Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 12:09   #1
Molim pomoć - nezasitni mačak

Prije godinu dana prijatelj mi je poklonio mačka. Zapravo, to je više bila usluga, nego poklon jer njegov sin je to mače pokupio na cesti i onda je njegov stari "poklonio" predivnog mačića svom najboljem frendu - meni.
Sve bi bilo u redu da taj mačak nije poseban. Poseban u poremećenom smislu.
Inače, pametan je i poslušan. Ponaša se kao pas. Kupio sam mu korpu i stavio je pokraj ulaznih vrata. U njoj spava, a ostatak dana sjedi ispred vrata. Tako je barem kad sam kod kuće. Što radi dok sam na poslu, ne znam.
Inače, provjeravao sam ga više puta dok sam kod kuće (da vidim što radi ) i stvarno se ne pomiče dalje od vrata. Zbog toga ga vodim u šetnju. On hoda pokraj mene, uz nogu. Kao pas.
Zvuči idealno, zar ne?
I je, u nekom smislu, ali....nemoguće ga je nahraniti. Već sam skoro bankrotirao kupujući mu svaki drugi dan kutiju Darlinga. Konzerve sam potpuno izbrisao sa popisa jer jednu konzervu smaže u jednom danu i traži još.
Mislim da ću mu prestati kupovati i Darling. Jest će...kruh i mlijeko, burek i juhu iz vrećice. Baš me briga.
Ne bi ta njegova glad ni bila problem da nije dosadan. Ostavim sad vrata otvorenima kad je toplije, čisto da mi se kuća zrači.
Mačak me može vidjeti dok hodam po kući. Čim me vidi, počne mijaukati kao luđak,a kad čuje da otvaram hladnjak ili dižem poklopac sa lonca, to mijaukanje postane bolesno. Mijauče onako...kao one mačke kad se pare. Ono mijaukanje koje liči na plač djeteta. I što onda s njim? Ništa, opet ga nahranim.
Mene zanima kako da mu smanjim apetit? Ne mogu ga toliko hraniti. Eksplodirat će, a opet to mijakunje je bolesno. Čak mi ga i bude malo žao.
Postoji li neko cjepivo? Je li moguće da ima gliste pa da zato toliko jede?
Ispričavam se na dužem postu, ali zaista bih vas molio da mi date savjet što da radim po tom pitanju.
Hvala.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 12:12   #2
mozda ima gliste,ako ima ,stomak bi mu trebao biti napuhnut,nece mu skodit ako mu das tableticu za gliste,ona je oko 4-7 kn,ovisi kako gdje
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 12:18   #3
Quote:
maša&maša kaže: Pogledaj post
mozda ima gliste,ako ima ,stomak bi mu trebao biti napuhnut,nece mu skodit ako mu das tableticu za gliste,ona je oko 4-7 kn,ovisi kako gdje
stomak mu nije napuhnut. iako puno jede, uopće nije debel.
slabo i raste. za jednog mačka od godinu dana, nije baš razvijen.
znači, tabletu mu mogu dati neovisno o tome ima li gliste ili nema?
gdje mogu kupiti te tablete?
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 12:36   #4
nije mu potrebno davati tabletu protiv glista ukoliko ih nema..to kako si opisao baš i nije puno da jede..mislim da jedna konzerva na dan je Ok, čak mi se čini da piše na konzervi da se preporuča jedna konzerva dnevno al nisam sigurna..mace inače vole papati i čak se kaže za njih da su proždrljivice..evo, npr.moj mačak smaže cijelu zdjelicu keksića u jednoj noći, prekjučer je smazao dva pileća batka kuhana u roku od dva sata plus još zdjelica keksića..doduše, moj je pokupljen sa ulice pa se valjda boji da ne bi ostao bez hrane i konstantno se vraća na zdjelicu..A za razliku od njega, maci zdjelica keksića traje 24 sata ali kad je vidjela ovoga kako jede i ona se sad malo požurila.. Probaj mu kupiti suhu hranu, napuni mu zdjelicu i ništa mu drugo nemoj davati dok to ne pojede..Pa vidi koliko će mu to trajati..i obavezno mu mijenjati vodu tri put dnevno..Jeli mačak kastriran?
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 17:56   #5
mv27, jedna konzerva na dan (dopodne) plus još hrpa toga što fekta poslije 13h kad se vratim s posla. I stalno je gladan. Kad ga pogledam onakvog mršavog, pitam se gdje mu to sve stane.
Nije kastriran.
I mog su pokupili na ulici i donijeli ga meni ali baš sad da ima psihičke probleme zbog toga i nakon godinu dana, ne bih rekao. Tim više što svaki dan toliko jede.
Vidim da i tvoj ima dobar apetit. Dva batka pojede, hehe.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 19:48   #6
Kolko sam skužila ti miceka nikad nisi čistil od unutarnjih parazita. Napravi to pod hitno. Tablete možeš kupit kod veta, vet. ljekarni ili cak u nekom pet shopu. I to ponavljati svaka 3-4 mj, bez obzira dal ima parazite ili ne. Daj si malo progooglaj o tome......
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 19:51   #7
o.k., kupit ću mu to. nisam ni znao da to treba napraviti...
hvala na sugestiji
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 14:54   #8
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
mv27, jedna konzerva na dan (dopodne) plus još hrpa toga što fekta poslije 13h kad se vratim s posla. I stalno je gladan. Kad ga pogledam onakvog mršavog, pitam se gdje mu to sve stane.
Nije kastriran.
I mog su pokupili na ulici i donijeli ga meni ali baš sad da ima psihičke probleme zbog toga i nakon godinu dana, ne bih rekao. Tim više što svaki dan toliko jede.
Vidim da i tvoj ima dobar apetit. Dva batka pojede, hehe.
u fakat ima dobar apetit!! gle, moj savjet ti je da ga odvedeš vetu, tek toliko na pregled i cijepljenje ako ga nisi već cijepio..i usput možeš zamoliti veta da mu on da tabletu, ipak je stručnjak..kad smo mi davali svojoj maci, više je bilo tablete vani nego što ju je progutala..a vet je dao miceku i za čas ju je progutao!!
a što se tiče mog miceka, gle sad ovo: sinoć negdje oko 22 sata dobili su jednu Sheba paštetu s lososom i račićima, smazali ju u roku od 5 minuta, zdjelica puna suhe hrane (Darling) od sinoć, danas ujutro je bila potpuno prazna..taj mačak se ne miče od zdjelice dok ju doslovce ne poliže i obliže toliko da ju ne moraš ni prati!! moj mačak je doduše bucko, ali kako mi se čini morat ću ga na dijetu ubrzo.. naime, sad smo ga kastrirali i ako nastavi toliko jesti imat će 100 kila!!
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 17:17   #9
Mače ti je legedna.Slatkić mali
Jedino nisam skužila-kako kraj ulaznih vrata pa te vidi da šećeš, kaj on spava vani?

OT:Vodi ga vetu
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 23:30   #10
počni ga hraniti kvalitetnijom hranom pa će mu trebati manja količina hrane da se najede...royal canin fit 32 (37 kn/kg) je ok, i najviše ti se isplati uzimati rifugio ili cijelu vreću od 15 kg...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.