Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2019., 14:34   #1641
Koliko je zahtjevna dvojezična nastava na njemačkom? Ima li šanse za upisati netko tko uči njemački tek od 4. razreda OŠ, ili treba uzeti instrukcije i dobro zapeti?
trocadero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 10:41   #1642
I mene zanima ista stvar, ima li šanse dijete položit prijemni ako je njemački učilo od IV razreda kao izborni predmet
Drizelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 02:25   #1643
Ima, nastava nije pretjerano zahtjevna
DietMtnDew is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 11:06   #1644
Hvala na odgovoru.
To misliš na nastavu, zapravo na predmete koji se uče na njemačkom jel tako?

A kakav je onaj prijemni koji se mora proći da bi se uopće upalo u dvojezični program, jel to ima šanse sa izbornim njemačkim od IV razreda ili je on zahtjevniji?
Drizelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 19:15   #1645
Quote:
Drizelda kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
To misliš na nastavu, zapravo na predmete koji se uče na njemačkom jel tako?

A kakav je onaj prijemni koji se mora proći da bi se uopće upalo u dvojezični program, jel to ima šanse sa izbornim njemačkim od IV razreda ili je on zahtjevniji?
Da, nije tesko pratiti nastavu na njemackom, profesori cak i dopustaju odgovaranje na hrvatskom ako ucenik tako zeli

Ima sanse, prijemni nije pretjerano tezak, ima dosta ucenika u dvojezicnom njemackom koji su ucili njemacki kao izborni a ne od prvog
DietMtnDew is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2020., 15:16   #1646
Quote:
Matheus kaže: Pogledaj post
Random naletio pa da podijelim neka svoja iskustva.
Učenje 100 sati dnevno - zablude. Jedini predmeti koje sam učio za ispite su bili matematika kod Ševeljević i biologija kod Seljan.
Melita Jurković je boginja i to ćete shvatiti nakon što završite školu. Zahvaljujući njoj sam 2 godine nakon završetka srednje, dakle 2 godine bez aktivnog rješavanja zadataka iz engleskog, položio C2 sa 97% bez priprema i učenja. Kod Melite sam sve 4 godine imao četvorku, do petice sam stigao tek jedno polugodište
Belušić iz likovnog je genijalac svoje vrste, drži najsličnija predavanja onim fakultetskim i to vam je dobra priprema za fakultete.
Svakako upišite, nećete pogriješiti i naučit ćete nevjerojatno mnogo stvari.
Ja sam prije jako puno godina maturirao u IV. gimnaziji i potvrđujem:Melita Jurković je, ma koliko šutjeli o njenom pedantnom pisanju na rubu OKPa, apsolutno najbolji profesor engleskog, a puno sam ih "isprobao". Nisam to znao tada, kad sam morao napisati prvi izvještaj na engleskom, shvatio sam da je bila dobra. Nisam mogao vjerovati koliko sam lako i dobro to napravio (imali smo lektora, bio je oduševljen).
Tratin20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2020., 09:53   #1647
Upis njemačkog dvojezičnog programa u Četvrtoj i zatim studij vani (Austrija, Njemačka), koliko to ima smisla i šanse, što mislite? Hvala
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2020., 15:23   #1648
Ima koga? što upisuju maturanti Četvrte, njemački dvojezični program? Germanistiku FFZG ili?
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2020., 19:34   #1649
Smile Upisi u IV gimnaziju

Pozdrav,
Molila bih informaciju i mišljenje od vas koji ste bolje upućeni od mene da li učenik sa 72-73 boda ima mogućnost upasti u IV jezičnu gimnaziju. To nam je prvi izbor pa bi voljela čuti mišljenje vas koji ste imali iskustva s tim.
Zahvaljujem
maja0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 15:38   #1650
Broj bodova potrebnih za upis, ljetni rok 2019.

Dvojezični program jezične gimnazije na engleskom jeziku:
Najmanji broj bodova upisanog u program:
77,52
Najveći broj bodova upisanog u program:
81
Prosječni broj bodova upisanog u program:
79,36
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 15:40   #1651
Broj bodova potrebnih za upis, ljetni rok 2019.

Dvojezični program jezične gimnazije na francuskom jeziku:
Najmanji broj bodova upisanog u program:
71,28
Najveći broj bodova upisanog u program:
80
Prosječni broj bodova upisanog u program:
76,51
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 15:42   #1652
Broj bodova potrebnih za upis, ljetni rok 2019.

Dvojezični program jezične gimnazije na njemačkom jeziku:
Najmanji broj bodova upisanog u program:
67,62
Najveći broj bodova upisanog u program:
79,64
Prosječni broj bodova upisanog u program:
73,35
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 15:43   #1653
Broj bodova potrebnih za upis, ljetni rok 2019.

Jezična gimnazija:
Najmanji broj bodova upisanog u program:
74,08
Najveći broj bodova upisanog u program:
83
Prosječni broj bodova upisanog u program:
77,12
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 16:09   #1654
DVOJEZIČNA NASTAVA NA NJEMAČKOME JEZIKU

IV. gimnazija jedina je gimnazija u Republici Hrvatskoj u kojoj se nastava održava po programu jezične gimnazije na tri strana jezika. Uz program dvojezične nastave na engleskom jeziku i program dvojezične nastave na francuskom jeziku možemo se pohvaliti i s programom dvojezične nastave na njemačkom jeziku.

Naša je škola i prva zagrebačka jezična gimnazija koja je dobila dozvolu za izvođenje nastave za polaganje Njemačke jezične diplome (Deutsches Sprachdiplom II), međunarodno priznatoga ispita na razini B2/C1, prema Europskom referentnom okviru. Zahvaljujući inicijativi za poticanje učenja njemačkoga jezika, jedna smo od odabranih škola: Schulen: Partner der Zukunft (Škole: Partneri za budućnost), što našim učenicima daje mogućnost umrežavanja s učenicima iz Njemačke i cijeloga svijeta.

Nastava u programu dvojezične nastave na njemačkom jeziku provodi se u IV. gimnaziji prema hrvatskim nastavnim planovima i programima uz zanimljive nastavne materijale koji su uvijek prilagođeni i primjereni predznanju učenika. Male grupe, stručni izleti, suvremene nastavne metode, postupno usvajanje vokabulara i novih sadržaja, individualni pristup učenicima, kreativnost i fleksibilnost u izvođenju nastave odlike su ovog jezičnog programa. Nastava se održava u izvrsno opremljenim multimedijskim učionicama.

Tijekom četiri godine učenici na njemačkom slušaju sljedeće nastavne predmete:

1. razred: Etika, Povijest, Njemački jezik - nastava za polaganje Njemačke jezične diplome (DSD)

2.razred: Etika, Povijest, Njemački jezik - nastava za polaganje Njemačke jezične diplome (DSD)

3. razred: Sociologija, Povijest, Njemački jezik - nastava za polaganje Njemačke jezične diplome (DSD)

4.razred: Politika i gospodarstvo, Povijest, Njemački jezik- nastava za polaganje Njemačke jezične diplome (DSD)

Na kraju obrazovanja svi učenici koji su pohađali program dvojezične nastave na njemačkom jeziku dobivaju od Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke posebnu potvrdu na njemačkom jeziku.

Uz pohađanje programa dvojezične nastave na njemačkom jeziku, ili jezičnog programa s njemačkim kao prvim stranim jezikom, u IV. gimnaziji nudimo pripremamo učenike za polaganje Njemačke jezične diplome (DSD II). Na kraju 4. razreda svi uspješni učenici besplatno polažu ovaj međunarodno priznati ispit i dobivaju diplomu koja se u Europi priznaje kao dokaz o jezičnoj kompetenciji na razini C1 iz četiri jezične vještine: čitanja, pisanja, slušanja i govorenja. Nastavu za njemačku jezičnu diplomu u 3. i 4. razredu izvodi izvorni govornik. Uz DSD II, naša škola nudi i polaganje ispita DSD I koji odgovara razini B1. Ispit za certifikat DSD II održava se u našoj školi u prosincu svake godine, a za DSD I u ožujku svake godine. Oba certifikata su besplatna, nemaju rok trajanja i učenicima daju veliku prednost pri upisu na studij u Njemačkoj, budući da su visoko cijenjeni.

Razina poznavanja njemačkoga jezika nije jedini kriterij ili prepreka kod upisa u program dvojezične nastave na njemačkom jeziku, iako se od učenika očekuje određeno jezično predznanje koje se prije upisa provjerava na pisanom ispitu i u kraćem motivacijskom razgovoru.

Svi učenici koji su već ranije stekli Njemačku jezičnu diplomu DSD I , razina A2/B1, takvoj provjeri neće trebati pristupiti.

Nastavnici koji sudjeluju u održavanju programa dvojezične nastave na njemačkome jeziku su:

Silvija Baltić Ban, prof. - profesorica njemačkoga jezika i književnosti i španjolskoga jezika i književnosti

Maja Kolesarić, prof. - profesorica povijesti i njemačkoga jezika i književnosti

Karin Nigl, profesorica sociologije - izvorna govornica

Ruža Tomljanović, prof. mentorica - profesorica njemačkoga jezika i književnosti i talijanskoga jezika i književnosti

Maja Štimac, prof. - profesorica njemačkoga jezika i književnosti i španjolskoga jezika i književnosti

Florian Sebastian Keidel - izvorni govornik u DSD nastavi



Kako naši učenici ocjenjuju nastavu u programu dvojezične nastave na njemačkom jeziku?

Ich habe das IV. Gymnasium eingeschrieben, weil ich denke, dass das eine gute Schule ist. (Petra)

Dvojezična nastava je super. (Sanjin)

Ich habe mich für das IV. Gymnasium entschieden, wegen des bilingualen Unterrichts und der DSD-Prüfung. Bis jetzt habe ich den Eindruck, dass meine Entscheidung gut und richtig war. (Irena)

Meni je vaš predmet drag i mnogo ste me toga naučili. Nadam se da ćete me naučiti još više, jer mi je njemački užasno drag. (Sara)

Mir gefällt der bilinguale Unterricht und ich würde daran nichts ändern. (Ana)

Meni se nastava njemačkog sviđa. Kreativno je i to mi se posebno sviđa jer su nam to i obećali kad nam je IV. gimnazija došla u osnovnu predstaviti se. (Laura)

Silvija Baltić-Ban, prof.

(Dvojezična nastava)
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 20:25   #1655
Warum dvojezični

Koliko je težak ovaj dvojezični program? Isplati li se taj trud četiri godine za imati dobar/bolji posao jedan dan ili za hvatanje stipendija?

Vidim prošle godine nije bila navala na njemački, kao na engleski dvojezični. Pretpostavljam, zbog toga što engleski "svi znaju", a njemački je ipak puno teži jezik?
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2021., 13:42   #1656
Moja kćer želi upisati dvojezični francuski, molim Vas ako netko ima iskustva jel se isplati trud. Koliko je teško?
MiniMe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2021., 13:45   #1657
Quote:
kudi kaže: Pogledaj post
Dvojezični program jezične gimnazije na francuskom jeziku:
Najmanji broj bodova upisanog u program:
71,28
Najveći broj bodova upisanog u program:
80
Prosječni broj bodova upisanog u program:
76,51
Hvala, ovo nam je trebalo.
MiniMe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2021., 13:47   #1658
Može još samo info ako netko zna koji predmeti se održavaju kod dvojezičnog francuskog na francuskom jeziku?
MiniMe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2021., 16:20   #1659
Quote:
MiniMe1 kaže: Pogledaj post
Može još samo info ako netko zna koji predmeti se održavaju kod dvojezičnog francuskog na francuskom jeziku?
smo bili na stranici škole? ili ti se neda?

jer sve tu piše: http://gimnazija-cetvrta-zg.skole.hr...ezi_na_nastava
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2021., 19:15   #1660
Molim pojasnjenje koji jezici se mogu u 1.razredu uzeti uz engleski kao I strani jezik. Ne nalazim bas jasan info na stranicama skole .. hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Frenky08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.