Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2004., 00:00   #41
Što je Ehinacea?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2004., 13:48   #42
Ja sam se cijepila prošli utorak. Drugi put u životu. I mislim se cijepiti svake godine.
Ne pada mi na pamet da se opet obolim kad prije dvije godine. Simptomi teškog kašlja i bronhitisa su me pratili i par mjeseci nakon.
A i radi posla si dečko i ja ne možemo dopustiti bolovanja.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2004., 14:17   #43
daklem,gripa.......cjepila sam se prije mjesec dana i danas me čopilo.kaj me čopilo,neznam.ajmo reć da su blaži simptomi gripe:nos,grlo,bole kosti i vrtoglavica.temperaturu nemam.daklem,jel gripa il prehlada nemam pojma.a ak je gripa jebala ja cjepivo.oćito imam gripu sa blažim simptomima.super,cijepivo koje ne djeluje
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 20:38   #44
Quote:
Sheky kaže:
Što je Ehinacea?
Ponavljam upit, Lahor.Što je to?
Ja, naime svake godine što sam starija, sve više umirem od straha od gripe.A ne preporučaju mi cjepivo jer imam neke alergije , pa s godinama nove i tako....
A suprug se cijepio prije nekih ?? puno godina (nije još bio starček) i dobio nakon osam dana takvu gripetinu, reakciju što li, da smo u kući izbrisali ideju o cjepljenju.
Zato, ako (osim sirovog povrća) ima još nešto za jačanje imuniteta, molim savjet.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 09:28   #45
Echinacea je biljka, mislim da je nas naziv za nju crvena rudbeljka ili nesto slicno. Poznato je da povoljno utjece na podizanje prirodnog imuniteta. Na trzistu postoji dosta preparata na bazi echinacee, ja konkretno koristim od ESI echinaceu sa propolisom.
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:50   #46
Cijepljenje protiv gripe

Što znate i što mislite o cijepljenju protiv gripe?
Što znate o dobavljaču kojeg je HZZO izabrao ove godine (Sanofi Pasteur)? Tekst iz Večernjaka > http://www.vecernji.hr/vijesti/cjepi...-clanak-467792

Moja priča: imam 46 godina, malog klinca koji ide u vtić, i želim ga zaštititi tako da od mene (i/ili) supruge ne dobije gripu pa smo se (supruga i ja) cijepili zadnje tri godine.
Upoznat sam da uz svako cjepivo postoji opasnost od nuspojava.

Pozdrav
TomD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 15:05   #47
Iskustva s cijepljenjem protiv gripe

Na poslu sam u kontaktu s velikim brojem ljudi i stoga sam se godinama cijepio protiv gripe. I koristilo je - nisam obolio.

Problem je nastupio promjenom liječnika opće prakse. Stari liječnik je otišao u mirovinu, a nova liječnica me ne želi cijepiti jer nisam ni starije životne dobi niti kronični bolesnik. Otišao sam na HZJZ, no i oni su me odbili cijepiti.

Očito je za ovu državu bolje da ljudi odu na bolovanje nego da se cijepe, a cjepivo bih ionako sam platio.

Ima li još tko takva negativna iskustva?
Kokorico is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 00:10   #48
Quote:
Kokorico kaže: Pogledaj post
Na poslu sam u kontaktu s velikim brojem ljudi i stoga sam se godinama cijepio protiv gripe. I koristilo je - nisam obolio.

Problem je nastupio promjenom liječnika opće prakse. Stari liječnik je otišao u mirovinu, a nova liječnica me ne želi cijepiti jer nisam ni starije životne dobi niti kronični bolesnik. Otišao sam na HZJZ, no i oni su me odbili cijepiti.

Očito je za ovu državu bolje da ljudi odu na bolovanje nego da se cijepe, a cjepivo bih ionako sam platio.

Ima li još tko takva negativna iskustva?
Hm.
Možda se ekipa iz HZJZ na početku sezone boji, kako će biti (pre)velika navala te bi mogli ostati bez cjepiva.


E, pa neće biti navale

Uvijek se baci gro cjepiva


No, nisam siguran, kako su svi zaposleni tamo identičnog stava
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 11:02   #49
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Hm.

No, nisam siguran, kako su svi zaposleni tamo identičnog stava
čisto iz znatiželje, što misliš reći ovime? (može i prvt)
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 18:56   #50
Dali se zna koliko košta ove godine cjepivo za one koji nemaju besplatno.
Navodno ga treba osobno naručiti u apoteci.
Ima li netko koju info više?

hvala pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 19:26   #51
naručuje se ljekarni
http://gripa.hr/content/cijepljenje/..._cijepiti.aspx

što se tiče cijene, negdje nalazim da 100-tinjak kn košta a negdje 20-ak
svakom slučaj, ja bi pitala u ljekarni kakav je postupak

osim ako nisu u rizičnoj skupini
http://www.stampar.hr/hr/cijepljenje-gripa-2018
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2019., 18:36   #52
molim bar komentar

poštovana ekipo,
mater me izludila sa pitanjima,kako,zašto,ko je kriv itd itd.
Naime,kako je žena u godinama a dosad se nije cijepila protiv gripe (pucala je od zdravlja) sad je eto malo stislo.
Od zdrave babe i matere postala je pokretna ambulanta.
Bubrezi su u problemima pa svaki tjedan ide dvaput na dijalizu.
Zbog toga spada u rizičnu skupinu i to ne samo kao bolesnik već i kao umirovljenica.
Normalno panika radi svoje pa je brže bolje otišla na higijenski i tražila cijepljenje,kad ono,cjepiva nema.Kaže,za mjesec dana će doći.Drž, nedaj zaleti se ona i do svog doktora i kad ono ni on nema cjepiva.
I tako mater krene i do ljekarne i pita za cjepivo a ona onako lukavo odgovori kako mora po bijeli recept kojega će izdati obiteljski liječnik.Kad ga je nabavila ode ponovo u ljekarnu i PLATI cjepivo sa kojim uredno potom ode do svog obiteljskog liječnika da je cijepi.E sad doktore,kaže mater,zašto sam platila cjepivo kad imam pravo na besplatno cjepivo,a doktor će na to:zato jer ste ga sami kupili.
Suma sumarum svega,nije stvar u 95 kn već u njenom "pilanju" moje malenkosti,ima li nade da ona dobije povrat tih novaca s obzirom da je po dvije osnove morala biti oslobođena plaćanja (kao umirovljenica i kao teški bubrežni bolesnik).

puno hvala
__________________
2+2=3
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2019., 18:49   #53
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
poštovana ekipo,
mater me izludila sa pitanjima,kako,zašto,ko je kriv itd itd.
Naime,kako je žena u godinama a dosad se nije cijepila protiv gripe (pucala je od zdravlja) sad je eto malo stislo.
Od zdrave babe i matere postala je pokretna ambulanta.
Bubrezi su u problemima pa svaki tjedan ide dvaput na dijalizu.
Zbog toga spada u rizičnu skupinu i to ne samo kao bolesnik već i kao umirovljenica.
Normalno panika radi svoje pa je brže bolje otišla na higijenski i tražila cijepljenje,kad ono,cjepiva nema.Kaže,za mjesec dana će doći.Drž, nedaj zaleti se ona i do svog doktora i kad ono ni on nema cjepiva.
I tako mater krene i do ljekarne i pita za cjepivo a ona onako lukavo odgovori kako mora po bijeli recept kojega će izdati obiteljski liječnik.Kad ga je nabavila ode ponovo u ljekarnu i PLATI cjepivo sa kojim uredno potom ode do svog obiteljskog liječnika da je cijepi.E sad doktore,kaže mater,zašto sam platila cjepivo kad imam pravo na besplatno cjepivo,a doktor će na to:zato jer ste ga sami kupili.
Suma sumarum svega,nije stvar u 95 kn već u njenom "pilanju" moje malenkosti,ima li nade da ona dobije povrat tih novaca s obzirom da je po dvije osnove morala biti oslobođena plaćanja (kao umirovljenica i kao teški bubrežni bolesnik).
Nema nade da dobije nazad lovu. Kupila je cjepivo iako ga je mogla dobiti besplatno i to je njezina greska, jebiga. Ja sam isto platio cjepivo makar sam ga mogao dobiti cisto jer nisam htio cekati po punim ordinacijama.

Kao da kupis sendvic, pojedes ga i onda skuzis da si mogao dobiti besplatnu hranu u puckoj kuhinji pa trazis novce nazad.

Eventualno moze uzicati doktoricu da cijepi tebe njezinim cjepivom.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2019., 00:24   #54
Tko prvi, njegova cura. Samo ne znam o cemu dr. prica kad kaze da ce cjepivo doci za mjesec dana, jer mislim da nece.

Cjepiva za gripu nema dosta. Oko 300 000 na cijelu RH. Ako nemas srece, kod nekih doktora se zalihe potrose u doslovno 3 dana. Jedino je mogla probati na zavod za javno zdravstvo vidjeti ima li tamo besplatnih zaliha.
Ako nema zaliha kod tvog dr, mozes kupiti u ljekarni, ako uopce i tamo ostane. Nemas pravo na povrat novca jer ga ocito ne pokriva HZZO. Sad zasto je to tako - ne znam. Samo pretpostavljam da drzava odredi financiranje odredenog broja cjepiva i to posalje doktorima i na zavode,a ljekarne zasebno prodaju cjepivo jer drzava ne naruci dovoljno pa tu uberu lovu. Mozda cak ni nije isto cjepivo (proizvodac).
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2019., 12:12   #55
Sama je kriva jer je trebala na vrijeme rezervirati svoju dozu. Ja sam se mjesec dana prije najavila kod dr, isto zbog dijagnoze imam pravo na besplatno

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2019., 15:18   #56
Cool

Quote:
pace pacic kaže: Pogledaj post
Sama je kriva jer je trebala na vrijeme rezervirati svoju dozu. Ja sam se mjesec dana prije najavila kod dr, isto zbog dijagnoze imam pravo na besplatno

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ocito se jos nije isla cijepiti pa ne zna da se zalihe jako brzo potrose. Cjepivo je doslo jos krajem listopada, a veci dio doktora potrosi sve u tjedan dana.
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 15:36   #57
Quote:
pace pacic kaže: Pogledaj post
Sama je kriva jer je trebala na vrijeme rezervirati svoju dozu. Ja sam se mjesec dana prije najavila kod dr, isto zbog dijagnoze imam pravo na besplatno

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Za cjepivo protiv gripe kod lom-a treba se rezervirti unaprijed, kod nekih čak i do godine dana.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 18:26   #58
jel netko zna, jel osoba kada je cijepljena zarazna ako dodje u doticaj s istom?
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2019., 09:55   #59
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
jel netko zna, jel osoba kada je cijepljena zarazna ako dodje u doticaj s istom?
Ovisi. Cjepivo ne stiti 100% pa se u malom broju slucajeva moze cak dogoditi normalna infekcija gripom s normalnim tijekom bolesti. U tom slucaju ce osoba biti zarazna kao i svaka druga. U najvecem broju slucajeva ce tijelo biti u stanju suzbiti virus prije nego sto se razviju ikakvi simptomi ili vrlo brzo nakon razvoja prvih simptoma, pa izlozena osoba nece biti ili ce biti mnogo krace i manje zarazna.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2019., 17:44   #60
Quote:
Pcela kaže: Pogledaj post
Moj dragi se jedne godine cijepio i nije mu ništa pomoglo.

Osobno mislim da se ne treba cijepiti. Treba jačati imunosustav što prirodnije, prehrana, kretanje i sl., tako kad virus dođe ti si spreman.
Kao što je rekla Rita DOKTORIMA NE VJERUJEM NIŠTA!
ipak mislim da se treba cijepiti
__________________
more svud oko nas
porporela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.