Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2009., 14:29   #1
Debljanje od kortikosteroida

Uzimala sam kortikosteroide u visokim i niskim dozama kroz otprilike 8 mjeseci.
Zadnja doza mi je bila krajem 11 mjeseca.
U razdolju liječenja dobila sam oko 12 kilograma i grozno sam izgledala. Nije stvar taštine, jer je bilo za važniji cilj, ali tablete jednostavno izdeformiraju čovjeka. Do sad sam skinula 10, vratila izgled u normalu.
Problem je u tome što imam dojam kao da mi se nakupilo salo oko struka, kojem po prirodi nisam sklona. U biti, ne toloko oko struka, koliko oko donjeg dijela trbuha, one glupe "ljubave ručke" :asshole:

Očajno mi je to vidjeti, pogotovo kad odjenem hlače koje su mi prije normalo stajale, a sad izgledam ko one žene koje forsiraju neki stil koji im uopće ne stoji.

Napominjem da se 5 dana u tjednu vježbam ( 2 x joga, 3 x vježbe oblikovanja i snage) + redovito brzo hodanje po cca sat i po, s tim da u sat vremena prijeđem 6-7 kilometara.
Dosta pazim na prehranu. Voće, povrće, riba, bijelo meso. Ništa šećer i bijelo brašno, ništa pekarski proizvodi.


Nakon podužeg uvoda, moje je pitanje za ljude koji su uzimali kortikosteroide:
koliko vam je vremena trebalo da vratite tijelo u normalu?


Hvala
__________________
Once I shot an elephant in my pajamas. How he got in my pajamas, I don´t know...
Mexicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:19   #2
kortikosteroidi.
ovako, ja sam ih koristila u obliku injekcija puna tri mjeseca. imala sam većinu nuspojava koje se navode u deklaraciji. kako sam se napuhala od tog sranja, izgledala sam kao balončić.
dobila sam 10 kila.
teta štrumfeta na onkologiji mi je rekla da ću brzo izgubiti na kilaži jer se uglavnom radi o nakupljenoj vodi.
ja se razveselila, ali to kod mene nije išlo tako brzo.
napuhanost se smanjila i nestala u roku tri mjeseca, ali kile nisu išle tako lako iako sam ubacila sport u količini koje mogu podnijeti i promijenila prehranu.
od prestanka uzimanja kortikosteroida, a ima tome 6 mjeseci, skinula sam 8 kila. kile gubim podjednako po cijelom tijelu i zadovoljna sam.
ma kaj zadovoljna, super turbo sretna jer sam se s tom max kilažom jedva saginjala.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 23:49   #3
Prije svega dobro je da si se skinula sa kortica.I da ti je zdravlje dobro.A kile ce lako same od sebe sici, na dobrom si putu.Najvaznije si napravila.
__________________
LELOO
leloo71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 21:10   #4
Možda je glupo pitanje, al jel se može kilaža dobiti i od spreja za nos koji je također kortikosteroid?

radi se o spreju Flexonase
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:07   #5
Ja sam kristila kortikosteroide ,uobliku masti pa sam se udebljala10kg,PA TI SAD VIDI.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:06   #6
Quote:
ivanea1 kaže: Pogledaj post
Možda je glupo pitanje, al jel se može kilaža dobiti i od spreja za nos koji je također kortikosteroid?

radi se o spreju Flexonase
Ne
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:00   #7
Quote:
maxers kaže: Pogledaj post
Ja sam kristila kortikosteroide ,uobliku masti pa sam se udebljala10kg,PA TI SAD VIDI.

Misliš, ostalo ti je 10 kilograma viška, kad je voda otišla iz tijela ili?


Jer, meni je otišlo onih 10 kilograma u obliku vode u koji mjesec, ali mi se nakupilo i dosta masti, koju prije nisam imala.
A u toku uzimanja tableta, sam plivala svaki dan po 1,5 vremena i hranila se voćem i ribom, ponajviše zbog toga što mi se većina hrane na kortikosteroidima gadila.
Ta mi se mast nakupila u gornjem dijelu tijela- ruke i trbuh. A trbuh mi je uvijek bio ravan.

Ne znam, prošla su tek 3 i po mjeseca, pa ću nastaviti po starom režimu. Mora biti uspjeha...

__________________
Once I shot an elephant in my pajamas. How he got in my pajamas, I don´t know...
Mexicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:41   #8
2004g. sam bila na kortikosteroidima tocnije na decortinu,,,ne sjecam se tocno koju dozu sam uzimala,,,ali vidim da svi pisu jako negativno o tome Meni je se samo lice zaokruzilo i zbucala sam se ( sto i nije lose s obzirom da sam inace mrsavica )) )... Tak da svi vi koji se prvi put susrecete s tim lijekom don`t worry nije nis tak strasno...Razumijem da mogu biti i gore nuspojave ali sa redovnim kontrolama nema brige
ninnna25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:33   #9
Quote:
ninnna25 kaže: Pogledaj post
2004g. sam bila na kortikosteroidima tocnije na decortinu,,,ne sjecam se tocno koju dozu sam uzimala,,,ali vidim da svi pisu jako negativno o tome Meni je se samo lice zaokruzilo i zbucala sam se ( sto i nije lose s obzirom da sam inace mrsavica )) )... Tak da svi vi koji se prvi put susrecete s tim lijekom don`t worry nije nis tak strasno...Razumijem da mogu biti i gore nuspojave ali sa redovnim kontrolama nema brige
Na žalost nisu sve doze iste. Oni koji moraju radi nekih malignih tvorbi primati kortizone, to uglavnom primaju u visokim dozama pa je i taj poremećaj izmjene tvari u tijelu izraženiji. Moonface je samo jedna od lakših nuspojava.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:44   #10
Znam da kortikosteroidi izazivaju niz nuspojava i to je ono što mene zanima.
Prije koju godinu dobivala sam injekcije ( nit znam koje ni u kojoj dozi) svakih par dana kad bi me uhvatio kašalj s gušenjem.
Od tada mi se zdravlje urušava. Svjesna sam da nije sve povezano s tim " liječenjem" ( jer se jedan zgrozio kad je čuo i komentar je bio - ima svakavih lijekova i svakakvih liječnika). Ipak kasnije sam posumnjala da niz tegoba s kojim se borim ima veze baš s tim načinom liječenja.
Ako bi netko tko ima iskustva htio malo nabrojati nuspojave koje mogu biti posljedica velikih doza ( jer sigurno jesu bile velike), bila bih jako zahvalna.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 13:45   #11
Kolike si doze primala?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 13:56   #12
Ja sam prije dvije godine koristila kortiće (medrol) i to dosta velike doze, jako sam se udebljala i bilo mi je strašno loše, jedva sam hodala od nakupljene vode, koju nisam mogla izbacit, da ne govorim o lošem tenu, dlakavosti, strijama kao da sam petorčeke rodila, te općenito lošem psihofizičkom stanju! Više su mi odmogli nego što su mi pomogli. Kad sam ih prestala piti, tek sada sam se oporavila od njih i koliko toliko tijelo vratila u normalu, s tim da su ostale posljedice! I još gore od svega, pošto imam autoimunu, stanje mi se opet pogoršalo te su mi rekli da bi ih opet trebala početi piti, ali ja odbijam koliko god mogu i tražim neke druge metode osim tog otrova! Sve što moguu reći je UŽAS
terpsihora1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 01:22   #13
što primjeniti ?

Quote:
leeloo27

Možeš li mi reći koliko vremena ti treba da ti se glava vrati u normalu ?


Meni se u gornjem dijelu tijela nakupilo 20 kila, samo ruke, grudi i glava.

Trebala bi prestati piti Decortin kroz par dana.

I što onda ?

Što ti daju kad to prestaneš piti da te ne koči i da se možeš kretati ?

A samo 3 mjeseca pijem te tablete, počela s 40 mg, svakih 14 dana
smanjivanje za četvrtinu, sad sam na pola tablete, i još par dana
na četvrtini i kraj.

Što i na koji način primjeniti da se vratiš što prije u normalno stanje
iz ove izobličenosti ?


Osjećam se kao amorfna masa i strah me se pogledat u ogledalo.
Mohini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.