Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 15:33   #21
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
ja ti imam kronični laringitis i refluks i to mi "jede" glasnice, pa sam svak otoliko bez glasa ili promukla
znači, em mi slijevanje iz sinusa sjeda na glasnice, em mi ih kiselina iz želuca nagriza...prekrasno

fiberskopijom mi gledaju trenutno stanje glasnica
pa mi povremeno uvale tbl za želudac tj kiselinu...

ali mislim da sam sad prehranom uspjela reducirati želučane probleme, pa bih htjela riješiti i probleme sa sinusima...jako me zanima ta treća mandula, baš ću pitat za to na slijedećem pregledu.
možda bih morala izvaditi i one dvije mandule, čini mi se da sam nonstop prehlađena, imam 3,4 viroze godišnje, bar 2 upale grla...i tak...
a i operacija nosa me čeka u budućnosti zbog devijacije septuma, brrrr...
Meni je maneken isto sugerirao da su možda problemi s trećom mandulom uzrokovani refluksom, ali sumnjam u to, nemam skoro nikada ni žgaravice, ni neke teškoće osim što mi se kod te mandule javi jaka upala, i ponekad mi se kao javi okus sukrvice koja se cijedi odozgo. Kao neki apsces da pukne, ili tako štogod. Ja s grlom i glasnicama nemam nikakvih problema.

Za probleme s gutanjem mi kaže da bi to moglo biti od štitnjače, pa nak ju pregledam. OK, možda i može biti, ali ne kužim te njihove specijalističke spike -prvo te šalju kod svih drugih specijalista da oni isključe neke lijeve stvari, pa će te tek onda oni detaljnije pregledati, a ne da bi prvo u oni obavili sve preglede, pa ako isključe neku dijagnozu -stignu te poslati drugim specijalistima. Čisti idiotizam. Ili im se ne da.

Tako me npr. dermatologica poslala prvo vaditi krv da se isključi dijabetes, pa onda kontrolirat hormone... umjesto me pošalje na jedan jednostavni bris da se vidi jel j.. stafilokok ili nije.

Jesmo mi neka bogata zemlja kad zdravstvo može plaćati tolike uzaludne preglede.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 15:47   #22
@arnica
ja ti imam sick štitnjaču tak da kaj se tiče gutanja, može ti ona predstavljat problem!

a što se tiče refluksa, kiseline itd, ni meni to nikad nioje predstavljalo problem. - to su mi slučajno otkrili kad sam ostala bez glasa
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 16:11   #23
može li treća mandula biti upaljena iako nije povećana...znači da ona bude uzrok i slijevanja i upale sinusa?
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 16:34   #24
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
@arnica
ja ti imam sick štitnjaču tak da kaj se tiče gutanja, može ti ona predstavljat problem!

a što se tiče refluksa, kiseline itd, ni meni to nikad nioje predstavljalo problem. - to su mi slučajno otkrili kad sam ostala bez glasa
hmmm... još mi se nije deslio da ostanem bez glasa, al ajde -budem onda provjerila i jedno i drugo.

Quote:
ibraa kaže: Pogledaj post
može li treća mandula biti upaljena iako nije povećana...znači da ona bude uzrok i slijevanja i upale sinusa?
To i mene zanima.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 16:40   #25
kad ideš na pregled...aj pliz pitaj jer ja tek krajem 3. mjeseca imam...dotad ću napravit ove testove na alergiju...
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 17:20   #26
ja idem skoro, pa i ja javim što mi bude rečeno
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 09:39   #27
bio sam jutros na pregledu za te alergije, i zamislite skužio je doktor da imam upalu sinusa...kako je pametan...dao mi je antibiotik za koji već sad znam da neće pomoći jer sam uzimao neki koji mu je sličan, al dobro...onda za tjedan dana alergotest radim...bemti sve više
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:21   #28
Quote:
ibraa kaže: Pogledaj post
bio sam jutros na pregledu za te alergije, i zamislite skužio je doktor da imam upalu sinusa...kako je pametan...dao mi je antibiotik za koji već sad znam da neće pomoći jer sam uzimao neki koji mu je sličan, al dobro...onda za tjedan dana alergotest radim...bemti sve više
Sve mi se čini možeš nadat samo čudesnom ozdravljenju.

Jesi išao na bris? Meni nikako nije jasno zašto tako jednostavne i efikasne preglede kao da izbjegavaju učiniti.

Mislim -ako se napravi bris s antibiogramom (ako je neka bakterija u pitanju), nema šanse da da pogrešan antibiotik. Ovako, ako je rezistentna na nešto, možeš to piti i godinu dana bez rezultata. Traži da ti to učini sljedeći put ako već nije i ne bude rezultata od terapije. Znaš ono -pomozi si sam...
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:40   #29
radio sam bris nosa i grla...sve je u redu...danas je ovaj lik to vidio, ništa nije rekao...ma ni ne nadam se da će mi ovo nešto pomoći...pijem tek toliko da ubijem vrijeme do kraja trećeg mjeseca kada sam naručen kod jednog preporučenog specijalista

baš sam probao štapićem za uši dotaknuti treću mandulu, i čini se kao da je povećana...e sad me zanima je li to pregrada u tom "hodniku" iznad grla ili je stvarno mandula...
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:14   #30
Sad mi istek ništa nije jasno. Prepisao ti je antibiotik uz uredan bris?

Ja ne mogu ni blizu trećoj manduli jer mi ide odmah na povraćanje, tako da ne znam.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:43   #31
Quote:
*Arnica* kaže: Pogledaj post
Sad mi istek ništa nije jasno. Prepisao ti je antibiotik uz uredan bris?

Ja ne mogu ni blizu trećoj manduli jer mi ide odmah na povraćanje, tako da ne znam.
da ma boli me briga ja čekam pregled kod specijalista...danas sam skoro puko od smijeha kad sam vidio tog lika za alergije...pa tip nema pojma...uzeo on rtg sliku sinusa kao nešto gleda, i onda papir čita i čita pa zaključi da imam upalu svih sinusa...moja doktorica...pa toj ženi treba spomenik na trgu bana jelčića podići za neznanje ...zanimljivo mi je kako se po netu svugdje spominje da treba napraviti ct sinusa jer je to jedino pouzdano...za razliku od rtg-a, a meni nitko ništa o tome ne govori...valjda će me specijalist poslati na to da vidim na čemu sam...ne znam ni sam kako imam više snage za sve ovo...od 9. mjeseca prošle godine muku mučim prvo kod gastrića...jednom sam čekao pregled 7 sati onda ona odvratna gastroskopija, uzv, stolica , krv i još neke pretrage ne sjećam se više...
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:14   #32
Quote:
ibraa kaže: Pogledaj post
da ma boli me briga ja čekam pregled kod specijalista...danas sam skoro puko od smijeha kad sam vidio tog lika za alergije...pa tip nema pojma...uzeo on rtg sliku sinusa kao nešto gleda, i onda papir čita i čita pa zaključi da imam upalu svih sinusa...moja doktorica...pa toj ženi treba spomenik na trgu bana jelčića podići za neznanje ...zanimljivo mi je kako se po netu svugdje spominje da treba napraviti ct sinusa jer je to jedino pouzdano...za razliku od rtg-a, a meni nitko ništa o tome ne govori...valjda će me specijalist poslati na to da vidim na čemu sam...ne znam ni sam kako imam više snage za sve ovo...od 9. mjeseca prošle godine muku mučim prvo kod gastrića...jednom sam čekao pregled 7 sati onda ona odvratna gastroskopija, uzv, stolica , krv i još neke pretrage ne sjećam se više...
milsim da ti nije bilo pametno uzet te antibiotike, slažem se s arnicom po pitanju negativnog brisa
ne misliš li da ih prečesto uzimaš možda?
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:55   #33
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
milsim da ti nije bilo pametno uzet te antibiotike, slažem se s arnicom po pitanju negativnog brisa
ne misliš li da ih prečesto uzimaš možda?
uzimo sam zadnji pred jedno 2 mjeseca čini mi se...razmišljao sam o tome...i svejedno mi je totalno, nemam volje više za razmišljanje...valjda će se riješiti sve ovo jednom...
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:10   #34
Treća mandula

Da se nadovežem u vezi problema sa trećom mandulom. Također vodim borbu sa trećom mandulom. Prije godinu i nešto, taman prije nove godine počeo sam osjećati bolove u grlu, otišao sam doktoru i na žalost nije bio moj doktor nego neka mlada ženskica (na zamjeni) koja je tek počela raditi i naravno nije znala di je problem. Ustanovila je da mi je upaljeno grlo (a nije bilo) i dobio sam antibiotik nakon kojeg mi bolovi nisu nestali. Nakon toga sam poslan specijalisti u Zajčevu "Merkur", tip se zove Mr.sc.Tin Znajor, dr.med.spec. otorinolaringolog i mogu reći da je tip super. Pristupa ti kao da te već pozna 100 god. zainteresiran je, trudi se, ma stvarno sve pohvale. Napravio mi je fiberendoskopiju. Sa sondom koja na vrhu ima kameru ulazi kroz nos i dolazi iza grla tako da je točno i jasno sve mogao vidjeti. Vidio je upaljenu treću mandulu. Začudio se što ju je uopće vidio pošto sam 75 godište, ali eto sve je moguće. Nakon toga me poslao na AST-o i ASTA pregled i od tada ga na žalost više nisam vidio (mojom greškom).
Zvao sam ga neki dan i saznao da je na operaciji i da dolazi za dva tjedna.
Moja prognoza je da idu van.

Zna li netko kako to prolazi u mojim godinama, hoće li biti bolno, koliko dugo traje oporavak?
tomek01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 13:20   #35
Quote:
tomek01 kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem u vezi problema sa trećom mandulom. Također vodim borbu sa trećom mandulom. Prije godinu i nešto, taman prije nove godine počeo sam osjećati bolove u grlu, otišao sam doktoru i na žalost nije bio moj doktor nego neka mlada ženskica (na zamjeni) koja je tek počela raditi i naravno nije znala di je problem. Ustanovila je da mi je upaljeno grlo (a nije bilo) i dobio sam antibiotik nakon kojeg mi bolovi nisu nestali. Nakon toga sam poslan specijalisti u Zajčevu "Merkur", tip se zove Mr.sc.Tin Znajor, dr.med.spec. otorinolaringolog i mogu reći da je tip super. Pristupa ti kao da te već pozna 100 god. zainteresiran je, trudi se, ma stvarno sve pohvale. Napravio mi je fiberendoskopiju. Sa sondom koja na vrhu ima kameru ulazi kroz nos i dolazi iza grla tako da je točno i jasno sve mogao vidjeti. Vidio je upaljenu treću mandulu. Začudio se što ju je uopće vidio pošto sam 75 godište, ali eto sve je moguće. Nakon toga me poslao na AST-o i ASTA pregled i od tada ga na žalost više nisam vidio (mojom greškom).
Zvao sam ga neki dan i saznao da je na operaciji i da dolazi za dva tjedna.
Moja prognoza je da idu van.

Zna li netko kako to prolazi u mojim godinama, hoće li biti bolno, koliko dugo traje oporavak?



Evo da vam ja ispričam svoju priču s trećom mandulom Kao mala vadila sam sve mandule, zbog čestih upala uha, grla i ostaloga. Od onda nisam imala velikih problema do prije 2 godine. Na sam Božić sam dobila temp 40, nikako je skinuti, završila na hitnoj, na kraju sam pobrala upalu pluća, kronični sinusitis, upalu uha..Na to sve sam postala gluha kojih mjesec dana (Eustahijeva truba), na kraju me doktorica poslala dok sve sve smirilo na pregled treće mandule jer i ja od malih nogu (od kad sam vadila mandule) dišem na usta, pričam kroz nos malo i teže dišem na njega. Došla sam u Zajčevu, doktor se začudio da osoba koja ima 21 godinu i koja je vadila kod njih sve mandule opet ima, bila mi je velika i u njoj se skupljalo različitih gluposti. Ja sam se naime splašila jer je reagirao tako, te sam pitala dal su imali takav slučaj što je on potvrdio da ne, da je jedino neka curka to operirala na Rebru i da bi bilo najbolje da to operiram. Došla sam doma i naravno na net, međutim nikakvih postova za starije nije bilo, većinom za djecu, bila sam prestrašena skroz...obavila sam sve pretrage i skupljala nalaze za anesteziologa.Imala sam operaciju 10.03, došla sam ujutro rano, bila s djecom u sobi, dali su mi tableticu za smirenje te su me nakon kratkog vremena ujutro operirali (oko 10h). Vađenje traje kojih 10 min pod anestezijom, uskoro sam se probudila na krevetu u dječjoj sobici, malo mi je krv išla ali ništa strašno, te od anestezije si skršen, dobili smo čaj za piti, uglavnom kad sam udahnula kroz nos nisam mogla vjerovati da je tako lijepo primiti toliku količinu zraka kroz nos
Nakon par sati, oko 17h dragi je došao po mene i puštena sam bila doma, odmah na sladoled. Taj dan je sve bilo ok, jela sam čokolino i ležalai spavala. Drugi dan sam skoro krepala od bolova, ali tjelesnih, mišići su me bolili kao da sam vježbala 3 dana u komadu, to je bilo vjerovatno od anestezije (poslije operacije si odspavajte u sobi, nemojte kao ja klafrati s mamama, zato me i ulovilo drugi dan ). Nakon tih 3 dana ležanja u krevetu sve je prošlo ok bez ikakvih problema, malo krvi je išlo ali nije ništa bolilo.
Sad je problem što opet osjećam isto da mi je narasla, mislim da nakon par mjeseci od operacije opet teško dišem, ujutro isto mi se cijedi u grlo zelena masa, kao i prije, po zimi ne mogu pješačiti jer kroz usta dišem i hladan zrak udišem...Nedavno sam pitala doktoricu, rekla je da je teoretski moguće da mi naraste ponovno...Očito sam zaista fenomen što se tiče moje treće mandulice Možda sad opet odem dok je zima (lakše je u zimi vaditi, nego u ljetu) da me pregledaju, pa ako je narasla da je izvade, sad zadnji put Inače doktori i sestre, sve do one ženskice na šalteru su ljubazni i brzo se dođe na red,tad se nije naručivalo za pregled, sad ne znam... naravno prednost imaju dječica i trudnice ali ne sjećam se gdje sam brzo dolazila na red kao tamo...Doktori su pažljivi i upućuju te u sve...Drago mi je da se otvorila ova tema jer vidim da ipak ima više ljudi s ovim slučajem i ako ima tko kakvih pitanja slobodno pitajte...Operirao me Dr. sc. Tin Znaor...
anaf20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:08   #36
Quote:
ibraa kaže: Pogledaj post
već dugo, otkad znam za sebe, nešto mi se cijelo vrijeme slijeva u grlo. inače nemam problema sa sinusima (znači glavobolja, curenje kroz nos)...od tog sekreta mi je zadah katastrofa cijelo vrijeme, više ne znam što da radim...zanima me je li moguće da se kod odraslih (20 godina) javi problem treće mandule i da je ona uzrok slijevanju, enekako imam osjećaj da mi se iza resice gore skuplja sekret pa onda to gutam...danas sam bio kod orl na pregledu,on je sve to nekako ležerno i bez zanimanja pogledao, ustanovio devijaciju septuma i spominje da nema problema sa sinusima pa onda kaže neka kronična upala ... propisao mi je hexoral sol za ispiranje usne šupljine i 10 dana septolete...to mi nikako ne drži vodu šta je on rekao...ugl zanima me je li moguća treća mandula kod odraslih jer znam da klinci muku muče s tim često...ljudi pomagajte!!!
Nemoraš se toliko zamarati. Svaki doktor ce te samo u krajnjem slucaju poslati na operaciju tonzila, pogotovo u tvojoj dobi. Mislim da nije nista strasno i da te tvoje mandule brane tvoj donji respiratorni sustav
zeczekonja17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.