Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2016., 13:19   #3461
Zna tko nekog dobrog farmakologa? Razmišljam da prestanem s lijekovima,a moja trenutna doktorica me samo forsira s njima. -.- Bilo bi lijepo da je preko HZZOa. Ugl. može i preko poruka.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 13:45   #3462
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
ja se liječim u jankomiru kod doktorice Vuk-Pisk. ustvari je to više kontrola psihofarmaka, ali žena me preporodila. prošli put sam na "kontroli psihofarmaka" bila oko 45 minuta i to zato što sam se ispuhala i više nije bilo potrebe da budem unutra. nije me požurivala, nije gledala na sat. komunicirala je samnom na način da ponudi sugestiju i uz pitanja je iz mene izvukla toliko puno toga!

na prvu djeluje kao da ima gard, ali baš mi nekako to i paše. iako je distancirana ne osjećam se zbog toga nelagodno. nekako u isto vrijeme kao da smo potpuni stranci, a mogu joj povjeriti svaku i najmanju tajnu.

prije nego sam zadnji put išla kod nje razmišljala sam o nekim stvarima koje me muče, a koje nikako na glas nebi mogla izreći (kod doktora se često zatvorim i teško mi je probiti tu barijeru), pa sam na mobitelu napisala sve o tome. pročitala je. nije me tjerala da ja pročitam niti je odbacila ideju da ona to pročita.
ukratko je prokomentirala pročitano i onda smo prodiskutirale stvari koje je ona smatrala najbitnijima ili nejasnima.

mislim da ona nije ni svjesna kolika mi je podrška i koliko mi je pomogla u ovom kratkom periodu. da ne pričam da je terapiju pogodila od prve. prvi put nakon mnogo godina imam osjećaj da stvarno živim život
à moi
exact
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 00:24   #3463
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Zna tko nekog dobrog farmakologa? Razmišljam da prestanem s lijekovima,a moja trenutna doktorica me samo forsira s njima. -.- Bilo bi lijepo da je preko HZZOa. Ugl. može i preko poruka.
doktorica o kojoj sam ja pisala je odličan farmakolog.
ja sam kod nje došla sa nekom "poluterapijom" koja je meni pomagala, ali ipak ne sasvim. promjenila je doze, uvela neke nove lijekove i stvari su drastično krenule na bolje.

ja sam kod nje došla sa istom idejom kao i ti, s tim da je meni plan bio skinut se sa helexa kojeg sam uzimala cca 5 godina svakodnevno. sad kad mi je pogodila terapiju i kad se osjećam normalno valjda prvi put u mnogo godina, uopće ne razmišljam o tome da prestanem piti tablete.
što se helexa tiče, ja sam se jako bojala skidanja. znam da je gadan i da ljudi pišu svašta i iskreno sam joj rekla da bi ga voljela prestati uzimati, ali da se bojim. ona me nije tjerala (bio je jedan doktor kojeg sam morala molit da mi ne ukine helex u potpunosti jer pobogu suho se skidat dok si i, po njemu, u polu-psihotičnom stanju je stvarno... katastrofa) nego je rekla da ćemo krenut s tim kad mi AD počne djelovat. long story short, jedan dan sam ga prestala uzimati i sama sam se skinula s njega (da, na suho, al drugo je kad te netko tjera na to, a drugo je kad sam odlučiš da je dosta).
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 10:09   #3464
Meni je tijelo potpuno uništeno i organizam mi je sheban, tako da mi je vrijeme da se skinem s toga.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 19:10   #3465
MoĹľe preporuka privatnog psihijatra u Zg, za BAP. I kolike su cijene? MoĹľe i u inbox. Hvala
Rango bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 19:48   #3466
Ako netko im preporuku dobre psihijatrice na Zavodu za psihološku medicinu (Rebro, Zagreb), pliz neka javi.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 19:55   #3467
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Ako netko im preporuku dobre psihijatrice na Zavodu za psihološku medicinu (Rebro, Zagreb), pliz neka javi.
Ako je crvena zgrada. Onda M. Bolanča. Mislim da joj je ime na M., a ovo prezime je točno. Mene je odhebala radi toga jer nisam bio dovoljno motiviran, ali sam čuo da je jako dobra šrinka što se tiče razgovora. Ugl. to je ako ti ne trebaju lijekovi.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:58   #3468
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Ako je crvena zgrada. Onda M. Bolanča. Mislim da joj je ime na M., a ovo prezime je točno. Mene je odhebala radi toga jer nisam bio dovoljno motiviran, ali sam čuo da je jako dobra šrinka što se tiče razgovora. Ugl. to je ako ti ne trebaju lijekovi.
Tnx, možda probam. Vidjela sam curku u prolazu hodnikom, djeluje simpa Ja sam te 'sreće' da naiđem na nekog ili tko nema slobodnih termina ili mi ne sjedne (češće ovo prvo). Jedini je problem što je njena soba blizu sobe moje trenutne šrinkice, a ne bih je željela baš susretati ako se prebacim.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 22:05   #3469
Meni ju je preporučila bivša doktorica - pa joj vjerujem na riječ.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 18:55   #3470
Jel moguće samo jednom otići (privatno) psihologu, a da psiholog to zna? Tj. koliko je to njima u redu? Odmah reći ovo je moja prva i zadnja seansa?

Mučim se s jednom sitnicom, sama je svakako neću uspjet riješit. Sa psihijatrom (idem kod njega jednom u mjesec i pol samo zbog lijekova) ne bih o tome.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 18:58   #3471
A odakle znaš da je to što te muči rješivo u jednom dolasku?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 18:58   #3472
Quote:
learntofly kaže: Pogledaj post
Jel moguće samo jednom otići (privatno) psihologu, a da psiholog to zna? Tj. koliko je to njima u redu? Odmah reći ovo je moja prva i zadnja seansa?

Mučim se s jednom sitnicom, sama je svakako neću uspjet riješit. Sa psihijatrom (idem kod njega jednom u mjesec i pol samo zbog lijekova) ne bih o tome.
Moguće je Ne mogu te natjerati da dolaziš, a svakako je bolje odmah reći što želiš i očekuješ
Naravno, ne mora značiti da je to tako lako rješivo kao što misliš.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 19:37   #3473
Quote:
learntofly kaže: Pogledaj post
Jel moguće samo jednom otići (privatno) psihologu
Moguće je, naravno. Samo bi bilo bolje procijenu treba li ti još koji dodatni dolazak na terapiju prepustiti njemu/njoj, jer to ovisi o prirodi problema, kao i o tome kako se ti s tim problemom nosiš.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 20:33   #3474
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
A odakle znaš da je to što te muči rješivo u jednom dolasku?
Poznam se
Jer nije ništa ozbiljno, da je nešto ozbiljno; obratila bih se svom psihijatru. Praktički mi je samo bitno da me netko sasluša i da mi kaže svoj uvid u to, poslije ja mogu sama sa sobom riješit. Nadam se.

Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Moguće je Ne mogu te natjerati da dolaziš, a svakako je bolje odmah reći što želiš i očekuješ
Naravno, ne mora značiti da je to tako lako rješivo kao što misliš.
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Moguće je, naravno. Samo bi bilo bolje procijenu treba li ti još koji dodatni dolazak na terapiju prepustiti njemu/njoj, jer to ovisi o prirodi problema, kao i o tome kako se ti s tim problemom nosiš.
Hvala vam.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 23:34   #3475
Inace, trazis psihoterapeuta, ne nuzno psihologa.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 16:57   #3476
Pitanje

dragi forumaši ...

može li mi netko preporučiti dobrog prihijatra na području zagreba? ako je netko bio u vezi dermatilomanije (naravno, to je samo vrh ledene sante). tko je ponajbolji? voljela bih da mi netko preporuči iz iskustva. hvala
hidrolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 15:05   #3477
Bok ljudi
Moze li mi netko preporuciti nekog besplatnog psihologa ne psihijatra u Zagrebu? i ako nije problem napisat da li mi treba uputnica ili ne.
Presurfala sam cijeli net i mislim da mi se ovdje najvise isplati pitati
hvala
del rey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 19:31   #3478
Da li mi može netko preporučiti dobrog psihoterapeuta u Istri?
Bila bi jako zahvalna jer mi treba dosta hitno .
Psihijatar farmakolog mi ne treba.
Hvala
samomama2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 18:04   #3479
Osjećam potrebu da ispravim ovdje napisanu neistinu. Prije godinu - dvije netko je pitao za preporuku za psihijatra u Zadru.
Napisala sam - dr Vera Klarić (nešto "topla, ljubazna.." ne mogu naći)
Ispričavam se, moja greška.
Iako još odlazim k njoj (jer ne znam kome drugom, a u Zadru nema psihoterapeuta) moram reći da osim onog što i sama znam nikad nije rekla nešto novo, o stvarima koje me muče ne želi razgovarati, a sve se svodi na 'dobar dan' i onda počne tipkat po kompu- jedino što hoće napraviti je- "promijenit ću vam terapiju". Nema pitanja, nema pomoći,nema koristi.
Samo za primjer, htjela sam joj pričati kako me stari od rođenja pokušavao ubiti; njena reakcija je bila- pustite njih (roditelje), to je njihov život.
Hvala na razumijevanju.
__________________
just easy....easy...
JayGee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:16   #3480
Pozdrav, gdje u Zagrebu mogu doci do psihijatra (prek HZZO-a) u roku par dana? Cula sam da se u domu zdravlja u marticevoj moze doci odmah ali ne znam koliko je to istina.. svaka info je dobrodosla :-)
9crimes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.