Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 12:44   #881
Objasnila je postupak, rekla da će me bolit da 2tjedna nakon toga neću moć jest,a onda ću već morat doć 2 zub vadit pa me pitala da li inzistiram na vađenju jer ako ja to želim ona će meni izvadit zube...

Naravno,nisam inzistirala [/QUOTE]

Poslusaj savjet doktorice kod koje si bila radi fiksnog aparatica.Ne cekati da izrastu.
Radalj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:17   #882
Quote:
Radalj Sanja kaže: Pogledaj post
Objasnila je postupak, rekla da će me bolit da 2tjedna nakon toga neću moć jest,a onda ću već morat doć 2 zub vadit pa me pitala da li inzistiram na vađenju jer ako ja to želim ona će meni izvadit zube...

Naravno,nisam inzistirala
Poslusaj savjet doktorice kod koje si bila radi fiksnog aparatica.Ne cekati da izrastu.[/QUOTE]

Hm... a sad je gotovo odustala sam, jedna osmica je do pola vani i fkt ima mjesta, niš me nije bolilo dok je rasla ndm se da neću imat problema ugl ak bude problema vadit cu naravno
Balm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:00   #883
Balm, možda bi ipak bilo bolje da si ih povadila sva 4, bojim se da će ti ipak kad-tad raditi probleme... Inače, u Dubravi ako to inzistiraš oni to rade i u općoj anesteziji, uspavaju te i fino sve prespavaš, kad se probudiš zubi su već vani!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 16:20   #884
Fora je u tome sta se umnjaci vade prije nego pocnu raditi probleme.Ako je snimak pokazao da nema mjesta onda nema mjesta.Mozemo ici linijom manjeg otpora onda je to tezi put.
Radalj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:01   #885
Meni normalno rastu, zapravo su vec pola i narasli (sva 4). Nemam nikakvih problema sa pomjeranjem ostalih zuba, osim sto mi se jedinica jedna krenula malo kriviti, al' nista toliko primjetno. Jedan zubar mi je rekao da bih trebala nositi onu bijelu/prozirnu plastiku (udlage ili kako vec se zove) ili da ih izvadim. Odlucila sam se odmah za vadjenje jer mi se ne da to godinama nositi i uvijek paziti, a i umnjaci su kvarljivi pa bi se i nakon nosenja toga moglo doci do vadjenja. dr. Štefanac (iz Ilice) je pogledala sliku i rekla da nema potrebe za vadjenjem, da je sve u redu.

Sad ne znam sta bih
Morrigan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:14   #886
Quote:
Morrigan69 kaže: Pogledaj post
Meni normalno rastu, zapravo su vec pola i narasli (sva 4). Nemam nikakvih problema sa pomjeranjem ostalih zuba, osim sto mi se jedinica jedna krenula malo kriviti, al' nista toliko primjetno. Jedan zubar mi je rekao da bih trebala nositi onu bijelu/prozirnu plastiku (udlage ili kako vec se zove) ili da ih izvadim. Odlucila sam se odmah za vadjenje jer mi se ne da to godinama nositi i uvijek paziti, a i umnjaci su kvarljivi pa bi se i nakon nosenja toga moglo doci do vadjenja. dr. Štefanac (iz Ilice) je pogledala sliku i rekla da nema potrebe za vadjenjem, da je sve u redu.

Da li je dr.Stefanec oralni hirurg?Ako nije bolje trazi savjet od hirurga.Ja bi tako napravila kao sta i jesam.

Zadnje uređivanje Silvery : 13.10.2010. at 17:58. Reason: quote
Radalj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:11   #887
Ja sam vadila sva 4 odjednom u bolnici, al prva stvar što mi je bila zakomplicirana je ta što su mi odgodili operaciju jer nije bilo mjesta u bolnici, tak dok sam ja čekala prošlo je 1 mj. meni se prednji zubi pomicali van, operacija prošla bez problema, umnjaci vani, ležala u bolnici još 3 dana, bez bolova, al zato sam morala poslije ići stavljati fiksni aparatić koji sam ja platila da mi vrati zube koji su se pomaknuli zbog odgođene operacije Tako da ako tvoja zubarka tebi savjetuje vađenje, mislim da se nemaju doktori šta miješati, već da obave svoj posao, a straha od boli ne treba biti ako je operacija u bolnici dobija se infuzija i sve pod kontrolom doktora i nema bolova i brige
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 20:03   #888
Quote:
Balm kaže: Pogledaj post
Objasnila je da ne može jedan zub pogurat ostalih 7.
Naravno da može. Meni je to napravio.

Quote:
Balm kaže: Pogledaj post
Objasnila je postupak, rekla da će me bolit da 2tjedna nakon toga neću moć jest,a onda ću već morat doć 2 zub vadit pa me pitala da li inzistiram na vađenju jer ako ja to želim ona će meni izvadit zube...
Ma daj, glupost. Boli (ako uopće boli) 3-4 dana, malo možda natekne, splasne i bok, ko da ništa nije bilo. Kolko su me plašili prije da će boljeti, toliko nije boljelo kad su izvadili zub, čak ni onaj kod kojeg su kost bušili.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 16:57   #889
moj donji umnjak ima mjesta,izrastao fino, ali se raspao kao da je od stakla,ostale samo zidine,u ravnini gingive prakticki,zubarka veli da cu morat vadit, jel ima tko takav slucaj,i kak je bilo?
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:47   #890
Moj je pukao pri vađenju, malo ti buše po kosti da mogu doći do ostatka zuba, vjerojatno će ti nateknuti kasnije, ali ne bi trebalo ništa više boljeti (mene nije skoro ništa).
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:03   #891
oj

evo ja dana ujutro vadio donji ljevi umnjak..sam postupak ne boli ništa ali evo sad kad je popustila anestezija moram priznat da dosta boli..mani su još i šivali tu ranu tak da valjda i to utječe na bol..pljujem krv,nisam nateko(bar za sad),malo bum se skljuko s neki tabletama i valjda bu bilo ok..
kototamopeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:09   #892
Quote:
kototamopeva kaže: Pogledaj post
evo ja dana ujutro vadio donji ljevi umnjak..sam postupak ne boli ništa ali evo sad kad je popustila anestezija moram priznat da dosta boli..mani su još i šivali tu ranu tak da valjda i to utječe na bol..pljujem krv,nisam nateko(bar za sad),malo bum se skljuko s neki tabletama i valjda bu bilo ok..
prekii pljuvat krv...mora ti se stvorit ugrusak inace ce te bolit i dalje
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 19:15   #893
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
prekii pljuvat krv...mora ti se stvorit ugrusak inace ce te bolit i dalje
a kaj da radim s tom krvi kaj mi se nakupi u ustima???
kototamopeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 15:09   #894
imam isto problem s umnjacima i trebala bi ih ici vaditi. naime donji umnjaci mi rastu u čeljust i točno se kuži kako mi je lijeva čeljust (lijevi umnjak je nešto prije izrastao) izraženija, a najviše se kuži to na fotografiji - i živcira me to. sad osjećam neku laganu nelagodu u ajmo reći desnoj čeljusti ko da mi i desni raste, ali opet očito i on u čeljust. tako da mislim da bi oba odmah izvadila. zanima me jer možda kompliciranije vađenje ako zub raste u čeljust i u biti neznam koliko je vec urastao u nju. ima netko slično iskustvo? i planirala sam ici na stomatološki fakultet to vaditi

Zadnje uređivanje crystalmaiden : 21.10.2010. at 15:15.
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 15:55   #895
Quote:
kototamopeva kaže: Pogledaj post
a kaj da radim s tom krvi kaj mi se nakupi u ustima???
pa pljucni je lagano al nemoj skupljat pljuvačku onako ustima i jezikom.. ako razumiš šta ti oću reć ... jer će ti tako stalno ić krv....

@crystalmaiden postoji gornja i donja čeljust, ne liva i desna
aj u oralnog i nek vidi ortopan
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 16:58   #896
Quote:
queen000 kaže: Pogledaj post
pa pljucni je lagano al nemoj skupljat pljuvačku onako ustima i jezikom.. ako razumiš šta ti oću reć ... jer će ti tako stalno ić krv....
je je shvatio sam!!
kototamopeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 18:25   #897
Quote:
crystalmaiden kaže: Pogledaj post
imam isto problem s umnjacima i trebala bi ih ici vaditi. naime donji umnjaci mi rastu u čeljust i točno se kuži kako mi je lijeva čeljust (lijevi umnjak je nešto prije izrastao) izraženija, a najviše se kuži to na fotografiji - i živcira me to. sad osjećam neku laganu nelagodu u ajmo reći desnoj čeljusti ko da mi i desni raste, ali opet očito i on u čeljust. tako da mislim da bi oba odmah izvadila. zanima me jer možda kompliciranije vađenje ako zub raste u čeljust i u biti neznam koliko je vec urastao u nju. ima netko slično iskustvo? i planirala sam ici na stomatološki fakultet to vaditi
Odmah to vadi vani!!Ne cekaj da vise rastu!!¨Na pregib vilice to je dosta bolno,zato ne cekaj.Imam iskustvo ali nisam cekala da izrastu i nisam nikada popila tabletu jer zasto da te ti stvorovi truju..Ako budes cekala imat ces bolove a izvadit umnjake nije nesto i to napravi sve odjednom!Mozes ti to..
Radalj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:07   #898
Quote:
Radalj Sanja kaže: Pogledaj post


Odmah to vadi vani!!Ne cekaj da vise rastu!!¨Na pregib vilice to je dosta bolno,zato ne cekaj.Imam iskustvo ali nisam cekala da izrastu i nisam nikada popila tabletu jer zasto da te ti stvorovi truju..Ako budes cekala imat ces bolove a izvadit umnjake nije nesto i to napravi sve odjednom!Mozes ti to..
idem ,baš se moram naručiti za ortopan prvo, pa onda idem po uputnicu za vađenje. veliš da je dosta bolno, a onda ce mi valjda vaditi s anestezijom? a veli meni zubarica da kao ona to mozda ne bi vadila, jer ako će trebati nekad vaditi neki drugi zub da bi se onda možda ti umnjaci vratili u pravi položaj. a kaj da onda izvadim i oba u gornjoj čeljusti za svaki slučaj
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 21:03   #899
Ženooo, umnjaci se uvijek vade s anestezijom kao i ostali zubi, daj zamisli da to ide bez Ja sam za jedan čak 3 injekcije dobila jer sam i dalje osjećala bol! I savjet, odi drugom zubaru, drugi zubi se vade jedino ako dok si još dijete se vidi da neće biti mjesta za umnjake jer bi onda izgurali zadnje zube van, inače se umnjaci vade jer s njima ima najviše problema. Ako ti tvoja zubarka kaže da ne bi vadila, traži je svejedno uputnicu i odi u Dubravu ili Perkovčevu po savjet.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 00:21   #900
zubari ne vade umnjake - pa zato služi oralna kirurgija
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.