Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2015., 22:28   #1
Što odabrati? Gdje dalje?

Od malih nogu zacrtao sam si da ću "kad narastem postati djelatna vojna osoba ili u rezervnom slučaju, policacaj".Te dječje želje kasnije su prerasle u ambicije i planove za budućnost.

Ta dva zanimanja su bili moji ogromni motivatori kroz cijelo osnovno i srednjoškolsko obrazovanje. Bio sam odličan učenik, s guštom sam pristupao svim zadacima i školskim obvezama jer sam to smatrao samo još jednom stepenicom do konačnog ostvarenja svojih planova. Bavio sam se sportom, čitao sam puno stručne literature (što knjiga, što časopisa), gradio sam sebe kao osobu (rano buđenje, urednost, pedantnost, temeljitost, predanost, etc).
I onda se dogodilo to. Krajem 3. srednje dijagnosticirana mi je Crohnova bolest. Znao sam da su mi planovi ugroženi te sam se odmah išao raspitati kakve su mi šanse. Vojska me okvalificirala kao "potpuno nesposobnog", a policija kao osobu "trajno ograničenih sposobnosti".

Osim što sam bio (i ostao) mentalno srhvan zbog toga, nisam znao što dalje? Što studirati? Čime se baviti u životu? Odlučio sam da neću na fakultet. Mnogi prijatelji, roditelji, profesori solili su mi pamet zbog te odluke, slali su me kod psihologa, psihijatra, no očigledno bezuspješno. Stranicu Postani student sam bezbroj puta potpuno prelistao u nadi da ću naći odgovarajući studij. Na kraju sam upisao upravni studij tek toliko da mi svi sjašu s vrata. Kasnije sam shvatio da je to još gori fakultet nego što sam zamišljao. Glupost od studija.

Trenutno imam 22 godine i pauziram godinu koju provodim radeći preko SS Studentskog centra.
Može kakav savjet? Postoji li kakvo zanimanje/studij slično gore navedenim zanimanjima?


*molim, ako može, bez zlobnih, ironičnih i sarkastičnih komentara, otrovnih strelica i sl
Rikardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 23:47   #2
Zašto ne bi pokušao upisati studij politologije, mislim da tamo na diplomskom imaš smjer državna sigurnost ili tako nešto, to mi jedino pada na pamet kao slično.....Žao mi je čuti tvoju priču, drži se, želim ti svako dobro u životu i nadam se da ćeš se snaći....
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.