Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2014., 22:16   #2781
Hvala...a sad me jos vise muci hoce li mu dat jer nema ni onaj njihiv papir ni moju zdravstenu.
Ide sa puta pa je mislio usput.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 22:45   #2782
Mislim da ne treba to... Mene nisu trazili zdravstvenu ni dopunsku knjizicu kad sam predavala briseve... Mozda zato sto je bila trudnicka uputnica... A bilo bi dobro nazvat pa pitat za svaki slucaj.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 23:01   #2783
Idemo sutra,pa kaj bude.Hvala puno na odgovorima.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 23:30   #2784
Silvery i cure pozz. Dugo me nije bilo tj zadnji put kad sam postala imala sam HPV visokorizicni i cin 1 koji sam sanirala jos 2010... i sve bilo ok do sad kad sam primjetila kondilome dole zadnjih 20 dana... stres mi je na max zadnjih mjeseci i poprilicno sam fuserila u ishrani te uz promjenu partnera krajem godine pretpostvaljam da se sada odrazilo sve to receno :P. Molila bih vas za savjet sada tj negdje citam da se ti kondilomi povlace sami od sebe a negdje da ce biti potrebna odredjena intervencija??? znam da mi je sada pumpati imuni i ostalo ali ne bih volila rijesavati to laserima ili cime vec!
kaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 16:11   #2785
Da li uputnicu za briseve moze dati doktor opce prakse?
Te da li to mogu obaviti u zg iako sam iz drugoga grada?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:09   #2786
Uputnicu za cervikalne briseve izdaje ginekolog, a i sam uzima uzorak.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 09:05   #2787
Quote:
kaana kaže: Pogledaj post
Silvery i cure pozz. Dugo me nije bilo tj zadnji put kad sam postala imala sam HPV visokorizicni i cin 1 koji sam sanirala jos 2010... i sve bilo ok do sad kad sam primjetila kondilome dole zadnjih 20 dana... stres mi je na max zadnjih mjeseci i poprilicno sam fuserila u ishrani te uz promjenu partnera krajem godine pretpostvaljam da se sada odrazilo sve to receno :P. Molila bih vas za savjet sada tj negdje citam da se ti kondilomi povlace sami od sebe a negdje da ce biti potrebna odredjena intervencija??? znam da mi je sada pumpati imuni i ostalo ali ne bih volila rijesavati to laserima ili cime vec!
Ne povlače se oni sami od sebe imaš tu na žen. zdravlju temu kondilomi pa si pogledaj.
noname3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 19:50   #2788
Kanna,
razgovaraj s ginekologom o terapiji s Condiloxom ili Aldara kremom. Poprilicno je skupo, al ucinkovito.
Naravno radi na imunitetu uvijek.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 17:35   #2789
Ima li ikakve veze u kojem se dijelu ciklusa rade brisevi?

Imala sam trihomonas i popila kuru medazola, nakon toga se simptomi povlače. U međuvremenu (sigurno mjesec dana nakon kure medazolom) sam radila sve briseve (na aerobne i anaerobne) i nalazi su bili uredni. Radila sam ih nekoliko dana prije menstruacije.

Jučer nakon odnosa primjetim na plahtama iscjedak, pomirišem ga...nema što drugo biti nego trihomonas.

Dakle, beštija je još tu pa me zanima kako je moguće da se tako prikrije i koliko su brisevi uopće pouzdani?
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 07:41   #2790
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Ima li ikakve veze u kojem se dijelu ciklusa rade brisevi?

Imala sam trihomonas i popila kuru medazola, nakon toga se simptomi povlače. U međuvremenu (sigurno mjesec dana nakon kure medazolom) sam radila sve briseve (na aerobne i anaerobne) i nalazi su bili uredni. Radila sam ih nekoliko dana prije menstruacije.

Jučer nakon odnosa primjetim na plahtama iscjedak, pomirišem ga...nema što drugo biti nego trihomonas.

Dakle, beštija je još tu pa me zanima kako je moguće da se tako prikrije i koliko su brisevi uopće pouzdani?
Koliko je meni poznato, potpuno je svejedno kad ideš na briseve. Bitno je samo da prođe (ako se ne varam) 6 tjedana od antibiotika, čajeva i svega ostaloga.

Da li se tvoj partner liječio i izliječio? Ako nije, eto ti odgovora od kuda ti beštija.
Mali miško is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:43   #2791
jedno pitanjce. idem privatno, vučem ureaplazmu već neko vrijeme.
na netu piše "Bris cerviksa na ureaplazmu/mikoplazme - 250,00". je li ta cijena uključuje i laboratorij ili samo postupak uzimanja brisa?
jer na cjeniku, nešto niže piše "Uzimanje vaginalnog, uretralnog ili cervikalnog brisa - 100,00".
jer ako je samo izimanje brisa 250 kn i onda još dodatno plaćam laboratorij, onda je stvarno to previše.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 11:07   #2792
Nisam još odlučila ali možda idem k privatniku da obavim briseve.
Sad budući da želim potrošiti što manje novca (nisu baš ni jeftini), što bi bilo najbolje tražiti? Mislim, ako ja sumnjam na nešto, valjda mogu tražiti nešto specifično (neki bris, a ne sve), ili to ne ide tako?
Jer nekako sumnjam na trihomonijazu, pa čime bi se to moglo detektirati? Aerobima, anaerobima, nečim trećim?
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 15:00   #2793
Gdje se tocno podloge za briseve trebaju skupiti?
Jel tamo na salter gdje se nose? Na hzjz?
Nosila sam ih jednom tamo al nisam taj put morala po podloge.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 16:31   #2794
Quote:
SQShipper kaže: Pogledaj post
Nisam još odlučila ali možda idem k privatniku da obavim briseve.
Sad budući da želim potrošiti što manje novca (nisu baš ni jeftini), što bi bilo najbolje tražiti? Mislim, ako ja sumnjam na nešto, valjda mogu tražiti nešto specifično (neki bris, a ne sve), ili to ne ide tako?
Jer nekako sumnjam na trihomonijazu, pa čime bi se to moglo detektirati? Aerobima, anaerobima, nečim trećim?
Ima netko ideju?
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:30   #2795
Quote:
SQShipper kaže: Pogledaj post
Ima netko ideju?
Reci mu na sto sumnjas, a on ce te svakako pregledat pa vec po vag.sekretu moze vidit radi li se o trihomonasu.
Inače,to je anaerobna bakterija.
Za cijene ti ne mogu pomoci jer uvijek radim kod socijalnog.
Jednom sam radila kod privatnika koji ima ugovor s hzzo-om,pa sam platila nesto sitno ali sam zato sama nosila epruvetice na zavod.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 12:20   #2796
Cao, jel mi moze netko objasniti sljedece. Decko nema nikakvu bakteriju, ja pozitivna na miko i urealplasmu, negativna na klamidiju i sve ostalo.. Prije miko i ureaplasme imala eserihiju, nju izlijecila Bactrimom i E- kapima, puno caja od brusnice i sl. Na nalazima pise mikoplasma < 10 na 5, ureaplasma pise samo pozitivno, ne pise broj??

Osim toga, pola ljudi kaze kako se to prenosi samo sexom i nikako drugacije, ostatak kaze da moze i preko wca, kontakton sa zarazenom povrsinom ( ljetos sam bila na odmoru u kampu pa se mislim moze li to biti)

Nadalje, buni me sto svi govore da su miko i ureaplasma uobicajeni stanovnici orahizma koji se pojavljuju kad opadne imunitet, a prenose se samo sexom. Pa kako??

Pila sam doksiciklin 18 dana i decko i ja. Sad cekam kontrolne nalaze na koje sam morala cekat 2 mj jer nisu imali reagensa. Tokom terapije nismo imali odnose, ja sam koristila jos Betadin vaginalete pa zatim kantarion, a on i canesten kremu. Medjutim ja i dalje osjecam peckanje i nekakvu nelagodu, sad se mislim jesu li gljivice jer kazu da miko i urea ne uzrokuju simptome u veevcini slucajeva.. Prvi put sam gljivice imala prije 4 godine i od tada non stop, nikako se rijesiti.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 16:57   #2797
Prije 7 tjedana imala sam upalu bubrega i sve popratne pojave ( svašta u urinu,temperatura,bol u bubregu....) koje sam izliječila antibiotikom. Nakon toga urin je bio čist. Zabrinula sam se kad mi je menstruacija nastupila tek nakon 45 dana i otišla na urinokulturu jer sam posumnjala na e coli koju sam vec jednom imala,međutim urinolkutura je čista. E sad... svaka dva tjedna dođu dva dana kad me pecka ona zadnja kapljica koju izmokrim ili me tjera na wc a nemam šta za izmokriti osim te, jedne, neugodne kapljice. I zna me malo bolit dole pa prođe kad se jako utoplim. Danas mi je doktorica opće prakse rekla da odem kod ginekologa jer može bit ta neka ureaplazma. Googlajući naišla sam da je uzimanje tog uzorka jako neugodno,šta to znaci? Vec sam bila par puta na brisevima i nikad mi to nije bilo ništa posebno,po čemu je ovo drugačije? Baš sam se malo prestrašila jer sam kao mala prošla mikcije,cistoskopije i ostalo zbog te ešarihije koli i čim čujem "neugodno" odmah se zabrinem
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 10:57   #2798
Ma bris ko bris, ja sam neki dan radila tri od ova 4 i nikakve razlike među njima nisam primijetila. ne znam šta tu ima biti neugodno.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:22   #2799
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Ma bris ko bris, ja sam neki dan radila tri od ova 4 i nikakve razlike među njima nisam primijetila. ne znam šta tu ima biti neugodno.
Starija sam baka i meni je neugodno i bolno. Čitala sam da će se ta pretraga raditi iz urina jedva čekam samo kad će to biti?!
baka miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:31   #2800
Ne znam, mozda sam imala srece s dobrom doktoricom, ali meni to isto kao i papa test.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.