Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2015., 22:12   #1
Znači li matura išta sama po sebi?

Dakle zanima me koliko matura sama po sebi znači nešto,nemam namjeru ic na fakultet a prijavio sam engleski višu razinu jedino samo zato što ga znam odlično ali imam namjeru ic na neku prekvalifikaciju za kuhara.Sad me zanima jel imam ja ikakve koristi od te ajmo rec polozene mature iz engleskog pošto ne upisujem faks,za neku buducnost,nešto kasnije ili tako nešto? Druga opcija mi je i upis fakulteta za dramsku umjetnost što me nedavno pocelo privlacit pa dali bi tu u nekoj filmskoj,kazalisnoj industriji išta značila ta matura iz engleskog? I bi li išta značila da nju polozim a padnem recimo hrvatski?
dufresneandy is offline  
Old 23.04.2015., 23:06   #2
Pod pretpostavkom da ne zavrsavas gimnaziju (gdje je obavezna), matura jedino nesto znaci ako planiras kod nas upisati faks. Nece ti posluziti za nista drugo. Sto se engleskog tice, jedino sto nekom poslodavcu moze znaciti je polozen neki sluzbeni certifikat (npr. TOEFL). Nikoga nije briga da li si i kako rijesio engleski (ili bilo koji ispit) na maturi.
Za recimo upis ADU gleda se hrvatski, engleski je nepotreban.
Stingray is offline  
Old 24.04.2015., 01:17   #3
Aha,hvala ti puno,cao
dufresneandy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.