Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 22:24   #1
Dali nastaviti???

Idem u gimnaziju koja je u nekakvom '' srednjem rangu'' u mom gradu . Planiram proći 1 razred sa trojkom ( oko 3.1) a vjerojatno i ostale ( možda četvrti sa 4)
Sad zanima me imam li sa ovakvim ocjenama šanse za upad na faks???
Naravno ne neki skroz full težak neg neki srednje težine .
Ako nemam da mi jednostavno kažete pa da se preselim u neku drugu skolu i ne gubim vrijeme ovdje
Pozz
Zmoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 23:40   #2
Quote:
Zmoki kaže: Pogledaj post
Idem u gimnaziju koja je u nekakvom '' srednjem rangu'' u mom gradu . Planiram proći 1 razred sa trojkom ( oko 3.1) a vjerojatno i ostale ( možda četvrti sa 4)
Sad zanima me imam li sa ovakvim ocjenama šanse za upad na faks???
Naravno ne neki skroz full težak neg neki srednje težine .
Ako nemam da mi jednostavno kažete pa da se preselim u neku drugu skolu i ne gubim vrijeme ovdje
Pozz
Ovisno kako napišeš maturu/prijemni. Možeš ti i s 2.0 prolaziti pa razvaliti maturu/prijemni i upasti gdje hoćeš.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:41   #3
To se mijenja od fakulteta do fakulteta.

Ak planiraš u Zagrebu neš upisati, onda imaš studije tipa psihologija ili medicina di ti ocjene igraju jako veliku ulogu. S druge strane, za tehničke fakultete tipa strojarstvo ili građevina ne moraš imati bog zna kakav prosjek (ja sam na oba upal s 3.5 prosjekom).
Na kojekakva veleučilišta i visoke škole se lakše upada, kao i na fakultete van Zagreba.

Naravno, uspjeh na maturi također igra veliku ulogu.

Reci kaj te točno zanima, tj. najbolje da se raspitaš na temama fakulteta koji te zanimaju.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:50   #4
Ma, nemoj se zamarati ocjenama, uči koliko možeš, što više možeš bez da izgubiš živce i posebno se fokusiraj i nađi neku bazu predmeta koji ti idu ili te zanimaju pa se postavi u tom smjeru, u međuvremenu će ti se situacija i želje tako razjasniti pa ćeš se i naviknuti i u smislu radnih navika i očekivanja. sretno
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 14:52   #5
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
To se mijenja od fakulteta do fakulteta.

Ak planiraš u Zagrebu neš upisati, onda imaš studije tipa psihologija ili medicina di ti ocjene igraju jako veliku ulogu. S druge strane, za tehničke fakultete tipa strojarstvo ili građevina ne moraš imati bog zna kakav prosjek (ja sam na oba upal s 3.5 prosjekom).
Na kojekakva veleučilišta i visoke škole se lakše upada, kao i na fakultete van Zagreba.

Naravno, uspjeh na maturi također igra veliku ulogu.

Reci kaj te točno zanima, tj. najbolje da se raspitaš na temama fakulteta koji te zanimaju.
Problem je što mi neide baš sa rukama ( nisam tehnički vješt) a i slab sam u fizcici i matematici podosta , to su mi najteži predmeti.
Mislio dam nešto tipa geografija, povjiest ili možda bilogija ali mi dosta ljudi govori da ne ni pomislim na to jer uopće nema posla sa tim predmetima.
Sad nezz više stvarno ...
Zmoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 06:28   #6
kak ti misliš upasti na biologiju gdje je navala na studij? a i imaš matematiku i fiziku na 1. godini
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:10   #7
Ako planiraš upisat faks, to ti je
do ljeta + još min 6 godina učenja (ovisi o fakultetu ali sigurno ćeš na svakom morati bar -malo- učiti). Kažeš da planiraš proći s 3 a tek je 3. mjesec, po tom bi se dalo zaključit da nemaš namjeru dizat prosjek, jer ti se vjerojatno ne da (učiti). Ovi predmeti što ti ne idu mogu se izvježbati - vjerojatno ti se ne da (učiti).

Ako ti se ne da (učiti), prebaci se u neku školu nakon koje ćeš za par godina morati raditi (ako nađeš posao u struci i ako ti se bude dalo)

-ili iskren savjet
Od nekih stvari ne možeš pobjeći, ako misliš da imaš potencijala za nešto radi na tome, razmišljaj što želiš,drži se toga, upiši faks i probaj se ostvariti (mislim da gimnazija za to daje najbolje uvjete, ali nije pravilo ).
Za posao se nažalost mogu i trebaju brinuti svi, završili faks ili ne

Ne slušaj druge, za sve postoji protuargument, zato se bolje vodit za vlastitim željama i preferencijama, tako bar imaš jasan cilj.
__________________
neki bruse meandre neki bruse sebeandre
truebiet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:09   #8
ne kužim
sad si 1. razred srednje, planiraš proći s tri ima još 2 mjeseca škole,
i 2. i 3. razred isto planiraš proći s tri ( a kaj ak bude 2?)
možda 4. s četiri, i onda na faks...
pa svi bi tak na faks da može
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:56   #9
Po ovome što vidim, ako već sada nemaš volje učiti naravno ako je to točno, onda ćeš kasnije imat još manje volje učiti na faksu. Tako da ti baš nepredviđavam da ćeš uopće završiti neki faks. Možda da se prebaciš u neku srednju strukovnu školu koja te zanima npr. ekonomija ili šta već, mislim pričam napamet. To kažem jer je lakše završiti ekonomiju jer je tamo štreberaj nego da muku mučiš sa gimnazijom gdje imaš fiziku i matematiku itd.. Čak mi je bio rekao frend koji je išao u srednju ekonomsku da na ekonomiji nema fizike, e sad jel se što od tada promijenilo pojma nemam.

Bolje imat neku srednju strukovnu školu, nego gimnaziju u slučaju da neideš dalje zbog x razloga.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.