Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2006., 23:37   #1001
Samo da posaljem post nr 1000
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 23.11.2006., 06:21   #1002
Quote:
Hladna kaže:
izvini molim te ako si se pronasao u grupi koja je pomenuta u postanju izmedju wolfija i mene. jasno je kazano da se cijeli hrvatski narod ne smatra takvim, nego se odnosi na pojedince!!
sto se tice tvoje teorije o kantonizaciji BiH i rasformiranju entiteta- ok ideja
Nisam se prepoznao u toj grupi (ustalom vrlo sam kratko na
forumu.hr, pogotovo na Politici), nego se čudim kako se, kad ste
od Balkanca i njegovih stavova o RS prešli općenitije na ljude
zastupljene na forumu, niste uhvatili Srba nego baš i odmah Hrvata.
(Kao proširenje vaše male "analize" Balkanca i njegovih stavova!)
Pročitaj ponovo vaših 6 postova, ili bar ovo:
...
opet kazem,znam da ovi ovdje nisu reprezentativni primjerci naroda koje predstavljaju, da ima ljudi kod kojih postoji gradjanska svijest sa kojima se normalno zivi i radi.ali ipak, ako je ovakvih barem 10%, treba se cuvati.

StepenWolf kaže:
Uglavnom se tu radi o Hercegovcima iz dijaspore. Nažalost, jako su agresivni, a moderatori im to tolerišu (nije im na čast ...). Svjedok sam da su sa Foruma otjerali mnoge Hrvate koji se ne slažu sa njima, ...
...
Hlebyn is offline  
Old 23.11.2006., 08:34   #1003
Quote:
Boban156 kaže:
Bosnjaci pod formom jedinstvene drzave zele da se nasele u krajeve sa srpskom i hrvatskom vecinom, da ih polako majorizuju i ociste . Zalaganje za centralizovanom BIH je zalaganje za novi rat u buducnosti mislim da je to svakom jasno.
....
1. Bošnjaci su od početka zagovarali Bosnu u nepromjenjivim granicama. Ništa više. Model za uređenje BiH mi vidimo u Sarajevu, sa svim konfesijama koje se međusobno uvažavaju. U Sarajevu je HVO, kao i HOS, imala svoju zonu odgovornosti i sudjelovali su u zajedničkoj komandi.
U vlasti su učestvovale sve konfesije i političke opcije. Neki su politički bili jači bez obzira na manjinu, kao Srpsko Građansko vijeće. Kad je Ibro Bosno ubijen snajperom iz nebodera, SGV nije dozvolio MUP-u da pročešlja neboder. Toliko o političkoj volji da se udovolji miru po svaku cijenu.
2. Naziv "Bošnjakistan" koji koristiš ne stoji, jer, u "Bošnjakistanu" je registrovana samo jedna nacionalna stranka (mada se i oni od toga pokušavaju udaljiti) i 20-tak građanskih stranki.
3. Juga se raspala zbog drugih stvari.
StepenWolf is offline  
Old 23.11.2006., 09:21   #1004
Quote:
Hlebyn kaže:
Nisam se prepoznao u toj grupi (ustalom vrlo sam kratko na
forumu.hr, pogotovo na Politici), nego se čudim kako se, kad ste
od Balkanca i njegovih stavova o RS prešli općenitije na ljude
zastupljene na forumu, niste uhvatili Srba nego baš i odmah Hrvata.
(Kao proširenje vaše male "analize" Balkanca i njegovih stavova!)
Pročitaj ponovo vaših 6 postova, ili bar ovo:
...
opet kazem,znam da ovi ovdje nisu reprezentativni primjerci naroda koje predstavljaju, da ima ljudi kod kojih postoji gradjanska svijest sa kojima se normalno zivi i radi.ali ipak, ako je ovakvih barem 10%, treba se cuvati.

StepenWolf kaže:
Uglavnom se tu radi o Hercegovcima iz dijaspore. Nažalost, jako su agresivni, a moderatori im to tolerišu (nije im na čast ...). Svjedok sam da su sa Foruma otjerali mnoge Hrvate koji se ne slažu sa njima, ...
...
posto si fresh na forumu, kada iscitash postove pojedinih pripadnika hrvatskog naroda ( ne svih!!) koji podrzavaju srbe, pozivaju ih na ujedinjenje protiv bh. muslimana, na istrebljenje, kojima su svi muslimani po pravilu samoubice bombashi, koji vrijedjaju na najnizi moguci nacin. bice ti jasnije zasto je to receno.dabome, ima ovdje i muslimana koji su na tragu te nacionalisticko-fundamentalno-zlocinacke retorike. opet zelim naglasiti da je u prepisci izmedju mene i wolfija rijec o pojedincima ( necu navoditi nicknames) koji se po retorici ne razlikuju od cetnicke retorike.ostali su ok.recimo, jedan zavelim na podforumu povjesti...covjece, kako je to dobar lik..hrvatina) !! dakle, jos jedno ponavljam-POJEDINCI, POJEDINCI, POJEDINCI, POJEDINCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!
ufffff...umorih se
lijep pozdrav hlebyn
Hladna is offline  
Old 23.11.2006., 09:24   #1005
Ne zavisnost Republike Srpske je ipak najbolje resenje!
__________________
Ljubim te majko što sam Srbin.
--
Crvena Zvezda je šampion Evrope!
Crvena Zvezda je šampion sveta!
[ManiaC] is offline  
Old 23.11.2006., 09:27   #1006
Quote:
[ManiaC] kaže:
Ne zavisnost Republike Srpske je ipak najbolje resenje!
dream on!!!
imash pravo na snove
Hladna is offline  
Old 23.11.2006., 09:40   #1007
To ce se desiti kad tad..za 2, 5 ili 10 godina...
Kao sto rekoh...najbolje resenje za stabilizaciju i mir!
A ti bi trebalo da se probudis i sagledas situaciju pa onda da pricas.
__________________
Ljubim te majko što sam Srbin.
--
Crvena Zvezda je šampion Evrope!
Crvena Zvezda je šampion sveta!
[ManiaC] is offline  
Old 23.11.2006., 10:14   #1008
Quote:
Boban156 kaže:
Nama Hriscanima smetaju vehabije, vama Bosnjacima smetaju cetnici - zato da se lepo podelimo pa svako da sam uredjuje svoju kucu jer ovako jednostavno ne ide.
papak jedan s dna kace.. vehabije smetaju SVIMA ko ima više od 4 razreda osnovne škole...a u sarajevu svi imamo više od srednje škole...
nemoj govoriti da su ovde omijeni jer NISU, dođi u sarajevo i safataj 100 ljudi i pitaj ih "Da li volite vehabije" 80 ljudi če reč da im smetaju, 15 če ih reči da ih neinteresuj uvehabije, 4 če ih reč da su im simpatični a samo možda jedan če reć da ih podržava

zato mali bobane... pričaj ARGUMENTOVANO a ne rekla-kazala priče
evo ti pročitaj šta misle sarajlije i bosanci o Vehabijama
http://www.sarajevo-x.com/forum/view...09607b43939cc3
http://forum.bihnet.ba/showthread.php?t=19753

na prste se mogu nabrojt ljudi koji ih vole, ako sko ih nevolimo neznači da ih moramo tjerati , ni vi nevolite homosexualce pa je opet zagreb pun pedera... demokratija ljudi... zaiskali ste je, eto vam je
Quote:
StepenWolf kaže:
Za tebe je "većina Hrvata" izgleda samo ono u Hercegovini, a ostale si zaboravio? I oni imaju pravo na mišljenje, ili se varam? Ako nije tvrdolinijski HDZ-ovac, nije ni Hrvat?
upravo tako... izgleda da je jedini pravi hrvat onaj koji je član HDZ-a od 90'e, ko ima istetovianu šahovnicu na leđima i nosi 20 krunica oko vrata

Quote:
[ManiaC] kaže:
To ce se desiti kad tad..za 2, 5 ili 10 godina...
Kao sto rekoh...najbolje resenje za stabilizaciju i mir!
vjerovatno da oče imat nezavisnost, samo ta republika srpska neče bit ova "rs", nego beogradski pašaluk, jerbo je to sve što če od srbije da ostane...

velika srbija nikad nije bila manja... i još se skuplja... ko čvarak
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Old 23.11.2006., 10:30   #1009
Ne brini se...to skupljanje je samo privremeno
Kad se ocepi rs nismo daleko od etnicke Srbije!
btw: Odkad se cvarak skuplja?
__________________
Ljubim te majko što sam Srbin.
--
Crvena Zvezda je šampion Evrope!
Crvena Zvezda je šampion sveta!
[ManiaC] is offline  
Old 23.11.2006., 10:34   #1010
Quote:
Zgembo_Adislic kaže:
papak jedan s dna kace.. vehabije smetaju SVIMA ko ima više od 4 razreda osnovne škole...a u sarajevu svi imamo više od srednje škole...
nemoj govoriti da su ovde omijeni jer NISU, dođi u sarajevo i safataj 100 ljudi i pitaj ih "Da li volite vehabije" 80 ljudi če reč da im smetaju, 15 če ih reči da ih neinteresuj uvehabije, 4 če ih reč da su im simpatični a samo možda jedan če reć da ih podržava

zato mali bobane... pričaj ARGUMENTOVANO a ne rekla-kazala priče
evo ti pročitaj šta misle sarajlije i bosanci o Vehabijama
http://www.sarajevo-x.com/forum/view...09607b43939cc3
http://forum.bihnet.ba/showthread.php?t=19753

na prste se mogu nabrojt ljudi koji ih vole, ako sko ih nevolimo neznači da ih moramo tjerati , ni vi nevolite homosexualce pa je opet zagreb pun pedera... demokratija ljudi... zaiskali ste je, eto vam je

upravo tako... izgleda da je jedini pravi hrvat onaj koji je član HDZ-a od 90'e, ko ima istetovianu šahovnicu na leđima i nosi 20 krunica oko vrata


vjerovatno da oče imat nezavisnost, samo ta republika srpska neče bit ova "rs", nego beogradski pašaluk, jerbo je to sve što če od srbije da ostane...

velika srbija nikad nije bila manja... i još se skuplja... ko čvarak
zgembo, haj svega ti ne tipkaj č,ć,dž,đ...ne razlikujes i jako smeta covjeku koji zna dinstikciju izmedju đ i dž-ok??!!

a sto se tiche cvaraka, mislim da je zgembo htio reci-poput cmara, pa mu se omaklo
Hladna is offline  
Old 23.11.2006., 10:39   #1011
Gresis...(velika je razlika izmedju te dve reci) a i mnogo je ne pristojno da tako govoris.Ti si ipak dama...ili mozda nisi?
__________________
Ljubim te majko što sam Srbin.
--
Crvena Zvezda je šampion Evrope!
Crvena Zvezda je šampion sveta!
[ManiaC] is offline  
Old 23.11.2006., 10:42   #1012
Quote:
[ManiaC] kaže:
Gresis...(velika je razlika izmedju te dve reci) a i mnogo je ne pristojno da tako govoris.Ti si ipak dama...ili mozda nisi?
ako ces ti suditi o meni, bolje da ne budem dama!!
s ljudima ljudski , sa seljachinama nema druge nego-seljachki...i to je tako, sta ces
treba imati osjecaj za situaciju i sugovornika
Hladna is offline  
Old 23.11.2006., 10:44   #1013
Ja ne vidim gde sam se ne pristojno ponasao?
__________________
Ljubim te majko što sam Srbin.
--
Crvena Zvezda je šampion Evrope!
Crvena Zvezda je šampion sveta!
[ManiaC] is offline  
Old 23.11.2006., 10:54   #1014
Ponovo gresis...imam manje od 21 god...uostalom pogledaj u profilu.
Ali i dalje ne vidim kakve veze imaju moje godine.
__________________
Ljubim te majko što sam Srbin.
--
Crvena Zvezda je šampion Evrope!
Crvena Zvezda je šampion sveta!
[ManiaC] is offline  
Old 23.11.2006., 11:04   #1015
Quote:
[ManiaC] kaže:
Gresis...(velika je razlika izmedju te dve reci) a i mnogo je ne pristojno da tako govoris.Ti si ipak dama...ili mozda nisi?

Ma kakva dama, pročitaj joj malo postove. Žena je mahaluša i to malo žešća.
Biber is offline  
Old 23.11.2006., 11:13   #1016
Quote:
Hladna kaže:
zgembo, haj svega ti ne tipkaj č,ć,dž,đ...ne razlikujes i jako smeta covjeku koji zna dinstikciju izmedju đ i dž-ok??!!

a sto se tiche cvaraka, mislim da je zgembo htio reci-poput cmara, pa mu se omaklo
1.oko moje pismeno, pogledaj sebe pa pričaj, ak oti znaš koristiti "naša slova" onda ih i koristi, i nemoj meni srat što neznam, meni je muka kad nestavljate kvakice,
ako ti se nčitaju moj ipostovi, imaš IGNORE opciju i stavi me tamo
2. Nisam mislio cmar, niti čmar nego sam fino rekao ČVARAK, znam žda pišem

Quote:
[ManiaC] kaže:
Ne brini se...to skupljanje je samo privremeno
ajde ti onda meni kao iskusni "wanna be" pametan objasni ovaj fenomen zvani velika srbija ko NOKIA, svaki dan sve manja i manja
http://youtube.com/watch?v=wTSXGjZuQTs
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Old 23.11.2006., 11:14   #1017
Quote:
Biber kaže:
Ma kakva dama, pročitaj joj malo postove. Žena je mahaluša i to malo žešća.
ak ti tako kazesh, iz tvojih usta recheno- ja sretna....mogla sam zavrsiti kao mudza*edinka, balijanderka, dimijashica.....
Biber, apcihhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaa...sjedi 2!!!
Hladna is offline  
Old 23.11.2006., 11:21   #1018
Quote:
Zgembo_Adislic kaže:
1.oko moje pismeno, pogledaj sebe pa pričaj, ak oti znaš koristiti "naša slova" onda ih i koristi, i nemoj meni srat što neznam, meni je muka kad nestavljate kvakice,
ako ti se nčitaju moj ipostovi, imaš IGNORE opciju i stavi me tamo
2. Nisam mislio cmar, niti čmar nego sam fino rekao ČVARAK, znam žda pišem


ajde ti onda meni kao iskusni "wanna be" pametan objasni ovaj fenomen zvani velika srbija ko NOKIA, svaki dan sve manja i manja
http://youtube.com/watch?v=wTSXGjZuQTs
e pravi si sarajevski ppk....odmah se raspalio. fino ti čovjek dobronamjerno skrene pažnju da ne razlikuješ č i ć, dž i đ, i da kojekakvi likovi ovdje to koriste kako bi te ismijali, a ti bi odmah frku pravio. što ne koristim kvačice? pa osnovna stvar kulture i pismenosti, mislim na informatičku u ovom smislu, podrazumijeva da poštuješ i one čiji kompovi ne prepoznaju afrikate ( a ima dosta takvih ovdje koji tipkaju van našeg govornog područja) i kojima upotreba takvih slova unosi pometnju u tekstu i otežava čitanje.
eto, toliko
Hladna is offline  
Old 23.11.2006., 11:33   #1019
ko ih jebe, ako nemaju instaliranu našu kodnu stranicu, neka ne dolaze na forum.hr
BTW, ko nevidi naša slova koristi win 98 i IE 3-4,

što se tiče ismijavanja, to me ne sekira nimalo, ljudi koji nemaju šta konkretno reči nit znaju kulturno da komuniciraju, izazivaju ljude, vade im riječi iz kontexta i provociraju...
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Old 23.11.2006., 11:35   #1020
Quote:
Zgembo_Adislic kaže:
ko ih jebe, ako nemaju instaliranu našu kodnu stranicu, neka ne dolaze na forum.hr
BTW, ko nevidi naša slova koristi win 98 i IE 3-4,

što se tiče ismijavanja, to me ne sekira nimalo, ljudi koji nemaju šta konkretno reči nit znaju kulturno da komuniciraju, izazivaju ljude, vade im riječi iz kontexta i provociraju...
Da li bi volio poraditi na razlikovanju-rado cu ti pomoci ako zelis??!!
Hladna is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.