Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 16:50   #1
Arrow Kako promijeniti IP adresu

Reko mi jedan poznanik da on svoju promjeni preko 192.168.1.1 tako da klikne disconnect i connect i svaki put ima drugi ip. Ali meni je to drugacije nego kod njega kad se ulogiram i nigdje nema tih opcija. Jel zna netko kak to promjenit?
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 18:22   #2
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Reko mi jedan poznanik da on svoju promjeni preko 192.168.1.1 tako da klikne disconnect i connect i svaki put ima drugi ip. Ali meni je to drugacije nego kod njega kad se ulogiram i nigdje nema tih opcija. Jel zna netko kak to promjenit?
Ugasi i upali router... ako koristiš wifi da se spajaš na njega... cca 40 sek...

Ako koristiš lan kabel koji je spojen na router, onda napravi da se windowsi spajaju na net a ne sam router...
I kad ti treba samo isključiš vezu i spojiš se ponovo... proces traje jako kratko....
iForce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 18:39   #3
Quote:
iForce kaže: Pogledaj post
Ugasi i upali router... ako koristiš wifi da se spajaš na njega... cca 40 sek...
ovo je upalilo
Ali ja sam mislila ako ima neki jednostavniji nacin, da nemoram pogasit internet svima u kuci dok to radim. Samo da dobijem drugu adresu.

Mozda neki program?? ili nesto preko run, procitala sam da se i tak moze?
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:58   #4
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Ali ja sam mislila ako ima neki jednostavniji nacin, da nemoram pogasit internet svima u kuci dok to radim. Samo da dobijem drugu adresu.
To ti je vanjska javna IP adresa koja je jednaka za sve vas unutar lokalne mreže. ne možeš ti imati jednu a drugo računalo u loklanoj mreži drugu IP javnu adresu.
Zato kad gasiš/pališ router svima prekineš net na tih par sekundi.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:27   #5
ok, znaci moram resetirat ruter. Hvala svima
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 18:40   #6
Da li se time rješava problem bana preko IP adrese?
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 19:56   #7
Ne, treba mi da mogu imat dva accounta na jednom serveru.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:48   #8
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Da li se time rješava problem bana preko IP adrese?
Ovo je dosta zanimljivo. Puno ljudi piše na forumu iz firmi gdje su svi kompovi spojeni preko istog rutera i time imaju istu adresu. Mislim da je dosta ljudi proglašeno klonovima iz tog razloga. Puno bolje rješenje bi bilo ujedno provjeravati MAC adresu mrežne kartice pojedinog kompa. Samo nisam siguran koliko je to jednostavno provjeriti.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:33   #9
paaaaaaaaaaaa koji router imaš?
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:39   #10
Aaaaa...koji probljem ???

Ako je Win 7, -------------- Open Network and sharing centar > kliknuti na "kućicu" odn Network i otvore se ikone computer 1, media devices i Network infastructure > tu se nalazi naziv routera, moj je Thompson.

Desni klik na router (moj je Thompson) (malo sačekati ) DISABLE i kad želite na web ENABLE.

Koje resetiranje routera !?
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 23:50   #11
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Ako je Win 7, -------------- Open Network and sharing centar > kliknuti na "kućicu" odn Network i otvore se ikone computer 1, media devices i Network infastructure > tu se nalazi naziv routera, moj je Thompson.

Desni klik na router (moj je Thompson) (malo sačekati ) DISABLE i kad želite na web ENABLE.
kod mene ovog uopce nema

Nebi ni ja htjela resetirat ruter svaki put, ali izgleda da mi nema druge...
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:31   #12
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
kod mene ovog uopce nema

Nebi ni ja htjela resetirat ruter svaki put, ali izgleda da mi nema druge...
Koji router imaš ?

Već te je čovjek gore pitao ?

A, i imam dva max tv prijamnika, što misliš kako bi bilo da stalno resetiram router na prekidaču


Quote:
horny but sensitive kaže:
ovo gore radi samo ako je router prepoznat od strane OSa.. ako nije moš ga jebat.. dakle opcija radi uvijetno...
Hm, da...nisam znao da nekom njegov router win ne prepozna

Pa meni je i XP sp3 na isti način prepoznao "moj " router samim ukopčavanjem routera na windowse.

I tamo sam imao ikonu routera preko koje sam mogao manipulirati ip adresama.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:58   #13
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Koji router imaš ?
ZyXel bezicni. Jel to ima kakve veze?
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:27   #14
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post


Hm, da...nisam znao da nekom njegov router win ne prepozna

Pa meni je i XP sp3 na isti način prepoznao "moj " router samim ukopčavanjem routera na windowse.

I tamo sam imao ikonu routera preko koje sam mogao manipulirati ip adresama.
To što ti pričaš ima smisla samo ako je ruter spojen s kompom preko USBa. Onda su potrebni driveri za ruter (bilo da ga sam prepozna ili ti instaliraš drivere).
Ako je spojen samo mrežnim kablom ili wireless onda windowsima ne trebaju nikakvi driveri za ruter. Jedini Network adapter je mrežna kartica (kojoj trebaju driveri) a ruter je zaseban čvor i nema nikakve veze s windowsima.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:41   #15
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
kod mene ovog uopce nema

Nebi ni ja htjela resetirat ruter svaki put, ali izgleda da mi nema druge...
Da se nastavim na prethodno. Dakle tvoj mrežni adapter je wireless kartica. Ti bi mogla napraviti enable/disable na mrežnoj kartici ali time ćeš promijeniti samo lokalnu IP adresu (osim ako nije podešena fiksna). Dakle unutar tvoje kućne mreže svaki komp ima zasebnu lokalnu IP adresu prema kojoj se razlikuju unutar te kućne mreže. Vanjska IP adresa je samo jedna i svi tvoji kompjuteri zapravo koriste istu. Ta adresa je dodijeljena ruteru a ne kompu. Jedino rješenje je dakle odspojiti pa spojiti ruter, ali ulaz u ruter, dakle onaj telefonski kabel. Restart je bolja opcija jer bi se mogao malo izblesirati ako vadiš kablove dok radi. Možeš i preko IP adrese rutera pristupiti njegovim opcijama te tamo napraviti Disconnect/connect ako imaš tu opciju. Mislim da bi to trebalo dodijeliti novu IP adresu.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:19   #16
Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Da se nastavim na prethodno. Dakle tvoj mrežni adapter je wireless kartica. Ti bi mogla napraviti enable/disable na mrežnoj kartici ali time ćeš promijeniti samo lokalnu IP adresu (osim ako nije podešena fiksna). Dakle unutar tvoje kućne mreže svaki komp ima zasebnu lokalnu IP adresu prema kojoj se razlikuju unutar te kućne mreže. Vanjska IP adresa je samo jedna i svi tvoji kompjuteri zapravo koriste istu. Ta adresa je dodijeljena ruteru a ne kompu. Jedino rješenje je dakle odspojiti pa spojiti ruter, ali ulaz u ruter, dakle onaj telefonski kabel. Restart je bolja opcija jer bi se mogao malo izblesirati ako vadiš kablove dok radi. Možeš i preko IP adrese rutera pristupiti njegovim opcijama te tamo napraviti Disconnect/connect ako imaš tu opciju. Mislim da bi to trebalo dodijeliti novu IP adresu.
Ne kuzim kakva wireless kartica?
Ruter je kabelom spojen na PC, a bezicno na moj laptop kojem bi htjela promjenit IP. Znaci preko wi-fi.
Nemoram vadit kablove, ugasim ga (ruter) i opet upalim na gumbic na njemu i promjeni mi se IP. Zato pitam ako ima neki jednostavniji nacin da nemoram stalno do rutera i resetirat ga na taj nacin, pa cekat 2-3 min da on dođe k sebi.

Kao sto sam napisala u prvom postu, jedan poznanik mijenja IP tako da u pregledniku ode na 192.168.1.1 i tamo promijeni. Moj je ocito drugaciji jer nemam iste opcije ko on.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 20:34   #17
pomoc pomoc

Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Aaaaa...koji probljem ???

Ako je Win 7, -------------- Open Network and sharing centar > kliknuti na "kućicu" odn Network i otvore se ikone computer 1, media devices i Network infastructure > tu se nalazi naziv routera, moj je Thompson.

Desni klik na router (moj je Thompson) (malo sačekati ) DISABLE i kad želite na web ENABLE.

Koje resetiranje routera !?
imam problem.....kod svoje kuce to ne mogu pronaci kada se spojim na ruter....kada sam bio kod frenda njegov pronalazi....i radi mi ovo savrse...trebam pomoc jer igram nesto pa me bana zbog prebrze promjene servera.....uglavnom kod frenda mi pokazuje njegov ruter...kod mene doma nemoze ga naci....ako netko moze pomoci hvala vam
jinx1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:36   #18
Jesi siguran da to promijeni IP adresu routera? Kod mene, recimo, toga što ti pišeš nema uopće.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:52   #19
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
ovo je upalilo
Ali ja sam mislila ako ima neki jednostavniji nacin, da nemoram pogasit internet svima u kuci dok to radim. Samo da dobijem drugu adresu.

Mozda neki program?? ili nesto preko run, procitala sam da se i tak moze?
ip koja se gleda na serveru je ona koju ima tvoj fakin modem..
ti NE možeš promijeniti tu adresu bez da prekineš trenutnu vezu s internetom... moraš se diskonektat tako da dobiš od DHCP servera novu ip adresu., simle...
ako pristupiš preko bilo kojeg drugog sučelja modemu, ili ga urasiš ili prekineš vezu na bolo koji način, sjebala si net svima koji su trenutno spojeni preko njega.. točka..


Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Aaaaa...koji probljem ???

Ako je Win 7, -------------- Open Network and sharing centar > kliknuti na "kućicu" odn Network i otvore se ikone computer 1, media devices i Network infastructure > tu se nalazi naziv routera, moj je Thompson.

Desni klik na router (moj je Thompson) (malo sačekati ) DISABLE i kad želite na web ENABLE.

Koje resetiranje routera !?
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Jesi siguran da to promijeni IP adresu routera? Kod mene, recimo, toga što ti pišeš nema uopće.
ovo gore radi samo ako je router prepoznat od strane OSa.. ako nije moš ga jebat.. dakle opcija radi uvijetno...

najbolje spike su mi:: kod mene na mom kompu...
__________________
x
horny but sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 18:55   #20
Da, imam taj isti ruter i sedmica ga prepozna pod network infrastructure.
Malo sam površno čitao prvi put. Ja sam te shvatio da ti se ruter vidi pod Network u device manageru i to mi je bilo nelogično pošto windowsi ne upravljaju radom rutera i stoga nisu potrebni nikakvi driveri.
E sad da li bi taj disable/enable promijenio IP adresu, nisam probao. Trebalo bi.
Iako je bolje rješenje ući u ruter web page pa napraviti disconnect/connect. Time ne gasi cijeli ruter, kraće traje a neće prekinuti recimo telefon ili TV ako ga ima.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.