Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2016., 05:46   #621
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
moje najdublje isprike što sam se pokušala šaliti. ispričavam se na pretpostavci da svi ljudi imaju smisla za humor. iskreno mi je žao
Aha ti si saljivdija. Aaaaa sad mi je jasno.
Jbg zao mi je al i dalje nisi upravu za 99 posto glupsto sto si napisala
Koliko samj a to shvatila, a znam da si tako i napisala., ti bi ljudima davala ad i psihotike jel... Idealna kombinacija. I sta nakon toga?
Pretpostavljam da ni na to neces odgovoriti jer ne znas. Budimo realni da ne znas. A mislim da me instikt ne vara da jos uvijek i pijes taku zajebanu kombinaciju a uvjerena sam da si ju i pila pa ju propagiras samo sto nisi ljudima ispricaka kako je takvu kombinaciju pit i kako se skida s toga.
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:37   #622
Ja sam masu puta ovdje pisala detaljno sto mi je, sto pijem i kak se osjecam na tim lijekovima. Kad bi se skidala s nekog lijeka pisala sam i to. Ne moram se tebi opravdavat jer ti glavu iz guzice neces izvuc makar te cuupali .


Put ka oporavku nije lagan, dugotrajab je i naporan. Neki u startu uspiju dobit terapiju koja im pase, a vecina mora dalje pokusat sa nekim drugim lijekovima. Meni je trebalo 5 godina da nadjem doktora kojem ce ustvari biti stalo. Terapija je modificirana prije jedno 9-10 mjeseci sad sam u svojevrsnoj remisiji. I dalje pijem lijekove, ne razmisljam o prestanku TRENUTNO, ali u daljnoj buducnosti i to je jedan od ciljeva.
Proslo ljeto sam se skinula sa helexa sto je ogroman korak za mene i sad pijem terapiju koja mi sasvim odgovara.
Po meni helex nije los lijek, dapace, ali dugotrajnim uzimanjem izgubi i efekt, a bome se izgubi i sam svrha njegova uzimanja. Ok, ti se ne slazes s time i imas pravo na to, ali onda barem nemoj skakat na svakog tko kaze nesto sto ti ne pase. Postoji nesto sto se zove "cinjenice" do kojih se doslo "istrazivanjima" koja su proveli "doktori". Kao netko tko je na suprotnoj strani njihovih zakljucaka, mogla bi barem biti malo pristojnija u komunikaciji. Iskreno ne vidim kako se moze s tobom razgovarati, a da ti ne vrijedjas i izvlacis stvari iz konteksta kako bi pasale nekoj tvojoj teoriji.
Iskreno se nadam da nisi ustvari toliko agresivna kakav dojam ostavljas, jer ako jesi... Ne vidim kak to moue biti udravo niti za tijelo niti za psihu.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 15:17   #623
Helex uzimanjem dulje od 10 dana uzrokuje anterogradnu amneziju, poremećaj pamćenja i učenja, a može uzrokovati i halucinacije.

U praksi, ljudi na dugomjesečnoj terapiji Helexom imaju pamćenje kao starci od 90 godina.

Nikad niste citali uputstva Helexa o njihovim nuspojavama?
Dugotrajno koristenje istog je otrov za zivcane stanice
bas kao sto je dugotrajno uzimanje antibiotika otrov za probavni sustav.

To su akutni lijekovi, a ne lijekovi za kronicno uzimanje.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 16:00   #624
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Helex uzimanjem dulje od 10 dana uzrokuje anterogradnu amneziju, poremećaj pamćenja i učenja, a može uzrokovati i halucinacije.

U praksi, ljudi na dugomjesečnoj terapiji Helexom imaju pamćenje kao starci od 90 godina.

Nikad niste citali uputstva Helexa o njihovim nuspojavama?
Dugotrajno koristenje istog je otrov za zivcane stanice
bas kao sto je dugotrajno uzimanje antibiotika otrov za probavni sustav.

To su akutni lijekovi, a ne lijekovi za kronicno uzimanje.


A sto bi vi preporucili u zamjenu za iste? Sto bi davali? Uz ad sto jos?
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 17:15   #625
Quote:
edwina007 kaže: Pogledaj post
A sto bi vi preporucili u zamjenu za iste? Sto bi davali? Uz ad sto jos?
Lyrica + Mirzaten/Calixta ili
Lyrica +Brintellix ili
Neuronrin+Valdoxan


Moderni multimodalni antidepresivi su prvi izbor lijecenja anksioznih poremecaja a Lyrica/Pragiola/pregabalin je najnoviji i ciljani lijek za GAP. Neurontin/gabapentin je stabilizator raspolozenja koji takodjer ima anksioliticka svojstva.


Ove kombinacije djeluju anksioliticki a ne uzrokuju toleranciju i ovisnost i sto je jos bitnije ne uzrokuju kognitivno propadanje ili smetnje pamcenja.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 19:48   #626
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Lyrica +Brintellix
Vidim da se razumiješ u tematiku, pa ako može info. Meni je prepisana Lyrica uz Brintellix, ali me (osim opisanih nuspojava) muči sljedeće: je li Lyrica u negativnoj interakciji s lizinoprilom? U uputi o lijeku se ne spominje, ali na drugs.com se spominju moguće negativne interakcije. Kojoj info 'vjerovati'?
Zasad sam na Brintellix + Rivotril ili Xanax/Helex pp.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 20:06   #627
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Lyrica + Mirzaten/Calixta ili
Lyrica +Brintellix ili
Neuronrin+Valdoxan


Moderni multimodalni antidepresivi su prvi izbor lijecenja anksioznih poremecaja a Lyrica/Pragiola/pregabalin je najnoviji i ciljani lijek za GAP. Neurontin/gabapentin je stabilizator raspolozenja koji takodjer ima anksioliticka svojstva.


Ove kombinacije djeluju anksioliticki a ne uzrokuju toleranciju i ovisnost i sto je jos bitnije ne uzrokuju kognitivno propadanje ili smetnje pamcenja.
Calixtu sam pila mjesec dana jako tesko sam se budila ujutro. Imala sam vrtoglavice i mucnine. Problema sa koordinacijom.
Lyricu sam pila punih godinu dana male pocetne doze da bi na kraju zavrsila na najvecoj dozi,placala sam ju 120 kn a pila sam ju za neuralgiju. Kada sam dosla u ambulantu za bol postepeno su me skinuli sa Lyrice i proces skidanja mi je bio mrkotrpan! Bolove sam na njoj i dalje imala i stalno su me na neurologije uvjeravali da ce me prestat boliti sve dok nisam uzela stvar u svoje ruke i osla za Zagreb.
Ima ljudi kojima je Lyrica puno pomogla.Meni nazalost nije.
Nadalje kad sam konacno dosla do osobe koja mi se u potpunosti posvetila vec sam 2 godine bila na 12 tableta na dan.
Vec sam o tome ovdje pisala na jednoj drugoj temi...Moj organizam to nije mogao izdrzati. Dobila sam GAP i na kraju upala u tesku deperesiju a i dalje sam imala bolove.
Kljukali su me sa svime... imala sam fascikl nalaza s kojim sam hodala od doktora do doktora dok konacno prije dvije godine,kao sto sam vec rekla, nisam dosla do osobe koja me skinula sam 12 tableta na dan. Helex u to vrijeme nisam pila niti bilo koji benzo...Mijenjai su mi AD i antiepileptike i tramadole slabije pa jace kome se kako smislilo normalno sve to uz lupocete andole i koje kakve bejbi lijekove a ja bi nocima lupala glavom o zid od bolova
o spavanju nemoram ni pricat...na dan sam mozda spavala po tri sata.i to mozda ak sam imala srece.
prosla sam sve. MR, CT, EEG,EKG,AMBULANTU ZA BOL,NUERO,OPSERVACIJE,STOMATOLOSKI FAKULTET, ŠLAJA I ANIĆA, MAKSILOFACIJALNU,NI SAMA VISE NE ZNAM JER SAM BILA LUDA OD BOLOVA. LUDA.
ja ne kukam,da se ovdje neki ne nadu opet prozvani.valjda je tako moralo biti.svi imamo svoje majndfakinge. al jedno sam naucila da moram znat procijenim osobu koja me lijeci i da necu popiti vise bilo sta pa makar me opet bolilo onako da se hocu bacit sa balkona!!!
iskreno...uvijek mi se vrti po glavi zasto i dalje pijem lijekove nakon toliko godina a do nedavno mi nikada nisu trebali...pa si mislim kao i svaka zena kako cu ostati trudna a pijem ozbiljnu terapiju a taj helex uz AD je najmanji problem za trudnocu. ima dana kad bi najrade prestala piti sve...al znam sta me ceka...u biti ni ne znam kakva bi bila,kakve bi bolove imala da ne uzimam ad i benzo sa brufenom 800 sr.bojim se.i tu proradi moja anksioznost i depra.
nedavno prije skoro godinu dana sam se svojevoljno skinula sa tegretola.imam i dalje bolove al ne toliko jake. Sto se tice stabilizatora ne mogu se to s tobom sloziti...ja sam se na njima smirivala al sam bila vezana za krevet a spavat nisam mogla od bolova
ne znam sta bi vise rekla unazad pet godina zivota kad se prisjetim...to je kao da imas kofer koji stalno vuces za sobom!

Zadnje uređivanje edwina007 : 24.04.2016. at 20:20.
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:48   #628
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Helex uzimanjem dulje od 10 dana uzrokuje anterogradnu amneziju, poremećaj pamćenja i učenja, a može uzrokovati i halucinacije.

U praksi, ljudi na dugomjesečnoj terapiji Helexom imaju pamćenje kao starci od 90 godina.

Nikad niste citali uputstva Helexa o njihovim nuspojavama?
Dugotrajno koristenje istog je otrov za zivcane stanice
bas kao sto je dugotrajno uzimanje antibiotika otrov za probavni sustav.

To su akutni lijekovi, a ne lijekovi za kronicno uzimanje.
Daj se skuliraj i ne piši glupost...da ko starci od 90 ??
Imam iskustva pa znam,
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 14:16   #629
Pijem Helex ,tj kod mene je Misar(dr proizvodjac) vec skoro 2mj..
Pila sam ga 3x1 u bolnici..
Zelim sici s njega,pa ssm uzimala 2x1
..Planiram onda ostati ns samo jednoj ,uvecer..
Nemam osjecaj da ga pijem..
Ne vidim razliku ponasanja..osim sto sam poslije bila vesela ,ne spavam danju..
Taj lijek mi je dan pod objasnjenhe:korigiranje razine raspolozenja,da nadje se sredina i izbjegne da psiha ide od naglog crnila do vesele euforije..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:48   #630
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Pijem Helex ,tj kod mene je Misar(dr proizvodjac) vec skoro 2mj..
Pila sam ga 3x1 u bolnici..
Zelim sici s njega,pa ssm uzimala 2x1
..Planiram onda ostati ns samo jednoj ,uvecer..
Nemam osjecaj da ga pijem..
Ne vidim razliku ponasanja..osim sto sam poslije bila vesela ,ne spavam danju..
Taj lijek mi je dan pod objasnjenhe:korigiranje razine raspolozenja,da nadje se sredina i izbjegne da psiha ide od naglog crnila do vesele euforije..
Nemas osjecaj da ga pijes ali ces imat osjecaj kad ga ne popijes...sve ovisi koliko mg pijes ?
Skidanje sa njega nije bas lagano kako kazu....a ti pokusaj....rađe se konzultiraj sa lijecnikom.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:59   #631
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Pijem Helex ,tj kod mene je Misar(dr proizvodjac) vec skoro 2mj..
Pila sam ga 3x1 u bolnici..
Zelim sici s njega,pa ssm uzimala 2x1
..Planiram onda ostati ns samo jednoj ,uvecer..
Nemam osjecaj da ga pijem..
Ne vidim razliku ponasanja..osim sto sam poslije bila vesela ,ne spavam danju..
Taj lijek mi je dan pod objasnjenhe:korigiranje razine raspolozenja,da nadje se sredina i izbjegne da psiha ide od naglog crnila do vesele euforije..
najbolje bi bilo da se konzultiraš sa liječnikom, makar opće prakse, što se skidanja tiče. nikad se ne preporuča skidat se na svoju ruku ni "na suhu", odnosno prestat uzimat tablete odjednom.
ja sam skidala po četvrtinu prije jedno 4 godine i nije baš imalo nekog efekta jer sam došla do određene granice, i ispod nije išlo, a ja se nisam mogla natjerat.
kad sam se baš baš išla skidat nisam napravila sve kak treba, al preživila sam. netko ima jače, netko slabije simptome sustezanja, nekome se teže, a nekome lakše odviknuti.

nemoj se forsirat, slušaj svoje tijelo i doktore i sve će biti ok
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 10:50   #632
Inace sam sestra po struci.
O ovome "slusaj lijecnika" mogla bih pisat citavu knjigu..
Dok sam lijecena na psihijatriji,toliko je bilo lazi,zanemarivanja simptoma,nepravodobne reakcije i jednom rjecju nesavjesnog lijecenjs da to "vjeruj lijecniku" osobno bi najradije stavila u podrum i zakljucala..
Da mi suprug nije u ranu zoru dosao dezurnoj lijecnici na vrata kad sam s temp od 40stupnjeva danima lezala(a lijecnici me kljukali Lupocetom i cepicima ko djete),ja bi bila na intezivnoj
Moja obitelj lijecnica je imala nazalost srcani,a mjenja ju lijecnik kojem je to 1mjesto..koji nema pojma,jer sam mu js morala reci koju skupinu antibiotiks mi mora dati za Pseudomonas.
Mozes mislit kako onda zna o odvikavanju od Helexa ..
Razmisljam da se konzultiram s psihijatricom od mame..zena me zna i s posla,sigurno bi mi dala ispravan savjet a ok je psihijatrica..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 15:16   #633
Quote:
Kao i svi drugi lijekovi, Helex može izazvati nuspojave.
Ako primijetite bilo što od sljedećeg, prestanite uzimati Helex i obratite se svom liječniku:
- izraziti nemir i uzbuđenost,
- agresivnost, nekontrolirani bijes i razdražljivost,
- halucinacije, iluzije,
- gubitak pamćenja,
- osjećaj opijenosti (izrazita pospanost i gubitak ravnoteže) ,
- pojava žutice (žuta boja kože i bjeloočnica) .
Sa stranica proizvođača.


Prilično brutalne nuspojave za jedan lijek koji se daje kao bombon.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 16:02   #634
Oke, sad stvarno pretjerujes. Svaki lijek ima nuspojave, cak i "obicne" tablete protiv bolova.
Osobno nisam imala ni jednu od gore navedenih nuspojava.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:58   #635
Kakva je razlika Helex, Xanax, Lexaurin, Lexilium i što je od toga najbolje za stres, lupanje srca ponekad itd. ?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 12:04   #636
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Sa stranica proizvođača.


Prilično brutalne nuspojave za jedan lijek koji se daje kao bombon.
Ne preuvelicavajte te nuspojave, evo ti za Panadol nuspojave:

Quote:
. Moguće nuspojave

Kao i svi drugi lijekovi, Panadol može izazvati nuspojave.

Prestanite uzimati lijek i javite odmah svom liječniku ako razvijete:

alergijsku reakciju kao što je kožni osip i svrbež, ponekad udružen s problemima s disanjem ili oteklinom usana, jezika, grla ili lica te nedostatkom zraka
kožni osip ili ljuštenje kože što može biti popraćeno s oštećenjem sluznice usne šupljine
probleme s disanjem. Ovi simptomi su vjerojatniji ako ste prije imali iste simptome pri uzimanju drugih lijekova protiv bolova kao što su acetilsalicilatna kiselina ili drugi nesteroidni protuupalni lijek (npr. ibuprofen).
neobjašnjive masnice ili krvarenja
mučninu, nagli gubitak tjelesne težine, gubitak apetita i žutilo očiju i kože.
i sta sad kazes, bili popio obican panadol kad ti bude povisena temperatura??
Smjesan si lik.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 15:57   #637
Evo npr ja otkako imam loš imunitet imala sam nuspojave i alergijske reakcije,koje mozda ne bi bile tako izražene da je imunitet u normali..
I sad sam alergična na dva lijeka,plus na Sulotrim i Arwin,te imam nuspojave od Novocefa...
Pratitelj učestalost nuspojava,sat i vrijeme..
Ja npr od Novocefa nakon sat vremena imam dijareju
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 17:48   #638
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Kakva je razlika Helex, Xanax, Lexaurin, Lexilium i što je od toga najbolje za stres, lupanje srca ponekad itd. ?
za lupanje srca propranolol (uzimaju ga i pjevaci i kazalisni glumci za tremu pred nastup)
za psihomotorno smirenje Prazine
za generalizirani anksiozni poremecaj Lyrica/Pragiola
za ostale anksiozne poremecaje Brintellix, Mirzeten/Calixta ili Fevarin

Moderne smjernice u psihijatriji (WAR ON DRUGS), kazu da ne bi smjeli davati lijekove koji uzrokoju ovisnost, a Helex/Misar je opako sredstvo ovisnosti, to je lijek za akutno/jednokratno davanje, a ovdje na odjelu na Rabu trenutno imamo 20 pacijenata koji su na skidanju s Helexa i simptomi ustezanja su gori od onih na heroinu...

Helex je lijek za 1 do 2 puta mjesecno
NIJE lijek za svakodnevno uzimanje kroz mjesece ili godine
osim sto uzrokuje ovisnost, doslovno spaljuje mozak uzrokujuci smetnje pamcenja i amneziju, te zaravnjivanje afekta

Postoji noviji lijekovi u terapiji anksioznosti.
A najucinkovitija metoda izlijecenja anksiozosti je bihevioralno kognitivna psihoterapija.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 20:52   #639
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
za lupanje srca propranolol (uzimaju ga i pjevaci i kazalisni glumci za tremu pred nastup)
za psihomotorno smirenje Prazine
za generalizirani anksiozni poremecaj Lyrica/Pragiola
za ostale anksiozne poremecaje Brintellix, Mirzeten/Calixta ili Fevarin
Dakle kombinacija ovih bi bila zamjena za recimo Helex, a što je s Lexaurinom jel to ista stvar ko i Helex?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 02:11   #640
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
za lupanje srca propranolol (uzimaju ga i pjevaci i kazalisni glumci za tremu pred nastup)
za psihomotorno smirenje Prazine
za generalizirani anksiozni poremecaj Lyrica/Pragiola
za ostale anksiozne poremecaje Brintellix, Mirzeten/Calixta ili Fevarin

Moderne smjernice u psihijatriji (WAR ON DRUGS), kazu da ne bi smjeli davati lijekove koji uzrokoju ovisnost, a Helex/Misar je opako sredstvo ovisnosti, to je lijek za akutno/jednokratno davanje, a ovdje na odjelu na Rabu trenutno imamo 20 pacijenata koji su na skidanju s Helexa i simptomi ustezanja su gori od onih na heroinu...

Helex je lijek za 1 do 2 puta mjesecno
NIJE lijek za svakodnevno uzimanje kroz mjesece ili godine
osim sto uzrokuje ovisnost, doslovno spaljuje mozak uzrokujuci smetnje pamcenja i amneziju, te zaravnjivanje afekta

Postoji noviji lijekovi u terapiji anksioznosti.
A najucinkovitija metoda izlijecenja anksiozosti je bihevioralno kognitivna psihoterapija.
Kakvi su tocno simptomi? I sto vasi kolege misle o tome, recimo meni nije jasno kako netko moze kod doc opce prakse dobit vise od jedne kutije benzo mjesececno bez nalaza?! Znaci da psihijatri prepisuju vece doze helexa. I sta sad vi pljujete svoju struku ili? Znaci samo se kod vas helexi ne daju duze od 10 dana ili? Uopce mi nije jasno sta dajete onda pacijntima? One lijekove sto si naveo su puno punoooo gori i ti to znas i ja to znam a mislim da i tvoje kolege to znaju!! Kako im moze bit pakao gori nego na heroinu ak nikada nisu bili na heroinu, koliko su pili helexa na dan od koliko i koliko dugo? Jesi kad vidio osobu koja se skida sa heroina?
Jako dobro znas da je najveci problem pacijenta skinut sa one najmanje doze od 0. 25 mg kad dode do te doze! A svi dodu! I tu zapravo nastaje problem...
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.