Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 15:09   #21
Lightbulb Povećanje Visine - Hormon rasta, produljenje kostiju

Evo ovako, nisam siguran jel pravi forum al oprostit ćete mi i prebaciti gdje treba jer...ne znam

moja visina je 1.72

Znači moje pitanje je kako je moguće povećati visinu, odnosno da budem precizan gdje i kako je to moguće, jer općenito znam puno o hormonu rasta, studiram medicinu pa nije ni bitno da raspravljamo o posljedicama, mene zanima više gdje se može nabaviti jer kod nas se ne isporučuje preko neta recimo, i stvarno nemam ideje gdje bi se dao nabaviti, a tražim o tome već dobro vrijeme.
E sad, pa zašto bi mi to uopće trebalo s obzirom da imam 19 godina pa je to podosta glup posao i nije siguran što se tiće hormona rasta, a naravno i produljenje je još skuplji i gluplji posao...??
E pa, jedna stvar koja vas može natjerati na takvu glupost ( a inaće vas je uvijek bilo baš briga) je naravno cura...naravno ne ona već to što je viša
mogao bih pisati pola sata da shvatite zašto sam se odlučio za ovo, i vjerujte, SHVATILI BI! al kraj je opet isti
dali neko zna gdje i kako je to moguće (mislim na nabavku hormona rasta) pa da ostavi korisnu informaciju ovdje ili preko pp-a, a za produljivanje kostiju se nisam ni previše raspitivao, vidio sam da je vrlo skupo i ne znam dal je moguće kod nas niti mi se sviđa procedura pa je to tek toliko sporedno navedeno,
znam da ćete pitat koliko je viša, ulošci ovo ono, al vjerujte da to nije bitno,
a i društveno psihološki komentari stvarno nisu potrebni ovdje, samo trebam tu informaciju ako netko ima. Molim vas!


Nadam se bilokakvom konkretnom odgovoru


Pozdrav
bolshoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:51   #22
Nisam baš upućen, pa ne znam koliko sam u pravu, ali mislio sam da hormoni rasta mogu eventualno funkcionirati samo dok rast još traje. S obzirom da ti je 19 godina i da više ne rasteš (pretpostavljam, inače bi valjda još uvijek računao na to) čini mi se da bi dobio nuspojave bez šanse za postizanje rezultata.


Jasno mi je da si nekoliko puta napomenuo da te ne zanimaju komentari vezani za same razloge, nuspojave i drugo, ali ne mogu ništa ne komentirati. Hormoni rasta, ako bi i funkcionirali (što nije vjerovatno) bi ti donijeli par centimetara, što bi možda pomoglo tvom samopouzdanju, ali nitko osim tebe ne bi ni primijetio promjenu, a to pokazuje da problem ne postoji nigdje nego u tebi. Nacrtaj na papiru lik od 17.2 cm i 17.5 i usporedi, riješi to sam sa sobom. Nebitno je, brini se o drugim stvarima. Imaš curu za koju si spreman pretpjeti tko-zna-kakve nuspojave? Super, sretan si, ne upropaštavaj to.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:11   #23
Kasno ti je sad započimat terapiju s hgh. Samo ćeš povećat koštanu i mišićnu masu...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:19   #24
Quote:
bolshoi kaže: Pogledaj post
E pa, jedna stvar koja vas može natjerati na takvu glupost ( a inaće vas je uvijek bilo baš briga) je naravno cura...naravno ne ona već to što je viša
mogao bih pisati pola sata da shvatite zašto sam se odlučio za ovo, i vjerujte, SHVATILI BI! al kraj je opet isti
dali neko zna gdje i kako je to moguće (mislim na nabavku hormona rasta) pa da ostavi korisnu informaciju ovdje ili preko pp-a, a za produljivanje kostiju se nisam ni previše raspitivao, vidio sam da je vrlo skupo i ne znam dal je moguće kod nas niti mi se sviđa procedura pa je to tek toliko sporedno navedeno,
Sto se tice visine, ja imam 179, nije da si puno nizi.

Sto se tice zena, sto fali? Imam dva prijatelja koji imaju visu zenu (ne djevojku).

A sto se tice HGH Human Growth Hormone, imas toga na netu. I jos bi se trebalo moci uvesti u Hrvatsku, Codex nas jos nije zahvatio (iako skoro hoce, mada se nadam da nece). Pogledaj siteove po Americi, ima ih koliko hoces. Necu sad zbog reklame, ali unesi HGH, bodybuilding, buying i slicno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 19:52   #25
Imaš 19 godina, rast kostiju ti je vjerojatno završio. Rekao si da studiraš medicinu, potraži si malo u knjigama o akromegaliji (poremečaj zbog viška hGH).
veronica_mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:57   #26
Hormon rasta!! Hitno!!!!!!!

Pozdrav! Trebam savjet onog tko nešto zna

Moje dijete ima 14 godina i dobio je ovaj tjedan prvu dozu hormona rasta...

Kako će se odraziti..Nek mi se jave neki koji su primali pa da popričamo o iskustvima.. hvala
adidas_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:22   #27
Quote:
adidas_3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Trebam savjet onog tko nešto zna

Moje dijete ima 14 godina i dobio je ovaj tjedan prvu dozu hormona rasta...

Kako će se odraziti..Nek mi se jave neki koji su primali pa da popričamo o iskustvima.. hvala
Zašto prima hormon rasta?

Čudi me da ti liječnik već sve nije objasnio. Pitaj ga, imaš pravo sve znati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:35   #28
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zašto prima hormon rasta?

Čudi me da ti liječnik već sve nije objasnio. Pitaj ga, imaš pravo sve znati.
vjerojatno zato što ima manjak...

ps. adidas 3 mi je sumnjiv profil
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:38   #29
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
vjerojatno zato što ima manjak...

ps. adidas 3 mi je sumnjiv profil
ma ovaj nick mi je napravilo dijete za sebe pa sam skužila i prek njega napisala..

znam.. ima manjak hormona rasta.. i dobiva norditropin simplexx..

zanima me dal ima tko da je dobivao ili dobiva hormon rasta da mi malo prepirča dal je izrasto, kako ide itd....
adidas_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:39   #30
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
vjerojatno zato što ima manjak...

ps. adidas 3 mi je sumnjiv profil
I meni je neš čudno. Vuče mi na dečka od 14 koji nije zadovoljan svojim izgledom a čuo je da Rambo papa hormone rasta i da ih zagovara, pa bi si štel prek interneta naručit dozu, a prije neg to napravi bi se ipak štel informirat može li mu ipak narast rep ak kaj ode naopako...
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:43   #31
Koliko sam ja čitala, za sada nisu pronađeni neki štetni učinci, što ne znači da ih i ne mora biti. Pošto se ipak radi o dečku od 14 koji je još u razvoju, brijem da neće biti nikakvih problema, osim što će se nastaviti normalno razvijati. Ove neke eventualne loše nuspojave su vjerojatnije kod starijih ljudi koji se šikaju hormonima rasta kako bi izgubili salo i celulit i dobili na mišićnoj masi, zategnuli kožu i sl.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:44   #32
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
I meni je neš čudno. Vuče mi na dečka od 14 koji nije zadovoljan svojim izgledom a čuo je da Rambo papa hormone rasta i da ih zagovara, pa bi si štel prek interneta naručit dozu, a prije neg to napravi bi se ipak štel informirat može li mu ipak narast rep ak kaj ode naopako...

ma nemoj biti smiješna.....daj molim lijepo ljude koji imaju iskustva nek mi kažu..

dijete mi je malo u bojaznosti prema tome.. ima 146 cm a ima 14 godina i 8 mjeseci....

dobio je lijekove od zavoda i sad će kod doktora na rebru (4.kat, endikrinologija) dobit prvu dozu, a ostalo će si davat sam...

molim vas :
adidas_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:45   #33
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja čitala, za sada nisu pronađeni neki štetni učinci, što ne znači da ih i ne mora biti. Pošto se ipak radi o dečku od 14 koji je još u razvoju, brijem da neće biti nikakvih problema, osim što će se nastaviti normalno razvijati. Ove neke eventualne loše nuspojave su vjerojatnije kod starijih ljudi koji se šikaju hormonima rasta kako bi izgubili salo i celulit i dobili na mišićnoj masi, zategnuli kožu i sl.
e hvala.. imaš li ti kakva iskustva?
adidas_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:46   #34
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja čitala, za sada nisu pronađeni neki štetni učinci, što ne znači da ih i ne mora biti. Pošto se ipak radi o dečku od 14 koji je još u razvoju, brijem da neće biti nikakvih problema, osim što će se nastaviti normalno razvijati. Ove neke eventualne loše nuspojave su vjerojatnije kod starijih ljudi koji se šikaju hormonima rasta kako bi izgubili salo i celulit i dobili na mišićnoj masi, zategnuli kožu i sl.
hormon rasta ima štetne učinke al o tome se više može saznati na googleu
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:48   #35
Quote:
adidas_3 kaže: Pogledaj post
ma nemoj biti smiješna.....daj molim lijepo ljude koji imaju iskustva nek mi kažu..

dijete mi je malo u bojaznosti prema tome.. ima 146 cm a ima 14 godina i 8 mjeseci....

dobio je lijekove od zavoda i sad će kod doktora na rebru (4.kat, endikrinologija) dobit prvu dozu, a ostalo će si davat sam...

molim vas :
Oprosti, nije mi bila namjera uvrijediti te, al eto djeca dolaze sa svakavim idejama, a nick je vukao na dijete...

evo link, možda ti pomogne da se malo opustiš. Sve će biti ok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:52   #36
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Oprosti, nije mi bila namjera uvrijediti te, al eto djeca dolaze sa svakavim idejama, a nick je vukao na dijete...

evo link, možda ti pomogne da se malo opustiš. Sve će biti ok.
hvala... ne snalazim se na netu najbolje pa sam ovdje potražila pomoć..

ima jedan dečko iz okolice i dobro mu ide.. terapiju prima 3 godine i ubrzano je izrastao..

malo me je strah.... ali bude to.. možda pomogne i to da je vrsni sportaš: trenira nogomet,košarku,stolni tenis..

htjela sam čuti od nekih koji su koristili neke njihove crtice iz takvog razvoja..

hvala
adidas_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:54   #37
Quote:
adidas_3 kaže: Pogledaj post
hvala... ne snalazim se na netu najbolje pa sam ovdje potražila pomoć..

ima jedan dečko iz okolice i dobro mu ide.. terapiju prima 3 godine i ubrzano je izrastao..

malo me je strah.... ali bude to.. možda pomogne i to da je vrsni sportaš: trenira nogomet,košarku,stolni tenis..

htjela sam čuti od nekih koji su koristili neke njihove crtice iz takvog razvoja..

hvala
Kontrolirajte mu vid. Ponekad oči teško prate tempo rasta tijela pa dođe do pogoršanja dioptrije. To se dogodilo nekoliko mojih frendova, doduše oni su naglo izrasli prirodno, al to se dogodilo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 18:06   #38
Bolshoi ja imam sličan problem jako sličan.imam isto 19 god i 170 i isto razmisljam o gh i imam gdje nabavit i ja ih planiram kupit al nisam siguran el se isplati riskirat!A i čitao sam mal po netu i večina tvrdi da je ubrzani rast do 17 god otprilike ali da se raste do 21 prosječno
SkoroPaMrcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 18:21   #39
Quote:
SkoroPaMrcina kaže: Pogledaj post
Bolshoi ja imam sličan problem jako sličan.imam isto 19 god i 170 i isto razmisljam o gh i imam gdje nabavit i ja ih planiram kupit al nisam siguran el se isplati riskirat!A i čitao sam mal po netu i večina tvrdi da je ubrzani rast do 17 god otprilike ali da se raste do 21 prosječno
Da bi koristio terapiju hormonom rasta prvo se treba dokazati da ti ga nedostaje u krvi, inače ćeš oboljeti od akromegalije (oticanje ekstremiteta, edemi, stomatološki problemi, artralgija, prekomjerno znojenje, te rizik od hipertenzije, dijabetesa, osteoporoze, kardiomiopatije i impotencije). Sve da ti ga sad i nedostaje u krvi, tvoj rast je završen. Možeš samo povećati mišićnu i koštanu masu...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 17:20   #40
hormon rasta

pozz,nadam se da nisam fulao podforum

uglavnom,zanima me nesto u vezi hormona rasta,nisam bas puno pokopcao odavde
http://en.wikipedia.org/wiki/Growth_hormone stoga da vas pitam...

ako taj hormon potice covjekovo tijelo na rast,kod djece potice i na visinu,da li i kod odraslih isto ili samo utjece na misice i organe?

i jos nesto,ako potice rast organizma da li to utjece i na lednu mozdinu,dakle ako je nekome presjecena (ka mom frendu) da li bi pomocu toga potaknulo na spajanje ledne mozdine?
mika00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.