Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 10:57   #8781
Kad smo kod pristojnosti - vama je jasno da je uloga moderatora da moderira teme, a ne da nadzire primjenu bilo čije ideje o pristojnom ponašanju?
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Old 29.04.2011., 11:13   #8782
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Evo, ja ću iz fore zauzeti perspektivu nekog afričkog plemena gdje ljudi i dan-danas hodaju (polu)goli. I iz te ću perspektive govoriti o jadnim ženama koje, zamisli, nose grudnjake. I još su toliko isprana mozga da ih same idu birati i isprobavati. Katastrofa.


Kad sam doma, ja sam iz tog afričkog plemena.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Old 29.04.2011., 11:13   #8783
Tek dvije metafore (iako "planinarski dom" ni najmanje nije ostao bez potencijala - na primjer, niti je ovdje bilo ikakvih premlaćivanja niti je planinarski dom "anything goes" okruženje) i jedan komentar, pa idem po novu turu kokica.

Metafora prva (ponešto presnažna, ali itekako primjenjiva): čovjek koji se utapa. Nekako je razumno od njega očekivati da pozove upomoć i da pri spašavanju bude od kakve-takve koristi, ili da barem šuti - u svakom slučaju, da bude svjestan da mu netko pomaže. Mrvicu mi je neobično biti "spašavan", a sveudilj kresati spasiocima postojeću i nepostojeću rodbinu. Rekoh, presnažno je, ali primjenjivo: nije problem neznanje, nego (manje ili više, od slučaja do slučaja) pr(ij)ezirno frktanje na potrebnost znanja.

Metafora druga: biciklistički izlet. Grupica "žešćih" poželi ponekad i kakvu vožnjicu oštriju od pukog ravničarskog kotrljanja. Zašto, o, zašto bi i na takvu vožnju morali primiti i nekog s jakomnogopuno kilograma viška, tko će nakon deset minuta krenuti sa zapomaganjem i zahtijevati pauzu, kome su kvalitetni bicikli preseravanje, a biciklistička oprema soooooo geeeeeej? Zašto, dakle, na forumu s bezbroj PDF-ova (na mnogima od kojih se itekako "pedale vrte uprazno") ne bi postojao i poneki PDF za ljubitelje strmina? Zašto je "ekskluzivnost" tako strašna i odiozna, a populizam (egalitarizam i još poneki -izam) "dobar" i poželjan?

Komentar "ocijena" (BTW, naravno, uočeno : grammar nazi : ). Međutim, ocjenjivačica ocijene bi trebala pronaći barem naznaku tvrdnji autora ocijene o vlastitoj (jezičnoj, bilo kakvoj) savršenosti, ili barem naznaku ljutnje autora ocijene na ičiji ispravak ikada igdje. U tom bih slučaju rado dometnuo još poneki zabludjeli "ije" - ali, ovako sve skupa dijeluje kao otužno likovanje. Onako, kao kad na klavirskom natjecanju, umjesto u ljepoto glazbe, uživaš kad se vrhunskom konkurentu omakne pogrešna nota.

Nije nebitno: na ovom PDF-u imam dva i pol posta, dobrim dijelom upravo zbog svojih "kilograma viška" - prema tome, ne zagovaram pravo nekakvih "nas" na ekskluzivnost. Naprotiv.

Eto. Keep up the good work.
Lord Byron is offline  
Old 29.04.2011., 11:34   #8784
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ovo, recimo, zvuči makedonski.
Glagol je dopuštati. Konjugira se dopuštam, dopuštaš, dopušta.
Infiks -va- često se rabi za tvorbu nesvršenih/iterativnih glagola (v. podjeba·va·ti), ali dopuštati već jest nesvršen (usp. dopustiti) i ne treba mu ništa drugo.
Pa lastane cuj, evo vec me pikujes na gramatiku, pa me pitas/pitaju zasto ne pisem na hrvatski? Judolino mi j@be milu majku ako ne pisem na hrvatski, a kad pisem, se me j@be zbog gramaticki gresaka i losih konjugacija glagola... Kako ono mi kazemo "...I seem to be in a no-win situation; between a rock and a hard place... etc".


Quote:
Drugo, napisao si da odgoj samome sebi – dakle, odgoju – ne dopušta takvo ponašanje. Vjerujem da si zapravo želio napisati “njemu samome” umjesto “sam sebi”...
Da, mislio sam kako sam sebi ne cu dopustiti da se (ja sam) tako ponasam. A vidim kroz ove rasprave, da nisam bas ni sam koji tako misli.

Quote:
Evo opet tvojeg kolonijalističkog pristupa. Ili imperijalističkog, kako ti drago...
Pa razlika jest da ja govorim iz osobnog iskustva a ti (vjerojatno) samo teoretski. Zivio sam i radio u Saudiskoj Arabiji (u Al-Khobar na istocnoj obali) 5. godina pa sam vidio zapravo to. Vecina zena nije obrazovana vise od OS, ne mogu da radu i da primaju placu - ne, ali mogu stajati na semaforima i prositi. Ne smiju napustiti kucu ili zemlju bez muske (obiteljske) pratnje ili potpisane evidencije. Te im se 'pere mozak' 5 puta na dan sa molitvom. A nije im niti dozvoljeno da izadu iz kuce u javnost bez burke i abaje. Kako je to imperijalisticko ili kolonijalisticko od mene da primjetim to?

Quote:
Zašto bi one bile jadnice ako same žele nositi marame, čadore, burke? Zašto bi naša perspektiva morala biti inherentno bolja od bilo koje druge?...
Ovaj gornji odgovor vazi. Ali su jadnice jer im se ne dozvoli da nesto drugo znaju - tek tada da izaberu zele li abaju ili burku; kao npr. u Bahrain, gdje je (nosenje abaje i burke) dobrovoljno. Osobno, ja vise postujem one zene u Bahrainu koje ih nose, jer ih zapravo nose zbog vjere a NE zbog toga sto MORAJU. A da ne govorim o licemjerje te vjere/druzine. Kad pridu granicu i udu u Bahrain, onda se mjenjaju u mini-suknjice i duboke dekolte i sl.

Quote:
Ja još uvijek čekam da mi objasniš po čemu je točno moj pogled desničarski.
Mislim da si sam, sa svojim argumentima, svjestan odgovoru. Ja ih ne zelim mjenjati i postujem tvoje pravo na njih. Samo ja nisam istog misljenja.
__________________
In libris libertas

Zadnje uređivanje makaranin : 29.04.2011. at 12:50.
makaranin is offline  
Old 29.04.2011., 12:58   #8785
Quote:
makaranin kaže: Pogledaj post
Pa lastane cuj, evo vec me pikujes na gramatiku, pa me pitas/pitaju zasto ne pisem na hrvatski? Judolino mi j@be milu majku ako ne pisem na hrvatski, a kad pisem, se me j@be zbog gramaticki gresaka i losih konjugacija glagola... Kako ono mi kazemo "...I seem to be in a no-win situation; between a rock and a hard place... etc".
A jadan.

Gle, ako želiš naučiti, naravno da ćeš griješiti. I naravno da će te ljudi ispravljati.
Daj mi reci, kako ćeš naučiti ispravno ako te nitko nikad ne ispravi?
Da mene moji roditelji nisu ispravljali čim bih pogrešno izgovorio neku riječ, misliš li da bih danas umio koliko-toliko ispravno pisati?

Quote:
Pa razlika jest da ja govorim iz osobnog iskustva a ti (vjerojatno) samo teoretski. Zivio sam i radio u Saudiskoj Arabiji (u Al-Khobar na istocnoj obali) 5. godina pa sam vidio zapravo to. Vecina zena nije obrazovana vise od OS, ne mogu da radu i da primaju placu - ne, ali mogu stajati na semaforima i prositi. Ne smiju napustiti kucu ili zemlju bez muske (obiteljske) pratnje ili potpisane evidencije. Te im se 'pere mozak' 5 puta na dan sa molitvom. A nije im niti dozvoljeno da izadu iz kuce u javnost bez burke i abaje. Kako je to imperijalisticko ili kolonijalisticko od mene da pripazim to?
Da riješimo prvo izbor riječi: umjesto “pripazim” želiš “primijetim”. Usput, u toj rečenici ti se jako vidi engleska sintaksa; prvi “to” u hrvatskom nije potreban, a drugi bi morao doći ispred glagola – dakle, “da to primijetim”.
Konjugacija: umjesto “radu” bolje je “rade”; tvoj je izbor dijalektalan. To sam ti već spominjao, sjećam se.
Još jednom naglašavam, ne ispravljam te da bih te podjebavao, vrijeđao ili gnjavio. Pišem ti za slučaj da stvarno želiš naučiti hrvatski. Ako te ne zanima, nemoj čitati.

A po čemu je tvoj stav kolonijalistički? Prvenstveno po načinu na koji je izrečen: kad spominješ jadnice isprana mozga, zaboravljaš da je riječ o čitavoj kulturi koja tako funkcionira. Zaboravljaš da si sâm dijelom jedne kulture za koju bi pripadnici bilo koje druge mogli reći da na neki drugi način ispire mozak svojim pripadnicima. Evo, uputit ću te na australskog komičara Stevea Hughesa; poslušaj malo što on kaže o političkoj korektnosti.

Zapadna kultura neprestano melje o slobodi izbora, ali iz nekog razloga svakoga tko izabere drugačije od zapadnjačke norme smatra se zadojenim, zadrtim, isprana mozga. Kao kad ultrafeministice prijeđu iz borbe za omogućavanje ženama jednakih uvjeta u ostvarivanju karijere u vrijeđanje žena koje unatoč svemu odaberu ostati kod kuće s djecom. A ima toga.
Sâm si napisao da te žene i same žele nositi burke. Koja si ti onda jebena veličina da zaključuješ da ne bi to željele da im mozak nije ispran?
Bi li ti želio nositi hlače da ti mozak nije ispran zapadnjačkom kulturom?
Bi li ti bio monogaman da ti mozak nije ispran judeokršćanskim moralom? Da si musliman u kakvoj arapskoj zemlji, ne bi li težio tome da imaš više ženâ?

A sad još govoriš o ispiranju mozga molitvom.
Ja se najiskrenije nadam da isto misliš i o katoličkoj misi. Jer ako ti kršćanska molitva i katolička misa nisu ispiranje mozga, a islamski namaz jest (o američkom recitiranju Prisege na vjernost zastavi da ne govorim; pionirska se zakletva recitirala jednom u životu, a to američko smeće svaki dan na početku nastave), onda si najobičniji kolonijalistički licemjer.

Quote:
Ovaj gornji odgovor vazi. Ali su jadnice jer im se ne dozvoli da nesto drugo znaju - tek tada da izaberu zele li abaju ili burku; kao npr. u Bahrain, gdje je (nosenje abaje i burke) dobrovoljno. Osobno, ja vise postujem one zene u Bahrainu koje ih nose, jer ih zapravo nose zbog vjere a NE zbog toga sto MORAJU. A da ne govorim o licemjerje te vjere/druzine. Kad pridu granicu i udu u Bahrain, onda se mjenjaju u mini-suknjice i duboke dekolte i sl.
Za razliku, recimo, od potpuno nelicemjernog francuskog društva koje zabranjuje burku neovisno o tome znaš li za nju ili ne.
Daj me nemoj jebati.

Quote:
Mislim da si sam, sa svojim argumentima, svjestan odgovoru. Ja ih ne zelim mjenjati i postujem tvoje pravo na njih. Samo ja nisam istog misljenja.
Ne, nisam svjestan odgovora. Ti si na više mjesta ustvrdio da sam ultradesničar, na što ti je još par ljudi reklo da si promašio ceo fudbal. Argumentirao nisi ničime.
Što se mene tiče, mogao si jednako tako ustvrditi da sam tramvaj. Jednako mi je jasno.
I ne moraš se bojati da ćeš mi promijeniti mišljenje. Ne bojim se promijeniti mišljenje ako mi netko predoči kvalitetne argumente.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 29.04.2011., 13:58   #8786
Quote:
makaranin kaže: Pogledaj post
Zapravo i nisam bio dio 'ove rasprave', ali me je perfezon ubacila pa se osjecam nekako opravdan na (mali) komentar i da tako ti dam svoju poptporu. Nekako mi nije pravedno da se sama boris, za sto bi zapravo svi forumasi trebali da se bore, to da ponasanje na forumu od svakoga (ukljucujuci i sebe) bude primjerena.

Vjerujem da 'nas' ima vise tu koji se slazemo sa tobom?
Pa, nađe se tkogod. Dobro, hajde, nećemo reći da se treba ponašati "primjereno", to mi zvuči kao iz onih školskih pohvalnica ili iz vojske. Ja takvo što nikad u životu nisam dobila, čak ni kad sam imala 5.00.

No da, neću dopustiti da se netko postavlja kao glasnogovrnik čitavoga podforuma govoreći da je normalno da se nekoga gleda s visine. Okej, svačije je pravo da se sam tako postavlja, ali nema pravo da to nameće kao logičan izbor. No i to je onda podložno kritici.

P. S. Ponavljam: piši na hrvatskom. Bilo kako, samo piši. Sve ako ti i ne ispravimo svaku riječ, na taj se način tjeraš da razmišljaš. Za koji mjesec pogledaj svoje starije postove i napredak će biti primjetan.

Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Kad smo kod pristojnosti - vama je jasno da je uloga moderatora da moderira teme, a ne da nadzire primjenu bilo čije ideje o pristojnom ponašanju?
A kako se to "moderiraju teme" ako se u isto vrijeme ne vodi računa o pristojnom ponašanju? Nijanse su jako male, ali recimo da se nečije nepristojno ponašanje nerijetko može okarakterizirati kao trollanje ako sadrži ad hominem i ništa drugo. Govorimo hipotetski, je li. No, trollanje je po definiciji i spuštanje rasprave na osobnu razinu. Dakle, ako nepristojnost odgovara tim uvjetima, da, može se sankcionirati i nepristojnost. Ne mora se nužno raditi o vrijeđanju.
Zekoslawa is offline  
Old 29.04.2011., 14:33   #8787
Lastane cuj, skoro sam se bio povukao potpuno zbog rasprave koje se upravo vodi na ovom PDF-u. Ja doista nisam se prikljucio ovom forumu da se prepirem, nego zapravo to sto sugeriras, da pisem na hrvatskome jeziku.

Jesi komentirao na moj dijalekt; samo ne svhacas da ja nemam nista osim toga. I tu sam zapravo da to mijenjam. Zato, ako zelis i imas zivce, komentiraj slobodno, samo sa razumjevanjem (da zapravo jesam Australac koji se zeli nauciti Hrvatski).


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
...Gle, ako želiš naučiti, naravno da ćeš griješiti. I naravno da će te ljudi ispravljati.
...
Vec sam na vise navrata rekao da ja nemam problem sa time. Pa zato i jesam tu. I stvarno, koliko god mozda se cini nekima da se zalim, cijenim pomuc koju ti, uz druge, pruzate.

Quote:
...
Još jednom naglašavam, ne ispravljam te da bih te podjebavao, vrijeđao ili gnjavio. Pišem ti za slučaj da stvarno želiš naučiti hrvatski. Ako te ne zanima, nemoj čitati...
Svhacam to, zato sam i dalje u komunikaciji sa tobom namjesto da sjedim ispred telke gledajuci Barca - Real reprizu.

Quote:
A po čemu je tvoj stav kolonijalistički? Prvenstveno po načinu na koji je izrečen: kad spominješ jadnice isprana mozga, zaboravljaš da je riječ o čitavoj kulturi koja tako funkcionira...
Pa i sam si me ispravio, kako bi prava rijec trebala da bude 'primjetiti". Znaci, da ja u tome nemam 'stav', jedino sam tu "cinjenicu" primjetio. A ti mi nisi odgvorio, ili mozda si procitao moj post sa malo pristranoscu, glede mojih komentara? Jesi li svjestan da te zene, i sad smo se zapeli za zene, nemaju ni pravo da, u istoj dzamiji (na podu gdje se moli) kao muski, mole? I kazes kako to drustvo funkcionira, sigurno nisi u zadnje dane gledao vijesti i probleme koje to drustvo dozivljava. Ali to je druga prica.

Drugo, te zene nisu izabrale da budu tako, zato su licemjerne kad podu u Bahrain kao primjer. Takoder moj komentar za 'jadnice'. Mozemo li njih usporediti sa pucanstvo iz 'tamnih doba' (the Dark Ages) Europe? Ako nisu obrazovane, pomisli kako je lakse ih voditi za nosom.

A ovdje ne govorimo o politickoj korektnosti.


Quote:
...
Sâm si napisao da te žene i same žele nositi burke. Koja si ti onda jebena veličina da zaključuješ da ne bi to željele da im mozak nije ispran? ...
Pa nemoj tako, ako smo vec se tako dogvorili. Jer ja jednostavno tako ne zelim.

Da rekao sam, ali ti si uzeo to izvan konteksta, ali nisam li i rekao kako ih rado skidaju cim pridu granicu i udu u Bahrain. Nasuprot od mnogo zena od Bahraina, koje nose to a ne moraju. Njih cjenim, zapravo jer nisu licemjerni. A necu ulaziti o licemjerju krscanstva/katolicke crkve, jer me je jednostavno sram. Ali to je druga prica.

Quote:
A sad još govoriš o ispiranju mozga molitvom.
Ja se najiskrenije nadam da isto misliš i o katoličkoj misi...
Pa rekao sam vec. Kako te zene nesmiju niti u istu dzamiju, odnosno, da budem malo vise korektan, na pod gdje njihovi muzevi mole. One moraju sa strana. A muski moze da nosi najnovija Armani odjela i sl. a ona, u abaji.

Nasa, katolicka crkva nije nimalo bolja. U smisli pranje mozga. Ali sad zapravo bjezimo od glavne teme.


Quote:
Za razliku, recimo, od potpuno nelicemjernog francuskog društva koje zabranjuje burku neovisno o tome znaš li za nju ili ne.
Daj me nemoj jebati.
Nisam neki peder ili nesto tako, nego jednostavno ne volim tako, OK?

Ma nemozes tako. Francuska je katolicka kultura i ne muslimanska. Zato podupirem njihovo pravo da su (muslimani i drugi) dobrodosli uz uvjet asimilacije: evo sad se pridruzujem tebi kao desnicaru. Ali, zivjevsi u arapskoj zemlji, mi (moja supruga vise nego ja) smo bili prisliljeni da postujemo njihove (muslimanske) zakone, kulturu i vjeru. Jednostavno trazim isto pravo u svojoj zemlji.

Quote:
Ne, nisam svjestan odgovora. Ti si na više mjesta ustvrdio da sam ultradesničar, na što ti je još par ljudi reklo da si promašio ceo fudbal. Argumentirao nisi ničime.
...
Ne! Nisam nigdje spomenuo, a niti bi, da si ultradesnicar. Jedino sam rekao da su tvoji stavovi suvise desnicarski za mene. A to sam zapravo rekao tebi u lice. Ja nisam licemjeran, i mislim sto kazem i kazem sto mislim (iako mozda nezgrapno). Jedno pravo cudo kod nas (u hrv.) danas. Pitam ljude po Dalmaciji kako su, i nemogu da odgvore 'dobro hvala, idi u k@rac, odjebi itd" bez nekog mudrog odgovora. Za mene, veoma cudno. Ako si bio u Engleskoj, valjda si cuo ljude kako kazu, "good morning, how are you"? Ljudi sasvim normalno odgvore, "fine, thank you" i idu dalje, bez ikakvog namudrivanja.
__________________
In libris libertas
makaranin is offline  
Old 29.04.2011., 15:07   #8788
Quote:
xibalba kaže: Pogledaj post


Kad sam doma, ja sam iz tog afričkog plemena.
Tako je.
A kad izlazim van nastojim zakopčati šlic.

Ali, evo udade se Kate maloprije.
Izgledala je izvrsno.

Što mislite o komentarima iz studija HTV?

Meni se dojmila količina konjskih govana na londonskim ulicama.
dimitrijemitar is offline  
Old 29.04.2011., 16:41   #8789
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Meni se čini da nije problem u "znam da ništa ne znam", nego u onom "a zašto bih i morao znati?"
osnovni problem je cesto u tome sto se ucitelj vrlo vjerovatno posteno izjebo, dok nije uspio neke (minorne) stvari iz znanja skontat, pa onda cesto sadisticki (a zbog reciprociteta) tlaci svoje ucenike, dok im prenosi to znanje koje je stekao na (njemu) tezak nacin.
tj. problem je precesto u bahatosti, koja kad se primjeni na znanje, djeluje poput - izmuzes kravu, poprilicno se dakle napatis stiskajuci, onda iz nekog razloga sutnes kantu s mlijekom i sve prospes, pa ti onda krava kriva sto vice samo muuuuuuuu, a ne dakle kao shakespeare ili marulic.

problem je upravo u "znam da nista ne znam", a taj problem je jednako prisutan i kod ucenika, i kod ucitelja. tko zna znanje, on ga s lakocom i bez nepotrebnog sibanja prenosi na ucenike.

problem je, takodjer, u tekstu i tekstualnoj umjetnosti, filozofiji i teoriji, al otom-potom.
ssns is offline  
Old 29.04.2011., 17:27   #8790
Auuuuu, dopadaju mi se ove metaforice, smijem se malo njima poslužiti?

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Metafora prva (ponešto presnažna, ali itekako primjenjiva): čovjek koji se utapa. Nekako je razumno od njega očekivati da pozove upomoć i da pri spašavanju bude od kakve-takve koristi, ili da barem šuti - u svakom slučaju, da bude svjestan da mu netko pomaže. Mrvicu mi je neobično biti "spašavan", a sveudilj kresati spasiocima postojeću i nepostojeću rodbinu. Rekoh, presnažno je, ali primjenjivo: nije problem neznanje, nego (manje ili više, od slučaja do slučaja) pr(ij)ezirno frktanje na potrebnost znanja.
A nije bogme neobično ni da onaj koga spašavaš na tvoje skidanje svih svetaca zato što ne zna plivati odgovori tako što kaže "A jebate, ne znam, ne znam, šta sad. Ako ćeš me spašavati, spašavaj, ali ne moraš se derati." Imamo dakle više opcija: spasi bez puno mudrovanja; spasi i pritom grintaj, ali imaj na umu da će ti druga strana možda reći da joj je spašavanje prisjelo; ne spašavaj, netko će drugi. Je li spašavanje plemenito samo po sebi? Jest, to ne moramo dovoditi u pitanje. Ali da ti ponekad dođe da se utopiš samo da ne moraš slušati nečije grintanje, također je razumljivo. To ne znači da ne misliš da si trebao naučiti plivati.

Quote:
Metafora druga: biciklistički izlet. Grupica "žešćih" poželi ponekad i kakvu vožnjicu oštriju od pukog ravničarskog kotrljanja. Zašto, o, zašto bi i na takvu vožnju morali primiti i nekog s jakomnogopuno kilograma viška, tko će nakon deset minuta krenuti sa zapomaganjem i zahtijevati pauzu, kome su kvalitetni bicikli preseravanje, a biciklistička oprema soooooo geeeeeej? Zašto, dakle, na forumu s bezbroj PDF-ova (na mnogima od kojih se itekako "pedale vrte uprazno") ne bi postojao i poneki PDF za ljubitelje strmina? Zašto je "ekskluzivnost" tako strašna i odiozna, a populizam (egalitarizam i još poneki -izam) "dobar" i poželjan?
Pa, recimo da ima takvih debeljuca koje uopće ne traže da voze na strminama, ono, voze po svojoj stazici i svako malo staju. Ne viču za žestokima da ih čekaju, znaju da ih ne mogu dostići. Na koji način to usporava žestoke?

Voziš svojom strminom, debeljuca nema ništa s tim.
Zekoslawa is offline  
Old 29.04.2011., 18:52   #8791
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
A nije bogme neobično ni da onaj koga spašavaš na tvoje skidanje svih svetaca zato što ne zna plivati...
O čemu ti pričaš? Gdje sam spomenuo ovako nešto?

Quote:
Pa, recimo da ima takvih debeljuca koje uopće ne traže da voze na strminama, ono, voze po svojoj stazici i svako malo staju. Ne viču za žestokima da ih čekaju, znaju da ih ne mogu dostići.
Ni ovo nema veze s mojom metaforom. Debeli iz moje metafore ovdje sveudilj zapomažu "Čekajte nas!!! Nemojte tako hitati!!! Kako vas nije sram otići bez nas? To nije lijepo !!!", dure se i vrijeđaju kad ostanu u oblaku prašine.
Lord Byron is offline  
Old 29.04.2011., 19:08   #8792
Pa o čemu onda uopće govorimo?

Onda nijedna od metafora nije primjenjiva, zapravo. Mislim, ovdje smo imali akciju i reakciju. Malo ih je teško razdvojiti.

Nije da se netko utapao i vikao "'Bemu, vi znate plivati, ja ne znam, šta mislite da ste pametniji?" Ne, nego je spasilac pri spašavanju usput dobacio da je trebalo naučiti plivati, na što je žrtva rekla da koga joj vraga prigovara, a promatrači na to još dobacili da je ima biti sram što ne zna plivati i još se ljuti kad joj se prigovori.

Ili, druga metafora. Debeljuca vozi svojom stazom, ja svojom, projurim kraj nje u prolazu, a ona pita nešto o mojoj strmini. Gdje je tražila da joj se prilagođavam?
Zekoslawa is offline  
Old 29.04.2011., 19:21   #8793
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
eto, samo to
još samo ovo
eh, još i ovo:
i još nešto
zaboravila sam u gornjem postu...
eto, jedino to znam
ne nije samo to
ovo je jedini post koji ću ostavit na ovoj temi
Zvuči kao moja svekrva na telefonu.
polimer is offline  
Old 29.04.2011., 19:47   #8794
Danas na kavi frendica mi priča kako joj je muž poludio, valjda je u nekakvoj muškoj menopauzi i kako se jako zagrijao za ovaj proizvod i da je uvjeren da će njegovom primjenom izgubiti na spavanju 2 cm šlaufa. Bilo nam je to silno smiješno i sažaljivo smo komentirale njegovu djetinju vjeru u reklamu. Na putu do parkirališta prolazile smo pored jedne ljekarne i ona ugleda u izlogu taj čudotvorni proizvod, uđemo unutra i frendica se obrati prodavačici: "Čujte, ak to zbilja djeluje i smanjuje 2 cim, a preparat slučajno dospije na... hm... predio nešto niže od trbuha? Jel se to da poništit, vratit?"

Jadna prodavačica! Trebali ste joj vidjeti lice.
Perzefona is offline  
Old 29.04.2011., 20:01   #8795
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Aha. Kraće je. Ekonomično. Ne bi bilo toliko zamorno ni meni ni drugima. A ionako se svede na to. Ugledaj se malo na Judolina.
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Gdje i kako pogibe Judolino?
Joj, ne spominji Judolina. Ja sam ga zasivio na Fantastici. Mrzim kad moram banati forumase zbog toga sto drugim forumasima kazu ono sto i ja mislim o njima.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Na putu do parkirališta prolazile smo pored jedne ljekarne i ona ugleda u izlogu taj čudotvorni proizvod, uđemo unutra i frendica se obrati prodavačici: "Čujte, ak to zbilja djeluje i smanjuje 2 cim, a preparat slučajno dospije na... hm... predio nešto niže od trbuha? Jel se to da poništit, vratit?"

Jadna prodavačica! Trebali ste joj vidjeti lice.
Odlicno trolanje.
Nex is offline  
Old 29.04.2011., 20:01   #8796
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Danas na kavi frendica mi priča kako joj je muž poludio, valjda je u nekakvoj muškoj menopauzi i kako se jako zagrijao za ovaj proizvod i da je uvjeren da će njegovom primjenom izgubiti na spavanju 2 cm šlaufa. Bilo nam je to silno smiješno i sažaljivo smo komentirale njegovu djetinju vjeru u reklamu. Na putu do parkirališta prolazile smo pored jedne ljekarne i ona ugleda u izlogu taj čudotvorni proizvod, uđemo unutra i frendica se obrati prodavačici: "Čujte, ak to zbilja djeluje i smanjuje 2 cim, a preparat slučajno dospije na... hm... predio nešto niže od trbuha? Jel se to da poništit, vratit?"

Jadna prodavačica! Trebali ste joj vidjeti lice.
A joj. št vi tražite? Iako mi nije baš drag, ponovit ću riječi od Bore Čorbe:
Volim sisate guzate i ravne u struku.
Zbog njih razbijam desnicu ruku.
Svaka žena je lijepa.
dimitrijemitar is offline  
Old 29.04.2011., 20:11   #8797
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Joj, ne spominji Judolina. Ja sam ga zasivio na Fantastici. Mrzim kad moram banati forumase zbog toga sto drugim forumasima kazu ono sto i ja mislim o njima.
A ti si taj. Da možda ne očekuješ sućut?

Kvragu, za svakog frajera koji pokaže interes za mene uspostavi se da je indisponiran.
Perzefona is offline  
Old 29.04.2011., 20:17   #8798
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A ti si taj. Da možda ne očekuješ sućut?
Ne, znam da nitko nema razumijevanja za nas jadne moderatore i nase dileme.

Quote:
Kvragu, za svakog frajera koji pokaže interes za mene uspostavi se da je indisponiran.
Ja bih na tvom mjestu postao paranoican i pomislio da to nikako ne moze biti slucajno.

Quote:
dimitrijemitar kaže: Pogledaj post
Svaka žena je lijepa.
Osim onih koje su ruzne.
Nex is offline  
Old 29.04.2011., 20:23   #8799
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Ja bih na tvom mjestu postao paranoican i pomislio da to nikako ne moze biti slucajno.
Naravno da nije. Pa ja sam femme fatale.
Perzefona is offline  
Old 29.04.2011., 20:41   #8800
Sjetit cu se toga kad cu se pozeljeti rijesiti nekih trolova. Samo pozovem tebe na pdf i za par dana pokosit ce ih Perzefonino prokletstvo.
Nex is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.