nešto što je u organizmu, želi van. Isto kao što nije dobro ne tako visoku temperaturu tretirati antipireticima - to je prirodan način organizma da se brani od raznoraznih uljeza (virusi, bakterije).

Pretpostavljam da više treba raditi na, baš kao što je netko gore napomenuo, podizanju imuniteta, zdravom načinu života (zdrava prehrana, tjelovježba, boravak na svježem zraku). Ne treba umanjivati niti duhovnu stranu - ona treba isto toliko vježbe kao i tijelo; smiriti se, ne živcirati se, promijeniti pogled na stvari... A to nije uvijek lako napraviti.

Imam neki feeling da mene herpes napada na faze, kad počne, imam ih nekoliko u kratko vrijeme, a onda je neko vrijeme "zatišje". Jednom ga nisam imala par godina! U djetinjstvu svako malo - na večini slika ga imam i to ogromnog, ali skoro uvijek na bradi! U pubertetu je više prešao na usne, i jako često kod prehlade - u nos, što je jako neugodno i onemogućuje brisanje nosa.

Jednom sam uzimala neke pripravke za čišćenje organizma (ne sjećam se je li bio Aloe Vera sok ili od Aquasource - lagani početak), uglavnom, herpes me u to vrijeme napadao non-stop. Ali stvarno non-stop. Bila sam tako užasno iscrpljena, da sam u par navrata rekla mami kako neću više to uzimati. Ali bila sam upozorena da bi se to moglo dogoditi, kao da su mogući i proljevi, pojačano znojenje i pojačano mokrenje - jer se tako organizam čisti. I izdržala sam to i onda me stvarno par godina herpes ostavio na miru!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 11:18   #59
Quote:
bubica kaže:
Meni je ne samo jednom palo na pamet - što ako herpes nije dobro sprečavati? Mislim, nešto što je u organizmu, želi van. Isto kao što nije dobro ne tako visoku temperaturu tretirati antipireticima - to je prirodan način organizma da se brani od raznoraznih uljeza (virusi, bakterije).....................
moguće. mislim da liječnici ne propisuju recepte za tablete Virolex s velikim oduševljenjem. tko zna što je u toj tableti......
a kad se herpes sprema, moraš uzimati po 1 tabletu svaka 4 sata - to traje
cca. dva dana, i onda se smiri.
herpes možeš zaustaviti i stavljanjem leda na dio usnice koji počinje 'žariti'
(isprobano tijekom ljeta kad nisam pri sebi imala kremu virolex, a herpes se znao pojaviti nakon dana provedenog na barci)
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 18:56   #60
Quote:
bubica kaže:
Imam neki feeling da mene herpes napada na faze, kad počne, imam ih nekoliko u kratko vrijeme, a onda je neko vrijeme "zatišje". Jednom ga nisam imala par godina!
vjerojatno organizmu malo poraste imunost na herpes, pa nas na neko vrijeme pusti na miru
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.