Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2010., 21:32   #1601
Exclamation ?????

Quote:
tomo88 kaže: Pogledaj post
od čega bi lamperija mogla istrunuti?
A od čega drvo inače trune???
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 09:32   #1602
Quote:
Nadobudan kaže: Pogledaj post
A od čega drvo inače trune???
Mijenjam i krovne prozore koji su bili problematični tj. uvijek je negdje nešto kapi vode prolazilo i uništavalo opšav... Inače su grede, daske, izolacija i crijep u odličnom stanju tako da se u principu ne brinem za vlagu/vodu... Lamperija inače stoji na stropu već cca 25 godina i izgleda kao nova...

Što se tiče skidanja lamperije... Obzirom da bi sve sam radio mislio sam da bi mi bilo lakše to napraviti direktno na lamperiju... Mislio sam uzeti UD profile, zašarafiti ih na lamperiju (dio gdje se lamperija spaja s gredama) i na to zašarafiti Knauf ploče... A možda i ne...

Da li bi netko bio ljubazan pa da mi kaže koliko me košta kvadrat lamperije da dam raditi majstoru? Imam cca 80m2 stropa...

Hvala na odgovorima!
__________________
Pa i ja imam pravo na mišljenje!
vilinkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 17:31   #1603
Šta ti u stvari radiš lamperiju ili knauf
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 21:29   #1604
smutili ste čovjeka
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 06:33   #1605
Quote:
Nadobudan kaže: Pogledaj post
A od čega drvo inače trune???
pa nije lamperija na kiši da propada , istrune ako su neki 'majstori' radili krovište koje curi na sve strane , isto imam lamperiju u potkrovlju koja je postavljena prije kojih 30 god , prefarba se svakih 5 godina i ko nova je
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 08:20   #1606
Thumbs up ...aha....

Quote:
tomo88 kaže: Pogledaj post
pa nije lamperija na kiši da propada , istrune ako su neki 'majstori' radili krovište koje curi na sve strane , isto imam lamperiju u potkrovlju koja je postavljena prije kojih 30 god , prefarba se svakih 5 godina i ko nova je
A zašto se farba i kako češ ovu farbati ispod knaufa? Šta planiraš svakih 5 godina skidat knauf? Mislim radi šta hoćeš tvoj je strop u pitanju.
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 08:42   #1607
Quote:
glk kaže: Pogledaj post
smutili ste čovjeka
Da smutili...

Ionako radim milju stvari pa sam greškom napisao lamperija umjesto knauf...

Zanima me cijena KNAUF-a po kvadratu...
__________________
Pa i ja imam pravo na mišljenje!
vilinkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 08:43   #1608
Quote:
vilinkralj kaže: Pogledaj post

Da li bi netko bio ljubazan pa da mi kaže koliko me košta kvadrat lamperije da dam raditi majstoru? Imam cca 80m2 stropa...

Hvala na odgovorima!
Tebe zapravo zanima koliko košta kvadrat knaufa!
Za ruke od 40 - 50 kn što znači da za tvoj prostor od 80m2 trebaš dati 3200-4000kn za ruke + materijal!
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 08:46   #1609
Quote:
Nadobudan kaže: Pogledaj post
A zašto se farba i kako češ ovu farbati ispod knaufa? Šta planiraš svakih 5 godina skidat knauf? Mislim radi šta hoćeš tvoj je strop u pitanju.
Ja svoju lamperiju nikada nisam farbao, lakirao ili slično... Svakih par godina se generalno prebriše (izriba krpom) sredstvom za održavanje namještaja i to je to... Lamperija je u bolesno dobrom stanju tako da mi je sve žao pokrivati je ali trebam dojam većeg prostora i bolju izolaciju pa bi zato stavljao knauf...
__________________
Pa i ja imam pravo na mišljenje!
vilinkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 08:49   #1610
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Tebe zapravo zanima koliko košta kvadrat knaufa!
Za ruke od 40 - 50 kn što znači da za tvoj prostor od 80m2 trebaš dati 3200-4000kn za ruke + materijal!

Hvala na odgovoru!

Mlad sam, visok, lep i plav, pravi 'rvat, sposoban da to sam napravim... Pa se vraćam na prvo pitanje - koji profil da šarafim na lamperiju?
__________________
Pa i ja imam pravo na mišljenje!
vilinkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 10:23   #1611
Quote:
vilinkralj kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!

Mlad sam, visok, lep i plav, pravi 'rvat, sposoban da to sam napravim... Pa se vraćam na prvo pitanje - koji profil da šarafim na lamperiju?
Prvo si nabavi vaservagu i puc špagu!
Ići ćeš sa direktnim nosačima u gredu, a okolo i ud profili!
Znači cd, ud profili i direktni nosači
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:33   #1612
Pozdrav svima, nisam nikakav strucnjak za rigips, ali sam ga radio par puta po uputstvima sa ovog threada, i sve je ok ispalo..... E sad imam slijedeci zadatak da rijesim ali nisam siguran kako... e ovako u jednom cosku imam neku instalaciju od grijanja i vode i treba da to zatvorim ali nisam bas siguran koje je najbolje resenje, pa ako neko momaka ima vremena da objasni koje profile da koristim u ovom slucaju..... ?
http://img32.imageshack.us/img32/7175/29185187.jpg
worm85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 17:10   #1613
Quote:
Nadobudan kaže: Pogledaj post
A zašto se farba i kako češ ovu farbati ispod knaufa? Šta planiraš svakih 5 godina skidat knauf? Mislim radi šta hoćeš tvoj je strop u pitanju.
zbog načina na koji neki majstori rade za 5 godina bude ovak i onak sav knauf popucal i moralo bude se ponovno raditi
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 23:28   #1614
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Prvo si nabavi vaservagu i puc špagu!
Ići ćeš sa direktnim nosačima u gredu, a okolo i ud profili!
Znači cd, ud profili i direktni nosači
Kae to puc spaga?
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 09:34   #1615
Nju nategneš na mjestu gdje se šarafi UD profil, nategneš ju i pustiš, pa ti ostane crta po kojoj šarafiš profile da ispadnu ravni, a i da je posao brže odrađen. Smisli si nahodavanje
stalni, pa vaganje s vaservagom .da odrediš 100% ravninu budućeg stropa. Jednim riječima markir špaga. Upiši u google pa vidi.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 18:33   #1616
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Kae to puc spaga?
Nema tebe dugo, kaj šarafiš još po Kanadi?
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 19:33   #1617
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post

evo ovako sam si zamislija pricvrscivanje UD profila (prelaz) na Kosu deku.
mislim da je to u redu ?
Ud profil postavite na tiple.

Ali kako čete obložiti kosinu? ako oblažete kosinu sa "knaufom" onda taj ud nije potreban, a cd profili se postavljaju kontra od sadašnjih, tj. nosivi profili se postavljaju tako kako su sad a montažne postavljate ispod i stajate ih križnom spojnicom za cd.

Na kosinu postavite cd profile na direktni nosač
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 19:39   #1618
Quote:
vilinkralj kaže: Pogledaj post
Bok ekipa!

Vidim da ovdje ima znalaca pa bih molio jedan savjet... Naime, stavljao bih knauf direktno na lamperiju u potkrovlju pa me zanima koji profil da stavljam... Stavio bih neki profil, između izolaciju i nakon toga knauf ploču. Cilj je da knauf sa konstrukcijom bude što tanji kako ne bih gubio previše na prostoru potkrovlja...

I kad sam već tu - kolike su okvirne cijene postavljanja po kvadratu ako uzmem majstora?

Hvala Vam svima unaprijed!
Najbolje je skinuti lamperiju, i izvaditi izolacju ako nevalja.
Postaviti novu izolaciju. od 15-30cm
Između greda "puna ispuna" - koliko stane npr.10cm
Preko greda 5cm, između profila 5cm
Podkonstrukcija i preko nje parnu branu npr. Parnu branu s efektom isušenja zabrtvenu posebnom trakom i ljepilom
Ploče 12,5mm
Obrada spojeva Uniflott
i daljnja obrada kompletno zaglađivanje, impregnacija boja ili samo impregnacija i boja.

Cijene na PM.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 19:44   #1619
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post


Evo krenuo sam sa izradom spuštenog stropa...u obliku romba!
Sad kad stavim donju ploču zanima me koliko ju smijem napustiti, a da se ne uvine kasnije!?
Mislio sam desetak cm, ali i na sam rub donje ploče i jednu od 5cm na kant koja neće dati da se vidi indirektno osvjetljenje!
Hoće li to biti u redu?
Možete napustiti, ali bi bilo dobro složiti i podkonstrukciju,
i ako mislite staviti masku na gornji rub stavite završnu lajsnu - PVC u obliku slova U koja se postavi na rub ploče i obradi se
Na kut stavite alu lajsnu sve obradite uniflottom.
Slobodno masom zaglatite cijeli element.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 19:46   #1620
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Tebe zapravo zanima koliko košta kvadrat knaufa!
Za ruke od 40 - 50 kn što znači da za tvoj prostor od 80m2 trebaš dati 3200-4000kn za ruke + materijal!
Tolika je cijena izrade potkrovlja ???
Hm. što ulazi u to?
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.