Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2008., 15:13   #1
Štednjaci: plinski ili struja?

sredujem si kuhinju pa me zanimaju iskustva s time-cula sam da se na plin brze kuha nego na struju pa me zanima je li to tako? i zanima me postoji li ugradbena pecnica na plin i gdje je nabaviti ako postoji na trzistu? hvana
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 21:50   #2
Plin brze kuha i jeftiniji je od struje. Zasto ne kupis kombinirani stednjak, sa dva plamenika i dve elektricne ploce? Sto se tice ugradbenih pecnica, do sad nisam vidio niti jednu na plin, sve su na struju jer je kod plinskih pecnica problem dimnjak, tj. one izbacuju ugljicni monoksid natrag u prostoriju sto je opasno, zbog toga se vecina pecnica sad radi iskljucivo na struju.
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 23:12   #3
[QUOTE=ryana;14157829]sredujem si kuhinju pa me zanimaju iskustva s time-cula sam da se na plin brze kuha nego na struju pa me zanima je li to tako? i zanima me postoji li ugradbena pecnica na plin i gdje je nabaviti ako postoji na trzistu? hvana[/QUOTENa plin se nešto sitno brže kuha, ali kad se doda cjena plina ili struje plin ti je svakako prihvatljiviji. Samo mi nije jasno zašto štednjak, a ne posebo ploču i pečnicu. Puno ljepše izgleda i praktičnije je. nedaj bože da ti nešto ode na štednajku, ostaješ bez dva aparata odjednom. Ali ako je to tvoja želja onda ok.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 23:13   #4
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
sredujem si kuhinju pa me zanimaju iskustva s time-cula sam da se na plin brze kuha nego na struju pa me zanima je li to tako? i zanima me postoji li ugradbena pecnica na plin i gdje je nabaviti ako postoji na trzistu? hvana
Na plin se nešto sitno brže kuha, ali kad se doda cjena plina ili struje plin ti je svakako prihvatljiviji. Samo mi nije jasno zašto štednjak, a ne posebo ploču i pečnicu. Puno ljepše izgleda i praktičnije je. nedaj bože da ti nešto ode na štednajku, ostaješ bez dva aparata odjednom. Ali ako je to tvoja želja onda ok.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 23:23   #5
Znam da Talijani proizvode pećnice na plin jer kod njih je on jeftin i često kuhaju na njemu. Prije par godina smo kupili teti takvu ugradbenu pećnicu na plin od firme Nardi, to je talijanski proizvođač. Tada ih nije bilo kod nas, nego smo ju naručili u Sloveniji, ali sada ima Nardi i kod nas za nabaviti.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 01:04   #6
Je, kad sam bila u Italiji imali smo špaher sa pećnicom na plin, super je, a špaher je tako lagan za pomicanje i čišćenje.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 20:13   #7
Quote:
miko10 kaže: Pogledaj post
Na plin se nešto sitno brže kuha, ali kad se doda cjena plina ili struje plin ti je svakako prihvatljiviji. Samo mi nije jasno zašto štednjak, a ne posebo ploču i pečnicu. Puno ljepše izgleda i praktičnije je. nedaj bože da ti nešto ode na štednajku, ostaješ bez dva aparata odjednom. Ali ako je to tvoja želja onda ok.
plin mi drazi jer je brze ali manje mogucnosti su mi za raspored kuhinje zato se raspitujem za ugr. plin pecnicu jer bi radje odvojeno ali sve na plin
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 20:18   #8
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
Je, kad sam bila u Italiji imali smo špaher sa pećnicom na plin, super je, a špaher je tako lagan za pomicanje i čišćenje.
sad imam obicni stednjak komplet plin ali trazim takvo samo ugradbeno. znam da su nekadasnje strujne pecnice sporo kuhale ali ne znam da li ove danasnje moderne jace rade, tj vredi li ih imati umjesto plinske cisto zbog brzine kuhanja me interesira. znam da je na struju skuplje ali nije mi to vazno
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 10:19   #9
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
sad imam obicni stednjak komplet plin ali trazim takvo samo ugradbeno. znam da su nekadasnje strujne pecnice sporo kuhale ali ne znam da li ove danasnje moderne jace rade, tj vredi li ih imati umjesto plinske cisto zbog brzine kuhanja me interesira. znam da je na struju skuplje ali nije mi to vazno
meni se čini da današnje strujne pećnice s ugrađenim ventilatorom puno brže rade nego one nekadašnje gdje si imao samo mogućnost korištenja gornjeg i donjeg grijača. Kad izaberem opciju pečenja s kružnim strujenjem zraka, čini mi se da puno brže ispeče krumpir, nego na klasičnom programu. Isto tako pizza na programu za pečenje pizze se puno brže ispeče (i ukusnija je) nego na klasičnom programu. A opet čini mi s eda to i ovisi o kvaliteti same pećnice. Frendica i ja kupovale smo u isto vrijeme pećnice i ja kupila nešto skuplju Electroluxovu i super je,a ona Candy neku srednju žalost i nikako nije zadovoljna, uvijek se čudi kak je to kod mene tak brzo ispečeno, jednakomjerno rade grijači, kak ovo kak ono.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 00:21   #10
a samocistece pecnice?vrijedi li to cemu? i kako se uopce cisti sama???
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:53   #11
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
a samocistece pecnice?vrijedi li to cemu? i kako se uopce cisti sama???
Vjerovatno si mislila na pećnicu sa pirolizom.

To ti funkcionira tako da se pećnica zagrije na temperaturu od 500 stupnjeva i tako radi ovisno koliko podesiš, 1 sat, 1 1/2 sat ili 2 sata. Sve što se nađe u pećnici se sprži i ostane samo pepel koji na kraju kad se ohladi pećnica samo pokupiš.

Što se tiće brzine zagrijavanja pećnice imaš neke modele koji imaju opciju brzog zagrijavanja.
Recimo da odabereš pečenje sa gornjim i donjim grijačima i pritisneš opciju brzog zagrijavanja. U tom slučaju se svi ostali grijači u pećnici upale, i kad pećnica dosegne temperaturu koju si zadala oni nepotrebni se sami ugase. Tako da se pećnica zagrije skoro duplo brže nego na običan način.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:56   #12
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
sad imam obicni stednjak komplet plin ali trazim takvo samo ugradbeno. znam da su nekadasnje strujne pecnice sporo kuhale ali ne znam da li ove danasnje moderne jace rade, tj vredi li ih imati umjesto plinske cisto zbog brzine kuhanja me interesira. znam da je na struju skuplje ali nije mi to vazno
Gledaj, da je to imalo bolje sigurno bi se našlo u prodaji, ali to je povijest. Niti jedan od vodečih proizvođača to ne proizvodi iz razloga što se vremena mjenjaju. Nekada se kuhalo na drva, pa na razne agregate, sad je struja na redu, što sljedi to ćemo vidjeti.
Ali ako ih nema na tržištu onda vjerovatno i nisu tako dobre usporedimo li ih sa današnjim strujnim.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 20:55   #13
ma ima plinskih stednjaka s pecnicom na plin gorenje ih proizvodi ali mene zanima ugradbena plinska pecnica

Zadnje uređivanje laella : 16.06.2008. at 23:31. Reason: nepotreban quote.
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 10:46   #14
baš kolega uređuje kuhinju i gledamo pećnice i našli ovu plinsku, al brijem da je bolje uzet električnu kaj mislite

http://www.nardi.com.hr/proizvod.aspx?id=92
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:01   #15
Moja mama je imala plinsku pećnicu od Gorenja i to je bila katastrofa živa, kad si je otvorio miris plina se tako proširio kuhinjom da smo je se brzo riješili, ali to sad ne mora biti mjerilo, jer štednjak imam plinski i to sva četiri plamenika, jer puno kuham, a za rezervu imam u podrumu jedan stari električni rešo, zlu ne trebalo , jer mi je nekako bezveze uzimati 3 plin + 1 struja, kad se ta jedna onda skoro nikad ne koristi, već služi za odlaganje, a ko taj slučaj dodje ja odoh u podrum...
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.