Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 11:26   #1
Faks sa trogodišnjom skolom

Vidio sam neke teme na ovom forumu ali su prilicno stare i ne znam vrijede li i dalje ista pravila?

Koji su uvjeti za upis na neki faks? Trebam li polagat 4. godinu, kako, kada? Gdje mogu pronaci vise informacija?
AninimanSam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 12:08   #2
Uvjet za upis studija na visokim školama,veleučilištima i sveučilištima bilo privatnim bilo javnima je završena četverogodišnja škola.
Ako želiš upisat studij na javnom visokom učilištu morati ćeš i polagati državnu maturu,dok za upis na većini privatnih visokih učilišta to nije uvjet.

Što se tiče "polaganja 4.razreda",to možeš obaviti ako postoji mogućnost s obzirom po kojem si programu završio ili u svojoj školi ili u dopisnim školama i centrima za obrazovanje odraslih poput ovih naprimjer:http://www.birotehnika.hr/

http://www.pou.hr/hr/#&panel1-2
Brimstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 23:18   #3
Zavrsio sam trogodisnju. Kako sada da polozim drzavnu maturu tj. pristupim istoj? 4. stupanj za faks je obavezan, kako ga zavrsit/polozit?

'Bem ti kad nisam mislio na vrijeme.
AninimanSam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 23:52   #4
a koju trogodišnju si završio?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:44   #5
CNC Operater
AninimanSam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:20   #6
Quote:
AninimanSam kaže: Pogledaj post
Zavrsio sam trogodisnju. Kako sada da polozim drzavnu maturu tj. pristupim istoj? 4. stupanj za faks je obavezan, kako ga zavrsit/polozit?

'Bem ti kad nisam mislio na vrijeme.
Raspitaj se u najbližem pučkom učilištu, a i neke srednje škole nude mogućnost polaganja 4. stupnja.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 14:18   #7
Ovisi...

Na državni fakultet u sastavu Sveučilišta ne možeš nikako bez završene četverogodišnje škole i položene državne mature.
Što se tiče fakulteta u sastavu privatnih Sveučilišta na 99% se NE možeš upisati bez završene četverogodišnje škole i položene državne mature. (ne znam koji su ovi 1% koji daju bez DM, ali svi ponavljaju da ima takvih)

No možeš upisati neka Veleučilišta i steći fakultetsku diplomu (stručni studij);
Ovdje možeš upisati i s trogodišnjom ali godina košta 15 000 - 18 000 kn. Što u 3 godine iznosi 45 000 - 54 000 kn + tvoji troškovi života, putovanja (sumnjam da si iz Krapine, ja sam iz Zagreba, ali i meni bi to bilo daleko putovat, znači trebao bi naći neku sobu u najmu i poslić noćni).

Ako baš želiš završiti 4. godinu, to možeš u svim Pučkim otvorenim učilištima, naveli su ti i birotehniku. Godina dođe oko 8 000 kn, koliko sam čuo. Imaš godinu za položit, ako ne položiš plaćaš ponovno.
E onda prijavljuješ DM, plaćaš izlazak na ispite i ako padneš, plaćaš opet.


Moj savjet je; pronađi posao, štedi novce, završi stručni studij, pronađi posao, štedi novce, otiđi u inozemstvo, pronađi posao, uzmi državljanstvo, živi život.
Niko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:08   #8
Quote:
Niko1234 kaže: Pogledaj post
Ovisi...
Moj savjet je; pronađi posao, štedi novce, završi stručni studij, pronađi posao, štedi novce, otiđi u inozemstvo, pronađi posao, uzmi državljanstvo, živi život.
Posao sam nasao. Zanima me informatika, problem je sto ako zelim negdje van i bolji posao, necu nac nista bez faksa.


Ako bi zavrsio 4. godinu, mogu li onda polagati drzavnu maturu ili i dalje nemam to pravo? Racuna li se to onda kao cetverogodisnja?
AninimanSam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 05:43   #9
Quote:
AninimanSam kaže: Pogledaj post
Posao sam nasao. Zanima me informatika, problem je sto ako zelim negdje van i bolji posao, necu nac nista bez faksa.


Ako bi zavrsio 4. godinu, mogu li onda polagati drzavnu maturu ili i dalje nemam to pravo? Racuna li se to onda kao cetverogodisnja?
da - na sva pitanja
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:51   #10
Okej, hvala svima
AninimanSam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 17:16   #11
Ima ogromno puno privatnih fakulteta gdje možes sa trogodisnjom skolom, ali naravno placaju se od 7000-30000kn na godinu...
Ako se ne varam jedna osoba je upisala na državni faks bez mature, sa trogodisnjom skolom , ali mjesece i mjesece ranije je nosila papire, bila na testiranjima itd itd a i pomoglo je(vjerojatno) sto je srednju skolu zavrsila izvan HR posto zna +1 jezik tako, ali to su iznimke.

Najbolje ti je zavrsiti 4. godinu jer dobijes znanje, jako malo ljudi sa 3. godisnjom skolom ima znanje da upise na faks,tj. nekakvo predznanje..
Preporučujem ti da zavrsis 4. godinu, ako se ne varam možes besplatno redovno upisati a možes i izvanredno, prodjes maturu i onda upises faks

Osim ako imas strasno puno posla ili nemas volje kažem, pravatni fakulteti se mogu upisati ali nije for free..
Anketno pitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 16:42   #12
Koji tocno privatni faks? Prvi glas, zaista.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:31   #13
Pozdrav, molim pomoc!

Zanima me koje mogucnosti imam za daljnje skolovanje?
Zavrsio sam trogodisnju skolu za tehnickog crtaca prije 10godina.
Kakvo je stanje sa veleucilistim?
vara3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:41   #14
Quote:
vara3000 kaže: Pogledaj post
Zanima me koje mogucnosti imam za daljnje skolovanje?
Zavrsio sam trogodisnju skolu za tehnickog crtaca prije 10godina.
Kakvo je stanje sa veleucilistim?
Moraš završit i četvrtu godinu ako namjeravaš na veleučilište ili sveučilište. Da bi završio četvrtu godinu vjerojatnu ćeš ić u večernju školu i naravno izdvojit nešto novca za tu godinu školovanja.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 15:16   #15
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Koji tocno privatni faks? Prvi glas, zaista.
Ima ih dosta, vidio sam vec par njih na kojima možes, primjer je Vern, ali ima ih jos vise..
Mislim zasto se toliko čudite? Bolje imati državnu 3-godisnju skolu nego privatnu 4.godisnju gimnaziju gdje prodju oni koji ne znaju jednadžbu rijesiti...
Usput, studiranje se placa, nema veze ako si redovno hodas ili izvanredno,
I sada nisam siguran 100% ali npr upises ekonomiju na privatnome sa 3-godisnjom skolom , položis godina i MOŽDA se onda možes prebaciti na redovni fakultet(državni) Te redovno hodati zabadava, ali kažem nisam 100% siguran za to

EDIT: Svima preporučujem da ako moraju birati izmedju posla i faksa neka izaberu posao, jer faks mogu uz posao rjesavati, vjerojatno nece dati sve u roku ali polako bice...
A i samo da vam kažem, ako mislite ici negdje van, malo njih dobije posao sa faksom(jedino ako nema koga tamo) Puno njih ima faksove a vani rade kao pomocni kuhari, konobari, čistaci i prvo ce proci jedno vrijeme nego dobiju ikakav posao sa faksom..

Mnogo njih u inozemstvu ce vas radije uzeti ako imate znanje nego fakultet, komad papira malo kome znaci(osim ako nije doktorat iz biologije, kemije i sl.)

Zadnje uređivanje Anketno pitanje : 15.10.2014. at 15:26.
Anketno pitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:59   #16
Quote:
Anketno pitanje kaže: Pogledaj post
Ima ih dosta, vidio sam vec par njih na kojima možes, primjer je Vern, ali ima ih jos vise..
Mislim zasto se toliko čudite? Bolje imati državnu 3-godisnju skolu nego privatnu 4.godisnju gimnaziju gdje prodju oni koji ne znaju jednadžbu rijesiti...
Usput, studiranje se placa, nema veze ako si redovno hodas ili izvanredno,
I sada nisam siguran 100% ali npr upises ekonomiju na privatnome sa 3-godisnjom skolom , položis godina i MOŽDA se onda možes prebaciti na redovni fakultet(državni) Te redovno hodati zabadava, ali kažem nisam 100% siguran za to

EDIT: Svima preporučujem da ako moraju birati izmedju posla i faksa neka izaberu posao, jer faks mogu uz posao rjesavati, vjerojatno nece dati sve u roku ali polako bice...
A i samo da vam kažem, ako mislite ici negdje van, malo njih dobije posao sa faksom(jedino ako nema koga tamo) Puno njih ima faksove a vani rade kao pomocni kuhari, konobari, čistaci i prvo ce proci jedno vrijeme nego dobiju ikakav posao sa faksom..

Mnogo njih u inozemstvu ce vas radije uzeti ako imate znanje nego fakultet, komad papira malo kome znaci(osim ako nije doktorat iz biologije, kemije i sl.)
Stari, to već svi znaju odavno, dobrodošao u realnost...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 00:14   #17
Quote:
Anketno pitanje kaže: Pogledaj post
Ima ogromno puno privatnih fakulteta gdje možes sa trogodisnjom skolom, ali naravno placaju se od 7000-30000kn na godinu...
Ako se ne varam jedna osoba je upisala na državni faks bez mature, sa trogodisnjom skolom , ali mjesece i mjesece ranije je nosila papire, bila na testiranjima itd itd a i pomoglo je(vjerojatno) sto je srednju skolu zavrsila izvan HR posto zna +1 jezik tako, ali to su iznimke.

Najbolje ti je zavrsiti 4. godinu jer dobijes znanje, jako malo ljudi sa 3. godisnjom skolom ima znanje da upise na faks,tj. nekakvo predznanje..
Preporučujem ti da zavrsis 4. godinu, ako se ne varam možes besplatno redovno upisati a možes i izvanredno, prodjes maturu i onda upises faks

Osim ako imas strasno puno posla ili nemas volje kažem, pravatni fakulteti se mogu upisati ali nije for free..
Ma koje će znanje steći ako i završi netko ovako bezveze i četvrtu godinu ?

Ako i ide na faks tipa pravo, medicinski tehničar/doktor, informatika, elektrotehnika, ekonomija, menađžment, menađer, novinarstvo itd. ništa od toga nemaš nekakvo predznanje u srednjoj da bi na faksu rasturio. Osim naravno ako si imao baš u srednjoj školi smjer/zanimanje uz vezi tog područja.

Faks nije garancija da ćeš se zaposliti u struci već ti ono omogućava priliku da se zaposliš na malo boljem radnom mijestu. Znači prilika i mogućnost to su dva različita pojma, a ne nekakva garancija.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 18:47   #18
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Moraš završit i četvrtu godinu ako namjeravaš na veleučilište ili sveučilište. Da bi završio četvrtu godinu vjerojatnu ćeš ić u večernju školu i naravno izdvojit nešto novca za tu godinu školovanja.
Gdje upisat četvrtu godinu? Ja sam interesiran za studij brodogradnje u Rijeci.
Završio sam Strojarsko brodograđevnu školu 3 godine, i sad bi upisao četvrtu godinu.....neke preporuke di, i kako?
vara3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 18:28   #19
Koje fakultete imam pravo upisat s trogodisnjom srednjom skolom?

Zavrsio sam trogodisnju srednju skolu i sad radim, u desetom mjesecu su mi upisi za vanredno polozit cetvrti srednje, tako da mogu polozit maturu i otic na faks, no medjutim, dvoumim se bih li upisao cetvrti srednje vanredno, ili da otidjem odmah na neki fakultet, e sad, jel zna netko na koje fakultete mogu pristupit u Hrvatskoj, ili bolje receno, u Rijeci, s trogodisnjom srednjom skolom? Jos razmisljam o tome i ne znam sto mi se vise isplati.
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:32   #20
Ne možeš upisati fakultet s trogodišnjom školom. Moraš završit 4. razred i onda pisati maturu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.