Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2004., 00:13   #21
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 01:07   #22
Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga kaže:

Probudio sam se na bolnickom krevetu , obasut intenzivnim pogledima pogledima dvojice lijecnika...
Izgledali su nekako zabrinuto...
Sad me vec pocela hvatati panika...

"Vi ste otac?"
Ćutim, nije mi jasno.
"Žao nam, vaša žena...njena bolest nije izdržala ovaj napor, izgubila je previše krvi...borili smo se..."
I dalje šutim.
Kroz glavu mi lete sumanute misli i pitanja tipa...šta li je sa onim Indijcem? Je li u zatvoru? Kakva ga presuda čeka?
Blijedo gledam, potpuno spontano postavljam pitanje:
"A beba?"
Drugi liječnik pokušava otvoriti usta. Ovaj je mlađi. Drhti i nesigurno odgovara..
"Plod je bio nerazvijen...bebino srce je bilo suviše slabo...žao nam je...".

Hvata me smijeh. Histeričan smijeh.
Ležim sa glavoboljom u bolnici u sobi sa dva liječnika koji mene..koji mi pričaju o nekakvoj bezimenoj paćenici i njenom nerođenom djetetu...

Prije nego sam utonuo u san, razmišljao sam o golim listovime one stjuardese...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 01:37   #23
Hvata me smijeh. Histeričan smijeh.
Ležim sa glavoboljom u bolnici u sobi sa dva liječnika koji mene..koji mi pričaju o nekakvoj bezimenoj paćenici i njenom nerođenom djetetu...

Prije nego sam utonuo u san, razmišljao sam o golim listovime one stjuardese...

Gdij si -Sta radis -Nazovi me molim te Nazovi me molim te.
Neznam ali vijerovatno sam se zaljubio.
Zaljubio ??Ti si budala .Pricam sam sebi.Ti nikada nisi nikoga voljeo a sada si se zaljubio.Pa jesam.Volim je ludo i zelim da je uskoro vidim ali -Boze pomogni te mi da.......
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 03:39   #24
spiro kaže:
Gdij si -Sta radis -Nazovi me molim te Nazovi me molim te.
Neznam ali vijerovatno sam se zaljubio.
Zaljubio ??Ti si budala .Pricam sam sebi.Ti nikada nisi nikoga voljeo a sada si se zaljubio.Pa jesam.Volim je ludo i zelim da je uskoro vidim ali -Boze pomogni te mi da.......

izdrzim sav ovaj pritisak vlastitih misli koje se poput slapova Amazone slijevaju munjevitom brzinom u moj mozak.

Je li uopce sa mnom sve u redu? Pa ja ludim, vec sam odavno trebao biti u hotelu, prijatelji me zasigurno sad cekaju...

Tad se sjetim da uopce nisam pogledao na mobitel.
Otvaram torbu , uzimam ga i vidim 9 neodgovorenih poziva.

Ali sad zbilja nije bilo vrijeme za to, rekao sam sebi.

Moram se prvo izvuc iz ove bolnice.

Podigao sam pogled. Docekala su me poznata , sada cinilo mi se i jos ozbiljnija lica dvojice doktora.
Jedan je u ruci imao redngensku sliku.
Necije glave. Pa da, moje.

Zabrinuto sam pogledao cas u jednog, cas u drugog , i tocno kad sam htio nesto izustiti prekine me neobicno gromak glas doktora sa lijeve strane.
"I have some news for you" - rekao je na iznimno deformiranom engleskom.
"Some bad news"-dodao je onaj desni.

Ok , ovo je kraj rekao sam sebi, ako se iz ovoga izvucem onda sam sretnik.

"Your wife died"-rekao je opet lijevi.
"We couldnt do anything"- opet je kao u nekakvom ritmu rekao desni.

Sada sam vec bio na rubu histerije.
"Well, havent I told you 10 times that she is not my wife"

Stanka. Dvojica su se pogledala znacajno.
"Oh, we are very sorry"

"No problem"- rekao sam ja i prepustio se udobnom bolnickom krevetu.

"There is something more you have to know" - culo se opet sa moje desne strane.

Nasmijao sam se, misleci da ce mi dati opet nekakvu krivu informaciju, no odmah me uhvati tuga ili bolje receno griznja savjesti jer ja se smijem , a ona jadna zena je umrla...
Nije bitno sto je nikad nisam vidio u zivotu ali osjetio sam neku bliskost s njom.

Ali nazalost, vijesti mojih lijecnika bile su puno gore...

Nakon njihova objasnjenja ostao sam zapanjen , a sve oko mene kao da je bilo u nekakvoj magli.

Opet je pocelo.
Nesvjestica.

Slijedece sto znam jest da sam se probudio u potpuno zamracenoj sobi.
Pa koliko li sam samo prespavao-udarim se po celu.
Pogledam kratko na mobitel i ustanovim da imam 26 neodgovrenih poziva vec.

"Moram odmah sad ici" - tiho ali odlucno sam promumljao.

No najednom mi se vrati pamcenje i sjetih se svega sto su mi lijecnici rekli.
Otkrili su neugodno nagnjecenje sa lijeve strane moje lubanje...

Ali zar je to razlog da ostanem u bolnici-pokusao sam opet sam sebe uvjeriti ali opet mi se vrate ozbiljna lica one dvojice.

Hmmm, sto da ucinim?
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 15:11   #25
Opipao sam glavu. Istina tu je bila čvoruga, i to gadna, ali nagnječenje.... Ma , ne treba baš sve vjerovati ovdašnjim doktorima. Kako su samo pogriješili u procjeni da je ona sirotica moja žena, samo zato što smo sjedili u istom taksiju. Moja žena je, Hvala Bogu, kilometrima daleko. Još sigurno ništa ne sumnja. Prvo će skužiti da joj fali lova ali misliti će da sam otišao ponovo na partiju pokera. Zatim će nazivati sve žive da otkrije s kim i gdje kartam. I na kraju kad mi ne uđe u trag - posumnjati će.
I blokirati kartice. Do tada imam dva dana vremena i mogu trošiti do mile volje. I konačno nakon desetak godina snobovskog braka uživati. Godio mi je oporavak u bolnici. Potpisao sam neke papire i izašao iz bolnice na bučnu ulicu. Provjerio sam pozive na mobitelu. Ženine sam ignorirao a svi ostali bili su mi nepoznati. Nadao sam se da je to ona stjuardesa. Dobro je ovdje u Omanu što na svakom ćošku možeš pozvati taxi. Mahnuo sam rukom i taxi je stao.
~ U "Royal hotel"~ rekao sam šoferu dok sam se ugurao na zadnje sjedište. Kroz prljavo staklo taxija gledao sam ljude na ulicama. Na jednom raskrižju dok smo čekali zeleno svjetlo u taxi je uskočila žena. U prvi mah sam bio iznenađen, jer to nije uobičajeno u Europi. Proučio sam je krajičkom oka. Kratka suknja ,lijepe noge, impozantno poprsje, tamna put i crne oči, koje su gledale direktno u moje. Nasmiješila se. Ponovo sam se zagledao u njezin dekolte. Samo što s tim današnjim grudnjacima sa košaricama i push up tehnologijom nikad ne možeš biti siguran. Sjećam se jedne male s posla. Poprsje..ono...mrak, fascinacija. Sanjao sam da zubima tržem tu tanku napetu bluzicu i zarijem zube, strašću buldoga, u tu ljepotu. I konačno mi se posrećilo. Pri slabom svjetlu lampice na stropu mog auta čekao sam da otkopča taj grudnjak i da ih konačno vidim u svom sjaju. Otkopčala je grudnjak i jedna cica lijevo, druga desno i nekamo dolje. Shit. Koje je to bilo razočarenje.
Došlo mi je da je zamolim da ponovo stavi grudnjak. Zato sam i sada bio malo nesiguran.
Tad sam se sjetio jednog svog prijatelja, kako se ono zove, e da Spiro. On je oduvijek sanjao o istočnjačkim ljepoticama. Istina bio sam umoran, iscrpljen, ranjen i ne bi, ali uraditi ću to njemu za ljubav. Ima da plati dvije runde kad se vratim. Ako se vratim. Stavio sam ruku na njeno koljeno. Kao da se nalazi na pregledu refleksa kod neurologa, ispružila je ruku i napravila nedvosmislenu kretnju palcem i kažiprstom. Da ne bi bilo nedoumice nijemo je izgovorila riječ "MANY". O ne prostitutka, povikao sam u sebi. Volim kurvice koje to rade iz gušta, ali nikako prostitutke koje to rade za novac. No što je tu je. Spiro platit ćeš i tri runde. Izvukao sam novčanik. S nepovjerenjem je gledala kune i tek se nasmiješila :-) kad je ugledala 20 eura. Tu novčanicu je poznavala. Primila je sa dva prsta i sljedeće sekunde vještinom Davida Cooperfielda novčanica je nestala. Ne znam imate li i kakvih iskustava sa prostitutkama, ali onog trena kad platite prestaje sva ženstvenost, zavodljivost, erotičnost i strastvenost. Prestaje sve i započinje gola ,čista, vulgarna i iscijeđena kurvinjska profesionalnost. U par sekundi svukla mi je hlače i gače i uhvatila stvar u usta. Jednoliko i ritmično, bez ubrzavanja i usporavanja. 80 usisa u minuti. Ritmično poput klipa u mašini ovog prastarog taksija. Ugledao sam lice šofera u retrovizoru. Smiješio se, ako se ovo može nazvati smiješkom. Neka bar netko uživa.
Svršio sam bez nekog velikog užitka. Odmakla se od mene pljujući po podu taksija. Sigurno neka zaostala dlaka. Izvukla ogledalo , popravila šminku i na sljedećem križanju izašla.
Stigli smo i do "Royala". Pretenciozno ime. Htio sam platiti taksistu no on je pričao nešto što nisam razumio, čestitao mi i nestao u oblaku ispušnog dima.
Dovukao sam se do recepcije i izmoždeno rekao;
~ Room, please.~
young is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 17:04   #26
Nije bilo odgovora.
Pa sto oni zele, da padnem na koljena za njihove jadne sobe, razmisljao sam u sebi.
No i nisu bile bas tako jadne ali su u svakom slucaju necideno skupe. Nasmijao sam se sjetivsi se izraza zene kad shvati da je na nuli

Eh , zbilja sam rastrosan , prekorio sam sebe, ali ta misao svejedno nije otjerala moj blazeni smjesak na licu.
Ne znam ni sam sto je u meni izazivalo takvu srecu.
Vjerovatno cinjenica sto se ponasam mocno i sto sam potpuno slobodan, a tu je jos i mnostvo ljepotica koje jedva cekaju da ih povalim.
Nadam se da necu vise morati placati za to ali cemu briga uostalom, to je ionako zenin novac-ponovno sam se sjetio.

Odjednom mi se raščistiše misli. Recepcionerka mi se napokon obratila.
Ponovio sam da zelim sobu, ona je potvrdno kimnula, izvadila neke papire i objasnila mi gdje da se potpisem.
Dok je to govorila, zamisljeno je gledala u papire pred sobom sto mi je dalo izvanrednu priliku da dobro proucim njezine grudi.
Mmm... Bila je tako lijepa.
Duga crna kosa i sanjarske oci koje su me izazovno pogledale nakon sto mi je sve objasnila i digla pogled sa papira.
To me sokiralo, mislim da je shvatila da sam buljio u nju jer sam se preplasio poput zadnjeg mekusca.
Potpisao sam se gdje je bilo potrebno , uzeo kljuceve sobe 666 i uputio se prema dizalu. Hmmm cudna simbolika , zar ne-razmisljao sam, mozda mi je to upozorenje da prekinem sa iskoristavanjem ljudi , osobito moje zene? Ma , nema tu nikakve simbolike, ja uvijek jednostavno sve shvacam komplicirano.

Dizalo me nevjerovatnom brzinom odvelo na 11. kat i jedva sam cekao da se zavalim u krevet.

Brzo sam dosao do broja 666 i upravo kad sam namjeravao otkljucati vrata, docekalo me iznenadenje...

Vrata su vec bila otvorena!

Brzo sam razmisljao sto uciniti dok mi se bezbroj misli rojilo po glavi.

Ali jednostavno sam usao.

I zaprepastio se jos vise

Unutra je bila neka osoba , lezala je na mom krevetu.

Dosao sam do nje i sokirao se kad sam ugledao njezino lice.

Bila je to ...
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 18:40   #27
Unutra je bila neka osoba , lezala je na mom krevetu.

Dosao sam do nje i sokirao se kad sam ugledao njezino lice.

Bila je to .Moja nova ljubav moja stjuardesa.Jeli je to moguce da ona lezi na svilenim pokrivacu.
Paaa kakkko ste me pronasli -promucao sam.Htijeo sam da je postavim milijon pitanja,ali za pitanja nije bilo vremena.
Dodi i pokaze prstom na krevet.Legao sam pored nje.Pao sam u njen zagrljaj.Svuci se .-tiho sam je zamolio.Lagano se pocela skidati kao da.....
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 22:18   #28
Lagano se pocela skidati kao da..... je spremna uciniti sve da mi ugodi.
Vidjela je da je jos uvijek cudno gledam neznajuci kako me pronasla ali nije se previse trudila da mi to objasni.
Pogledala me zamamnim pogledom i ponosno sam u sebi razmisljao: "jos jedna je pala".
Skinula je sve sa sebe osim grudnjaka i gacica sto je ocito zeljela prepustiti meni.
Rado sam se prihvatio tog posla ni ne pitajuci je za dopustenje.
No , nije joj to smetalo.
Ili se barem tako cinilo.
Upravo kad sam joj namjeravao otkopcati grudnjak snazna bol prosine me u glavi.
Odmah sam pozalio sto nisam duze ostao u bolnici.

Otvorio sam oci... Ocito sam se bio kratko onesvjestio.
Ali prva misao koja mi je nadosla nije se ticala mog zdravlja vec je to bio strah od toga da me moja stjuardesa napustila.

Ali , ona je ipak bila tu, stajala je iznad mene smijeseci se.
Hej, pa sto je sad to zacudio sam se vidjevsi ovu neocekivanu emociju na njezinom licu. Prije je bila tako ozbiljna, kao da je skoncentrirana iskljucivo na mene.
Ali pogledavsi malo bolje, shvatio sam da to nije bio osmijeh kakvog sam ja zelio vidjeti.
Bio je to zlobni osmijeh.
A ona, ona je drzala nesto crno u ruci...
Pa da, bio je to pistolj
Popipao sam se po glavi i shvatio sve!
Bol u glavi uzrokovala je ona! Udarivsi me pistoljem!

Naglo sam se podigao u namjeri da joj izbijem pistolj iz ruku.
Ustao sam i nadljudskim snagama nasrnuo na nju.

Ali ponovno osjetih neugodan udarac, ovaj put u leda.
Iza mi se prisuljao krupan muskarac.
Osjetio sam da opet gubim vezu sa svijetom...

Probudio sam se i odmah osjetio bol oko struka.
Bilo je to zbog konopaca kojima sam bio vezan za stolicu.
Ocajno sam viknuo ali to je izgledao kao nekakvo mrmljanje.
Poceo sam naglo razmisljati...
Sto se uopce dogada?
Jesu se svi urotili protiv mene?
Je li ovo nekakva otmica?
Ali tada je i netko iz hotela trebao biti ukljucen u sve ovo. Mozda i zena zna za sve, ali do te mjere sigurno ne bi isla. Valjda.
I zasto mi se bas u avionu svidjela zena koja me ocito zeli ukloniti?

Misli mi potpuno zakrcise um i normalno razmisljanje i iz zelje da nesto kazem prolomio se krik.
Nisam zelio vikati ali jednostavno je izaslo iz mene.
Muskarac mi zatvori usta svojom snaznom , hrapavom rukom.
Osjecao sam se bespomocno, uzdrman ovim sto se dogada, a mozda jos i vise brojnim pitanjima koja su mi se motala po glavi i na koje nisam mogao odgovoriti...
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 08:31   #29
Osjecao sam se bespomocno, uzdrman ovim sto se dogada, a mozda jos i vise brojnim pitanjima koja su mi se motala po glavi i na koje nisam mogao odgovoriti...Ne ja sam nemogu odgovoriti vec samo oni.
Veliki covijek -ruzne hrapave ruke primakao se meni i reka;Gdije su dijamanti??
Zadah mu je smrdio po nekom cudnovatom alkoholu.Ba -kako smrdis covijece pomislim. Votka!!!
Rusi !!. Kakve dijammante zele od mene?Pitam se.
Miro>Miro -moj rodeni brat moj blizanac on je za to sve kriv,a ne ja imate pogresnog covijeka pred sobom --Ja sam nevin!!Povikao sam jos jednom iz svega glasa.
Ne lazi !Ti si Miro.
Povika Rus i.........
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 23:54   #30
....prsnem po njezinom licu..

Uf,kao da sam desetljece prespavao.
No na svu srecu bilo je to od fenomenalne kombinacije gljiva i lsda!
Orgazam za bogove,ustajem iz bazena star i zebraste kose.Ulazim prdeci u kuhinju.
Uzimam casu mineralne sa speedom i ispijam do kraja,od hrpe droga mi penis se ne spusta vec danima.
Hvala meni,sutra je dan odmora-moj sezdeseti rodendan.Ispovracam se po prljavom sudu i padnem glavom u sudoper.
Rukom pokusavam se ustabiliti,ali poskliznem se od bljuvotinu i prstima pustim vodu kroz slavinu.Tako uronjen sanjam
svoj posljednji i vjecni san.
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 20:06   #31
bio je to zaista posljedni san takve vrste. lutao sam na letećem oblaku iznad londona par sati a onda
me spustio u neki park i baš sam prišao nekim studentima što su sjedili u travi kad osjetim da me nešto
stišće po lijevom ramenu. otvaram oči i vidim lijepu uniformu čistačice i nju kako se smiješka pomalo
zabrinuto i ubrzo mi pomaže ustati iz lokve koju sam napravio u jednom od težih izdanja netom nego sam se isključio.
ona mi objasni kako je tu da počisti sobu i da sam slobodan raditi što želim dok je ona tu. odlučim natrag u bazen.
koji život pomislim.
ZaneE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 18:28   #32
Quote:
ZaneE kaže: Pogledaj post
bio je to zaista posljedni san takve vrste. lutao sam na letećem oblaku iznad londona par sati a onda
me spustio u neki park i baš sam prišao nekim studentima što su sjedili u travi kad osjetim da me nešto
stišće po lijevom ramenu. otvaram oči i vidim lijepu uniformu čistačice i nju kako se smiješka pomalo
zabrinuto i ubrzo mi pomaže ustati iz lokve koju sam napravio u jednom od težih izdanja netom nego sam se isključio.
ona mi objasni kako je tu da počisti sobu i da sam slobodan raditi što želim dok je ona tu. odlučim natrag u bazen.
koji život pomislim.
Onda zgodnu čistačicu šarmiram...nakon dan,dva ona meni da...jedne noći,krene nešto lijepo. Popuši mi tiho želja ti u očima,tu na vodenom krevetu ljubav se rodila,izusti šapatom riječi dali ti je naj veći?za pomoćna sredstva ne mari,vatru između nas zapali. Svijeće plamte kao sunčev sjaj,ti imaš od boga dar. Da mi jednom,jednom je kao ni jednom,reci ah dok ulazi do dna,kako te nebi,sve na tebi proba bi,ti si ne istražen svemir,osjeti moj nemir,ponovio bi ovo i za dvjesta godina.
__________________
Interest culturae et canis fucked - kultura je važna ker te jebao
Sad normalno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 08:21   #33
Ne znam.
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.