Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 00:44   #1
Auto Navigacija a-rival NAV-PNF 35

U zadnje vrijeme pojavila se po nekim "Super Marketima" ova Auto Navigacija a-rival NAV-PNF 35 , istu sam nabavio preko jednog kolege iz Osjeka za sitnu "lovu" .
Malo sam prostudirao uređaj i ustanovio da se od nje može napraviti "prava" Navigacija . Kvaliteta je
negdje kao Mio Moov M300 koju je T-Com davao za 1 kunu , odnosno za produženje ugovora.
Prednost je kod ovog uređaja što na moje veliko iznenađenje ima 4GB interne memorije , također i slot
za Min SD karticu do 4 GB (neslužbeno radi i od 8 GB - probano) .
Inače dosta dobro izgleda , tanka je poput novih telefona .



Software je dobar ,ali su karte nešto starije , valjda je zbog toga cijena tako niska .
Pokrivena je cijela EU , a još su posebno dodali i GR i TR .

Tehnički Opis:

Proizvođač: a-rival
GPS Type: Handheld (Outdoor)
Upravljanje: Touch Screen
Ekran : 3.5 in.
Tip ekrana: 65k Colors LCD TFT Display
Rezolucija : 320 X 240
Trip calculator
Route Recalculation
Integriran Software / Karte ( Full EU + GR +TR )
PC spajanje s računalom ( Microsoft ActiveSync - USB )
Expansion Slot: micro-SD
Antenna : Integrirana
Baterija : Lithium-Polymer ( ugrađena )
Težina: 0.12 kg
Jamstvo : 3 Godine


Napomena : Napravio sam Shell za navedenu Navigaciju , i prilagodio još neke stvari , spajanje na USB mass storage ...
Sada izgleda ovako:


Možda ima još netko iskustva s a-rival NAV-PNF 35 , pa se može ovdje javiti na raspravu ...
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 14:38   #2
Quote:
mgrba42 kaže: Pogledaj post
Možda ima još netko iskustva s a-rival NAV-PNF 35 , pa se može ovdje javiti na raspravu ...

Evo sam da velim, kupio sam navedeni GPS za 209 kn u Kauflandu, i nije loš, no kao što si rekao karte su koma! Ne jedanput me navukao u jednosmjernu ulicu, naravno u krivom smjeru!

Inače ne ovisim o GPSu no kada dođem prvi put u neki grad, nije mi baš lako nać neš bez njega!

Čujemo se!
Brada1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 16:24   #3
Wink a-rival (chinesse)

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
200 kn? Strašno. Sad se stvarno svatko može igrat s tim.
Nego Grba - kakav je hardware unutra? Jel to čemu ili sklepano samo da drži?
Što se tiče tehnologije , to je njemačko , a Hardware je Made in China . Ništa čudno .
Imam Sony TV s najnovijom Led tehnologijom , Wireless-om za spajanje na Internet , 1 par 3D naočala , HDD 750GB za snimanje , Full HD ... i neznam koja još "new shit" nema ili ima ... pa iza piše kao na ovoj Navigaciji " MADE IN CHINA " .
Kupio sam Fiat-a , pa je Made in Turkey ... Računalo Toshiba "kinesko" ...

Pročitaj gore malo karakteristike , da taj uređaj koristiš samo kao MP3/MP4 player , već se isplati .

Pa ni Garmin nema toliko interne memorije 4GB + SD kartica .

Ja sam svog a-rivala , sredio tako dobro , da sad u autu koristim samo njega , iako imam Mio S555 , ne zauzima prostor , ne svjetli previše u oči ...
moj zaključak , odnosno ocjena = 4,5

Quote:
Brada1983 kaže: Pogledaj post
Evo sam da velim, kupio sam navedeni GPS za 209 kn u Kauflandu, i nije loš, no kao što si rekao karte su koma! Ne jedanput me navukao u jednosmjernu ulicu, naravno u krivom smjeru!

Inače ne ovisim o GPSu no kada dođem prvi put u neki grad, nije mi baš lako nać neš bez njega!

Čujemo se!
Što se tiče jednosmjernih ulica, ne može navigacija znati gdje su sve "budale" koje određuju prometne propise na cesti u nekom gradu , postavile jednosmjerne ulice , za to postoje znakovi pa se ih treba držati ...
Uđeš u jednosmjernu , to je Tvoj problem , a ne karata i Navigacija ... Kaznu ćeš platiti svejedno , pa makar se izvlačio na Navigaciju ... ako preživiš ...

Nisam ni ja prije ovisio od Navigacije , ali dobro dođe . Ja sam od Rijeke nekoliko kilometara , ali kad moram negdje dostaviti "robu" na određenu adresu , recimo "Braće Šupka 13" , bez navigacije ili telefona nema šanse da nađeš " ... ni Braću , ni neznaš gdje (Ti) je Šupak ... "

Pozdrav i jednom i drugom ...
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 16:52   #4
gdje trenutno ima za kupit te navigacije? hvala
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 17:14   #5
a-rival

Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
gdje trenutno ima za kupit te navigacije? hvala
Meni je a-rivala poslao jedan "Forumaš" iz Osjeka , a račun je iz "Kauflanda"

On nije mogao pričekati dok ne napravim Unlock , pa je svoju prodao .

Ja moju nedam ispod 400-500 kuna , u ostalom tako je dobra da je vjerovatno neću prodavat . Imam jedan Mio Moov M300 od T-Coma i Mio Moov S555 , na jednom i drugom sam "doktorirao" , možeš pogledati ovdje:

Za M300
https://www.forum.hr/showthread.php?t=496939&page=181

Za S555
https://www.forum.hr/showthread.php?t=598552&page=9
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 17:27   #6
Quote:
mgrba42 kaže: Pogledaj post
Meni je a-rivala poslao jedan "Forumaš" iz Osjeka , a račun je iz "Kauflanda"

On nije mogao pričekati dok ne napravim Unlock , pa je svoju prodao .

Ja moju nedam ispod 400-500 kuna , u ostalom tako je dobra da je vjerovatno neću prodavat . Imam jedan Mio Moov M300 od T-Coma i Mio Moov S555 , na jednom i drugom sam "doktorirao" , možeš pogledati ovdje:

Za M300
https://www.forum.hr/showthread.php?t=496939&page=181

Za S555
https://www.forum.hr/showthread.php?t=598552&page=9
ako je u kauflandu 209kn to je zbilja badava
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 13:19   #7
Quote:
mgrba42 kaže: Pogledaj post
Meni je a-rivala poslao jedan "Forumaš" iz Osjeka , a račun je iz "Kauflanda"

On nije mogao pričekati dok ne napravim Unlock , pa je svoju prodao .

Ja moju nedam ispod 400-500 kuna , u ostalom tako je dobra da je vjerovatno neću prodavat . Imam jedan Mio Moov M300 od T-Coma i Mio Moov S555 , na jednom i drugom sam "doktorirao" , možeš pogledati ovdje:

Za M300
https://www.forum.hr/showthread.php?t=496939&page=181

Za S555
https://www.forum.hr/showthread.php?t=598552&page=9
Tako je kralju navigacija,nisam mogao sačekati al zato kolege će da imaju tvoj vrhunski uradak.Još jednom hvala na svemu. I da u osječkom Kauflandu je to planulo za dva dana.
Pozdrav svima.
kamenyos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:10   #8
Exclamation Na PP (PM)

Quote:
Brada1983 kaže: Pogledaj post
Evo sam da velim, kupio sam navedeni GPS za 209 kn u Kauflandu, i nije loš, no kao što si rekao karte su koma! Ne jedanput me navukao u jednosmjernu ulicu, naravno u krivom smjeru!

Inače ne ovisim o GPSu no kada dođem prvi put u neki grad, nije mi baš lako nać neš bez njega!

Čujemo se!
Maps Q3.2011 Mireo Cardinale EUROPE FULL!



Inside:
MAPS & Licensing Files Universal and sweetened ...

Ps: Poslano na PP
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 14:42   #9
200 kn? Strašno. Sad se stvarno svatko može igrat s tim.

Nego Grba - kakav je hardware unutra? Jel to čemu ili sklepano samo da drži?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 16:48   #10
Ma ne, ja sam mislio što su unutra stavili kao procesor, kao receiver - a ne da mi, ko ono govno od Garmina, pogubi satelite čim nije na 2 mm od šajbe. Ili još bolje - počne kiša - nema signala, a ako je snijeg - zaboravi sve (što mi se dogodilo negdje u nekoj vukojebini u Njemačkoj, table ne vidiš, nemaš pojma di si a govno od Garmina ne radi jer vani snježi, tu mi se namrtvo zamjerio) - sreća da znam čitat karte (i da ih UVIJEK imam sa sobom).

Na to sam mislio - jerbo ako se ne varam za par tjedana će Ruski Soyuz iz baze Kourou u Francuskoj Gvajani ispalit prva dva Galileo satelita za Europsku navigacijsku mrežu - pa na nekim navigacijama već piše - Galileo ready. Tak da me zanima jel znaš što je ovdje unutra - nešto normalno ili nešto što je bilo aktualno prije 2-3 godine?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 13:55   #11
Nema ni u Sisku ni u VG.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 21:07   #12
Par pitanjaca:
1. Koji verziju WinCEa vrti?
2. Ima bluetooth mozda? Ako da, koji profili?
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 18:24   #13
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Par pitanjaca:
1. Koji verziju WinCEa vrti?
2. Ima bluetooth mozda? Ako da, koji profili?
Auto Navigacija a-rival NAV-PNF 35
Processor: SiRF Atlas IV,64 Kanal GPS, 500MHz (Galileo ready)
OS WIN CE 6.0 embedded
Težina: 122g
Micro SD-Card Slot, max. 8GB
Interna memorija: 4GB
Display: 3,5" TFT (Touch Screen) 320x240 Pixel, 65k boja
TMC
Baterija: Li-Poly Akku
Povezivanje s računalom: USB (Microsoft Active Sync)
Software: Maptrip 2.6 Tele Atlas-Karte (Full EU + GR,TR)
Jamstvo:3 godine

Bluetooth: nema
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 09:53   #14
Post Galileo kreće u orbitu

U vjestima OnLine u našem "velikom" Računalnom Magazinu BUG objavljen je ovaj tekst:
autor Krešimir Brebrić

" Predstavnici Europske unije najavili su za listopad ove godine lansiranje prvih satelita za globalni navigacijski sustav Galileo. "


Planirano je da Galileo ukupno ima 30 satelita, a cijeli sustav bi trebao biti završen do 2019.

" Europska unija je objavila datum lansiranja prvih satelita za europski globalni navigacijski sustav Galileo.

Prva dva satelita za sustav Galileo trebala bi biti lansirana 20. listopada iz Francuske Gvajane. Nakon lansiranja u listopadu, druga dva satelita bi trebala biti lansirana šest mjeseci kasnije, a idućih 14 do 2013. Planirano je da Galileo ukupno ima 30 satelita, a cijeli sustav bi trebao biti završen do 2019., dok bi početak pružanja ograničenih navigacijskih usluga trebao biti 2014. ili 2015.

Također je najavljeno kako planiraju smanjiti ukupne troškove postavljanja satelita u odnosu na ranija predviđanja od 3,4 milijarde dolara, no još se čeka definiranje cijene za zadnja dva ugovora kad će se znati konkretne brojke. Naime, cijeli projekt je često kritiziran zbog visoke cijene, dok istovremeno postoji potpuno funkcionalan i široko prihvaćen američki navigacijski sustav GPS. No predstavnici Europske unije ističu kako je projekt kritičan za razvoj europskog poduzetništva, odnosno navode kako će inovatori iz cijele Europe dobiti priliku za kreiranje i razvoj vlastitih proizvoda temeljenih na infrastrukturi Galilea. Prema procjenama predstavnika Europske unije, Galileo će u periodu od 20 godina europskoj ekonomiji donijeti 60 milijardi eura, te će istovremeno osigurati neovisnost o sustavima drugih država.

Jednom kad se završi očekuje se da će održavanje i upravljanje sustavom Galileo stajati oko 800 milijuna eura godišnje, u što su uključeni i troškovi zamjenskih satelita. Te brojke su u usporedive s troškovima upravljanja američkom mrežom GPS koja također ima 30 satelita, a godišnji troškovi su oko milijardu dolara. "



Dodatak: Ovo sam prepisao da Vam bude jasnije , kada se na kutiji , odnosno karakteristikama uređaja pojavi ovakav tekst:
Processor: SiRF Atlas IV,64 Kanal GPS, 500MHz (Galileo ready)
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 23:08   #15
Test ARival Navi NAV PNF 35

http://blip.tv/Bottrop/test-arival-n...f-35-5-5229388

BottropLive
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 00:10   #16
Quote:
mgrba42 kaže: Pogledaj post
Test ARival Navi NAV PNF 35

http://blip.tv/Bottrop/test-arival-n...f-35-5-5229388

BottropLive
Nema nigdje za kupiti a-rival !

U Kaufland V Gorica imaju samo cijenu izloženu, mislim da je 209 kn
imandaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 00:16   #17
Quote:
imandaric kaže: Pogledaj post
Nema nigdje za kupiti a-rival !

U Kaufland V Gorica imaju samo cijenu izloženu, mislim da je 209 kn
Ja sam bio u Dubravi i nema. 209 kn je bolesna cijena, kakva god navigacija bila.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 11:08   #18
Thumbs up 209 kn je bolesna cijena

Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u Dubravi i nema. 209 kn je bolesna cijena, kakva god navigacija bila.
Cijena za ono što ta Navigacija nudi je takva , radi nekog "njihovog" (Kaufland) razloga. Možda radi toga što su karte od TeleAtlas-a koje slabo pokrivaju ovo naše područje i nešto starije .
Pogledaj na onom postu malo gore gdje je Link za Test ARival Navi NAV PNF 35 vidjet ćeš da se u Njemačkoj prodaje za 60 €ura i to samo s djelom Evrope.
Realna cijena bila bi u EU , s ovim opcijama i svim tim kartama barem 90
http://blip.tv/Bottrop/test-arival-n...f-35-5-5229388

Na ovoj verziji kod nas uređaj ima učitane karte cijele EU ( West & East) i još su dodali GR i TR. Sama Navigacija MapTrip nije loša ima i TMC , ali uglavnom je upotrebljiva više za samu EU.

Imam dosta iskustva s Mio Moov M300 , te sam uspoređivao koji je bolji on ili a-rival PNF35 ... Razlika je velika za mio ocjena 3 za a-rival je čista 5-tica

Ma šta god mi pričali ovako i onako , ja sam oduševljen kvalitetom i mogućnostima , pogotovo kad sam je malo "modificirao" i sad svira kako ja hoću...

Jedini minus u svemu je kratko trajanje baterije (cca 45 minuta) , a za to ima dobar autopunjač koji fino stoji u "upaljaču" za cigarete ...

Pozz...
mgrba42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 20:37   #19
Quote:
mgrba42 kaže: Pogledaj post
Ma šta god mi pričali ovako i onako , ja sam oduševljen kvalitetom i mogućnostima , pogotovo kad sam je malo "modificirao" i sad svira kako ja hoću..

Pozz...
Zahvaljujući kolegi mgrba42,sad i moja svira tj. pleše onak kak ja hoću
Još jednom hvala za trud
ultimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 23:31   #20
Quote:
imandaric kaže: Pogledaj post
Nema nigdje za kupiti a-rival !

U Kaufland V Gorica imaju samo cijenu izloženu, mislim da je 209 kn
Nemojte tražit navigaciju na policama već kod one tete na informacijama,ona takve stvari(koje se kradu)drži u zaključanom ormariću.
Ja sam pito "jel imate kakvu navigaciju za 200kn" i teta je mam otvorila čarobni ormarić i gle..."imamo"
ultimax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.