Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 20:24   #81
Drago mi je da ti je mama dobro.

I ako misliš da trebaš nešto dati doktoru, daj, šta te briga što neki misle. A sad šta će doktor raditi s tim poklonom to je njegova stvar (neko je napisao da se neki doktori sprdaju sa darovima i bacaju, to je njima na dušu).

Ja nažalost se često zbog svojog zdravstvenog stanja susrećem sa doktorima i mogu ti reći da su neki stvarno predivni i takvima mi nikad neće biti žao kupiti neku sitnicu. Boli me briga koliku plaću imaju, jel bacaju poklone, kad je prema meni neko dobar ja imam potebu da mu zahvalim pa makar i čokoladom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:41   #82
Slažem se. Uhvatili su se anite zbog najbenignijeg pitanja o poklanjanju liječnicima. Po meni je skroz u redu zatražiti mišljenje i iskustva drugih ljudi. Ovdje ima i liječnika i pacijenata, kud ćeš boljeg mjesta od ovog. Da iznesem neka svoja viđenja stvari i zaključke.

1) Liječnicima ne treba davati nikakav novac ni poklone.
2) Liječnici samo rade svoj posao i za to dobivaju nemalu plaću.
3) Nijedan liječnik nije nezamjenjiv. Ne smatrajte ih nedodirljivim bogovima, jer to nisu. Ljudi su kao i svi ostali.
4) Ako liječnik izravno zatraži lovu ili dadne do znanja da bi on lovu, bez milosti ga prijavite organima reda. To je najgora moguća zloporaba položaja. Radi se o životima i zdravlju!
5) Iako liječnik samo radi svoj posao i za to dobiva plaću, ako pacijent osjeća zahvalnost prema čovjeku koji mu je spasio život ili zdravlje, u redu je ako se tom čovjeku uzme neka sitnica. Ponavljam, sitnica, simboličan znak zahvalnosti. Ne novac!
6) Liječnička profesija je najodgovornija i najplemenitija profesija. Liječnik neće spasiti nečiji motor, nego život. Budući da je život (zdravlje) najvrijednija stvar na svijetu, budući da je neprocjenjivo i da ga ništa ne može zamijeniti, osjećaj zahvalnosti je potpuno razumljiv. Iskrena zahvalnost je najveći poklon liječniku.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:17   #83
Hm, osobno smatram da većina ovdje pretjerano reagira.
Ajmo to dakle promotriti i s druge strane: meni je moj liječnik, kad sam mu u sklopu svojeg posla sređivala neke stvari, zahvalio bocom finog vina i čokoladom i ja sam to smatrala izuzetno lijepom gestom i stvarno me obradovalo.
Napominjem da nismo mi nikakvi prijatelji, surađujemo isključivo poslovno i čovjek je normalno platio račun za moj posao, kao što ja plaćam i za njegov.

Svrhu poklončića koji je bio normalne vrijednosti, naravno, je obrazložio kao zahvalu za moj trud i rad i obraćanje pažnje na njegovu problematiku.
I što sada? Ja sam bila stvarno oduševljena što je pomislio da će me to razveseliti, ali da nije ništa kupio, ne bih ni pomislila na to jer nisam ni očekivala.

Želim reći- ako je nešto od srca, to se osjeti i ljudi to vole. Nema tu ničeg lošeg.
maleni.krokodil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:48   #84
Quote:
maleni.krokodil kaže: Pogledaj post
Hm, osobno smatram da većina ovdje pretjerano reagira.
Ajmo to dakle promotriti i s druge strane: meni je moj liječnik, kad sam mu u sklopu svojeg posla sređivala neke stvari, zahvalio bocom finog vina i čokoladom i ja sam to smatrala izuzetno lijepom gestom i stvarno me obradovalo.
Napominjem da nismo mi nikakvi prijatelji, surađujemo isključivo poslovno i čovjek je normalno platio račun za moj posao, kao što ja plaćam i za njegov.

Svrhu poklončića koji je bio normalne vrijednosti, naravno, je obrazložio kao zahvalu za moj trud i rad i obraćanje pažnje na njegovu problematiku.
I što sada? Ja sam bila stvarno oduševljena što je pomislio da će me to razveseliti, ali da nije ništa kupio, ne bih ni pomislila na to jer nisam ni očekivala.

Želim reći- ako je nešto od srca, to se osjeti i ljudi to vole. Nema tu ničeg lošeg.
Ima među liječnicima fenomenalnih ljudi ali i među svim drugim profesijama. Kad netko napravi dobar posao treba mu zahvaliti. Doduše,liječnički posao je takav da pacijenti ,sa razlogom,doživljavaju liječnika jako osobno(ipak se tu radi o zdravlju). Kad ti netko posveti vremena,pažnje i uputi samo koju dobru riječ a čovjeku koji je bolestan to treba,naravno da normalan čovjek osjeća zahvalnost. Isto tako,auto ti stane na cesti,netko ti pomogne i više nego što možeš očekivati. Naravno da osječaš zahvalnost. Opet naglašavam,normalno ljudsko hvala svima je znak da su ne samo dobro obavili posao(posao liječnika je isto posao)već uz to i bili dobri prema nama.Puno puta čovjek susretne i automehaničara,policajca...da ne nabrajam koliko ljudi koji dobro obave posao i ponašaju se prema nekome kao ljudi i nromalno je da i se želi zahvaliti.Doduše,među svim profesijama ima i ljudi koji ne samo da loše obave posao već se zbog kojekakvih razloga ponašaju loše prema pacijentima(klijentima). I zbog takvih je lijepo zahvaliti.
No,nije samo bit u poklonuveć je bit i u tome sa kakvom je namjerom poklon dan. Da li se radi o onome "dat ću doktoru ili sestri nešto da bude bolji-bolja prema meni,da ne moram čekat" i sl. ili se radi o zahvalnosti.
Nemojte očekivati da će doktor ili sestra biti bolji prema vama ako im date bocu vina,čokoladu
Poklon je nešto čime zahvaljujemo a ne kupujemo nečiju pažnju
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:06   #85
Znak izričite zabrane… ma joj, samo ti darivaj koliko god ti srce želi, u potpunosti te razumijem, na isti način sam i ja razmišljala prije nekoliko godina…
A vidim da bi i tema ipak trebala ostati ovdje jer doktori su uspjeli pronaći vremena da rasprave o tome što im pokloniti u znak zahvalnosti.
Ne znam, ja sam jako razočarana u doktore i sestre pa iz mene ova tema izvlači ono najgore. Ali nema mi to sve smisla, znak zahvalnosti… pa da sutra operiraju moju mamu i na taj način joj spase život pa… ja bih trenutno život svoj dala da ona normalno živi nakon sveg proživljenog pakla, da gleda svoje unuke i uživa u njihovoj sreći, a vi pričate o prikladnim poklonima, to mi nikako nema smisla. Spasio je moju mamu, ona će živjeti, ma koji ja to poklon trebam kupiti da mu izrazim zahvalnost. Bocu vina, bombonjeru... zar je vrijednost jednog života pala na to ?
Jedan doktor, i to jedini koji je odbio poklon kao znak zahvalnosti i jedini koji je mami olakšao cijelu ovu situaciju (jer spasa nema) je mami u lice rekao da nema tog poklona kojeg će on primiti, činjenica da je ona sad u mogućnosti hodati i doći do njega, nasmijati mu se je njemu najveća zahvala, nikad nije uzeo ništa pa ni bombonjeru, a uvijek je tako dobar prema njoj i susretljiv, ma… zapravo je sve to žalosno jer on je tipičan primjer one dobe: iznimka potvrđuje pravilo. Takvih doktora više nema….
A ovo:
Nemojte očekivati da će doktor ili sestra biti bolji prema vama ako im date bocu vina,čokoladu tako ne drži vodu, da je to strašno. Osobno sam vidjela način ponašanja tih sestri, kad ju mama pozove jer mora na wc ona ulazi sva nabrijana: kako mama ide sto puta dnevno na wc (a mora jer mora piti tablete za izmokravanje), ta kako bi mogla smršaviti malo, pa sve do full zlobnih koje uopće ni ne dođu. Nakon par dana i poklončića svaka se smješka i leti oko nje… ma to je da se čovjek izbljuje.
Drago mi je ti je mama ok, kupi mu poklon, zahvali mu se, ali kad staviš ovakvu temu na zdravlje, očekuj i negativne reakcije.
..:sunscreen:.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 10:08   #86
Stvarno mi se gade ljudi koji nemaju ni najmanju zahvalnost ni poštovanje prema ljudima koji ponekad guraju ruke u vašu guzicu da bi vidjeli imate li rak debelog crijeva i koji misle da je sve to liječnička bagra koja nije zaslužila ni dar koji im netko želi darovati nakon uspješnog liječenja. Zaslužili su i sedam darova kad vam pomognu.

Anita, liječniku ti je najbolje pokloniti nešto sitno poput delikatesa, a ako imaš više novaca uplati mu neko putovanje koje ne košta previše, a lijepo je, s fleksibilnim datumom odlaska; bjanko rezervaciju za neki hotel ili apartman. I Bog je sedmi dan, nakon uspješno obavljenog teškog posla stvaranja života, zaslužio odmor.
lsaric7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:23   #87
poklon doktoru

Hjela bih se poklonom zahvaliti doktoru na zdravstvenoj pomoci koju mi je pruzio a da zato nije trazio ni novcic iako je ta vrsta medicinske pomoci papreno skupa... Znaci, ne radi se o mitu ili potkupljivanju, nego o tome da je totalno besplatno uradio nesto to se inace radi u privatnim klinikama uz paprenu cijenu ...Gotov novac je iskljucen, jer da je htio debelo bi mi naplatio... neki poklon kao zahvalonost ali sta??
Doduse, uskoro mu je i rodjendan, a rijec je o hirurgu... e pa sad pomozite da li da mu kupim nesto odmah po zavrsetku tretmana ili da cekam pa ga iznenadim za rodjendan ili da za oboje kupim neki sitni dar??
njusica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:35   #88
Quote:
njusica5 kaže: Pogledaj post
Hjela bih se poklonom zahvaliti doktoru na zdravstvenoj pomoci koju mi je pruzio a da zato nije trazio ni novcic iako je ta vrsta medicinske pomoci papreno skupa... Znaci, ne radi se o mitu ili potkupljivanju, nego o tome da je totalno besplatno uradio nesto to se inace radi u privatnim klinikama uz paprenu cijenu ...Gotov novac je iskljucen, jer da je htio debelo bi mi naplatio... neki poklon kao zahvalonost ali sta??
Doduse, uskoro mu je i rodjendan, a rijec je o hirurgu... e pa sad pomozite da li da mu kupim nesto odmah po zavrsetku tretmana ili da cekam pa ga iznenadim za rodjendan ili da za oboje kupim neki sitni dar??
npr.. boca dobrog vina
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:41   #89
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
npr.. boca dobrog vina
da li da je kupim nakon zavrsetka tretmana ili da ga pak iznenadim sa tim za njegov rodjendan?? i vino ili wiskey??
njusica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 19:47   #90
najbolje nek se javi neki liječnik s foruma pa nek kaže što najrađe voli dobiti kakav poklon od svojih pacijenata mislim, kakve su to gluposti? Tema uopće ne bi trebala postojati. Liječnik je plaćen za svoj rad svaki mjesec i zaradi svoju plaću...ok je donijeti mali dar pažnje, tipa bombonjera, a sve ostalo je pretjerivanje.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:12   #91
Ako netko želi, nek zahvaljuje. Osobno - nisam nikad. A nije da mi nisu jako trebali. Jesu. Ali sam, kad je baš zagustilo, radije platila privatnika nego istu tu lovu, pardon, poklon, dala nekom "državnom" doktoru. To bi mi se činilo uzaludno. No, imam i jedno loše iskustvo sa privatnikom. I jako dobro sa "državnim" doktorom. Sve u svemu - ne dajem "poklone". To im je posao. Ni ja nisam na poslu dobivala poklone od klijenata.

A-ha, da, zaboravih nadodati: možda bi dala neki poklon da mi baš neku uslugu napravi liječnik, baš onako, van okvira onog što mora napraviti. A opet - ako je liječnik i ako se o zdravlju radi, SVE vezano uz to mu je posao. Ali kažem, u tom slučaju može poklon. No, to nisam do sad još doživjela, pa...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 12:34   #92
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
najbolje nek se javi neki liječnik s foruma pa nek kaže što najrađe voli dobiti kakav poklon od svojih pacijenata mislim, kakve su to gluposti? Tema uopće ne bi trebala postojati. Liječnik je plaćen za svoj rad svaki mjesec i zaradi svoju plaću...ok je donijeti mali dar pažnje, tipa bombonjera, a sve ostalo je pretjerivanje.
Šta fali temi?

Ako netko ima potrebu nekome zahvaliti šta je tu glupo?

Evo ja sam nosila i cugu i kavu i bombinjere svom endiću (s time da sam se s čovjekom morala natezati da to uzme jer inače on ne prihvaća nikakve poklone). Kao prvo u to doba nije imao svoju ambulatu i nije primao vanjske pacijente a meni je izašao u susret i uredno sam išla kod njega na kontrole i preglede. A kao drugo kad mi je bilo jako loše i kad sam sam skoro na hitnoj završila čovjek me primio kad je bio dežuran i pregledao a mogao je hladno kad sam ga nazvala reći da idem na hitnu ako mi nije toliko dobro.
Ja ću uvijek ovakvima nešto u znak zahvalnosti odnjeti, makar to bila ciglica kave. I nije to neko potkupljivanje, znam da primaju svoju plaću al zahvalila bih se bilokome tko mi pomogne na ikakav način kad mi je teško.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 12:51   #93
Ne znam zašto bi bilo loše i na taj način pokazati liječniku zahvalnost

Evo, djed mi je sad bio 10 dana u bolnici, naađen mu je zloćudni limfom. Od početka, kad smo ga doveli na hitnu, su liječnici bili hitri i detaljni. Bez ikakve nervoze, sve su radili vrlo pedantno, prema nama vrlo strpljivo. Dva puta su imali konzilij za njegovo liječenje, nakon svakoga su nam 20-ak minuta objašnjavali što su i zašto odlučili. Svaki doktor na tom odjelu mi se nasmiješio kad sam prolazila hodnikom, nikome nisam išla na živce (bar ne vidljivo) svojim pitanjima. Za svaki propisani lijek mi je njegov doktor objasnio što je to i zašto se daje, kao i moguće nuspojave. Svaki dan su nas izvještavali o njegovom stanju, nerijetko i poslijepodne, kad smo došli samo u posjetu, a slučajno naletjeli na nekog od doktora koji je bio upućen u njegovo liječenje. Dakle, bez da smo i pitali, jer mi ne pada na pamet u 17 sati, kad vidim da se doktor zaputio kući išta ispitivati.
Djed je bio oduševljen sestrama i njihovom strpljivošću. PRIJE nego smo im išta odnijeli.
Jučer sam išla po njega i ponijela mali poklončić za doktorsku ordinaciju i poklončić za sobu za sestre. Ništa skupo, predala sam im to i zahvalila se na liječenju i odnošenju prema njemu i nama.

Ja ne radim u medicini, ali znam primiti poklon od mušterija. I nikad to ne doživljavam kao mito, ili kao nešto što treba napraviti. Ali svaki put mi bude drago da se netko sjetio. Bilo mi je super kad mi je jedna žena donijela kavu. Pitala je u kafiću do mog posla koju kavu ja pijem i donijela ju. Prema svima se odnosim jednako, bez obzira jesu li mi nešto dali ili ne, ali mi je lijep osjećaj kad vidiš da je netko primijetio tvoj trud. Nije to svatko, i nije to tako često (niti treba biti!), ali da me razveseli, istina je.

I svrha mog poklona je bila razveseliti liječnika i sestru (barem malo), a ne da promijene tretman prema mom djedu.

Vjerojatno je taj poklon nekada više zbog nas samih. Nekome smo jako zahvalni zbog nečega i imamo potrebu to mu još nekako pokazati, osim riječima.
tathinina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 17:08   #94
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Šta fali temi?

Ako netko ima potrebu nekome zahvaliti šta je tu glupo?

Evo ja sam nosila i cugu i kavu i bombinjere svom endiću (s time da sam se s čovjekom morala natezati da to uzme jer inače on ne prihvaća nikakve poklone). Kao prvo u to doba nije imao svoju ambulatu i nije primao vanjske pacijente a meni je izašao u susret i uredno sam išla kod njega na kontrole i preglede. A kao drugo kad mi je bilo jako loše i kad sam sam skoro na hitnoj završila čovjek me primio kad je bio dežuran i pregledao a mogao je hladno kad sam ga nazvala reći da idem na hitnu ako mi nije toliko dobro.
Ja ću uvijek ovakvima nešto u znak zahvalnosti odnjeti, makar to bila ciglica kave. I nije to neko potkupljivanje, znam da primaju svoju plaću al zahvalila bih se bilokome tko mi pomogne na ikakav način kad mi je teško.
upravo mi se to desilo... i zato hocu da mu kupim nesto, ali pomozi sta???
njusica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 17:54   #95
Ako ga osobno znaš onda uzmi nešto za šta znaš da voli. Ako ne, ne znam, ja sam ovom svom kupila malo bolje vino, kavu ili capuccino (ne sjećam se sad više) i mislim da sam mu uzela ferrero i raffaelo. U biti nisam uzela ništa posebno, tek mali znak pažnje koji je mogao i sa ostalima na odjelu podijeliti ako je htio.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 18:15   #96
Mislim da nema ničeg lošeg u poklonu ako je iz srca kao što neko prije lijepo reče.Muškim doktorima svakako najviše odgovora dobar parfem i neko skupocjeno piće tipa whiskeya.Svakako da treba da im se naglasi da je to samo dar od srca a nikako nekakav mito.I da,to se radi nakon obavljenog posla a nikako prije jer se tada može definisati kao mito.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 21:34   #97
Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Muškim doktorima svakako najviše odgovora dobar parfem ...
Ovo je big no no. Parfemi se poklanjaju osobama čiji ukus i navike jako dobro poznajemo i spada u kategoriju intimnih poklona.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 21:42   #98
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Ovo je big no no. Parfemi se poklanjaju osobama čiji ukus i navike jako dobro poznajemo i spada u kategoriju intimnih poklona.
Pa dobro,meni recimo nikada parfem nije bio suvišan ili loš a nisam ga doživio kao intimni dar,iako nisam dr. Bilo je takvih slučajeva i uvijek su mi to bili dragi pokloni.Ali nismo svi isti naravno.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 21:44   #99
Ma nije stvar u tome, nego nemamo svi isti ukus. Ako se meni sviđa neki parfem ne znači da taj isti nekom drugome ne smrdi. Ja se parfeme ne usudim uzeti nikome osim za svoje najbliže za koje ionako znam da imaju isti ukus što se tiče parfema ko i ja. Čak i frendicama koje znam cijeli život ako mislim kupiti parfem pitam koji iako otprilike znam njihov ukus.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 21:52   #100
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma nije stvar u tome, nego nemamo svi isti ukus. Ako se meni sviđa neki parfem ne znači da taj isti nekom drugome ne smrdi. Ja se parfeme ne usudim uzeti nikome osim za svoje najbliže za koje ionako znam da imaju isti ukus što se tiče parfema ko i ja. Čak i frendicama koje znam cijeli život ako mislim kupiti parfem pitam koji iako otprilike znam njihov ukus.
Slažem se i shvatam poentu svakako.Ipak znam dosta prijatelja koji baš gotive da ih neko iznenadi parfemom,ja sam takodjer takav.Nekako mi sve miriše što mi neko od srca pokloni,i promjena nekako dobro dodje,nije mi furka stalno živjeti sa istim mirisom,brzo mi dojadi kao i žene he he...
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.